Dyskusja PNT B@P(Dawniej:Fuzja - wskrzeszenie)

Zaczęty przez krzyszp, 15 Listopad 2011, 20:57

Szopler

#440
Cytat: Szopler w 08 Styczeń 2012, 13:38
Osób które zapunktowały w poprzednim miesiącu:
B@P - 1671
PNT - 207

Lepsi?
1671 / 8000 = 20.875%
207 / 500 = 41.400%

Może w procentach tak, ale w liczbach bezwzględnych - bez komentarza.

Troll81

CytatNiektórzy członkowie PNT twierdzą, że ważniejsze od nieobecnych członków, którzy dawno olali Wasz zespół i nie liczą jest to aby członkowie byli aktywni i liczyli cokolwiek.
W tej dziedzinie jesteśmy o niebo od Was lepsi.

chyba nie patrzysz za często w statystyki. U nas aktywnych jest prawie 1700 osób a to ponad 3 razy więcej niż wasz zespół liczy w całości (wraz z nieaktywnymi)

CytatSkoro tak bardzo zależy ci na uszanowaniu demokracji, to dlaczego ta demokracja i równość ma dotyczyć wyłącznie członków zespołów a nie może dotyczyć dzisiajszych zespołów?
Z punktu widzenia zespołu nie ma znaczenia czy u nas jest 500 a u Was 8000 - bo jakość wsparcia projektów BOINC się liczy.

Demokracja znaczy rządy ludu a nie rządy zespołów. Tym bardziej ze zespół zespołowi nie równy. Jakość wsparcia mamy o niebo lepszą (patrz chociażby wiki o forum nie wspomnę)

CytatReasumując uważamy, że kwestię liczby członków B@P spokojnie równoważy zaangażowanie członków PNT w obliczenia.
Dla nas w tej kwestii jest remis.

mówisz o RAC? Bo u was ten rac jest niczym wzburzone morze, raz 2mlnraz 26 mln. Nasz jest stały z tendencją wzrostową. O zaangażowaniu w obliczenia możemy porozmawiać w kwestii uruchomionych projektów. DNETC wam się "znudził". My mamy ich kilka.

Wasza propozycja zmiany nazwy dowodzi że nie jesteście przywiązani do nazwy Polish National Team. Natomiast my jesteśmy bardzo przywiązani do BOINC@Poland. Dlaczego nie ustąpicie w tej kwestii? Dla zasady??

Szopler

I jakie to miały by być ponad-dywizjowe decyzje do których potrzebna jest rada?!
Udział w wyścigu PG gdy akurat SIMAP albo LHC sypnęło próbkami? Piszemy wątek informujący o wyścigu na forum w odpowiednim dziale i podłącza się kto chce... przymusu nie ma i nie będzie.

legis

Cytat: Waldi w 08 Styczeń 2012, 19:06
Koledzy
Dwie sprawy

1. Oficjalnie zostałem drużynowym naszego zespołu.Obix007 nie może w tym tygodniu zajmowac się tymi sprawami.
widzę że dla niego sprawy nowej grafy są ważniejsze
http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=506

krzyszp

Cytat: Waldi w 09 Styczeń 2012, 21:27
Co do bycia sceptykiem - oczywiście, że masz prawo.
Ale do chwili obecnej więcej w twoich wypowiedziach złości i nienawiści niż konkretnych propozycji.
Bardzo Cię proszę o konstruktywną dyskusję, typu : "to mi nie pasuje, w zamian proponuję to i to".
Dotychczas widzę twoje wypowiedzi jako : "nie zgadzam się dla zasady i żadne argumenty mnie nie interesują i dodatkowo poprzeszkadzam, bo może im nie wyjdzie".
Proszę bardzo:
1. Jednoczymy się pod najstarszą, najbardziej dopracowaną marką z najdłuższymi tradycjami i największymi osiągnięciami - BOINC@Poland
2. Rezygnujemy z Rady, jako niedemokratycznego ośrodka władzy prowadzącego do nadłużyć.
3. Ewentualne dalsze kwestie rozstrzygamy poprzez jawne głosowanie.
Trzy krótkie zasady, żadnego pola do nadłużyć.

Dziękuję za wysłuchanie, przedstaw proszę moją propozycję członkom swojej drużyny, zwłaszcza tym, którzy "nie pałają nienawiścią" do B@P i mnie osobiście.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Waldi

Cytat: Martin Fox w 09 Styczeń 2012, 11:13
Ja tam powiem krótko, co się w moim malutkim rozumku urodziło:

Skoro demokracja - to policzmy procentowo, ile osób mają poszczególne teamy i tak rozłóżmy głosy - odpada, wiadomo, bo b@p ma wtedy samodzielną większość - ale taka jest rzeczywistość.
Jeśli konfederacja - bez sensu, przy takim stosunku liczydłowych we wszystkich zespołach jedyne co ma sens to wchłonięcie małych przez dużego.
Jeżeli zmiana nazwy - bez sensu, po co było pracować nad b@p żeby to teraz porzucić na śmietniku historii?
Strona teamu i strony dywizji - czyli co, na stronie teamu byłyby tylko linki do poszczególnych dywizji? Bez sensu. A nowi będą trafiać do teamu (nie do dywizji) czy będzie losowanie do której dywizji nowego przydzielić?

Na bardzo podobny pomysł odpowiedziałem wcześniej a ogólnie chodzi o to, że liczba członków to nie jedyne możliwe ujęcie oceny zespołu.

Konfederacja - dlatego, że uwzględnia różne określenia wielkości. Np PNT ma lepsze zaangażowanie liczydłowych w BOINC. I jeszcze w kilku kwestiach jest większe.
Ale my uważamy takie ujęcia za nie eleganckie z perspektywy ewentualnego sukcesji negocjacji.
Dywizje - zakładamy, że Dywizje będą miały swoje zycie, a strona Zespołu bedzie strona wizytówką. Jezeli masz lepszą propozycją oprócz cyt.: "bez sensu" to ją zapodaj.

Waldi

Cytat: krzyszp w 09 Styczeń 2012, 11:50
Od kilku dni czytam plam "Konfederacji" i teraz już wiem na pewno, że jestem przeciw.

Odnoszę nieodparte wrażenie, graniczące z pewnością, że członkowie PNT i GPUF chcą nam narzucić swoją wizję zjednoczenia, gdzie usiłują się ustawić jako równi partnerzy do dyskusji, chociaż reprezentują sobą mniej niż 10% społeczności.
Osiągają to takimi sposobami jak:
Cytat: Piotr R. (Peciak) w 15 Listopad 2011, 21:24
CytatA co tak naprawdę chodzi?
Wydaje mi się że chodzi raczej o posiadanie wroga i to takiego co to "na własnej krwi jest wyhodowany"   %)
Sugerowanie, że jesteśmy wrogo nastawieni "bo tak"...
Cytat: 3Rni w 15 Listopad 2011, 21:30
to moze napisz z tymi panami nie dyskutuje i nie wchodz tu...
bo twoja wypowiedz ostatnia wlasnie jest zaczatkiem kłodeczki / tak bywalo w przeszlosci/
Pomówienie, wskaż wątek, gdzie na rozsądną dyskusję została zastosowana "kłodeczka" i w dodatku ktoś zablokował Tobie, albo komu innemu otwarcie równoważnego tematu.
A może dostałeś bana? Niech sprawdzę... Data rejestracji użytkownika 3Rni to 2007-03-14...
Cytat: [PNT] Obix007 w 15 Listopad 2011, 21:39
chyba raczej ten kto ma niższa pozycję przyłącza się do tego kto ma wyższą np. YoYo w tej chwili to jesteśmy przed wami - więc wy do nas. Rosetta my do was. itd itp.
To są żywe jaja... Jeśli najpierw piszemy, że wszyscy userzy są równi, to nie podpieraj się punktami w jednym projekcie, ale ilością aktywnych liczydłowych, a pod tym względem, to Wy nie macie o czym z nami rozmawiać przez najbliższe 5 lat, o ile w tym czasie PNT nie stanie się SRT, GWT, czy też KLM - w końcu macie w tym niezłą wprawę XD
Cytat: Waldi w 22 Listopad 2011, 13:20
Apeluję – Zakończmy wojnę CPU i GPU.
I nie boję się dodać – każdy kto napisze teraz coś w stylu , ,,ale oni... ,, powinien, zostać przeniesiony na BOCZNICĘ.
Waldemar Barczyk
vel
[GPU Force] W.Barczyk
Nie będziesz mnie przenosił na bocznicę, to możecie u siebie robić.
Jak nauczycie się szanować innych, to pogadamy, do tego czasu zajmijcie się dopracowaniem umiejętności negocjacyjnych oraz asertywności.
Cytat: Waldi w 22 Listopad 2011, 19:52
Cytat: Troll81 w 22 Listopad 2011, 15:05
...
5 - Nie przypominam sobie by u nas decydowała o czyms ilość wpisów...

A ja tak.
No cóż jak się ma tyle wpisów to faktycznie trudno to ogarnąć i chyba za to też trudno odpowiadać. No nie?
Któż to wie najlepiej jak nie Ty.
Wiesz Waldi, masz wyjątkowy talent do manipulacji, nie masz ochoty zacząć pracy jako rzecznik prasowy?
Powyższe stwierdzenie to jawna prowokacja, i bardzo dobrze powinieneś wiedzieć, że nie znając się osobiście trudno nabrać zaufania w tej materii, a po czasie widać, że nie przekazanie Ci sprzętu było bardzo dobrą decyzją...
Cytat: Waldi w 23 Listopad 2011, 09:18
Ci co odeszli mają pretensję do Trolla81 , że troluje i ilością wpisów zniszczył demokrację na kilka lat w B&P , o innych pretensjach narazie nie wspomnę.
"Zniszczył demokrację"... Mam się śmiać, czy płakać?
Jak można zniszczyć demokrację tam, gdzie nikt nie ma władzy???
Ludzie, przemyślcie sobie wszystko jeszcze raz i jak dorośniecie, to wtedy wróćmy do stołu.

Dla nieznających tematu i dziwiących się tonowi mojej wypowiedzi, polecam lekturę wątków w poniższych linkach:
http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=106&t=511
http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=106&t=475
http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=106&t=422
http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=106&t=421
http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=106&t=248
bardzo proszę, przeczytajcie te wątki uważnie, bo to dokładnie reprezentuje wizję Rady PNT na nasz temat i pomyślcie, czy chcecie takiej Rady u nas...

Ps. Dobrowolnie zrzekłem się funkcji Administratora na forum aby przeciąć dalsze dywagacje nad wypełnianiem tych obowiązków przeze mnie.
Obecnie nie posiadam żadnych funkcji, które pozwoliły by mi "niszczyć demokrację" na forum lub w drużynie.
Cała wypowiedź jest moją opinią, opartą na kilkuletniej obecności w zespole i znajomości poczynań osób z PNT...


W tej wypowiedzi nie widzę odniesienia do omawianej propozycji Konfederacji.
Innych zagadnień, nie będę odpisywał w tym wątku aby go nie zaśmiecać.

Troll81

Waldi odpowiedz proszę na moje pytania i propozycje.

Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2012, 21:44
CytatNiektórzy członkowie PNT twierdzą, że ważniejsze od nieobecnych członków, którzy dawno olali Wasz zespół i nie liczą jest to aby członkowie byli aktywni i liczyli cokolwiek.
W tej dziedzinie jesteśmy o niebo od Was lepsi.

chyba nie patrzysz za często w statystyki. U nas aktywnych jest prawie 1700 osób a to ponad 3 razy więcej niż wasz zespół liczy w całości (wraz z nieaktywnymi)

CytatSkoro tak bardzo zależy ci na uszanowaniu demokracji, to dlaczego ta demokracja i równość ma dotyczyć wyłącznie członków zespołów a nie może dotyczyć dzisiajszych zespołów?
Z punktu widzenia zespołu nie ma znaczenia czy u nas jest 500 a u Was 8000 - bo jakość wsparcia projektów BOINC się liczy.

Demokracja znaczy rządy ludu a nie rządy zespołów. Tym bardziej ze zespół zespołowi nie równy. Jakość wsparcia mamy o niebo lepszą (patrz chociażby wiki o forum nie wspomnę)

CytatReasumując uważamy, że kwestię liczby członków B@P spokojnie równoważy zaangażowanie członków PNT w obliczenia.
Dla nas w tej kwestii jest remis.

mówisz o RAC? Bo u was ten rac jest niczym wzburzone morze, raz 2mlnraz 26 mln. Nasz jest stały z tendencją wzrostową. O zaangażowaniu w obliczenia możemy porozmawiać w kwestii uruchomionych projektów. DNETC wam się "znudził". My mamy ich kilka.

Wasza propozycja zmiany nazwy dowodzi że nie jesteście przywiązani do nazwy Polish National Team. Natomiast my jesteśmy bardzo przywiązani do BOINC@Poland. Dlaczego nie ustąpicie w tej kwestii? Dla zasady??

bo cały czas piszesz o zaangażowaniu i tym że jesteście więksi w paru miejscach a ja jakoś tego nie widzę. Macie większy RAC ale jak już wspomniałem ten bywa kapryśny. Za większość RAC w waszej drużynie odpowiada zaledwie garstka liczydłowych.Jak jednemu prąd wyłączą to lecicie na łeb na szyję.

Waldi

Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2012, 21:44
...mówisz o RAC? Bo u was ten rac jest niczym wzburzone morze, raz 2mlnraz 26 mln. Nasz jest stały z tendencją wzrostową. O zaangażowaniu w obliczenia możemy porozmawiać w kwestii uruchomionych projektów. DNETC wam się "znudził". My mamy ich kilka...

Chmmm  -  piszesz o racu dziennym?
A popatrz na miesięczny !
Liczymy bo lubimy.

Waldi

#449
Cytat: legis w 09 Styczeń 2012, 22:07
Cytat: Waldi w 08 Styczeń 2012, 19:06
Koledzy
Dwie sprawy

1. Oficjalnie zostałem drużynowym naszego zespołu.Obix007 nie może w tym tygodniu zajmowac się tymi sprawami.
widzę że dla niego sprawy nowej grafy są ważniejsze
boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=506

Podważasz moje umocowanie, czy też już naprawdę nie masz czego się przyczepić.
A może chłopak pisał z telefonu ze szpitala i aby się odstresować zajmuje się hobby?

Beznadzieja.

Troll81

#450
za wasz RAC odpowiadają (w ujęciu miesięcznym):

SzB   129,976,161
[PNT] Obix007   120,907,430
[GPU Force] W.Barczyk    76,665,481
cze_siek    41,536,841
3Rni    28,933,793
Andrzej Sirko    16,630,706
..:: Thor ::..    14,638,658
Peciak    12,338,429

Normę wyrabia kilku ludzi (ichwała wam za to)

Nie odniosłeś się jednak do moich propozycji/pytań...
   


Waldi

Cytat: krzyszp w 09 Styczeń 2012, 22:08
Cytat: Waldi w 09 Styczeń 2012, 21:27
Co do bycia sceptykiem - oczywiście, że masz prawo.
Ale do chwili obecnej więcej w twoich wypowiedziach złości i nienawiści niż konkretnych propozycji.
Bardzo Cię proszę o konstruktywną dyskusję, typu : "to mi nie pasuje, w zamian proponuję to i to".
Dotychczas widzę twoje wypowiedzi jako : "nie zgadzam się dla zasady i żadne argumenty mnie nie interesują i dodatkowo poprzeszkadzam, bo może im nie wyjdzie".
Proszę bardzo:
1. Jednoczymy się pod najstarszą, najbardziej dopracowaną marką z najdłuższymi tradycjami i największymi osiągnięciami - BOINC@Poland
2. Rezygnujemy z Rady, jako niedemokratycznego ośrodka władzy prowadzącego do nadłużyć.
3. Ewentualne dalsze kwestie rozstrzygamy poprzez jawne głosowanie.
Trzy krótkie zasady, żadnego pola do nadłużyć.

Dziękuję za wysłuchanie, przedstaw proszę moją propozycję członkom swojej drużyny, zwłaszcza tym, którzy "nie pałają nienawiścią" do B@P i mnie osobiście.

Twoje propozycje są nie na temat bo sprowadzają się do wstąpienia wszystkich innych do B@P - to jeden powód.
A drugi powód dla którego to fakt, że naszą propozycję znacie od przedświąt i o niej rozmawiamy. O niej również rozmawialiśmy w Poznaniu.
I do niej czekamy na odpowiedź do Piątku.

Waldi

Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2012, 22:19
Waldi odpowiedz proszę na moje pytania i propozycje.
...
bo cały czas piszesz o zaangażowaniu i tym że jesteście więksi w paru miejscach a ja jakoś tego nie widzę. Macie większy RAC ale jak już wspomniałem ten bywa kapryśny. Za większość RAC w waszej drużynie odpowiada zaledwie garstka liczydłowych.Jak jednemu prąd wyłączą to lecicie na łeb na szyję.

A jak się Rektor dowie, gdzie idzie jego prąd i kto go kradnie, to zapewne Wam RAC spadnie.
Idę o zakład , ze Senat uczelni nie jest świadomy za co Kwestor płaci kasę i czyje są te komputery.

krzyszp

Cytat: Waldi w 09 Styczeń 2012, 22:11
...Np PNT ma lepsze zaangażowanie liczydłowych w BOINC. I jeszcze w kilku kwestiach jest większe.
Zaangażowanie? W co? Tylko w Racu a dokładniej w kartach graficznych...
Wątpię, aby ktokolwiek z Was angażował się bardziej czasowo chociażby w akcję ulotkową, wiki, projekty, itd...
Nie poniżaj nas więcej taką wypowiedzią, proszę.
Wasza "propozycja" fuzji to tylko próba podpięcia się na sukcesy B@P...
Cytat: Waldi w 09 Styczeń 2012, 22:29
A jak się Rektor dowie, gdzie idzie jego prąd i kto go kradnie, to zapewne Wam RAC spadnie.
Idę o zakład , ze Senat uczelni nie jest świadomy za co Kwestor płaci kasę i czyje są te komputery.
To jest karalna sugestia, że ktoś od nas kradnie prąd.
Jak nie chcesz wylądować w sądzie, to nie stosuj takich wycieczek...

I odpowiedz proszę na moją propozycję, czekam do piątku >:(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Waldi

Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2012, 21:44
CytatNiektórzy członkowie PNT twierdzą, że ważniejsze od nieobecnych członków, którzy dawno olali Wasz zespół i nie liczą jest to aby członkowie byli aktywni i liczyli cokolwiek.
W tej dziedzinie jesteśmy o niebo od Was lepsi.

chyba nie patrzysz za często w statystyki. U nas aktywnych jest prawie 1700 osób a to ponad 3 razy więcej niż wasz zespół liczy w całości (wraz z nieaktywnymi)

CytatSkoro tak bardzo zależy ci na uszanowaniu demokracji, to dlaczego ta demokracja i równość ma dotyczyć wyłącznie członków zespołów a nie może dotyczyć dzisiajszych zespołów?
Z punktu widzenia zespołu nie ma znaczenia czy u nas jest 500 a u Was 8000 - bo jakość wsparcia projektów BOINC się liczy.

Demokracja znaczy rządy ludu a nie rządy zespołów. Tym bardziej ze zespół zespołowi nie równy. Jakość wsparcia mamy o niebo lepszą (patrz chociażby wiki o forum nie wspomnę)

CytatReasumując uważamy, że kwestię liczby członków B@P spokojnie równoważy zaangażowanie członków PNT w obliczenia.
Dla nas w tej kwestii jest remis.

mówisz o RAC? Bo u was ten rac jest niczym wzburzone morze, raz 2mlnraz 26 mln. Nasz jest stały z tendencją wzrostową. O zaangażowaniu w obliczenia możemy porozmawiać w kwestii uruchomionych projektów. DNETC wam się "znudził". My mamy ich kilka.

Wasza propozycja zmiany nazwy dowodzi że nie jesteście przywiązani do nazwy Polish National Team. Natomiast my jesteśmy bardzo przywiązani do BOINC@Poland. Dlaczego nie ustąpicie w tej kwestii? Dla zasady??

proszę bardzo, odpowiadam na twoje trzy wypowiedzi:
1. Reprezentuję zespół który obecnie ma większy RAC niż Wasz. Ale osobiście nie uważam, że jest to najważniejsza kwestia w dyskusji o Konfederacji. Dla mnie to sie czepiasz.
2. Moi nauczyciele uczyli mnie, że demokracja to podejmowanie decyzji przez wszystkich i uznawanie tych decyzji przez tych co byli odmiennego zdania.
A to co ty nazywasz cyt ... "Demokracja znaczy rządy ludu a nie rządy zespołów." ... to dla mnie definicja komunizmu , lub socjalizmu.
3. RAC - obecnie średniomiesięczny RAC mamy większy niz Wy.

Waldi

Cytat: krzyszp w 09 Styczeń 2012, 22:34
I odpowiedz proszę na moją propozycję, czekam do piątku >:(

Już odpowiedziałem.
Twój tekst nie jest propozycją, tylko próbą odejścia od zasadniczego pytania - Czy B@P jest za Konfederacją?

Przypominam, że korzystam z Waszej uprzejmości i piszę w tym wątku od niedzieli jako przedstawiciel PNT wyłącznie w jednym celu - Wyjaśnić członkom B@P różne aspekty naszej propozycji Konfederacji przy jednoczesnej świadomości, że B@P nie wygenerował, żadnej propozycji oprócz słów "przyłączcie się" i że wielu kolegów w B@P jest za Konfederacją.

Na dzisiaj to wszystko.
Dobranoc Wszystkim.

krzyszp

Cytat: Waldi w 09 Styczeń 2012, 22:44
Cytat: krzyszp w 09 Styczeń 2012, 22:34
I odpowiedz proszę na moją propozycję, czekam do piątku >:(

Już odpowiedziałem.
Twój tekst nie jest propozycją, tylko próbą odejścia od zasadniczego pytania - Czy B@P jest za Konfederacją?
Kłamiesz, nie odpowiedziałeś.
Jestem za Konfederacją/fuzją/zjednoczeniem, nazwa nie ma znaczenia, liczą się poważne propozycje - moją propozycję dostałeś.
Myślę, że nikt BOINC@Poland nie zaprzeczy, że jest rozsądna i jednocześnie odpowiedziałem Ci, dlaczego Wasza propozycja jest bzdurna i jest próbą "załapania się" na sukcesy B@P.
Wasze forum istnieje w formie szczątkowej, główne posty są flejmem na nasz temat, do tego macie czelność nazywać się największymi z powodu chwilowego skoku RAC'u.

Dziecinada...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Dwa razy wspomniałeś o RACu. dla mnie to troszkę śmieszne bo historia pokazuje że ten się wacha. Na polach pozaRACowych nie macie praktycznie żadnych osiągnięć a jeśli macie to daleko w tyle za B@P. Cały czas dykutujemy o waszej propozycji i moje sugestie są na temat. W waszej propozycji zawarliście opcję zmiany nazwy. Skoro nie jesteście przywiązani do swojej to czemu nie wstąpicie do nas??

CytatDla nas cały majstersztyk propozycji Roberta polega na tym, że z jednej strony zabezpiecza demokrację wewnątrz Dywizji, a z drugiej strony wprowadza wspólne ciało pomiędzydywizyjne, które podejmuje kluczowe decyzje przy 100% zgodzie !

A jakie decyzje miało by podejmować i jak wyglądałaby egzekucja tychże decyzji? Bo ja tego nie rozumiem. jak rada podejmie decyzję "wszyscy liczymy PG a ja to zleje to co mi robisz? Decyzje które są nieegzekwowalne są śmieszne. Rada byłaby fikcją i nie byłaby w stanie podejmować żadnych wiążących decyzji. O jakiej 100% zgodzie mówisz?

CytatA to co ty nazywasz cyt ... "Demokracja znaczy rządy ludu a nie rządy zespołów." ... to dla mnie definicja komunizmu , lub socjalizmu.

To co ty nazywasz demokrację (przy waszej propozycji rady) ja nazywam rządami mniejszości nad większością. Przy braku środków represji jest to system który musi upaść. A środków represji rada nie będzie posiadała żadnych. Bo nie istnieją mechanizmy dyscyplinowania liczydłowych wbudowane w BOINC. Reasumując wasza propozycja zakłada tworzenie jakiejś dziwnej fikcji. Rady która nie wiadomo co ma ze sobą robić i zmienianie nazwy na której wam nie zależy a nam zależy bardzo.

Szopler

Cytat: Waldi w 09 Styczeń 2012, 22:37
...
proszę bardzo, odpowiadam na twoje trzy wypowiedzi:
1. Reprezentuję zespół który obecnie ma większy RAC niż Wasz. Ale osobiście nie uważam, że jest to najważniejsza kwestia w dyskusji o Konfederacji. Dla mnie to sie czepiasz.
2. Moi nauczyciele uczyli mnie, że demokracja to podejmowanie decyzji przez wszystkich i uznawanie tych decyzji przez tych co byli odmiennego zdania.
A to co ty nazywasz cyt ... "Demokracja znaczy rządy ludu a nie rządy zespołów." ... to dla mnie definicja komunizmu , lub socjalizmu.
3. RAC - obecnie średniomiesięczny RAC mamy większy niz Wy.

Ad.1 Bez komentarza
Ad.2 To teraz wyobraź sobie, że parlament to nie 450 posłów tylko Tusk, Pawlak, Palikot, Kaczyński i Miller. Jak zdanie tych 5 panów się ma do zdania 450 posłów? NIJAK! Już o 37 milionach Polaków nie wspomnę...
Ad.3 Mało istotne

Martin Fox

Cytat: Waldi w 09 Styczeń 2012, 22:11
Konfederacja - dlatego, że uwzględnia różne określenia wielkości. Np PNT ma lepsze zaangażowanie liczydłowych w BOINC. I jeszcze w kilku kwestiach jest większe.
W czym się wyraża ta "lepszość"? Ilości punktów, projektów w których się uczestniczy, czy może czasu spędzonego nad boinc, a może ilością przetłumaczonych artów, opisanych projektów, czy może prowadzonych projektów? Bo nie wiem?
A co do reszty - znaczy, że przychodzę ja, jako nowy. Dołączam do zespołu xxx (jak się będzie zwał tak się będzie zwał) i nie jestem w żadnej dywizji. I co wtedy?

GRID

Panowie wydaje mi się że ale plan konsolidacji który został nam przekazany 26.XII.2011 nadal jest w niezmienionej formie a dostępny na tej stronie:
http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=106&t=539
Związku z tym że za chwilę jest 10 stycznia a plan nie zmienił się nawet o literę to może czas po prostu wziąć pod głosowanie obecny plan ?

krzyszp

Jeśli uważasz, że jest nad czym głosować... Proszę bardzo ;)

Dla mnie propozycja jest niepoważna, nieprecyzyjna i niesprawiedliwa wobec naszej drużyny.
Proponuję zrobić ankietę i skończyć tę farsę, bo śledzenie tego wątku odrywa mnie od poważniejszych zajęć.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Aegis Maelstrom

Cytat: Waldi w 09 Styczeń 2012, 22:29
Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2012, 22:19
Waldi odpowiedz proszę na moje pytania i propozycje.
...
bo cały czas piszesz o zaangażowaniu i tym że jesteście więksi w paru miejscach a ja jakoś tego nie widzę. Macie większy RAC ale jak już wspomniałem ten bywa kapryśny. Za większość RAC w waszej drużynie odpowiada zaledwie garstka liczydłowych.Jak jednemu prąd wyłączą to lecicie na łeb na szyję.

A jak się Rektor dowie, gdzie idzie jego prąd i kto go kradnie, to zapewne Wam RAC spadnie.
Idę o zakład , ze Senat uczelni nie jest świadomy za co Kwestor płaci kasę i czyje są te komputery.

Naprawdę musimy się straszyć? Nieładnie to brzmi, myślałem, że gramy do jednej bramki. Mam nadzieję, że kolega się tylko rozpędził.

Poza tym jedni mogą mieć Senat, inni szefa w pracy, żonę, dzieci w drodze albo wnikliwą skarbówkę. Zresztą SKB@P już przeżył przenosiny.
Moim zdaniem ten straszny, wielki, zbalastowany BOINC@Poland ma znacznie stabilniejszy RAC od Waszego teamu złożonego z kilku liczydłowych. Coś za coś Waldi (głupio mi się tak zwracać do kogoś bez pytania, ale pełnym imieniem bez zgody też nieładnie) - macie zwrotniejszą grupkę, ale obstawiacie znacznie mniej projektów i macie RAC, który łatwiej rośnie, ale i łatwiej spada.

Poza tym przepraszam, ale ten wątek strasznie zoff-topicował i nabrał złych emocji niespotykanych na tym forum. Aż mi się nie chce tego wszystkiego czytać (stresów w pracy mam dość i to pewnie tyczy się wielu z nas  %) ).

Tymczasem dwie strony temu fajne pytania zadał Karlik, a nikt na nie nie odpowiedział. Zechciałbyś, Waldemarze?

Cytat: Karlik w 07 Styczeń 2012, 21:17
To może kilka pytań/spostrzeżeń z MOJEGO punktu widzenia:
1. Jak wyobrażacie sobie organizację pracy nad nową stroną, kto będzie zarządzał, kto będzie mógł edytować, kto będzie UTRZYMYWAŁ itp. (bardziej chodzi o to, że pewnie wszyscy się będą skupiać na własnym podwórku i strona ogólna będzie mniej zadbana niż strony poszczególnych subteamów - marketingowy strzał w kolano?)
2. Jaką domenę sobie wyobrażacie na potrzeby nowego teamu? polska.org, poland.pl? Gdzie tu jakikolwiek związek z boinc (lub ogólniej przetwarzaniem rozproszonym)? Jeśli zamiarem jest brak takiego powiązania to dobrze  by było to zaznaczyć.
3. Czy możliwa jest zmiana nazwy drużyny w projektach zamkniętych/zakończonych? Już nawet nie chodzi o same punkty a o miejsca, które historycznie B@P tam zajęło (siłą rzeczy punktowo to jest mało, bo był gorszy sprzęt, boinc nie był rozpowszechniony itp.).
4. ad 3 Co z możliwością założenia przez kogoś innego nowego teamu BOINC@Poland? Niezależnie czy zabezpieczymy się tworząc fikcyjne drużyny B@P czy ktoś "ukradnie" nazwę, będzie drość duży zamęt wśród nowych liczydłowych.
5. Co stoi na przeszkodzie, żeby wszystko podpiąć pod markę B@P i zaznaczać, że B@P składa się z "dywizji" PNT i GPU FORCE, odpowiednio polinkować, opisać itd.? Uniknęlibyśmy problemu domen, nowego fikcyjnego tworu (nie wiadomo przez kogo tworzonego), podszycia się pod renomowaną markę i nie musielibyśmy się dogadywać z administratorami statystyk/projektów zakończonych.

Mam nadzieję na rzeczowe odpowiedzi a nie typu, że biję pianę, bo z mojego punktu widzenia pod jaką w ścisłym sensie nazwą liczę ma mniejsze znaczenie. Jak się rozwiąże problem pkt. 3 to może być nawet "Polskie Przetwarzanie Rozproszone"  %)

Piszesz Waldi, że interesuje Cię przyszłość - i to jest jedna z pragmatycznych postaw. Rozmawiajmy więc pragmatycznie:
- jak mamy konkretnie funkcjonować w systemie z dywizjami (i jak długo akurat takimi dywizjami - chyba nie chcemy pielęgnować tych zaszłości w nieskończoność?)
- dlaczego system z jakąś radą, wyborami itd. jest lepszy od swobodnego podejścia BOINC@Poland?
- skąd propozycja takich parytetów?
- jak widzicie swój udział w nowym zespole za rok? za dwa lata? później?

Takich konkretnych pytań mam osobiście znacznie więcej.

Troll81

#463
PLAN KONSOLIDACJI POLSKIEGO ŚRODOWISKA BOINC

CEL KONSOLIDACJI:
Stworzenie, z pełnym wykorzystaniem posiadanych kapitałów, silnego polskiego zespołu zdolnego konkurować z największymi zespołami na świecie a jednocześnie zachowanie autonomiczności środowisk różniących się interpretacją idei BOINC, poprzez utworzenie konfederacji kilku polskich zespołów, na wzór LAF czy MPTA. Kiedy Polakom udaje się połączyć siły, to odnoszą spektakularne sukcesy, jak choćby ten pod Grunwaldem, gdzie Polacy, Litwini, a nawet Rusini stanęli razem. Miejmy nadzieję, że uda się i tym razem.


OPIS KONSOLIDACJI:
1. KAPITAŁ DOROBKU STATYSTYCZNEGO (dane na 13.XII)
a) projekty aktywne - Mchl oraz TP, jako obecni founderzy, przekazują konta na rzecz nowego zespołu. W wyniku doboru kont o wyższym dorobku, po konsolidacji, nowy zespół będzie mieć dorobek w projektach aktywnych:
7855kk

c) projekty zakończone - Mchl oraz TP, jako founderzy B@P i PNT, zwracją się do BS, FD... o zmianę nazwy w projektach zakończonych - dorobek:
345kk (296k przy jednym zespole)

Reasumując, przy pełnej konsolidacji kont i nazw, tabela na dzień 13. grudnia wyglądałaby tak:
5. 16.553 Team 2ch
6. 13.150 Czech National Team
7. 11.580 POLAND!
8. 9.868 Planet 3DNow!


2. KAPITAŁ MOCY
Zjednoczone siły B@P, PNT, GF, dysponują mocą tygodniową na poziomie 266kk, zatem po konsolidacji tabela tygodniowa wyglądałaby tak:
1. 321 Sicituradastra.
2. 266 POLAND!
3. 262 SETI.USA
4. 242 SETI.Germany
5. 203 L'Alliance Francophone
6. 168 Team 2ch
7. 153 Czech National Team

Tak, tak, nowy polski zespół dysponowałby mocą na poziomie drugiego zespołu na świecie. Warto, prawda?
Zespół o takim potencjale, w 14 tygodni wyprzedziłby CNT zdobywając 6. miejsce, a w niecały rok wyprzedziłby T2Ch zajmując 5. miejsce w świecie.


3. STRUKTURA ZESPOŁU
Nowy zespół miałby strukturę będącą konfederacją autonomicznych podzespołów (subteams/division).
a) lista podzespołów:
- division BOINC@POLAND
- division POLISH NATIONAL TEAM
- division GPU FORCE
b) każdy z podzespołów miałaby pełną autonomię, w tym prawo prowadzenia własnej www, forum, irc, itp.
c) o tym, czy, kiedy, w jakim tempie i na jakich zasadach następowałaby konsolidacja platform komunikacyjnych, decydowaliby wyłącznie administratorzy i użytkownicy danej platformy, zgodnie ze swoją oceną stopnia zbliżania się do siebie środowisk.
d) informacje o zespole, znajdujące się w każdym projekcie, będą zawierać krótką informację o każdym z podzespołów i link do jej www/forum, alternatywnie jeden link do zbiorczej strony z informacją o podzespołach tworzących zespół.
e) podjęte zostaną starania o uruchomienie statystyk pokazujących udział poszczególnych podzespołów w bieżących wynikach, zwłaszcza w przypadku wyścigów, aby umożliwić konkurowanie też na poziomie krajowym. Wykorzystywane będą też gotowe statystyki podzespołów (subteams/division) prowadzone przez Free-DC.
http://stats.free-dc.org/stats.php?page ... ional+Team
http://stats.free-dc.org/stats.php?page ... ional+Team


4. RADA ZESPOŁU
Na okres jednego roku powołana zostanie grupa zwana "Radą Zespołu":
a) Skład Rady:
B@P - 2 osoby (udział w głosach 40% / udział w miesięcznym dorobku 34.4%)
PNT - 2 osoby (40% / 39.1%)
GF - 1 osoba (20% / 26.5%)

b) Sposób wyłaniania swoich przedstawicieli do Rady Zespołu ustali samodzielnie każdy z podzespołów.

c) Kompetencje Rady Zespołu:
- sprawowanie pieczy nad kontami founderów we wszystkich projektach;
- reprezentowanie zespołu w rozmowach z innymi zespołami i organizacjami międzynarodowymi;
- zgłaszanie zespołu do różnych form rywalizacji międzynarodowej, w tym do wyścigów, dbanie o liczny udział i monitorowanie sytuacji;
- koordynacja działań polskiego środowiska BOINC;
- inne, do uzgodnienia.

d) Rada Zespołu opracuje i uzgodni Kartę Zasad Zespołu, która musi zawierać przynajmniej poniższe podstawowe zasady:
- Wszystkie projekty przyjęte na listę BS/FDC uznaje się za wartościowe i wspieranie żadnego z nich nie może być przyczyną szykanowania czy deprecjonowania członka zespołu. Zakazane jest dzielenie projektów, w szczególności na "naukowe" i "śmieciowe".
- Każdy członek zespołu decyduje samodzielnie o tym co i w jakim zakresie liczy lub nie liczy albo w inny sposób wspomaga, aczkolwiek mile widziane jest wspieranie akcji zespołowych rekomendowanych przez Radę Zespołu.
- Należy doceniać czas, pracę i koszty jakie członkowie zespołu ponoszą na rzecz BOINC, zabrania się zatem marnotrawienia tych zasobów przez czczą gadaninę czy różne formy destrukcji.

e) Każdy z 3 podzespołów zgłosi po jednej propozycji nazwy nowego zespołu. Spośród tych 3 propozycji Rada Zespołu dokona wyboru najlepszej nazwy.


5. KAPITAŁ OSOBOWY
a) W projektach, gdzie B@P ma większy dorobek, nazwę konta B@P zmienia się na NOWĄ, a członkowie PNT i GF dołączają do tego konta.
b) W projektach, gdzie PNT ma większy dorobek, nazwę konta PNT zmienia się na NOWĄ, a członkowie B@P i GF dołączają do tego konta.
c) Każdy członek zespołu ma prawo do oznaczania swojego konta nazwą podzespołu (division), projektu, grupy zadaniowej itp.
d) Oprócz istniejących podzespołów mogą być tworzone nowe podzespoły i grupy zadaniowe, aby na zasadach autonomii łączyć ludzi o podobnych zainteresowaniach czy temperamentach.


(6)7. TERMIN KONSOLIDACJI
Temat jest niemiłosiernie rozdyskutowany, a jednocześnie dość prosty technicznie, więc proponuję termin: 2012.01.10.

Nie ma co zwlekać, bo punkty nam uciekają, konkurencja międzynarodowa nam ucieka, było wiele miesięcy na boczenie się i omawianie różnych aspektów, teraz czas na konstruktywniejsze działanie. Konstrukcja zespołu na bazie konfederacji autonomicznych podzespołów pozwala każdemu środowisku dalej tkwić przy swoim "wigwamie", a jednocześnie wspólnie pracować dla mocnego polskiego zespołu i w sumie o to przecież chodzi. Zróbmy to!

1. W trakcie dyskusji przewija się troska o życie i zdrowie founderów, poniekąd słusznie, bo każda strata jest bolesna. Co się stanie jak zginie 20% foundera? Ano to samo co kiedy zginie 100% foundera - dostęp do konta jest odtwarzany przy wsparciu admina projektu. Uprzedzając dalsze pytania - nie wiem ilu founderów ginie rocznie.

2. Kontynuując sprawy foundera i adminów to sprawa wygląda tak (na bazie typowego projektu Enigma):
a) founder jest w danej chwili jeden, choć może być cyklicznie zmieniany i/lub "uspołeczniany" (wieloosobowy).
b) adminów może być równocześnie wielu.

c) kompetencje admina:
- zmiana informacji o zespole, w tym zmiana nazwy zespołu;
- dostęp do danych rejestracyjnych członków zespołu;
- dostęp do historii dołączeń do zespołu i opuszczeń.

d) kompetencje foundera:
- te same co admina oraz
- usuwanie członków zespołu (funkcja zbędna);
- przekazanie foundera innemu członkowi zespołu (po założeniu konta w praktyce nieużywane);
- nadawanie i odbieranie praw admina (do nadania na początku, później w praktyce nieużywane);
- likwidacja konta zespołu (no tego nie używamy);
- utworzenie wewnętrznego forum dyskusyjnego w projekcie (niepotrzebne mając forum).



W sumie to już wypunktowałem co większe absurdy propozycji połączenia. Z radą która nie ma żadnej władzy na czele.... Rażącą dysproporcją głosów w tejże radzie... (ktoś sobie wyobraża że rząd formuje PSL reprezentujące 5% wyborców gdy do sejmu weszło PO reprezentujące 35% wyborców??? albo że ich głosy w koalicji są równe albo że ma dojść do równego podziału ministerstw??) i Zmiana nazwy na której to nazwie najwyraźniej PNT i GPUF nie zalezy (skoro chcą zmieniać) a na której nam zależy bardzo....

Aegis Maelstrom

Cytat: Waldi w 09 Styczeń 2012, 22:37
Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2012, 21:44
CytatNiektórzy członkowie PNT twierdzą, że ważniejsze od nieobecnych członków, którzy dawno olali Wasz zespół i nie liczą jest to aby członkowie byli aktywni i liczyli cokolwiek.
W tej dziedzinie jesteśmy o niebo od Was lepsi.

chyba nie patrzysz za często w statystyki. U nas aktywnych jest prawie 1700 osób a to ponad 3 razy więcej niż wasz zespół liczy w całości (wraz z nieaktywnymi)

CytatSkoro tak bardzo zależy ci na uszanowaniu demokracji, to dlaczego ta demokracja i równość ma dotyczyć wyłącznie członków zespołów a nie może dotyczyć dzisiajszych zespołów?
Z punktu widzenia zespołu nie ma znaczenia czy u nas jest 500 a u Was 8000 - bo jakość wsparcia projektów BOINC się liczy.

Demokracja znaczy rządy ludu a nie rządy zespołów. Tym bardziej ze zespół zespołowi nie równy. Jakość wsparcia mamy o niebo lepszą (patrz chociażby wiki o forum nie wspomnę)

CytatReasumując uważamy, że kwestię liczby członków B@P spokojnie równoważy zaangażowanie członków PNT w obliczenia.
Dla nas w tej kwestii jest remis.

mówisz o RAC? Bo u was ten rac jest niczym wzburzone morze, raz 2mlnraz 26 mln. Nasz jest stały z tendencją wzrostową. O zaangażowaniu w obliczenia możemy porozmawiać w kwestii uruchomionych projektów. DNETC wam się "znudził". My mamy ich kilka.

Wasza propozycja zmiany nazwy dowodzi że nie jesteście przywiązani do nazwy Polish National Team. Natomiast my jesteśmy bardzo przywiązani do BOINC@Poland. Dlaczego nie ustąpicie w tej kwestii? Dla zasady??

proszę bardzo, odpowiadam na twoje trzy wypowiedzi:
1. Reprezentuję zespół który obecnie ma większy RAC niż Wasz. Ale osobiście nie uważam, że jest to najważniejsza kwestia w dyskusji o Konfederacji. Dla mnie to sie czepiasz.
2. Moi nauczyciele uczyli mnie, że demokracja to podejmowanie decyzji przez wszystkich i uznawanie tych decyzji przez tych co byli odmiennego zdania.
A to co ty nazywasz cyt ... "Demokracja znaczy rządy ludu a nie rządy zespołów." ... to dla mnie definicja komunizmu , lub socjalizmu.
3. RAC - obecnie średniomiesięczny RAC mamy większy niz Wy.

Ad 1. i 3. Widzisz, dla nas słowo obecnie sporo zmienia... My nie gramy w BOINC na krótki czy średni termin. My budujemy zespół na lata.  :parrrty:

Mamy świadomość, że zła czy dobra passa przychodzi i odchodzi; sprzęt się kupuje, grzeje, a ten się starzeje, rozsypuje, trzeba go utrzymać...
Ale dobrze prowadzona drużyna to wielka i wspaniała machina. Ja osobiście chcę zostawić coś więcej niż tymczasowe osobiste rekordy i możecie to zrobić wspólnie z nami.

Ad 2. Abstrahując od różnych rozumień słowa demokracja, proszę nie myl stosunków gospodarczych (socjalizm, kapitalizm) z systemem podejmowania decyzji (demokracja, dyktatura). To trochę tak, jakbyś mylił np. ampery z woltami albo porównywał 15 kg paczkę i trzymetrową paczkę.  %)

Co do meritum: w zespole BOINC@Poland bardzo ceni się wolność, braterstwo, odpowiedzialność każdej jednostki oraz wkład merytoryczny oraz rozsądek i argumentację merytoryczną wypowiedzi. Wy deklarujecie to samo, ale nam proponujecie jakąś radę, hierarchię itp. wynalazki.
Tymczasem tutaj ktoś mądrze gada, to się zgadzamy, gada głupio, to się nie zgadzamy i żadne wybory czy RAC tego nie przeskoczą. My działamy jak np. niezależni naukowcy; tutaj jest jak w początkach Internetu, jak przy zakładaniu Wikipedii; to jest świetna atmosfera, działa i choć chwilami pojawia się chaos jak w tym wątku, to ja uwielbiam to forum. Wy nam proponujecie coś innego - i nie dziwcie się, że ludzie są sceptyczni. Oni wybrali właśnie taki sposób działania.


Troll81

tak jeszcze odnośnie RACu



jeszcze na początku listopada daleko wam było do 15mln po chwilowym strzale (39mln piękny wynik) mówisz że macie stabilny RAC? niby z której strony...

dla porównania podaję


Martin Fox

A ja nadal nie rozumiem jednego - co nam to wszystko da?
Liczę sobie od 2007, praktycznie od początku dla b@p, ale też i dla Polski - i co mi da połączenie teamów?
Polsce (w statystykach krajów) od tego nie przybędzie. A mnie? Też nie. Nie spuszczam się i nie mam zamiaru nad wynikiem, czy team w którym jestem jest na miejscu x czy y - liczę to co imo uważam za wartościowe, czasem wolniej, czasem szybciej. Fakt, nie inwestuje tysięcy złotych w sprzęt i prąd, ale mam w życiu inne priorytety - gdyby liczyły się dla mnie miejsca zostałbym sportowcem.

Z mojego punktu widzenia cała ta dyskusja jest jałowa - nic nie zyskam, a mogę stracić. Stracić team w którym jestem, bo nikt nie zagwarantuje mi, że za pół roku ktoś nie wpadnie na pomysł odwrotny (podziału), a wtedy już nie będzie tak łatwo wrócić do tego co teraz mamy.

Ufol

Namawiam wszystkich do odrzucenia bezczelnej propozycji Pnt.
Pozwolę sobie wymienić kilka argumentów.
Kim oni są, aby narzucać nam warunki?! To większy proponuje przyłączenie a mniejszy się na to zgadza lub nie.
U nas najważniejszy jest klimat i tak samo traktujemy zdobywającego sto punktów, jak tego, który zdobywa milion na dobę. Zatem rac nie jest dla nas żadnym argumentem.
Tworzenie jakiegoś nowego zespołu to szaleństwo. Mamy już Kapitana i na żadne grupy trzymające władzę się nie zgadzamy.
Cała działalność Pnt to liczenie najlepiej punktujących projektów, bez analizy ich wartości naukowej. Poza tym ogranicza się ona do obrzucania błotem wszystkiego co ma związek z Boinc@Poland.
Na ich forum powszechnie stosowane są: kłamstwo, oszczerstwo i skrajne chamstwo.
Wnioskuję o wpisanie do regulaminu forum zakazu proponowania jakichkolwiek połączeń zespołów i o powierzenie tych kompetencji wyłącznie Kapitanowi.

Sir_Behemoth

Cytat: Martin Fox w 09 Styczeń 2012, 23:46
A ja nadal nie rozumiem jednego - co nam to wszystko da?
Liczę sobie od 2007, praktycznie od początku dla b@p, ale też i dla Polski - i co mi da połączenie teamów?
Polsce (w statystykach krajów) od tego nie przybędzie. A mnie? Też nie. Nie spuszczam się i nie mam zamiaru nad wynikiem, czy team w którym jestem jest na miejscu x czy y - liczę to co imo uważam za wartościowe, czasem wolniej, czasem szybciej. Fakt, nie inwestuje tysięcy złotych w sprzęt i prąd, ale mam w życiu inne priorytety - gdyby liczyły się dla mnie miejsca zostałbym sportowcem.

Z mojego punktu widzenia cała ta dyskusja jest jałowa - nic nie zyskam, a mogę stracić. Stracić team w którym jestem, bo nikt nie zagwarantuje mi, że za pół roku ktoś nie wpadnie na pomysł odwrotny (podziału), a wtedy już nie będzie tak łatwo wrócić do tego co teraz mamy.


Racja  :parrrty:   
Liczę, bo uważam, że jakiś projekt jest ciekawy i może coś osiągnąć, liczę dla idei, a nie dla RAC-u. Jeśli tak koniecznie PNT chce porównywać WIELKOŚĆ to może zmierzmy się na długość członków? ;)
Po drugie jestem w zespole BOINC@Poland, bo odpowiada mi atmosfera, jest sporo aktywnych i pomocnych osób na forum, można pogadać o pierdach i o poważnych sprawach. Nie ma ciśnienia, że masz mniejszy RAC czy mniejszy dorobek punktowy to jesteś leszczem i w ogóle jak śmiesz się odzywać. Każdy z zespołu jest RÓWNY.

Slavkoyama

Cytat: Ufol w 10 Styczeń 2012, 12:45Wnioskuję o wpisanie do regulaminu forum zakazu proponowania jakichkolwiek połączeń zespołów i o powierzenie tych kompetencji wyłącznie Kapitanowi.

Jakkolwiek rozumiem Twoje zdanie i po części je popieram, to z tym dałbym sobie spokój... Wydaje mi się, że nie są nam potrzebne tego typu zakazy. Jeśli komuś u nas bardzo zależy na tworzeniu ogólnonarodowego teamu, to wydaje mi się, że na forum powinno także być dla niego miejsce. A nuż kiedyś mnie/nas/innych przekona? Ja póki co jestem sceptyczny co do tej fuzji czy konfederacji, ale niewykluczone, że w innym układzie sił i przy bardziej pozytywnym klimacie między łączonymi drużynami w przyszłości poprę tego typu inicjatywę.

GRID

Uważam taki wniosek jak najbardziej za niepotrzebny.
Sama wizja połączenia to coś pięknego, dla tego uważam że negowanie tej wizji z powodu problemów międzyludzkich jest nie uzasadnione.
Podczas tych prób połączenia prawie wszystko szło w dobrym kierunku, aż do chwili kilku momentów zwrotnych.
Czas pozwoli na uspokojenie nastrojów, stare pokolenia odejdą przyjdą młode, obecni podczas prób połączenia nauczyli się wiele i przy następnych próbach zakładam że obie strony będą starały się nie popełniać tych samych błędów. Ja osobiście do tematu mam zamiar wrócić za 9-12 miesięcy.

kaimoon

Trudno o znalezienie wątku z większą temperaturą niż tutaj - a ponieważ rzecz dotyczy całego zespołu B@P czuję się zobowiązany wyrazić swoje zdanie.

Wróciłem do B@P po długiej przerwie, wcześniej byłem raczej biernym obserwatorem - od początku czuć było specyficzny klimat w drużynie, co w mojej ocenie jest silnym spoiwem łączącym ludzi niezależnie od stanu punktów, posiadanego sprzętu, filozofii, poglądów etc. Dla mnie to rzecz niezmiernie cenna.

Rozumiem ideę konsolidacji/zjednoczenia/fuzji/federacji/konfederacji. Obawiam się jednak o wzajemny szacunek - z pewnością nie tylko mi ciężko się czyta ten wątek i słowa której w nim padają a także słowa, które padły w pobocznych wątkach. Zaproponowany proces ma jedną wadę - nie oferuje niebieskiej pastylki sprzyjającej rozpoczęciu od zera. Bo to nie będzie rozpoczęcie od zera a od animozji, ciężkich słów i pretensji o zabrane punkty. Jeśli tak ma być - to tego nie chcę.

Jestem przywiązany do nazwy BOINC@Poland, w pewnym sensie definiuje ona mnie, bo oddaje moją filozofię życia.

Poza tym - konkurencja, rywalizacja jest zdrowa, jest elementem budującym, motywującym. Cenię ją. I wiem, że w tej materii na szczęście nic się nie zmieni.

Martin Fox

Cytat: GRID w 10 Styczeń 2012, 14:42
Sama wizja połączenia to coś pięknego, dla tego uważam że negowanie tej wizji z powodu problemów międzyludzkich jest nie uzasadnione.
Skoro to taka piękna wizja, dlaczego nikt nie potrafi/ nie chce wytłumaczyć mi tego co zyskamy?
Dla przypomnienia:
CytatA ja nadal nie rozumiem jednego - co nam to wszystko da?
Liczę sobie od 2007, praktycznie od początku dla b@p, ale też i dla Polski - i co mi da połączenie teamów?
Polsce (w statystykach krajów) od tego nie przybędzie. A mnie? Też nie. Nie spuszczam się i nie mam zamiaru nad wynikiem, czy team w którym jestem jest na miejscu x czy y - liczę to co imo uważam za wartościowe, czasem wolniej, czasem szybciej. Fakt, nie inwestuje tysięcy złotych w sprzęt i prąd, ale mam w życiu inne priorytety - gdyby liczyły się dla mnie miejsca zostałbym sportowcem.

Z mojego punktu widzenia cała ta dyskusja jest jałowa - nic nie zyskam, a mogę stracić. Stracić team w którym jestem, bo nikt nie zagwarantuje mi, że za pół roku ktoś nie wpadnie na pomysł odwrotny (podziału), a wtedy już nie będzie tak łatwo wrócić do tego co teraz mamy.
Co nam da to połączenie? Statystyk krajowych nie poprawi to, bo i tak liczymy dla Polski.
Więc co? Możliwość podniecania się, że team w którym jestem jest na miejscu x a nie y? I co z tego?
Czy mania cyferek jest aż tak ważna?

GRID

CytatSkoro to taka piękna wizja, dlaczego nikt nie potrafi/ nie chce wytłumaczyć mi tego co zyskamy?
Do tego dochodzi aspekt filozoficzny, pokaz tego że Polacy potrafią łączyć a nie dzielić. Na to pytanie padło już wiele odpowiedzi wcześniej.


Martin Fox

Cytat: GRID w 10 Styczeń 2012, 15:54
CytatSkoro to taka piękna wizja, dlaczego nikt nie potrafi/ nie chce wytłumaczyć mi tego co zyskamy?
Do tego dochodzi aspekt filozoficzny, pokaz tego że Polacy potrafią łączyć a nie dzielić. Na to pytanie padło już wiele odpowiedzi wcześniej.
Czyli tak na prawdę nie zyskujemy nic.

GRID

Cytat: Martin Fox w 10 Styczeń 2012, 16:48
Cytat: GRID w 10 Styczeń 2012, 15:54
CytatSkoro to taka piękna wizja, dlaczego nikt nie potrafi/ nie chce wytłumaczyć mi tego co zyskamy?
Do tego dochodzi aspekt filozoficzny, pokaz tego że Polacy potrafią łączyć a nie dzielić. Na to pytanie padło już wiele odpowiedzi wcześniej.
Czyli tak na prawdę nie zyskujemy nic.
Czyli tak naprawdę zyskujemy coś więcej. Ale na odpowiednich warunkach

armar

Nadal nie rozumiem dlaczego po prostu PNT nie przejdą do nas?  :(
Przecież nikt ich nie będzie wyganiał!
B@P nic nie straci (co już można traktować jak zysk!), a ludzie z PNT zyskają to, czego potrzebują - czyli będą w zespole, który ma duży potencjał w RAC.
Będą chcieli, to znów się odłączą, można nawet ustalić, że mogą się odłączać bez zbędnych żalów.

apohawk

Cytat: Waldi w 09 Styczeń 2012, 21:27
Niektórzy członkowie PNT twierdzą, że ważniejsze od nieobecnych członków, którzy dawno olali Wasz zespół i nie liczą jest to aby członkowie byli aktywni i liczyli cokolwiek.
W tej dziedzinie jesteśmy o niebo od Was lepsi.
Mnie niezmiernie cieszy liczba ok. 1700 aktywnych liczydłowych jak i liczba 8000 liczydłowych w całości. Tak, cieszy mnie cała ta rzesza nieaktywnych liczydłowych. Dla niektórych członków PNT to martwe dusze i balast, którego chcieli by się pozbyć. Dla mnie to znak, że drużyna trwa pomimo rotacji ludzi. Przez długie lata drużyna trwa i będzie trwać, pomimo tego, że ludziom nudzi się angażowanie czasu w boinc, po prostu nie mają na to czasu, pochłania ich praca, rodzina, czy przechodzenie przez kolejne etapy życia.
Cieszy mnie to, że lata po tym, jak ja przestanę się kiedyś zajmować się boinc, setki lub tysiące ludzi będzie liczyć w BOINC@Poland, dziesiątki lub setki będą odwiedzać to forum, dzielić się informacjami, nowinkami, smutkami i radościami z tego pięknego hobby. Cieszę się z tego, jak wiele się tu nauczyłem, ile tej wiedzy i umiejętności mogę przekazać teraz innym i że w przyszłości kolejne "pokolenia" liczydłowych być może skorzysta z mego wkładu w ten zespół lub z wiedzy, którą być może udało mi się przekazać innym.

CytatZ drugiej strony tak doceniam Waszą liczbę członków jak i doskonale wiem, że to stanowi problem dla Waszego zespołu.
To nie jest dla nas problem, dla was to jest problem, dla nas to jest powód do dumy.

CytatJeżeli jesteś przeciwnikiem Rady Zespołu to my oczekujemy abyś Ty, lub ktoś z B@P przedstawił sposób podejmowania decyzji ponad Dywizyjnych i founderowych nie będący zwykłym głosowaniem ogółu. Bo to nie zabezpieczy prawa mniejszości czyli innych niz Wasza Dywizja. A mniejszości (liczebne) te mają spory wkład w polski BOINC.
Model BOINC@Poland. Founder robi to, co słuszne. Ma mózg i nie waha się go użyć. Cały luksus polega na tym, że nie ma wiele do roboty.
Jeśli ja chcę, aby BOINC@Poland wystartowało w wyścigach BS w projekcie SIMAP, to ja piszę PM do Mchla i on zgłasza nas do wyścigu. Chyba, że nie zdąży, życie, ja to rozumiem. Jeśli ja chcę, aby więcej osób wystartowało w tym wyścigu, to już mój problem, a nie foundera.
No good deed goes unpunished.

Aegis Maelstrom

Cytat: armarB@P] link=topic=6276.msg172242#msg172242 date=1326215902]
Nadal nie rozumiem dlaczego po prostu PNT nie przejdą do nas?  :(
Przecież nikt ich nie będzie wyganiał!
B@P nic nie straci (co już można traktować jak zysk!), a ludzie z PNT zyskają to, czego potrzebują - czyli będą w zespole, który ma duży potencjał w RAC.
Będą chcieli, to znów się odłączą, można nawet ustalić, że mogą się odłączać bez zbędnych żalów.

Dobrze Cię rozumiem. Sam chciałbym usłyszeć jasną odpowiedź co się stało, że kiedyś koledzy nie mogli być z nami w zespole, a teraz już z nami chcą być. Szczególnie tyczy się to byłych członków B@P, z których wielu odeszło nagle i bez pożegnania.

Wolałbym wiedzieć co nas łączy i na czym możemy budować nowy zespół.

Jeśli chodzi tylko o wzrost apetytu na punkty (panowie z biegiem czasu polubili większe zespoły i ich RAC i postanowili pokazać "tym na świecie"), to nic nie szkodzi na przeszkodzie zrobić jeden zespół z wielkim RAC, ale z zachowaniem wszystkiego, co jest cenne dla członków BOINC@Poland (a sądząc z wypowiedzi należą do tego i bandera, i tradycja, i kultura dyskusji).
Jeśli chodzi o coś więcej, to chciałbym by koledzy wyjaśnili mi dlaczego mamy zrezygnować z naszego dotychczasowego zespołu i stylu bycia. RAC zespołu to nie jest dla mnie wystarczający argument.

Jeśli ktoś chce z nami liczyć i akcentować dawną tożsamość, to dla mnie nie ma problemu zrobić w tym zespole podzespoły czy grupy robocze, np. z dawnych zespołów (choć ja, jeśli mamy budować jeden zespół, w dłuższej perspektywie zrezygnowałbym z takiego pielęgnowania animozji i chętniej widziałbym ochotnicze kluby tematyczne). Może to odległa perspektywa i mój idealizm, ale od podtrzymywania rzeczy, które nas dzielą, wolałbym akcentowanie tego, co nas łączy - a od rywalizacji między członkami pomoc kamratom i wsparcie dla całej sceny BOINC. Wciąż uważam, że zespoły są po to, by nas zrzeszać i robić wspólnie coś więcej.

Dlatego podteamy fajnie, ale jeśli naprawdę musimy robić podgrupy w nie-aż-tak-wielkiej-drużynie to może imponujmy sobie wzajemnie czymś więcej niż RAC. Rzucam pomysł grup roboczych zrzeszających ludzi robiących wspólnie coś na działce, która ich szczególnie interesuje: klub overclockera "Grafy Napierd***ć!" udzielający porad jak liczyć na grafach, klub elektronika tworzący kolejne wspaniałości jak czujnik R@h, szperających w naukowych newsach miłośników biochemii spod znaku "Kocham białka, mój mąż/moja żona jest białkowy/a ♥" :D itp. motywujące się grupy. Udział w więcej niż jednej z nich - możliwy, bo czemu nie.

Takie rzeczy są w naszym zasięgu i już biegają, tylko nieformalnie. Osobiście nie widzę potrzeby formalizowania działalności - nie ma nas tu tysięcy, wszyscy wiedzą kto jest kto - ale może taka perspektywa kogoś przekona, że można robić to, co się kocha (np. szukać krańca możliwości grafik, szukać newsów dla kamratów) i zachowywać pełną zgodność ze sobą - a jednocześnie być cenionym członkiem większej całości, która naprawdę wiele robi dla BOINC.

Rąk na pokładzie nigdy za wiele i też chętnie przywitam nowych członków zespołu. Mają czas, wiedzę i umiejętności by pomagać innym, super. Nie mogą sobie na to pozwolić, bo praca, rodzina, maszyny w serwerowni czekają - też dobrze, zachęcamy do wizyt, bo newsy, objaśnienia itd. piszemy także dla Nich.

Ale, z mojej perspektywy, to nasz model zrobił więcej dla BOINC, stworzył żywe forum, przyjazną społeczność i cenną wiki, dla nas wszystkie pozaRACowe rzeczy są ważniejsze i wreszcie nas jest znacznie więcej - więc to ten model się sprawdza i powinien być punktem wyjścia do wszystkich rozmów. :)

Oczywiście ktoś może mieć inne zdanie i serdecznie proszę go o ich wyartykułowanie - jak nie teraz to później może uda się dojść do porozumienia - ale sądząc po liczebnościach i wstępnych wynikach głosowania, większość woli jednak BOINC@Poland.

Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza i uważa, że np. bredzę jak potłuczony, niech pisze. :)

P.S. Właśnie przeczytałem post apohawka i podpisuję się pod nim oboma rękoma. Kocham BOINC@Poland za rzeczy, które pamiętam z Wikipedii: za atmosferę oraz za wolność: a za wolnością zawsze idzie inicjatywa i odpowiedzialność dla każdego. Jeśli ktoś czegoś chce, to po prostu to robi ewentualnie o to prosi. Jeśli nie wychodzi, robi to jeszcze raz. Zupełnie jak w życiu.  :boing:  Zaprawdę mówię Wam, wspaniale jest być częścią takiej historii!  :respect: