mediawiki 1.12 - 1.17 - aktualizacja - modyfikacje

Zaczęty przez GRID, 21 Czerwiec 2011, 01:12

GRID

Zaktualizowałem naszą wiki z wersji 1.12. na 1.17
Generalnie wszystko jest ok, udało mi się ustawić wiki w pod katalogu wiki dzięki czemu zrobiłem miejsce dla przyszłej strony głównej.

Aktualizację wiki rozpocząłem oczywiście od kopi plików i bazy. Było wiele prób które okazywały się błędne. Więc napiszę w skrócie.
Generalnie zainstalowałem mediawiki 1.17 na domenie testowej od razu na kopii bazy ze strony głównej.

Zwykłe wrzucenie plików na serwer nie wystarczyło ponieważ mediawiki 1.17 ma 10 tabel w bazie więcej.
Na szczęście instalator mediawiki 1.17 jest bardzo nowoczesny. Następnym problemem było przeniesienie wiki z katalogu głównego do /wiki. Związku ze zmianą katalogu i różnicami wersji najważniejsze pliki konfiguracyjne czyli: .htaccess i LocalSettings.php musiały się różnić. Zapodam jedynie budowę pliku .htaccess ponieważ na pewno się komuś przyda, podkreślam jest to przekierowanie mod_rewrite dla wiki i pliku który jest w podkatalogu /wiki :
# zezwala na znal . w adresie

Zmienia adresy typu index.php5?title=BOINC na /BOINC pozwalając za razem na kropkę w adresie i sprawdzając czy daney element nie jest folderem lub plikiem
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.+)$ /wiki/index.php5?title=$1 [L,QSA]


# w mediawiki wymagane są adresy z dwukropkiem, kropką i /
RewriteRule ^[^:]*\. - [L]
RewriteRule ^[^:]*\/ - [L]


# ustawia stronę główną u nas jest /Strona_główna
RewriteRule ^/wiki/index.php5?title=Main_Page /wiki/index.php?title=Strona_główna  [L,QSA]

# To było potrzebne bo po aktualizacji wyszukiwarka przestała wyszukiwać
RewriteRule ^(.+) /wiki/index5.php?title=$1 [L]


Po aktualizacji musiałem również zaktualizować dodatki bo sypały błędami. Poprawiłem wygląd Wiki (wcześniej jedna lista wyświetlała się z krawędziami). Zważyłem lewą kolumnę.
Zmieniłem box z linkami do serwisów i irc na to co jest obecnie z linkiem do działu Promocja BOINC. Po zmianie nazwy skina trzeba było ustawić dla wszystkich zalogowanych nową nazwę w bazie danych w czym pomógł mi Mchl.
komenda SQL:
UPDATE prefixbazy_user SET user_options = REPLACE(user_options,'stara_nazwa','nowa_nazwa');

Proszę o sprawdzenie obecną wiki, ponieważ u nie których mogą występować problemy z wyświetlaniem wyglądu wiki, linkami, ze zdjęciami itp

Troll81

Szacun welki za twój wysiłek   :respect: