bubel forum?

Zaczęty przez Pigu, 01 Sierpień 2009, 22:51

TJM

Zrób kopię bazy katalogu i skryptów pod innymi nazwami, wyedytuj odpowiednie wpisy w konfiguracji, uruchom drugą kopię forum i upgrejdnij do 2.0 RC1. Zapodaj na forum drugi URL, wbijemy i obadamy czy jest ok %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Przy okazji zmienię hosting :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Peciak

1. Co nagle to po diable.
2. Wszystko można byle z wolna i z ostrożna.
Krótko mówiąc byle forum nam się nie rozleciało bo stałem się nałogiem  XD

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mchl

To lepiej się nie rzucaj

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

Cytat: Pigu w 01 Sierpień 2009, 22:51
od kilku dni po kliknięciu na ostatnie wiadomości w temacie przerzuca mnie nie na ostatnią nieprzeczytaną, a na trochę wcześniejszą (czasem nawet stronę wcześniej), dotyczy zwłaszcza tematu skojarzenia i kto ostatni  :(

Pigu

Cytat: Pigu w 29 Listopad 2009, 10:04
Cytat: Pigu w 01 Sierpień 2009, 22:51
od kilku dni po kliknięciu na ostatnie wiadomości w temacie przerzuca mnie nie na ostatnią nieprzeczytaną, a na trochę wcześniejszą (czasem nawet stronę wcześniej), dotyczy zwłaszcza tematu skojarzenia i kto ostatni  :(

Pigu

Cytat: Pigu w 29 Listopad 2009, 10:04
Cytat: Pigu w 29 Listopad 2009, 10:04
Cytat: Pigu w 01 Sierpień 2009, 22:51
od kilku dni po kliknięciu na ostatnie wiadomości w temacie przerzuca mnie nie na ostatnią nieprzeczytaną, a na trochę wcześniejszą (czasem nawet stronę wcześniej), dotyczy zwłaszcza tematu skojarzenia i kto ostatni  :(

Pigu

wodzu - to już PONAD KWARTAŁ  :(

jaskij

Pigu, nic z tym nie zrobisz. To jest kwestia kolejności, w jakiej przeglądarka interpretuje stronę, czy raczej ładowania obrazków. Najpierw, jak ściągniesz stronę, przerzuca Cię do anchora (chyba tak się to nazywało), a potem ładując obrazki, ten ostatni post przesuwa się niżej. Tak na prawdę jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłby brak obrazków w sigach - wtedy byś nie miał tego problemu. Przynajmniej ja tak to widzę. Przy zachowaniu sesji w FFie podobny efekt ma choćby na demotach.

Pigu

do tego stopnia, że ląduję na poprzedniej stronie wątku? bez jaj XP

Mchl

Ja osobiście nie wiem nawet gdzie tego szukać. Na innych forach SMF też to się zdarza jak zauważyłem. Żadnego patcha nie znalazłem, a forum mamy w najnowszej wersji. Wymiękam niestety.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

wodzu - nie zawsze tak było  :(

TJM

Dokładnie, to się pojawiło nagle, ni z gruchy ni z pietruchy.
Musi szwankować w jakiś sposób obliczanie na której stronie ma się znajdować numer postu wysyłanego w powiadomieniu.
Przychodzą mi na chwilę obecną tylko dwa pomysły do głowy:
1) błąd w konfiguracji liczby stron wyświetlanych w wątku (nie wiem  nawet czy SMF pozwala to ustawiać)
2) błąd w jakimś modzie pozwalającym np. ignorować użytkowników - coś takiego widziałem w akcji paręnaście miesięcy temu na swoim forum.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Peciak

A może to jest wina przeglądarek. Ja używam opery i wszystko jest w porządku zawsze ląduje na nowe informacje wątku.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

lolek

ja też mam Operę i ten sam problem co Pigu

Mchl

Przeleciałem po menu administracyjnym, znalazłem jakieś 'ponowne przeliczanie ilości odpowiedzi'. W kilkunastu wątkach podobno coś było nie tak, a teraz jest ok. Może pomoże?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu


TJM

Nie ma szans żeby była to wina przeglądarki, to jest obliczane po stronie serwera i zwrócona strona ma już błąd.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

KrzychuP

hmm, teraz po wejściu na kilka wątków, gdzie się już zdążyłem przyzwyczaić do przerzucania o stronę w tył, wszystko było OK
zobaczymy jak będzie jutro

Pigu

wygląda dobrze, zobaczymy jeszcze

lolek

na razie ok i mieć nadzieję, że tak zostanie

Mchl

Aż wstyd, że wcześniej nie spróbowałem.
Jakby znow się pojawiło dajcie znać, to zobaczę czy na tej liście coś się zmienia.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Aegis Maelstrom

Mam nowy problem: próbuję dodać wątek w temacie Rosetty, a tu mi sypie błędami:

najpierw dostałem komunikat, że z mojego IP zrobiono edycję 15 sekund temu (wąąątpię), a potem, że taka wiadomość została już wysłana.
A jej na stronie ni widu ni słychu.

Mam nadzieję, że chociaż na wątki mogę odpowiadać...  :P

Mchl

Spróbuj jeszcze raz.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Aegis Maelstrom

O.K., to później, bo nieoceniony automatyczny aktualizator Windy zrestartował mi komputer, oczywiście łącznie z tą zakładką.  >:(

Troll81

Pigulec ma problem z kożysteniam z forum - forum zdaje się wyglądać normalnie do momentu zalogowania - wtedy to chwa się właściwie cała zawartość 

18:40:48
problem występuje i pod ff i pod ie

emik

a może to nie Pigulec ma problem z forum ale forum ma problem z Pigulcem XD


Troll81

#67
http://www.boincatpoland.org/images/b/b0/Error_piga.jpg

Pigu

dla ścisłości problem rozwiązany  %)