Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Ranking województw

Zaczęty przez Sergeant, 01 Czerwiec 2009, 20:47

Sergeant

Dane za czerwiec wstawione.

Jak widać w tym miesiącu żadnych zmian, ale sądząc po rac-u w lipcu to się zmieni.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Pantarhei

Żadnych zmian. Łódzkie to naprawdę grajdoł.  :no:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

a co powiesz o Swietokrzyskim :) jakby patrzec po poparciu partii politycznych.... to bastion PIS :P

Pantarhei

Łódź zawsze czerwona była. Więc te dołujące województwa takie więcej opozycyjne są. ;)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Sergeant

Nie mieszajcie do naszej akcji polityki. Nudno wam bez niej, bo przez czas mistrzostw prawie jej nie ma?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Cyfron

a pomyślcie, że "sezon ogórkowy" w TV dopiero nadchodzi i dopiero od polityki będzie przerwa  %)

Troll81

i dobrze bo juz rzygam tym wszystkim, euro szymonkiem i mamą madzi też.....

Doc

#607
Witam Szanownych

reprezentacja Łodzi z tej strony  :deadman:

czy mogę podpytać Was jak sprawdzić sobie RAC, bo chciałbym wiedzieć jak wpływam na wynik województwa (i czy w ogóle)


dzięki


EDIT:
taaaa..... no jako że ujrzałem swoją stopkę co to ją te parę lat temu ustawiłem, temat mi się rozwiązał
jedynie jak mi się wydaje RAC ustali się na właściwym poziomie dopiero po jakimś czasie, bo wygląda mi na średnią z jakiegoś okresu czasowego... ?

Troll81

Rac jest średnia z chyba ostatnich 3 dni czy 5 czy jakoś tak.

Doc

#609
hmmm... na ile wiarygodny jest więc ten opis:
http://www.boinc-wiki.info/RAC

wynika z niego że RAC wchodzi blisko swojego maksimum po ok. 4 tygodniach systematycznego składania wyników
po tygodniu wchodzi na jakieś 50% jak wynika z tego wykresu



chyba, że źle interpretuję...

PoznanskaPyra

Kurcze zakosił mi avatar :p
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

a masz do niego prawa autorskie czy jak?

Doc

Tom się teraz uśmiał  XD

zwróć uwagę na datę rejestracji miły kolego z poznania


PoznanskaPyra
Mechanik BOINC
nauk pasja

Offline Offline
[Dodaj do listy znajomych]

Wiadomości:
    1 040 (6,797 na dzień)
Własny tytuł:
    Serwisant
Tekst osobisty:
    Totalny świr Boinc-owy
Płeć:
    Mężczyzna
Wiek:
    17
Miejsce pobytu:
    Telekiha'apai

Data rejestracji:
    10 Luty 2012, 00:27
Czas lokalny:
    12 Lipiec 2012, 10:06
Język:
    Polish
PoznanskaPyra Ostatnio aktywny:
    Dzisiaj o 03:44





a teraz zwróć uwagę na tą datę rejestracji:

Doc
Bywalec forum
nauk pasja

Online Online

Nazwa użytkownika:
    Doc
Wiadomości:
    21 (0,034 na dzień)
Płeć:
    Mężczyzna
Wiek:
    brak

Data rejestracji:
    07 Listopad 2010, 16:00
Czas lokalny:
    12 Lipiec 2012, 10:08
Doc Ostatnio aktywny:
    Dzisiaj o 10:08




jakieś pytania?  :attack:

właściwie to mógłbym powiedzieć, że to ty zakosiłeś go mnie  :whip:

Troll81

Doc myślę że miał to byc żart o czym swiadczyło by to :p na końcu....

Pyra chyba chce mnie dogonic w ilości postów pisanych.....

Doc

no to jeszcze kawałek mu został do odrobienia

:parrrty:

PoznanskaPyra

Cytat: Doc w 12 Lipiec 2012, 10:10
Tom się teraz uśmiał  XD

zwróć uwagę na datę rejestracji miły kolego z poznania


PoznanskaPyra
Mechanik BOINC
nauk pasja

Offline Offline
[Dodaj do listy znajomych]

Wiadomości:
    1 040 (6,797 na dzień)
Własny tytuł:
    Serwisant
Tekst osobisty:
    Totalny świr Boinc-owy
Płeć:
    Mężczyzna
Wiek:
    17
Miejsce pobytu:
    Telekiha'apai

Data rejestracji:
    10 Luty 2012, 00:27
Czas lokalny:
    12 Lipiec 2012, 10:06
Język:
    Polish
PoznanskaPyra Ostatnio aktywny:
    Dzisiaj o 03:44





a teraz zwróć uwagę na tą datę rejestracji:

Doc
Bywalec forum
nauk pasja

Online Online

Nazwa użytkownika:
    Doc
Wiadomości:
    21 (0,034 na dzień)
Płeć:
    Mężczyzna
Wiek:
    brak

Data rejestracji:
    07 Listopad 2010, 16:00
Czas lokalny:
    12 Lipiec 2012, 10:08
Doc Ostatnio aktywny:
    Dzisiaj o 10:08




jakieś pytania?  :attack:

właściwie to mógłbym powiedzieć, że to ty zakosiłeś go mnie  :whip:
Oj tam oj tam.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

adams

nie jestem umieszczony w śląskim, nick mam taki sam na forum co i w statystyce.


Sergeant

Zapisz się do naszej drużyny, to zaliczę cie do rankingu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Doc

Witka Panowie  :parrrty:

zapytanie mam jeszczę odnośnie RACa (i w ogólności punktów wyliczanych)

wpadłem na taką informację:
Credit and FLOPS
The average FLOPS (floating point operations per second) achieved by a computer or group of computers can be estimated from its Recent Average Credit (RAC) as follows:

GigaFLOPs = RAC/200
TeraFLOPS = RAC/200,000

(Remember that a 1 GigaFLOP machine, running full time, produces 200 units of credit in 1 day).

i teraz, z moich zgrubnych wyliczeń wynika, że z GPU powinienem mieć dzienny urobek w granicach 40-50 TYSIĘCY punktów,
jak widać z sygnatury, ni cholery, nie ma nawet blisko
(karta to gts250, którą to BOINC manager raportuje jako 622GFLOPów, a ja dla poprawności obliczeniowej przyjąłem jako 550, bo wiadomo, że sprawność aplikacji liczących, itd.)

o ca. 1440 z CPU nie mówię, bo to w granicach błędu obliczeniowego się znajduje tutaj


czy może ja o czymś istotnym nie wiem, że to się na ten przykład dzieli przez 10 i stąd taki, a nie inny, wynik?

krzyszp

Z Twojej sygnaturki wynika, że obecnie właściwie Twoja karta nic nie liczy...

Dodatkowo, te podane wyżej informacje traktuj z przymrużeniem oka, niektóre projekty (np. Distrgen) powodują tzw inflację punktową - dają masę mało wartościowych (wg mnie) punktów, zaś inne trzymają się mocno dawnych założeń i na tle takich "inflacyjnych" projektów punktują słabo...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Doc

widzisz, czyli jest coś na rzeczy
a liczy wszystko co powinno - patrz załączony obrazek, a jednak punkty są przydzielone tak, jak widać

wiesz może jaka przyczyna może tego być?

krzyszp

Na karcie liczysz SETI, a on chyba "najbiedniej" daje punkty z projektów na karty graficzne - dlatego pomyślałem, że to liczysz na CPU.
SETI ma ma bardzo słabą optymalizację dla GPU.
Ze swojej strony chciałbym Ci polecić POEM albo GPUGrid na kartę, a SETI przestawić na CPU.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Doc

#622
myślałem raczej, że coś zdupcyłem z konfiguracją BOINCa

mam zainstalowaną optymalizację dla SETI (dla GPU i dla CPU) i to jest projekt najważniejszy
reszta tylko uzupełnia jak nie ma próbek od SETI

tak więc głównie jest liczone SETI, później Einstein na GPU
na CPU Climate, WCG już nie pobiera próbek - uzurpuje sobie czas pomimo niskiego przydziału za pomocą terminu raportowania, przez co praktycznie cały czas idzie jako wysoki priorytet, więc wylatuje za nieprzepisowe zagrania


nie liczę dla punktów w sumie (choć jakaś rywalizacja mi się udziela), a żeby wspierać konkretne projekty
jednak dziwi mnie jak można robić wynik typu 130tys./dzień i dlatego szukam przyczyny takiego stanu rzeczy

w tamtym artykule było jakieś ogólne założenie co do ilości punktów za konkretną moc obliczeniową
i stąd moje zdziwienie, jak wyliczyłem na tej podstawie ile mniej więcej powinienem tych punktów mieć
tym bardziej, że łódzkie tak słabo stoi...


EDIT:
tak na marginesie, GPUgrid jest "za mocne" na moją kartę

EDIT:
a może ma znaczenie np. to, że do mojego konta jest przypisanych 13 hostów, z czego liczy jeden?

andy101fah

Witaj.
Jeżeli chcesz zbadać faktyczną wydajność swojej grafiki zapuść tylko np Primegrid PPS sieve i WCG na całą dobę. Pozostałe projekty wstrzymaj. Na początek bez żadnych optymalek.
U CIebie widać przydział mocy GPU dla Einsteina po 0.5 GPU. To nieznacznie spowalnia grafikę. Najlepiej aby proces miał całe GPU dla siebie. Optymalki są dobre jedynie przy mocnych grafikach pracujących 24/7 z "poganiaczem". Wówczas jest widoczny mocny przyrost RAC.

Doc

#624
hmm.. Einstein jest podobno <źródłem tej informacji jest forum tegoż projektu> słabo zoptymalizowany dla GPU
faktycznie, obserwowałem obciążenie w granicach 75-78%

polepszyć tą sytuację miało przydzielenie jednocześnie dwóch WU na robotę, czyli po 0.5 GPU na sztukę
i faktycznie, obciążenie wzrosło do ok 86-87%

można też przydzielić trzy, zależnie od pojemności pamięci karty grafiki
mógłbym na styk, ale boję się wywrotek (znam takie przy braku wolnego RAMu)

taki sposób działania tyczy się tylko rzeczonego Einsteina, i tu akurat czuję przyrost



problem wydaje się jednak leżeć w innym miejscu
sądzę tak dlatego, że to o czym mówisz mogłoby <teoretycznie> zmienić wynik o ile? 10? 20? 50%? chyba aż tyle to jednak nie
to co mi się tutaj widzi to jest różnica 10-12 krotna

bo, na ten przykład, kolega forumowy miły mój z poznania, dwoma kompami uciąga 145k RACu
sądząc po kompach ja powinienem uszarpać właśnie te 30-50k, zależnie od dnia

tak, wiem, że Prime daje dużo punktów, ale takiej różnicy to nie będzie
liczyłem już Prime'a dla punktów, coby bańkę wbić, ale też mnie wtedy dziwiła ta różnica

może to jednak ilość hostów przypisana do konta - bo to jednak ich jest właśnie 13 szt.
można tą sytuację jakoś wyprosotować? bo to jednak tylko dwa kompy są, jeno co każdą modernizację czy instalkę nowy host był notowany
a teraz to liczy tylko jeden...



EDIT:
alę spróbuję uczynić jako żeś mnię poradził  :parrrty:
CZUWAJ!


jeszcze jeden EDIT:
próbuję składać te hosty w jeden, lub chociaż w dwa, może się uda
ale zauważyłem coś innego - BOINC zarządał 14pkt za WU Einsteina na GPU, to chyba ciut mało? <screen w załączeniu>

krzyszp

Różnica będzie dużo większa niż 10-20%. Dla porównania, na mojej karcie POEM daje 150-160k dziennie przy liczeniu ~20h na dobę, ale Distgren da nawet 260k w tym samym czasie.
Bazując na dawnych moich danych z SETI (teraz go nie liczę), to nie wiem, czy 50k bym uciągnął...

Dodatkowym skomplikowaniem jest fakt, że dobrze zoptymalizowany projekt CPU może przyhamować projekt działający na karcie... Np. POEM uruchamia na mojej karcie trzy próbki na raz, a każda potrzebuje także jednego rdzenia CPU i w momencie, jeśli w tym czasie odpalę również WCG, to próbki na karcie wykonują się znaaacznie wolniej.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Doc

krzyszpie

z całym szacunkiem, nie wiem czy czaisz, że nie chodzi mi o różnicę nawet 150%

zauważ, że wyciągam ledwo 3500 pkt RAC, a moja karta jest słabsza tylko o ok. 30% od Twojego zestawu
(jeśli info w wizytówce jest aktualne)
gdybym wyciągał na tym SETI 20-30k punktów, byłbym szczęśliwy, i nie podejrzewałbym, że coś napsułem gdzieś kiedyś
chodzi więc tutaj o różnicę, procentowo, 1000-1200%

w każdym razie, sprawdzam Twoją koncepcję dziś wieczorem, ile to będzie Pending Points na Prime'ie po tym dniu

krzyszp

Ups, wizytówka straciła na aktualności, obecnie w kompie z trzy rdzeniowym Athlonem mam ATI7750, która jest znacznie wydajniejsza (uzupełniłem też info o innych maszynkach).
Natomiast jeśli chodzi o punktację SETI na GPU, najprostszym chyba rozwiązaniem jest znalezienie podobnej maszyny używanej do liczenia przez kogoś innego i porównanie wyników.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Doc

#628
i to jest bardzo słuszna koncepcja  :p_arr:


EDIT:
więc tak - zakładam, że uzyskane punkty są przy pracy 24/7, SETI@home, wyszukiwanie po hostach w projekcie, na BOINCstats

na i5-750, i karcie gt220 (zakładam, że 24/7) można zrobić ok. 3k
na i5-3550 CPU @ 3.30GHz i karcie gt520 (zakł. 24/7) można też zrobić 5k (a wiesz co to za karta jest, 48 SP)

no, wreszcie, bardzo dobry przykład:
q6700 + GT8800 ULTRA urabia 22,5k

jeszcze lepszy:
i5-750 + gt9600 urabia 26k

no i ten jest idealny:
i5-750 + gts250 = 35,5k punktów w seti dziennie (screen hosta w załączeniu)

Ania

Tu podobno można się dopisać do Z/Dolnego Śląska.

Sergeant

Jak będziesz w naszym zespole, to na pewno cię zapiszę.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

Trzeba koleżance wytłumaczyć jak i co z tymi sttystykami :D

AL

Koleżanko Aniu akurat ten ranking jest robiony przez i "tylko" dla członków naszego zespołu.

Sergeant

Dane za lipiec wstawione.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

Dolny śląsk nareszcie na należnym mu miejscu...

Doc

Witam Koleżanki i Kolegów,
ktoś coś wie nt. danych za sierpień?

Sergeant

Nie będzie danych za sierpień. Nie miałem czasu się tym zająć o odpowiednim czasie, więc najbliższy upgrade będzie na początku października.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Sergeant

Dane wstawione. Komentować.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Doc

chyba byłoby lepiej żebym jednak liczył coś więcej niż SETI
z drugiej strony do niczego więcej nie mam przekonania, a dla samych punktów, to jakoś to słabo czuję

z trzeciej strony motywacja lokalno patriotyczna też by mogła być
ech te łódzkie dylematy...

Troll81

heh.... przydałoby się podnieść RAC dolnośląskiego....