Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Superkomputer

Zaczęty przez tito, 11 Wrzesień 2007, 17:33

apohawk

On to w piwnicy, czy w garażu trzyma, dobrze pamiętam? Po co się przejmować ;)
No good deed goes unpunished.

Troll81

Szczury się ewakuują :D

apohawk

Uciekną do kuchni lub innej spiżarni  XD
No good deed goes unpunished.

Pigu

Cytat: AiDec w 23 Czerwiec 2010, 10:02
Cytat: goofyx w 22 Czerwiec 2010, 21:55
no dobra Mugen 2 i pasta Colab coś tam zamówiona :)

Mam nadzieje ze nie kupiles pasty Coollaboratory Liquid Pro, tylko Coollaboratory Liquid Metal Pad...


ale maruda z ciebie - dzisiaj obracałem radiator (by dmuchało do góry) - na przesmarowanie starczyła raptem godzinka z hakiem  %)

goofyx

:D

Cytat: Troll81 w 24 Czerwiec 2010, 22:12
widzę że dziabnąłeś bakcyla :D

Zainteresuj się także innymi projektami białkowymi.
RNAworld
POEM
Rosetta
Ralph
i sporo innych
No dokładnie, bakcyl na całego :)
Pierwsze zdobędę pierwsze setki w B@P i w Polsce w WCG, a potem pomyślę co dalej :)
Wsadziłem do tego HD5850, ale jeszcze mam z tym problem :( Milka zgłasza że brak użytecznych kart, a Collaze owszem przelicza ale jak jest 90% na WU to mam BlueSkrina <- więc dałem se spokój na razie.

Cytat: Szopler w 24 Czerwiec 2010, 22:00
4.2GHz ustawione, WCG na 8 wątkach puszczone <- zobaczymy co z tego będzie.

Wiatrak idzie do wymiany bo ma tylko 900 obrotów <- zamieniam na 2 x 1900obrotów <- wydajność z 60m3/h do 2x180m3/h.

Zobaczymy czy przetrzyma noc i czy próbki WCG zejdą poprawnie


współczuję uszom... zacznij budować bunkier bo hałas będzie nie do wytrzymania
Z tym się nie zgodzę.
jak na razie ten sprzęt chodzi ciszej niż wentyl na grafice w moim kompie roboczym w domu na którym pracujem :D
A te 2x1900obr/min nie są takie złe :) Zakładam że jeśli wentyl 240x240 przy 1600obr/min chodzi prawie nie słyszalnie, to te nie będą gorsze ;)


Cytat: apohawk w 24 Czerwiec 2010, 23:28
On to w piwnicy, czy w garażu trzyma, dobrze pamiętam? Po co się przejmować ;)
No dokładnie <- garaż to dobre miejsce :) Jest chłodno wieczorem i gorąco rano :D
Cytat: Szopler w 24 Czerwiec 2010, 23:11

Troll81

Masz coś nie teges z graficzną.... najnowsze sterowniki?? ajki system operacyjny??

goofyx

Cytat: Troll81 w 25 Czerwiec 2010, 10:16
Masz coś nie teges z graficzną.... najnowsze sterowniki?? ajki system operacyjny??
1. Win 7 64bity PL
2. Najnowsze wczoraj ściągane <- chyba 10.6
3. Karta wporzo bo gry idą i to nieźle.
4. no i tak jak pisałem Milka stwierdza że bezużyteczna, a Collaz przy każdej próbce daje blueScreen <- pierwsze myślałem że to proco się przegrzewa, ale wyłączyłem na noc collaz i jest ok na WCG/AQ +WuProp

Raptor77

sprawdzales proca np. linx przez 1h ? to ze procek sam liczy ok to jedno ale moze przy liczeniu i obicazeniu magistrali pcie sie wywala
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

sesef

Cytat: Raptor77 w 25 Czerwiec 2010, 11:28
sprawdzales proca np. linx przez 1h ? to ze procek sam liczy ok to jedno ale moze przy liczeniu i obicazeniu magistrali pcie sie wywala

Panel Sterowania -> Opcje zasilania -> Otwieramy zaznaczony plan ->zaawansowane -> Magistrala PCI Express -> Zarządzanie energia ..... -> Wyłącz

goofyx

Cytat: sesef w 25 Czerwiec 2010, 11:37
Cytat: Raptor77 w 25 Czerwiec 2010, 11:28
sprawdzales proca np. linx przez 1h ? to ze procek sam liczy ok to jedno ale moze przy liczeniu i obicazeniu magistrali pcie sie wywala

Panel Sterowania -> Opcje zasilania -> Otwieramy zaznaczony plan ->zaawansowane -> Magistrala PCI Express -> Zarządzanie energia ..... -> Wyłącz

I to wystarczy?

Limol

Z tego co ja się orientuję to tak
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


goofyx

Cytat: sesef w 25 Czerwiec 2010, 11:37
Cytat: Raptor77 w 25 Czerwiec 2010, 11:28
sprawdzales proca np. linx przez 1h ? to ze procek sam liczy ok to jedno ale moze przy liczeniu i obicazeniu magistrali pcie sie wywala

Panel Sterowania -> Opcje zasilania -> Otwieramy zaznaczony plan ->zaawansowane -> Magistrala PCI Express -> Zarządzanie energia ..... -> Wyłącz
Zrobiłem tak.
Teraz Milki i Colaz stwierdzają "Brak dostępu GPU".
eh, wczoraj WU ruszyła i blueskrin a po tym koniec :(
Grafa jest ok.

Po za tym nie wiem co się dzieje ale:
1.dołączam do milki
2. milki coś pobiera
3. mam zadanie że "Brak dostępnej grafy"
4. Boinc manager odłącza mnie od milki
Te projekty na GPU coś nie bardzo mnie lubią :(

apohawk

BOINC chodzi jako usługa czy uruchamiane razem z zalogowanym użytkownikiem? Pod win7 i vistą boinc nie będzie mógł korzystać z grafy odpalony jako usługa (no usable gpu found).
No good deed goes unpunished.

goofyx

hmm, mam jako usługę chyba <- znaczy się domyślną instalkę.
Chwilka.

goofyx

Jak postawiłem jako aplikacje to Milka od razu wywala info brak karty Nvidia i Ati.
eh co  za shit :(

apohawk

1. Boinc nie może być zainstalowany jako usługa. Jeśli jest, to przeinstaluj. Odznacz instalowanie jako usługę podczas instalacji. Odpalaj boinc z boinc managera.
2. Wersja BM 6.10.x. Wcześniejsze nie widzą ATI.

Tyle mi przychodzi do głowy z warunków koniecznych dla Win7, sterowniki piszesz, że wgrałeś. Sprawdź logi boinc ("wiadomości" w BM). Przy starcie boinca powinna być informacja, czy widzi GPU czy nie.
No good deed goes unpunished.

Limol

Przecież teoretycznie kartę tak czy inaczej powinno  wykrywać nawet na standardowych sterach w 7-ce
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Raptor77

Cytat: Limol w 25 Czerwiec 2010, 23:17
Przecież teoretycznie kartę tak czy inaczej powinno  wykrywać nawet na standardowych sterach w 7-ce
jeżeli jest jako usługa nie może uzyskać dostępu do GPU - jest odpalony na innych uprawieniach i nie ma dostępu do grafiki - podobnie jak RDP - trzeba go odpalać jako zwykła aplikacja
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

goofyx

Nie wiem jakim cudem ale ruszyło :D
Dzięki <- boinca miałem jako usługę i to blokowało chyba.
Czy można jakoś ustawić na HD5850 żeby liczył więcej niż 1WU na raz? czy to jest kwestia ilości procesorów/rdzeni? Bo widziałem filmik gdzie któraś z tych kart przerabiała 8WU na raz.

Jeszcze jedno mi powiedzcie, jest taki projekt DistributedDataMining <- co to za cholerstwo mam 50 tasków w kolejce a ponad 300 z błędem już zwróciłem.
Wracałem z prockiem do GHz sprzed OC <- ale to samo <- zaczyna liczyć próbki 3-4 sek i się wywala <- nawet boinc manager potrzebuje chwili żeby znowu się podłączyć.

apohawk

Możesz liczyć więcej WU na karcie, jeśli wykorzystasz mechanizm "anonymous platfom". Trzeba stworzyć albo pobrać skądś plik "app_info.xml" i w tymże xmlu można ustawić, żeby liczyło się więcej na raz. Poszukaj info o "optymalizacjach", bo to ten sam mechanizm. Tylko, że to nie zmieni wiele, bo jeśli liczysz 8 jednostek, to liczysz 8 razy dłużej. No możesz także dołożyć więcej GPU i wtedy bez grzebania w app_info będzie mieć liczonych wiecej próbek na raz ;)

W wątku o klubie top10 ktoś zgłaszał, że DistributedDataMining wypuściło uszkodzoną serię WU. Ustaw OC tak jak miałeś i czekaj aż to naprawią.
No good deed goes unpunished.

goofyx

1.  "anonymous platfom" <- luz czyli sie nie opłaca <- niech liczy pojedynczo 1min 40sek na WU na HD5850 kręconej z 725 na 900MHz
2. A duża ta seria w DistributedDataMIning? Ja odesłałem w sumie ponad 750 błędnych i ciągle błędne mi wylicza.

apohawk

Ad.2. Nie liczę tego projektu, więc nie sprawdzałem. Zajrzyj na forum projektu, czy coś piszą o tym.
No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: apohawk w 26 Czerwiec 2010, 10:16
Ad.2. Nie liczę tego projektu, więc nie sprawdzałem. Zajrzyj na forum projektu, czy coś piszą o tym.
No właśnie nic nie znalazłem.
Rezygnuje z tego projektu ponad 1,5tyś WU bez powodzenia.
Wracam do WCG :D

ps.: Milka Rulez :) chyba w przyszłym tygodniu kupie sobie HD 5990 :D
W ciągu paru godzin będę miał tyle kredytów na Milce co przy cały miesiąc na paru kompach na WCG:D

Raptor77

Cytat: goofyx w 26 Czerwiec 2010, 09:05
2. A duża ta seria w DistributedDataMIning? Ja odesłałem w sumie ponad 750 błędnych i ciągle błędne mi wylicza.
jave zainstalowałeś ? ten projekt jej wymaga
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

goofyx

Cytat: Raptor77 w 26 Czerwiec 2010, 10:54
Cytat: goofyx w 26 Czerwiec 2010, 09:05
2. A duża ta seria w DistributedDataMIning? Ja odesłałem w sumie ponad 750 błędnych i ciągle błędne mi wylicza.
jave zainstalowałeś ? ten projekt jej wymaga

Wiem, spox <- mam java 6 update 6

goofyx

BUHAHAHAHA
Czegoś takiego jeszcze nie widziałem <- wyłączyłem Windowsowe Firewala i Distributed coś tam śmiga aż miło :D

Troll81

firewalle i antywiry mogą powodować wałki z niektórymi projektami BOINC....

goofyx

Cytat: Troll81 w 26 Czerwiec 2010, 23:32
firewalle i antywiry mogą powodować wałki z niektórymi projektami BOINC....

Teraz już to wiem:)
Człowiek uczy się przez całe życie :)

pszyklejony

...i goofy umiera :)

goofyx

Cytat: pszyklejony w 27 Czerwiec 2010, 09:13
...i goofy umiera :)

No to świetlaną przyszłość mi nakreśliłeś :)

goofyx

Pytanie do kolegów.
Boinca mam z odznaczoną opcją "Protect...." <- na gpu się liczy, ale... jak milka chce coś pobierać/łączyć się z serwerem mam restart kompa.
Wyłączę milkę i zostawię grpuGrid oraz Collaza wszystko jest ok.
Jakieś rady?

ps.: i jeszcze głupie pytanie. Od czego zależy wydajność grafiki dla boinca? Pytam bo na karcie hd z zegarem 800MHz wu z milki liczy 3 minuty, a na HD z 725MHz liczy 1,5 minuty. Zgłupiałem <- obie potem kręciłem ale nic to nie dało :( no może po OC 20% dało o 2-3 sekundy mniej na WU

Troll81

Od ilości potoków przetwarzających.... tu głównie lezy moc

Taktowanie pamięci nie ma żadnego wpływu na czas przetwarzania. Zjedź z nim do minimum. Oszczędzisz prąd i obnizysz temperatury. Taktowanie rdzenia ma liniowy wpływ na czasy obliczeń.

goofyx

Cytat: Troll81 w 29 Czerwiec 2010, 09:39
Od ilości potoków przetwarzających.... tu głównie lezy moc

Taktowanie pamięci nie ma żadnego wpływu na czas przetwarzania. Zjedź z nim do minimum. Oszczędzisz prąd i obnizysz temperatury. Taktowanie rdzenia ma liniowy wpływ na czasy obliczeń.
Thx.
A co mam z tymi BlueSkrinami zrobić przy milce? <- mam najnowsze updaty windy 7 i najnowsze stery od ati <- próbowałem też na ati 10.1 i 10.2 jest to samo.

goofyx

Pytanie do kolegów ;)
Czy system może się wykrzaczyć przy procku OC z 2.8 do 4.2GHz z powodu za niskiego napięcia np.: na procku?
Mam w tej chwili ustawione w BIOSie 1,4V to wychodzi 1,398V.
Te ciągłe restarty kompa mnie wkurzają  <- chyba, że ramy sobie nie radzą z OC z 1066 na 1200 ( musiałem specjalnie niższy mnożnik ustawić bo na automatycznym wychodziło 1600MHz i nie chciały wstać :( )

apohawk

Restarty kompa plus błędy w liczeniu próbek. Nie wiem ile intele potrzebują, ale miałem przeprawę ze zbyt niskimi napięciami z Phenomem (teraz mam 1,325V na 3,6GHz) i takie były objawy. Pamięci też pewnie potrzebują konkretnego napięcia, żeby wstać na 1600, sprawdź info producenta (chyba, że masz noname'y  :P).
Mam 8GB tych maleństw, ustawionych dokładnie tak, jak zaleca producent w tym linku, czyli 7-7-7-20, 1.9V i 1600MHz i jest dobrze.
Przypilnuj też, czy nic się za bardzo nie grzeje.
No good deed goes unpunished.

Can-D

Cytat: Raptor77 w 25 Czerwiec 2010, 11:28
sprawdzales proca np. linx przez 1h ?

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=201670

goofyx

Cytat: ? w 30 Czerwiec 2010, 10:42
Cytat: Raptor77 w 25 Czerwiec 2010, 11:28
sprawdzales proca np. linx przez 1h ?

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=201670
Tak na oryginalnych i na OC i było OK.
Jeszcze teraz puściłem znowu na standardzie, a potem na OC.


Cytat: apohawk w 30 Czerwiec 2010, 10:18
Restarty kompa plus błędy w liczeniu próbek. Nie wiem ile intele potrzebują, ale miałem przeprawę ze zbyt niskimi napięciami z Phenomem (teraz mam 1,325V na 3,6GHz) i takie były objawy. Pamięci też pewnie potrzebują konkretnego napięcia, żeby wstać na 1600, sprawdź info producenta (chyba, że masz noname'y  :P).
Mam 8GB tych maleństw, ustawionych dokładnie tak, jak zaleca producent w tym linku, czyli 7-7-7-20, 1.9V i 1600MHz i jest dobrze.
Przypilnuj też, czy nic się za bardzo nie grzeje.
Ja mam u siebie gołe RAMy 1066MHz, bez radiatorów i boję się kręcić je do 1600MHz i zwiększać napięcie.

apohawk

Nie mówię, żeby kręcić, tylko żeby zastosować się do specyfikacji producenta  8) To, że BIOS płyty nie ustawi tego automatycznie, nic nie znaczy. Nawet lepiej, bo jak coś pójdzie nie tak, to wróci do defaulta.  U mnie takim defaultem było 1066MHz, 1.6V i timingi 11-11-11-36, czy jakoś tak.
No good deed goes unpunished.

goofyx

60 minut w LinX przechodzi bez problemu zarówno na 2.8 jak i OC na 4.2GHz.
A na BOINC na OC 4.2GHz i 1.39V się wywala <- spróbuję dać mu 1.42-1.43V może więcej papu potrzebuje.
Wcześniej myślałem, że to przez obliczanie GPU się wywalało, ale teraz widzę, że to na zwykłym CPU coś nie tak jest.

Troll81

MOstek północny dostaje szału?? spróbowałes mu zwiększyć napięcie?? może nie wyrabia biedaczysko??