Forum a Opera Mini

Zaczęty przez TJM, 10 Wrzesień 2008, 16:30

TJM

Zaszły ostatnio jakieś zmiany w konfiguracji forum/serwera które mogłyby uniemożliwiać dostęp do forum z Opery Mini przez jej serwery proxy ?
Od paru dni nie da się wejść, każda próba kończy się timeoutem. Inne mobilne przeglądarki, nie korzystające z proxy, działają bez problemu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mori

A serwer proxy w porządku jest? Próbowałeś wyłączyć proxy i spróbować? Ew. wykorzystać "inne mobilne przeglądarki" z owym serwerem proxy?

Troll81

spoko. u mie z chaty po dsl-u i na IE nie chodzi stronka. Coś się kaszani. NIe używam proxy

TJM

Proxy jest integralną częścią Opery Mini, kompresuje dane w locie i zamienia na format dopasowany do telefonu - nie da się z niego nie korzystać.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

spoko. Mówię tylko że mam podobny problem na moim PC. więc pewnie tym bardziej problem może wystąpić na bardziej egzotycznym sprzęcie.

Mori

No, w szafie piszą, że awaria (przynajmniej teraz). Zapraszam na http://www.myipneighbors.com/ -- wpisujesz boincatpoland.org, przepisujesz captchę, a potem testujesz resztę stron. Jeśli działają - wina B@P. Jeśli nie - serwer Webd.

TJM

bezpośrednio z Opery Mobile forum mi działa, jednak z laptopa korzystającego z tego samego połączenia już nie. Dziwne :O

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Jedyna istotna zmiana o której mi wiadomo, to przejście z mysql 4.x na 5.x. Tyle że to raczej nie powinno mieć takiego wpływu.

Natomiast strona chodzi kulawo już drugi dzień.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mori

Cytat: Mchl w 10 Wrzesień 2008, 19:10Jedyna istotna zmiana o której mi wiadomo, to przejście z mysql 4.x na 5.x. Tyle że to raczej nie powinno mieć takiego wpływu.

To nie może mieć żadnego wpływu na różne działanie forum w różnych przeglądarkach.

Cytat: Mchl w 10 Wrzesień 2008, 19:10Natomiast strona chodzi kulawo już drugi dzień.

Takie webd, cóż zrobisz... I tak dobrze, że teraz trackerów już tutaj torrentowych stawiać nie można, bo by jeszcze gorzej było.

Troll81

a wiadomo kiedy będzie chodzić normalnie??

Mori

Cytat: Troll81 w 11 Wrzesień 2008, 09:33
a wiadomo kiedy będzie chodzić normalnie??

A to już Mchl musiałby pytać w Webd, kiedy się uporają z problemami... No, albo przenieść cały shit do Home - tylko wtedy jeszcze DNSy by się odświeżały z dzień-dwa - ale może byłoby warto. A potem wynieść się z mega-drogiego Home xD

Troll81

na wschodnie wybrzerze stanów ;D ??

PBT_marian_boss

Nie wiem ile teraz płacimy za hosting, ale kolega ma w ehost.pl za 100zł netto za rok i chwali sobie. Może opłaca się przenieść jeżeli usługa ma być lepsza w tej samej cenie.

Troll81

a może OVH?? z tego zo słyszałem to mają niezły hosting. Najlepiej znaleźć tańszy i lepszy hosting :D

kempler

Z tego co wiem to jakiś czas temu Mchl zmieniał. To chyba było w czasie gdy nowa strona ujrzała światło dzienne.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

hm.... mozna by trochę ograniczyć wykorzystanie strony poprzez ograniczenie sygnaturek. Czy ktoś robił testy co najbardziej obciąża serwa?

Mori

Yyyy, sygnaturek? To są jakieś sygnaturki generowane przez B@P? Ja też chcę taką. W innym przypadku - Troll, wtopa i to nie ma nic do rzeczy.

Osobiście z HostGatora jestem obecnie zadowolony - AFAIR koło 60-70$ za rok wyszło.

Ale, jak mówię - najpierw to wypadałoby zredukować hostingi do jednego, a nie dwóch (o czym Mchlowi mówiłem). I określić, ile można wydać na hosting co roku (to samo zresztą z domenami - czy na pewno dwie są potrzebne?).

@kempler:
Mówisz o Home.pl? Tam stoi Wiki (a forum, jak widać, stoi na Webd).

kempler

@Mori
Tak chyba home.pl. Mchl przymierzał się chyba do przenosi forum z webd na home.pl ale chyba coś nie wyszło. Nie wiem czy tak na pewno było. Tak mi się wydaje  ;) Trzeba go spytać.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Chodzi mi raczej o czas ładowania/generowania strony. Im więcej sygnaturek tym dłuższy czas ładowania strony. Może to zabija moją przeglądarke w domu??

Mchl

To sygnaturki możesz sobie wyłączyć. Miały być przenosiny na home w całości, ale że nie jestem całkiem zeń zadowolony, to się jeszcze nie odbyły. Zobaczę co tam proponujecie i może wybierze się lepsze.

Druga domena była za 49gr, więc wsio ryba. :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PBT_marian_boss

#20
Panowie i Panie, kolega z pracy podpowiedział mi sposób na finansowanie hostingu a może nawet i kolejnych SKB@P. Można do tego celu wykorzystać wyświetlanie płatnych reklam z google na naszej stronie bądź też forum. Każde klinięcie to zarobiona kasa więc każdy z nas mógłby klikać i w ten sposób wspomagać nasz team. Tylko uwaga klikać należy bardzo rzadko, inaczej grozi to zablokowaniem konta na całe życie !! Lepiej mieć mniej niż zablokowane konto. PIGU twój skrypt tutaj się nie przyda :) Proszę aby odpowiednie osoby zastanowiły się nad moją propozycją.

https://www.google.com/adsense/login/pl/?gsessionid=xVSvrlKtyFc

Tak to wygląda na stronkach u kolegi (pochodzcie trochę po stronach i klikajcie w reklamy, ale tylko raz):
http://galeria-zdjec.org/
http://online-banki.pl/

Troll81

OVH ma ponoć tani hosting

Mori

@Troll:
Ale to nie ma nic wspólnego z powolnym działaniem strony. Ona działa tak dlatego, że Webd ma wyraźne problemy z serwerem. Obrazki zaś pobierane są z zupełnie innego miejsca, więc nie mają nic do rzeczy.

@Mchl:
I tak będziesz musiał którąś odrzucić - bo ceny przedłużenia to niestety nie są kwoty rzędu pół złotego... A skoro tak - to nie ma sensu IMO jednej z nich promować. No, chyba że chcesz faktycznie wydawać krocie na utrzymywanie dwóch domen - to ok.

Co do Home: jest średnie IMO (nie cierpię ich panelu) - ale powinno działać szybciej niż Webd. Co konkretnie Ci przeszkadza? Myślę, że skoro zapłaciłeś tak czy tak za Home to warto to wykorzystać, a Webd olać (ew. zrezygnować i odzyskać część pieniędzy, jeśli to możliwe).

@marian:
Całe życie? LoL, ależ to brzmi =] Bany w Google AdSense zdarzają się natomiast często, i to zazwyczaj, gdy dochodzi się do poziomu wypłaty (100$). Nie jest to rutyną - akurat osobiście znam człowieka, który z AdSense wypłatę dostaje - ale i tak zdarza się IMO zbyt często. Zważywszy na to, że my tu w kółko mamy tylko parę IP, może się okazać, że jednak w pewnym momencie, po osiągnięciu 100$, Google konto zamrozi. Ale może to tylko ja.

Poza tym nie spodziewaj się z tego kokosów - jak w pół roku będzie 100$, to to będzie sukces. Potem jeszcze miesiąc czekania na wypłatę...

Mchl

Panel w Home to niestety nie to do czego się przyzwyczaiłem. Jam mam ze wszystkim co bardziej skomplikowane pisać do niech maila, to dziękuję.

Reklamy od Google mamy już od dawna, tylko staram się ich nie wtykać wszędzie gdzie się da. Tylko nie klikajcie na nie tylko po to żeby klikać :)

Zresztą pieniądze na utrzymanie witryny to jak na razie nie jest dla mnie problem. Nie palę, nie piję, to mogę wydać na taką głupotę :P

P.S. Chyba już trochę lepiej działa.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

maxim

LOL, gdzie te reklamy google ?

Pigu

nie wiem, mam noscripta i permanentne bloki na większość tego co ma google w nazwie ;D

Troll81

dopóki nie zniknie problem to ja nie wchodze na stronke z domu, bo to nie ma sensu. :(

Mori

Cytat: Mchl w 11 Wrzesień 2008, 15:07Panel w Home to niestety nie to do czego się przyzwyczaiłem. Jam mam ze wszystkim co bardziej skomplikowane pisać do niech maila, to dziękuję.

A czego Ci konkretnie brakowało/z czym sobie nie umiałeś poradzić?

Cytat: Mchl w 11 Wrzesień 2008, 15:07Reklamy od Google mamy już od dawna, tylko staram się ich nie wtykać wszędzie gdzie się da. Tylko nie klikajcie na nie tylko po to żeby klikać :)

I i tak ich nikt nie widzi, bo wszyscy poblokowali. Dlatego mówię, że kokosów się na tym trzaskać nie da.

Cytat: Mchl w 11 Wrzesień 2008, 15:07Zresztą pieniądze na utrzymanie witryny to jak na razie nie jest dla mnie problem. Nie palę, nie piję, to mogę wydać na taką głupotę :P

No to po co była dyskusja o TANIM hostingu. Skoro masz z 300 zł na serwer i z 200 zł na domeny rocznie, to można utrzymywać obie i kupić coś rozsądniejszego, nie?

PS. No, ale wybieranie Webd, który jest cholernie tanim hostingiem nie świadczy dobrze o tym, że masz sporo kasy :P ;)

Mchl

Ja nie piszę, że mam sporo kasy. Piszę, że utrzymanie tego co jest nie jest dla mnie w tym momencie problemem ;) Poza tym strasznie duże sumy Ci wyszły. Mnie wychodzi 200zł taniej :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mori

Taaaak? A teraz policz to z kosztami przedłużenia domen i kont. Bo te się różnią znacząco w stosunku do pierwszego zakupu. Za domenę - jedną - powinieneś płacić od 50 to 100 zł za kolejny rok (gdzie kupowałeś pewnie za 1 zł albo w podobnej cenie). Za hosting - różnie, tutaj chyba tylko +25%-+50% w stosunku do promocyjnej ceny za pierwszy rok.

Mchl

Ehm... Ja płacę te rachunki i wiem ile.
Domeny org.pl poważnie nie traktuję. Domena .org 79zł. Hosting w sumie trochę ponad 220zł. Zakładając że prędzej niż później jeden hosting odpadnie, można sobie pozwolić na płacenie trochę więcej za jeden lepszy.
Ten OVH jakiś dziwny jest...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mori

A w HostGatorze masz SSH xD

No tak, to jak bierzesz jedną domenę, to cena automatycznie spada. Zauważ, że mówiłem o opcji dwóch. Skoro będziesz się decydował tylko na jedną, to wykorzystywanie drugiej jest z punktu marketingowego i promocyjnego zupełnie bez sensu. Zawsze zdarzy się ktoś, kto poda linka jako .org.pl zamiast .org... Bez promocji (czyli przy przedłużeniu) podstawowe konto w Home.pl kosztuje 300 zł netto (swoją drogą, ponoć było zabronione podawanie cen netto). Więc naprawdę - nie sugeruj się tym, że przez pierwszy rok płacisz 150 zł - bo w następnym Ci to podwoją, jeśli zdecydujesz się zostać.

Moja sugestia w tym momencie, bo mam dobre doświadczenie (chociaż krótkie - bo zaledwie parę miesięcy): Hostgator. Nie jestem pewien jak z rozwiązywaniem umowy - doczytaj sobie. Jeżeli można zrezygnować w dowolnym momencie i dostać zwrot za niewykorzystane miesiące, to Hatchling na 3 lata bym polecał - z kuponem rabatowym (20% mniej za zamówienie) to wychodzi 142.56$ za całość (3.96$ za miesiąc). Jak informuje Google - to jakieś 345 zł. Czyli mniej więcej tyle, ile zapłacisz za przedłużenie o rok hostingu w Home. Parametry konta to oczywiście overselling (jak i w Home zresztą, niezależnie od tego, co by nie mówili), ale mam na tym dużą i odwiedzaną Wiki, phpBB2 i działa nieźle jak dla mnie. Bonusem jest niewątpliwie SSH, jak i rozsądny support (poprosiłem i załączyli mi wgeta, więc mogłem szybciej przenieść się z Bluehosta). Minusem jest to, że w Hatchlingu możesz podpiąć do konta tylko jedną domenę. Mnie w sumie to wystarcza, poza tym są darmowe rozwiązania typu freeDNS.sgh.edu.pl (czy jak to było), ale warto o tym wspomnieć. Dostajesz nieograniczoną ilość kont pocztowych, jeśli chciałbyś je oferować (przy czym proponowałbym, bo nie jestem pewien, jak to regulamin precyzuje, jednak dawać je za darmo np. wpłacającym określoną ilość na SKB@P niż sprzedawać je za taką kwotę - ze względów prawnych). Och, i jeszcze jeden minus: jest darmowy LiveChat, ale np. pomoc przy przenoszeniu bazy czy coś jest płatna. Generalnie powinieneś sam umieć to zrobić, a z SSH nie ma problemów z backupami bazy (w przeciwieństwie do phpMyAdmina), niemniej jednak zawsze byłem przyzwyczajony do tego, że mi to usługowacy załatwiali za free - tu jest trochę inaczej (ja sobie, anyway, poradziłem sam). Plusem LiveChatu, w porównaniu do BlueHosta przynajmniej, jest to, że są w miarę kompetentni. No i nie jest tak, że powiedzą Ci, że muszą sprawdzić u pracowników wyższego poziomu i po prostu odezwą się do Ciebie po kwadransie, gdy jakaśtam awaria minie. Na HG jak na razie, odpukać, awarii poważniejszych nie kojarzę, aczkolwiek należy pamiętać, że oni w ThePlanet się hostują, a toto się paliło dość niedawno (co oczywiście winą HG nie jest).

Uptime - bo to się najbardziej liczy - przykład: http://www.uptimeauditor.com/report/5688 A i tak uważam, że trafili na zajestabilnego boxa na BlueHost, bo ja miałem o przynajmniej 1 punkt procentowy niższy uptime. Wydaje się, że to niewiele - a jednak boli, jak Ci strona przez jeden dzień w miesiącu nie działa (czy tam jego większość). Nauczyłem się dlatego cronem i skryptem shellowym backupy bazy robić 2x dziennie i ściągać na własnego kompa wgetem.

HostGator ma serwery w Texasie... Pamiętam, że był jeden z hostingów, który oferował ceny amerykańskie za serwer w Londynie (ja nie brałem z pewnych kontrowersyjnych powodów) - to chyba HostNine.com było. O nim musisz sobie sam doczytać, bo ja nie używałem, wiem jednak, że chwalono go w necie - do Londynu nam bliżej jednak.

No, ale że nie moje pieniądze, to i nie moja decyzja. Tylko błagam - zdecyduj się i na jedną domenę, i jeden hosting. Tak będzie dużo łatwiej :P I błagam - nic z polskich tanich ofert, bo to zazwyczaj dzieci, które kupiły jeden dedyk w ThePlanet i sprzedają konta komu popadnie, byle wyjść na plus. A zarządzanie tym tak żałosne, że szkoda. No, z drugiej strony Webd stoi na LeaseWebie w Holandii, a i tak średnio coś działa :/

TJM

Ostatnio sporo się polepszyło, ale nadal daleko do poprawnego działania. Zazwyczaj muszę klikać na każdy link dwa razy, bo pierwsze kliknięcie przeladowuje mi tylko aktualną stronę. Oprócz tego rzadko obrazki ładują się za pierwszym razem oraz okazjonalnie występuje dziwne zjawisko - czasami kliknięcie na link przenosi mnie zupełnie nie tam, gdzie powinno.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

od października bede miał szybszy net to poprubuję wchodzenie na stronkę.