Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Laptop na studia

Zaczęty przez xelexin, 09 Wrzesień 2012, 12:58

xelexin

Jakiego byście polecili laptopa do studiowania na PW wydział EITI kierunek Informatyka :)

 


migawron

zależy do czego konkretnie będzie używany i jaki jest budżet. Ja jestem bardzo zadowolony z della XPS, mam go od półtora roku. i7 + 8GB ram + jakaś w miarę dobra nvidia m i jeśli masz więcej kasy to dysk ssd (lub 2 dyski) Podejrzewam że w okolicach 4k PLN można mieć calkiem niezłą specyfikację. A jeśłi chodzi o trwałość - bez zarzutu, łatwo się czyści, wygodna klawiatura. Minus - tylko 2 sloty na RAM (4 są w wersji z matrycą obsługującą 3D)



Szopler

No to szykuj się kolego na pad akku za pół roku najdalej, a po 4 latach na pad GPU.

xelexin

To co byś Ty Szopler zaproponował?
 


PBT_marian_boss

Ja na studiach uzywałem Asus Eee PC 1210 i do tej pory używam, następca tego modelu to Asus Eee PC 1215B. Sprzęt lekki i w miarę wydajny, choć SETI na tym nie próbowałem liczyć :)

greatadrian

Zależy jakie masz fundusze, ale można kupić używanego thinkpada t420s za całkiem rozsądną cenę :) Lekki, wytrzymały i mały.

Ania

Najtańszy w promocji (no może przeglądnij najtańsze) ... za rok i tak będziesz chciał zmienić.

xelexin

 


GRID

Generalnie odradzam HP'ki  a ogólnie kompy z prockami powyżej 4 rdzeni, oraz z kartą graficzną AMD i NVIDIA. Szybciej się grzeją i padają. (jeżeli już to dbać i odkurzać systematycznie)
Jak do nauki to może być laptop z GPU INTEL HD - nie pograsz sobie za to karta nie przegrzeje się i nie zepsuje.

Może być również bez systemu, wgrasz sobie ... lub Linuksa, laptop będzie tańszy z często z lepszymi parametrami.
Polecam kompa z dyskiem SSD - na prawdę różnica pracy.

xelexin

Wow, Rafał ja ogólnie mam super zdanie o lapkach hp, ale no cóż zaryzykuje w tego ultrabooka, zobaczymy :P musze czasami na nudnych wykładach w coś pograć, a wpadł mi w oko od razu :) Jak coś to pytajcie o opinie :)
 


krzyszp

Cytat: Ania w 12 Wrzesień 2012, 11:01
Najtańszy w promocji (no może przeglądnij najtańsze) ... za rok i tak będziesz chciał zmienić.
Popieram w 100%!!!
Laptop do zadań "ogólnych" nie zastąpi stacjonarki - to łudzenie się, że i-cośtam będzie naprawdę wydajne...
Sam używam w miarę sensownie wyposażonego desktopa, a laptop... służy tylko do pokazania czegoś na wyjeździe...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: GRID w 12 Wrzesień 2012, 22:46
Generalnie odradzam HP'ki  a ogólnie kompy z prockami powyżej 4 rdzeni, ...
1. ja bardzo polecam HP <- mam w sumie 4 lapki z hapeka
2. zgadzam się <- lapek z więcej niż 2 rdzeniami/4 wątkami to bez sens <- nie dość że huczy to temperatura przy obciążeniu dochodzi do 90stopni. Bezsens.

Ania

Cytat: GRID w 12 Wrzesień 2012, 22:46
Polecam kompa z dyskiem SSD - na prawdę różnica pracy.

Tylko że to drogo wychodzi. Drożej niż gdyby samemu wsadzić/podmienić dysk ale wtedy tracimy gwarancję.

krzyszp

Cytat: Ania w 13 Wrzesień 2012, 14:20
Drożej niż gdyby samemu wsadzić/podmienić dysk ale wtedy tracimy gwarancję.
Samodzielna wymiana dysku w laptopie nie powoduje utraty gwarancji.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ania

Naprawdę ?
A wykręcenie śrobek nie narusza jakieś plomby itp ?

krzyszp

Nie.
Jeżeli w sklepie laptop ma stickera na klapce od dysku - to ja bym już odrzucił taki zakup.
Pozostaje oczywiście konieczność zatrzymania oryginalnego dysku, aby w przypadku reklamacji wstawić go z powrotem.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka