Inwentaryzacja członków naszego TEAMU

Zaczęty przez Peciak, 16 Listopad 2009, 11:06

Peciak

Mam takie pytanie czy teoretycznie założyciele naszego teamu BOINC@poland mają możliwość wykreślenia z naszych szeregów martwych dusz osoby które kiedyś tam się zapisały, nic lub niewiele poobliczali zapał im minął i o całej sprawie zapomnieli.
Wyobrażam to sobie tak wysyłamy maila na adres który jest podany w ,,obliczeniach na stronach projektów ( w większości to będzie ten sam mail)" i czekamy na odzew np. 1 miesiąc w przypadku gdy odpowiedzi nie uzyskamy osoba zostanie wykreślona z naszego teamu - zawsze przecież może zapisać się do nas z powrotem . Roboty huk  %) (5000 ludzi) ale można by ją zawęzić i awansem pominąć osoby które uczestniczą w wyścigach i takie które coś liczą (nawet małe ilości). Odświeżyło by to nam krew i jasno pokazało ile tak naprawdę mamy szabel.
Jak zwykle jest to pytanie sonda:
1. czy coś takiego jest możliwe ?
2. czy coś takiego chcemy zrobić ?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Machloj

z tego co mi wiadomo to nie jest możliwe wyrzucenie kogoś z teamu, po drugie pomysł mocno kontrowersyjny :) nie każdy ma ustawioną widoczność maili w projektach, a poza tym czemu mielibyśmy wyrzucać ludzi za brak chęci komunikacji z resztą społeczności?

Troll81

NIe ma możliwości usunięcia z teamu....

A o ilości aktywnych (liczących) userów dowiesz się z boincstats

Number of active members 1,531


Peciak

Cytat: Machloj w 16 Listopad 2009, 11:12
po drugie pomysł mocno kontrowersyjny :) nie każdy ma ustawioną widoczność maili w projektach, a poza tym czemu mielibyśmy wyrzucać ludzi za brak chęci komunikacji z resztą społeczności?
Jaki tam kontrowersyjny chodzi o tych blisko 3500 ludzi co kompletnie nic nie liczą a tylko powodują frustracje pozostałych członków teamu. Ale jak nie ma możliwości ich usunięcia to dalsza rozmowa nie ma sensu i wątek do zamknięcia.  :(

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

a o jakiej frustracji mowisz ?
Bo ja osobiscie to sie na innych nie ogladam tylko licze dla siebie :) (ewentualnie patrze na ktorym miejscu jestem w statsach i to mnie mobilizuje do dalszego liczenia)

Troll81

Zawsze zdarzy się ktoś kto rezygnuje z BOINC albo zepsuje mu sie komp i zapomni hasła do swojego profilu w jakimś projekcie... przyczyn może być wiele. ale tak ma każdy team....

SETI.USA
Number of members 10,715
Number of active members 2,621

L'Alliance Francophone
Number of members 12,159
Number of active members 2,980

SETI.Germany
Number of members 16,824
Number of active members 3,615

Team 2ch
Number of members 12,416
Number of active members 5,301

Planet 3DNow!
Number of members 3,403
Number of active members 610

Czech National Team
Number of members 8,131
Number of active members 2,154

BOINC Synergy
Number of members 2,305
Number of active members 643

The Knights Who Say Ni!
Number of members 3,871
Number of active members 972

BOINC@AUSTRALIA
Number of members 3,306
Number of active members 1,012

BOINCstats
Number of members 925
Number of active members 364

XtremeSystems
Number of members 1,616
Number of active members 315

z tego wynika że 30% aktywnych userów to nie taki zły wynik..... :D

Gargul

Właśnie, przez takie pomysły, wielu nie chce dołączać do B@P ... (nie mówiąc o udzielaniu się). Dołączyłem tu ponad 3,5 roku temu. Jak na dłoni wiedzę, jak bardzo się tu zmieniło.

Sam liczyłem na kilku kontach (nie byłem wtedy w żadnym teamie). Wcześniej, nie przywiązywałem do tego żadnej wagi. Cieszyłem się, tym klasycznym wygaszaczem ekranu w SETI :P (liczyłem wtedy na P200 MMX i W98  :arrr: )

Peciak

Gagrul przecież ja wyraźnie piszę
Cytat: Piotr Rakowski w 16 Listopad 2009, 11:06
wykreślenia z naszych szeregów martwych dusz osoby które kiedyś tam się zapisały, nic lub niewiele poobliczali zapał im minął i o całej sprawie zapomnieli
zapomnieli czyli ci co nie liczą a sympatyzują z Teamem, uczestniczą na forum itp by zostali
Czy chęć usunięcia martwych dusz z naszego teamu było by czymś strasznym ?
Liczę wprawdzie krótko bo od czerwca tego roku ale non stop słyszę o mobilizacjach i innych akcjach z których nic nie wynika.
A konkurencja tylko nam wytyka
"5000 ludzi a 100 liczy,
5000 ludzi a 50 uczestniczy w wyścigach
co to za Team, "
A swoją droga Troll mnie trochę podbudował   :respect:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

A znajdź w polsce team z lepszymi wynikami :D

SETI@Home Poland
Number of members 1,066
Number of active members 132

TomaszPawelTeam
Number of members 54
Number of active members 30
(a to przecież młodziutki team z małą liczbą userów....)

PurePC.pl
Number of members 179
Number of active members 22

Poland
Number of members 628
Number of active members 133

Team Poland@SETI
Number of members 292
Number of active members 79

Gorąco zachęcam wszystkich do udzielania sie :D Pisania newsów, korekty artykułów na wiki i pisania własnych. Do akcji promocyjnych :D albo robienia tłumaczeń :D

Poza tym ostatnio przyszło dwóch nowych użytkowników którzy po przerwie powrócili na łono teamu......

Mchl

Możliwość usuwania jest dostępna dla administratorów.

Temat był już kilkukrotnie podnoszony. Ja jestem przeciwny. Wcale nie tak rzadko pojawiają nam się ludzie po kilkuletniej przerwie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

sam wałkowałem w momencie fuzji  %)

Peciak

I jak sie temat zakończył streśćcie lub dajcie linka

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Bober

Wnioskiem, że każdy po latach może wrócić do liczenia, więc nikogo nie będziemy wykopywać.

Mchl

Teoretycznie tak samo mógłbym wywalać z forum użytkowników którzy założyli konto i nawet się nie zalogowali, albo zalogowali się raz... ale tak naprawdę, czy komuś to przeszkadza? Może czytają forum bez logowania, a nie mają nic do powiedzenia. A jak kiedyś jednak będą się chcieli zalogować, to się okaże że konta nie ma...

Mnie by się przykro zrobiło... bo ja wrażliwy jestem chłopak... ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Peciak

Cytat: Bober w 16 Listopad 2009, 20:13
Wnioskiem, że każdy po latach może wrócić do liczenia, więc nikogo nie będziemy wykopywać.
A więc uszanujmy ten wniosek skoro tak postanowiono  :book:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."