Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Skandynawska klawiatura

Zaczęty przez Ósemka, 13 Lipiec 2014, 00:14

Ósemka

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem laptopa z taką klawiaturą:


1. Czy to będzie dobrze działać po przełączeniu układu klawiatury na polską programisty? Wystarczy tutaj zwykły zestaw naklejek? Na Linuksie też będzie OK?
2. Jak rozwiązać problem braku klawisza ze znakami "|" i "\"? W naszej klawiaturze znajduje się on zaraz nad Enterem, a w tej konkretnej skandynawskiej w ogóle go nie ma.
Folding@Home - Team Poland [276]

Tomek_TB

"|" - to jest zazwyczaj w tym samym miejscu co tylda na po\programisty
"\" - a to jest na klawiszu zaraz obok backspace

będziesz musiał przywyknąć do rozróżniania i używania alt i altgr :) znacznie więcej niż dotychczas.
Pozdr
Tomek

Ósemka

Cytat: Tomek_TB w 13 Lipiec 2014, 09:43
"|" - to jest zazwyczaj w tym samym miejscu co tylda na po\programisty
Ten klawisz wbija mi tylko znaki "`" "~" i  "¬" (test na polskiej klawiaturze z układem PL programisty, Linuks Mint).

Cytat: Tomek_TB w 13 Lipiec 2014, 09:43
"\" - a to jest na klawiszu zaraz obok backspace
Mówisz o klawiszu z "+ ="? Tam nie ma tego znaku.

Jeszcze jedno pytanie: Jak polski układ obsłuży klawisz "< > \"? To ten obok lewego shifta na Skandynawce.
Folding@Home - Team Poland [276]

krzyszp

"\" jest na lewo od "z"

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec

Nie bedziesz mial zadnych problemow z ta klawiatura - przyzwyczaisz sie. Tylko nie bedziesz lubial uzywac polskich znakow (jak ja) :)
To jest norweska klawiatura, ja i moja GF uzywamy takich i zyjemy. Goscie do nas przyjezdzaja i tez uzywaja naszych klawiatur i to osoby niezaawansowane. Daja rade. Nie jest to pelna wygoda, ale uzywac mozna bez problemu (i nie stosujemy nawet naklejek - po prostu wiemy gdzie co jest).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomek_TB

W pracy tylko takiej (norweskiej) używam, spokojnie się da, tak jak AiDec napisał. Osemka, ja Ci napisałem, gdzie te znaki są na ustawianiach NO, nie PL.
Pozdr
Tomek

AiDec

Masz tez druga opcje - wybierz w Windowsie klawiature norweska (nawet w pirackiej wersji mozesz i to nie tylko podczas instalacji, ale rowniez w dowolnym momencie). Dzieki temu znaki beda Ci sie pokrywaly. Mozesz sie pozniej latwo przelaczac miedzy nimi, wiec nie bedziesz mial problemow ze znalezieniem odpowiedniego znaku specjalnego (nie bedziesz musial znac kombinacji klawiszy jak np. "@" w norweskim jest po nacisnieciu CTRL + ALT + 2).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PoznanskaPyra

Jeżeli piszę się z pamięci, nie ma najmniejszego problemu z pisaniem po polsku na takiej klawiaturze. Po prostu wstawia się polski odpowiednik tego co jest nadrukowane na klawiaturze.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970