Link "Następna strona"

Zaczęty przez Kret_polny, 17 Kwiecień 2009, 18:07

Kret_polny

Mam taką prośbę -  można by zamieścić gdzieś w temacie( najlepiej na dole obok odnośników do poszczególnych stron wątku - tak jak ma to miejsce w większości for ;) ) hiperłącze do następnej strony?
Chodzi mi tu o wykorzystanie go w pluginie do Firefoxa o nazwie AutoPager, który uprzyjemnia przeglądanie (np for lub wyników wyszukiwania) ładując w tle następną stronę). Chyba, że już gdzieś już jest umieszczony taki odnośnik to proszę o wskazanie mi go, bo jakoś nie potrafię go zauważyć.  :ph34r:

Mchl

Istotnie nie ma. ZObaczę, czy coś da się zrobić.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TJM

Automatyczne ładowanie następnej strony jest też w innych przeglądarkach (np. w Operze), a działanie tego jest raczej niezależne od występujących na stronie linków, od tego są ustawienia previous/next w headerach strony prawdopodobnie. W każdym razie jeśli w Operze przyciski wstecz/dalej przełączają strony wątków, to i preload też działa.



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Tyle że, jak widzę, SMF ma w nagłówkach pev i next ustawiony poprzedni i kolejny wątek...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TJM

#4
I to chyba preloaduje opera przy śmiganiu na forum, chociaż nie sprawdzałem nigdy. Możliwe jednak, że ten plugin do FF parsuje stronę i znajduje linki do następnych stron - trzeba by sprawdzić, właśnie chciałem zobaczyć, ale FF ściągnął jakieś aktualizacje wtyczek i się teraz nie uruchamia  - wisi cały czas w procesach i nic  :o

EDIT: Naprawiłem FF i testuję AutoPagera, całkiem nieźle to działa, podejrzewam też, że na forum nic nie trzeba zmieniać, kwestia zrobienia ustawień do pluginu, które chyba można potem wyeksportować żeby były dostępne i dla innych. Tak przynajmniej wywnioskowałem z wyskakujących mi na różnych stronach komunikatach, że znaleziono gotowe ustawienia dla nich.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

#5
Wymodziłem coś, co działa we wszystkich tematach mających więcej niż jedną stronę. Chyba ustawienia wyeksportowały się online, jeśli nie, to tak wyglądają:



EDIT: niestety jest to zbugowane, bo linki do następnych stron niczym się nie różnią od poprzednich, więc plugin ładuje jak popadnie. Wystarczyłoby zrobić coś, żeby linki się różniły (albo oznaczyć jakoś jeden do kolejnej strony) i będzie pewnie ok.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.