Błąd kwitnący od dawna na każdej podstronie

Zaczęty przez TJM, 30 Grudzień 2008, 14:11

TJM

Dlaczego tak jest a nie inaczej ? %-)



Nie pamiętam dokładnie od kiedy to mam, ale chyba od bardzo dawna, w każdym razie latem już było.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

A jaki to adres?

PS. A już widzę co to.

Poblokowałeś sobie reklamy Google, to co się dziwisz? :P
No chyba, że nie blokujesz... Czy ktoś jeszcze tak ma?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TJM

#2
Nie blokuję, reklam, to samo mam nawet na komórce.



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

No to znaczy, że muszę się temu przyjrzeć... ktoś wie jak mogę sobie odblokować reklamy?...Chyba muszę komputer inny znaleźć.

Dzięki za raport.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

yh - ja blokuję skrypty od googla i nie mam tego

btw - my mamy skrypty googla? nie widzę ich w blokowanych na naszych stronach

TJM


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

odblokowałem i nic :P włączyłem ie i nic  |-? nie wiem gdzie jest ten bubel

btw: pod ie nasza wiki wygląda fatalnie - menu rozjechane

Mchl

Zaraz rozjechane... taki oryginalny layout po prostu... :P

No nic, trzeba bedzie zajrzeć do tych CSSów...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

buninek

Cytat: Pigu w 30 Grudzień 2008, 18:04
odblokowałem i nic :P włączyłem ie i nic  |-? nie wiem gdzie jest ten bubel
Spróbuj z operą. Jak blokuję wszystko ok bez tak jak na załączonym wcześniej zrzucie.
Ciekawie dopiero wygląda przy ukrywaniu referera. :o

ZdrowaMarchewa

U mnie podobny efekt. Osobiście nic nie blokuje (IE). Komunikat, iż strona nieznaleziona. Może poprostu wywalić ten baner?

Mchl

Wyłączyłem. Zastanowię się, czy w ogóle warto się tym zajmować :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TJM

Może miałeś jakąś literówkę w skrypcie gogli ? U mnie na małym sajcie kiedyś przepisałem link i brakowało dosłownie chyba jednej spacji, skrypt jednak wyczuł po jakimś czasie 'modyfikację kodu' i chyba był podobny efekt/komunikat zamiast reklamy, chociaż nie mam pewności czy też tak to wyglądało, bo od tego zdarzenia minęło sporo czasu - to było na początku mojej zabawy z reklamami google, bodajże około 2 lata temu.

Zresztą moim zdaniem lepiej by było, jakbyś wepchnął te reklamy gdzieś w posty. Kiedyś na forum testowałem fajne rozwiązanie - reklama losowo pojawiająca się w postach (jeśli ktoś był spostrzegawczy, to nawet na forum Enigmy było można czasami dojrzeć reklamę, bo przez jakiś czas moje testowe forum korzystało z tych samych skryptów i po prostu nie chciało mi się modyfikować dwóch zestawów, więc kopiowałem). Dałem około 3% szans na pojawienie się reklamy w każdym kolejnym poście dla tej reklamy blokowej i 5% dla tego paseczka z linkami, przy czym jeśli już raz została któraś z reklam wylosowana, dalsze losowania dla aktualnie losowanej strony zostawały zablokowane.
Myślę że gdybyś wrzucił coś podobnego, zawsze cośtam kasy z reklam by wpadło, zawsze komuś się myszka może zaciąć przy gwałtowniejszym ruchu i próbie kliknięcia na link, albo komuś skoczy wskaźnik (u mnie na myszce bezprzewodowej czasami się to zdarza) przy kliknięciu i trafi w reklamę %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Musiałbym modyfikować moda :P
Nie wiem czy jest tak naprawdę sens się tym zajmować. Więcej do tej pory pieniędzy wpłynęło z okazjonalnych sprzedaży linków sponsorowanych. A za te ewentualne kilkanaście czy kilkadziesiąt złociszy rocznie z AdSense, to mi się nie chce tym zajmować. Wolę ten czas przeznaczyć na to, żeby napisać komuś coś i wziąć kasę od razu a nie czekać aż się 100$ uzbiera.
(Ostatnio trafił się taki, co dał 30$ za sześć linijek kodu PHP :P )

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TJM

Wydaje mi się, że modyfikacja tego typu to max pół godziny roboty, w praktyce pewnie z 5 minut więc raczej nie ma co rozpatrywać takiego dłubnięcia w kwestii straconego czasu.
Przy 200-300k odsłon miesięcznie te 100$ powinno wpaść co parę miesięcy, zwłaszcza gdy często kręcący się po forum liczydłowi całkowicie samodzielnie wpadliby na pomysł, że ewentualne kliknięcie od czasu do czasu w reklamy wspomaga utrzymanie serwera %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Się pomyśli, jak będzie wolna chwila :)
Na razie nawet mi się nie chce w to zagłębiać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org