Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Superkomputer

Zaczęty przez tito, 11 Wrzesień 2007, 17:33

goofyx

hmm, jak dałem 4.2GHz i 1.42V to przy LinX dla 5000 problemów po 15 sekundach test się kończy z powodu błędu <- potem restart.

Cytat: Troll81 w 30 Czerwiec 2010, 13:01
MOstek północny dostaje szału?? spróbowałes mu zwiększyć napięcie?? może nie wyrabia biedaczysko??
A które to napięcie w biosie?
A możliwe że chipset się grzeje i przez to jest lipa? W tej chwili na płycie mam tylko pasywne chłodzenie + wentylator skierowany na płytę. Teoretyczna temperatura na płycie to max.48-49stopni a na procu 75stopni po OC.

pszyklejony

Pewnie , że możliwe, pamięciom zluzowałeś timingi?

Troll81

Mostek może się grzać albo może mieć za mało napięcia. Ustawiasz napięcie w BIOSie

Jak masz taka opcję w BIOSIE - NB voltage albo wogóe NB cośtam (northbridge - mostek pólnocny)

Dotkinj lapka chipsetu pod obciążeniem. Potestuj tak z 20 minut jak oparzy od razu to za gorąco, jak będzie gorący ale nie będzie parzyć znaczy się że to raczej nie tu problem lezy. MOżesz spróbować dać wiatrak na chipset, albo zdjąć chłodzenie mostka i posmarować mu jakąś dobra pastą termoprzewodzącą....

goofyx

Cytat: pszyklejony w 30 Czerwiec 2010, 15:13
Pewnie , że możliwe, pamięciom zluzowałeś timingi?
Wow <- nie ;) mówiłem że się nie znam :) polukam czy mogę i spróbuję.


Cytat: Troll81 w 30 Czerwiec 2010, 15:48
Mostek może się grzać albo może mieć za mało napięcia. Ustawiasz napięcie w BIOSie

Jak masz taka opcję w BIOSIE - NB voltage albo wogóe NB cośtam (northbridge - mostek pólnocny)

Dotkinj lapka chipsetu pod obciążeniem. Potestuj tak z 20 minut jak oparzy od razu to za gorąco, jak będzie gorący ale nie będzie parzyć znaczy się że to raczej nie tu problem lezy. MOżesz spróbować dać wiatrak na chipset, albo zdjąć chłodzenie mostka i posmarować mu jakąś dobra pastą termoprzewodzącą....
Żadnej opcji z NB nie widziałem w BIOSie.
Radiator (bez wiatraka) na chipsecie jest wrzątek <- nie utrzymam ręki dłużej niż 2 sek <- a to i tak z bólem.
Postawiłem teraz wiatrak pokojowy w kierunku tej patelni i jest o wiele lepiej nawet pod obciążeniem. Jest ciepły ale nie parzy.

Zarówno przy Prime 95 64bity jak przy LinX 64bity po prostu się restartuje po paru sekundach ok. 30-60sekund.  Przy BOINC  wytrzymuje do 60minut.
Próbowałem dziesiątki ustawień napięć, BLCK, mnożników i ciągle to samo <- czytałem forumce o podkręcaniu i7 930 i nic.
Temperatura na procku przy 1.42V przy stresie na 8 wątkach to 75-78stopni, a na mobo ok.35-38 stopni <- z użyciem wentylatora pokojowego.
I to nawet nie jest kwestia, że OC jest na 4.2GHz <- bo na 3.2GHz jest identycznie tylko czasy do restartu 2 razy dłuższe.

goofyx

Po zmniejszeniu timingów z 8 na 9 system wywala się po 5 sekundach na Prime i LinX



ps.: Który z kolegów na forum ma i7 930 podkręconego na 4-4.2GHz <- proszę o poradę.
Ci od i7 920 też porady mile widziane.

Troll81

A jaki masz model płyty??

Na wszystkich rdzeniach procka ta sama temperatura?

Raptor77

jakie vdimm ustawiłeś (jakiego wymagają pamięci)

jakie VTT ?

vcore rozumiem że 1.4xV ?

jaki masz ustawiony mnożnik QPI/Uncore ?

na szybko zrob test linx z niskim zapotrzebowaniem na ram (768mb/512mb) i zobacz co będzie.

jak ok to zrób z maksimum ramu i znowu zobacz co będzie.

Niektóre mnożniki ranu nie zawsze chcą działać poprawnie.

Najlepiej wrzuć screena z cpuz - zakładki CPU, mem, SPD
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

goofyx

Zrzuty: (mam mobo GigaByte UD9 z najnowszym biosem)






Ogólnie to lipa bo Prime i LinX wywalają także na defaltowych ustawieniach na 2.8GHz

pszyklejony

Kurde, wysoko te pamięci, ale ja sie nie znam na nowym sprzecie.

Raptor77

#289
pierwsze - zmień dzielnik qpi/uncore z 20x na jakieś 16-18 (u mnie np. 17x nie działa dlatego próbuj parzyste) - NB pracuje ci na 3840 i może nie wyrabiać

drugie ustaw ram najbliżej nominalnych wartosci - 1536 trochę odbiega od 1333.

jak te zabiegi nie pomogą - zmień ustawienia na 21x200 i dostosuj odpowiednio resztę ustawień


edit, podaj jeszcze jakie masz napiecie vtt ?
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

goofyx

 
Cytat: Raptor77 w 30 Czerwiec 2010, 18:28
pierwsze - zmień dzielnik qpi/uncore z 20x na jakieś 16-18 (u mnie np. 17x nie działa dlatego próbuj parzyste) - NB pracuje ci na 3840 i może nie wyrabiać

drugie ustaw ram najbliżej nominalnych wartosci - 1536 trochę odbiega od 1333.

jak te zabiegi nie pomogą - zmień ustawienia na 21x200 i dostosuj odpowiednio resztę ustawień


edit, podaj jeszcze jakie masz napiecie vtt ?
vtt jak ustawie na automata to mam jakoś 1.3 <- ale próbowałem przestawiać na wartości do 1.88V.
Dlaczego odbiega od 1333? Jeśli chodzi o ramy to  mam biedne 1066 :(

A mam takie pytanie jeszcze.
Jakie macie płyty i jak macie zasilanie proca podłączone?
Czytałem dzisiaj po raz kolejny manuala do płyty i zastanawia mnie fakt, że na mobo mam 2 łącza 4pinowe zasilania dla proca <- a mam tylko jedną wtyczkę wpiętą.
Czytałem, że te drugie 4piny są dla proców od 130W.
Zakładając że i7 930 ma bez OC max TDP 130W <- a po OC między 180-190W <- to może procek ma mało papu?
Jutro spróbuję podłączyć drugą wtyczkę do zasilania <- w sumie nie mam drugiej ale pokombinuje coś.

Czasem warto wypić 2 zimne pifka i przeczytać manuala po raz kolejny.

ps.: W lipcu planuję kupić HD5970 <- jakie opinie? warto nie warto?

apohawk

Są 5970 i są 5970. Spójrz na tą: http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?leg=&psn=000101&pid=340
Fabrycznie kręcona i to nie byle jak. Ciekawe czy te wiatraki są ciche.  XD
No good deed goes unpunished.

goofyx

Myślałem o czymś takim:
http://allegro.pl/item1099940217_ati_radeon_gigabyte_hd5970_5970_2048mb_ddr5_512bit.html
Kręcił nie będę <- jak to ma chodzić 24/7 to wole stracić te 3-5 sekund na WU ale mieć stabilny sprzęt <- choć CPU podkręcony o 50%, na razie z problemami :(
Zresztą problemy są nawet na oryginalnej częstotliwości :(

Raptor77

Cytat: goofyx w 30 Czerwiec 2010, 22:49
vtt jak ustawie na automata to mam jakoś 1.3 <- ale próbowałem przestawiać na wartości do 1.88V.
ustaw ręcznie vtt na  1.35V, 1.88V na VTT to trochę przegiecie, vdimm daj na 1.6V
Cytat: goofyx w 30 Czerwiec 2010, 22:49
Dlaczego odbiega od 1333? Jeśli chodzi o ramy to  mam biedne 1066 :(
z tego co widac w cpu-z twoj ram moze pracowac na 1333 z timingami 9-9-9-24 - no chyba ze ktoś olał sprawe i wgrał byle jakie SPD

no i jak pisałem zmień mnożnik dla NB tak żeby gdzieś 3200-3400 osiągnąć
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

apohawk

Goofyx, nie kupuj grafy z referencyjnym chłodzeniem, bo sąsiedzi będą słyszeć ten ryk... tudzież tak na mieście mawiają ;) Co do OC. Ta karta, do której link dałem, jest kręcona przez producenta, więc będzie chodzić bez problemów, o ile zasilacz zasili. Po drugie, to nie jest "parę sekund". Ta karta jest podkręcona o prawie 25% w stosunku do referencyjnej karty. To ponad 1 TFLOP więcej. Z podkręcenia dostajesz tyle, co moja 4850 w całokształcie  XD
Ale to tylko takie sobie luźne dywagacje. Nie mam pojęcia gdzie i po ile ją kupić  XD
No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: apohawk w 30 Czerwiec 2010, 23:24
Goofyx, nie kupuj grafy z referencyjnym chłodzeniem, bo sąsiedzi będą słyszeć ten ryk... tudzież tak na mieście mawiają ;) Co do OC. Ta karta, do której link dałem, jest kręcona przez producenta, więc będzie chodzić bez problemów, o ile zasilacz zasili. Po drugie, to nie jest "parę sekund". Ta karta jest podkręcona o prawie 25% w stosunku do referencyjnej karty. To ponad 1 TFLOP więcej. Z podkręcenia dostajesz tyle, co moja 4850 w całokształcie  XD
Ale to tylko takie sobie luźne dywagacje. Nie mam pojęcia gdzie i po ile ją kupić  XD
Bawiłem się OC na 5850 - GPU 725MHz które WU Milki brało w 1:38 <- po podkręceniu na 980MHz czyli ok. 35% czas przerobu WU spadł o zaledwie 8 sekund (więc wróciłem do 725MHz - po co męczyć sprzęt? Dla 8 sekund? Aż takim fanatykiem nie jestem). A po za tym, nawet po OC na chłodzeniu standardowym wiatrak nie dochodził do 45-50% swoich możliwości.
Ja go czasem wrzucałem na 100% to szumiał, ale tak to nawet fajnie chodził.



ps.: co do mojej sytuacji to zastanawiam się czy na płycie się czasem coś nie grzeje, w końcu to ma chłodzenie pasywne.
Parę godzin przy tym siedziałem i przy LinX. Tylko, że tak jak pisałem na difoltowych ustawieniach też się tak robi :( Może zdążyłem coś usmażyć :(

pszyklejony

Czyli co, dalej się wywala?

AiDec

@goofyx: jakim progsem kreciles ta 5850?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Cytat: pszyklejony w 01 Lipiec 2010, 08:45
Czyli co, dalej się wywala?
Tak.
Musiałem wrócić do oryginalnych żeby BOINCa na chwile policzyć, ale pewnie też się sypnie za jakieś 2 godziny.
Już kompletnie nie mam pomysłów :(
Już parędziesiąt godzin spędziłem na zmianach rożnych parametrów i kicha.
Tylko zastanawia mnie jedno - za pierwszym razem jak go podkręciłem wszystko było ok <- problem z resetami zaczął się w zeszłym tygodniu...
Pierwszy reset miałem jak zacząłem liczyć Milke na 5850 <- bez OC <- dokładnie wtedy się to zaczęło


Cytat: AiDec w 01 Lipiec 2010, 08:49
@goofyx: jakim progsem kreciles ta 5850?
Kręciłem w panelu od ATI, a dokładniej mówiąc ja tylko klikłem na "Auto tune..." i po 40 minutach ustawił GPU 980 i pamięci 1125

pszyklejony

A to drugie zasilanie podłączyłeś?

sesef

Cytat: apohawk w 30 Czerwiec 2010, 22:57
Są 5970 i są 5970. Spójrz na tą: http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?leg=&psn=000101&pid=340
Fabrycznie kręcona i to nie byle jak. Ciekawe czy te wiatraki są ciche.  XD

Accelero Xtreme średnio nadaje się do ekstremalnego podkręcania. Chłodzenie GPU rozwiązali całkiem nieźle, bo nawet przy wentylatorach na 100% jest niesłyszalne, natomiast chłodzenia sekcji zasilania praktycznie brak i przy 850-900 Mhz zaczyna tam pojawiać się już ponad 100 stopni. Jak się schłodzi dodatkowo sekcje zasilania innymi metodami to spokojnie ponad 1 Ghz na rdzeniu można wyciągnąć.

Can-D

Cytat: goofyx w 01 Lipiec 2010, 08:56
Cytat: AiDec w 01 Lipiec 2010, 08:49
@goofyx: jakim progsem kreciles ta 5850?
Kręciłem w panelu od ATI, a dokładniej mówiąc ja tylko klikłem na "Auto tune..." i po 40 minutach ustawił GPU 980 i pamięci 1125

Bez zmiany napięcia na gpu to raczej ciężko z tymi taktami.

goofyx

Cytat: pszyklejony w 01 Lipiec 2010, 09:03
A to drugie zasilanie podłączyłeś?
Nie mam takiej drugiej wtyczki na razie. Będę dorabiał



Ja widzę tutaj następujące opcje po przeczytaniu dużej ilości forum itp itd:
1. Procek dostaje za mało papu więc druga wtyczka jest potrzebna <- fakt faktem najczęściej LinX wywala się w momencie jak zadługo procek pobiera ponad 175-180W <- wtyczka to rozwiąże
2. RAM <- pomimo tego że mem test przechodzi ramy mogą być uwalone <- jak długo utrzymuje się zużycie ramu na poziomie ponad 90% to koniec <- jutro przywiozę 2x2GB OCZ chyba 1333 albo 1600 z chłodzeniem i sprawdzę
3. Chipset się przegrzewa bo ma tylko pasywne chłodzenie <- dlatego LinX z wentylatorek skierowanym na płytę policzy 3-4 pozycje więcej


I teraz tak:
ad ->1 i 2. mam restarty więc pkt. 1 i 2 możliwy
ad->3. w tej kwestii to podobno UD9 i nie tylko jeśli się przegrzeją to się wyłączają na chwilę aby ochłonąć, ja tego nie mam ,- a jak kręciłem na boksowym wiatraku to miałem takie zdarzenia <- no chyba, że 2-3 sekundy starcza aby chipset ochłonął wystarczająco
4. Napięcia na procu są chyba ok, bo przy 1.4-1.42 nie mam mrożonego ekranu tylko od razu restart

Nie wiem, który punkt jest najbardziej optymistyczny, bo nie wiem który to punkt <- RAMy będę wiedział jutro, zasilanie - muszę zajechać do sklepu elektrycznego, ale to pewnie w przyszłym tygodniu, a chłodzenie chipsetu? wody pewnie nie założę, ale myślę (jak pozostałe punkty zawiodą) o ściągnięciu tych bloków wodnych co są teraz i założeniu radiatorów + wiatraków na to (albo jak znajdę starą lodówkę to wsadzę kompa do niej na czas LinX)

Zostaje jeszcze uwalony system <- choć nie sądzę, bo grałem na tym sprzęcie i chodził ok <- choć gra mogła nie wykorzystać tyle zasobów co boinc

Ktoś widzi jeszcze jakieś opcje?

ps.: fakt faktem diodki na płycie wskazują że chipset ma przy obliczeniach przy OC ponad 80 stopni, a to źle <- proco ma między 60-80, a ramy poniżej 60 <- to wszystko co wiem :(



Cytat: ? w 01 Lipiec 2010, 09:38
Cytat: goofyx w 01 Lipiec 2010, 08:56
Cytat: AiDec w 01 Lipiec 2010, 08:49
@goofyx: jakim progsem kreciles ta 5850?
Kręciłem w panelu od ATI, a dokładniej mówiąc ja tylko klikłem na "Auto tune..." i po 40 minutach ustawił GPU 980 i pamięci 1125

Bez zmiany napięcia na gpu to raczej ciężko z tymi taktami.
Ale skoro "podkręcenie" o ponad 30% daje tylko 8 sekund mniej to ja się w to nie bawię.
Według LinX i7 930 bez OC ma średnio 36GFlopsów a z OC na 4.2 średnio 48GFlopsów <- podkręcasz o 50% i dostajesz 25% <- zastanawiam się czy warto za te parę sekund mniej się tak męczyć, jak ja teraz.

Raptor77

Cytat: goofyx w 01 Lipiec 2010, 09:44
Według LinX i7 930 bez OC ma średnio 36GFlopsów a z OC na 4.2 średnio 48GFlopsów <- podkręcasz o 50% i dostajesz 25% <- zastanawiam się czy warto za te parę sekund mniej się tak męczyć, jak ja teraz.
nie sugeruj, linx nie wykorzystuje ht ba nawet zaniza wyniki jak masz wlaczone ht, wejdz w opcje i zmien z 8 na 4 i odpal linx zobacZysz jakie bedziesz mial wyniki

Ale i tak niskie wyniki jak na 4.2g

i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

goofyx

1. w linX bez HT mam na 4.2GHz jakoś 57-59GFlopsów
2. jakie ty masz chłodzenie? U mnie pod obciążeniem Real Temp pokazuje 98-100stopni <- zresztą jak ustawiłem ręcznie TJ Max na 40 lub 120 to pokazywał odpowiednio 40 i 120, więc zrezygnowałem z niego.
3. Ponad 50GFlopsów ? Ja na HT na 4.2 mam ok.45  GFlopsów
4. To co mam nie tak? Jak myślisz? <-jaką masz płytę i jakie ustawienia w BIOSie.
5. NB Frequency = 3400MHz przy procku 4.2? Ja mam 3.6GHz i NB Freq na 3600MHz i nie mogę dać mniej :(

Ogólnie to stawiam coraz bardziej na temperaturę na płycie <- mam teraz wiatraka biurowego na płytę ustawionego + OC na 3.6GHz i Boinc ciągnie od 3-4 godzin <- LinX i Prime 95 się wywala oczywiście.

Raptor77

Plyta to intel DX58SO, chlodzenie proca to Corsair H50 + dwa wentylatory Coollink 120mm pwm, mobo chlodzenie standartowe + nawiew 120mm na nb i pwm.

Napiecia proc 1.38v, vtt 1.35v, ram 1.65v, nb domyslne 1.1v, na codzien mnoznik nb na 18x (co daje 3600 na nb) albo daje 1.34v na proca i mnoznik nb na 17x - z tym ze to drugie ustawienie nie lubi pamieci na cl6, wiec na codzien jest 18x i cl6
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

goofyx

Cytat: Raptor77 w 01 Lipiec 2010, 14:22
Plyta to intel DX58SO, chlodzenie proca to Corsair H50 + dwa wentylatory Coollink 120mm pwm, mobo chlodzenie standartowe + nawiew 120mm na nb i pwm.

Napiecia proc 1.38v, vtt 1.35v, ram 1.65v, nb domyslne 1.1v, na codzien mnoznik nb na 18x (co daje 3600 na nb) albo daje 1.34v na proca i mnoznik nb na 17x - z tym ze to drugie ustawienie nie lubi pamieci na cl6, wiec na codzien jest 18x i cl6
Ja mam Mugena 2 rev.A + wiatrak z kompletu.
Takie miałem napięcia na proc 1.4-1.42, vtt 1.6V, ram 1.65V <- mnożnik 21 x 220MHz, pamięci przestawione na cl 8 albo cl 10.
Ale przeleciałem chyba setki możliwości.  Na jutro będę miał kabelek do dodatkowe zasilania procesorów powyżej 130W <- bo mam taką możliwość na UD9 <- proco po podkręceniu zżerał nawet do 185-190W pod stresem.
Próbowałem dać inne pamięci, ale też się restartował. Więc tylko powyższy kabelek zostaje <- chłodzenie na płytę działa ok <- nei patrzę na temperatury w softach tylko na diody na płycie, gdzie temp jest < 60 na płycie + temp na procu to 60-80 no czasami powyżej 80.
Jeśli to ten kabelek to może podkręcę proca na więcej niż 4.2GHz ;), ale OC z 2.8 na 4.2 i tak jest fajnym wynikiem.

Raptor77

nie ma sensu proca męczyć takim vtt ustaw je na 1.35-1.375V,

ja mam jedną wtyczkę eps podpiętą do mobo :)

jaki masz zasilacz (linie 12v kilka czy jedna - jaka obciążalność ?)

masz ustawionego proca 21x220 czy chciałeś napisać 21x200 ?
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

goofyx

Cytat: Raptor77 w 05 Lipiec 2010, 13:30
nie ma sensu proca męczyć takim vtt ustaw je na 1.35-1.375V,

ja mam jedną wtyczkę eps podpiętą do mobo :)

jaki masz zasilacz (linie 12v kilka czy jedna - jaka obciążalność ?)

masz ustawionego proca 21x220 czy chciałeś napisać 21x200 ?
Zasilacz mam Corsair 950W.
Ra ja 21x200.

goofyx

Kabel dodatkowo do zasilania proca nie pomógł :(
Dalej są restarty :(
Szlak mnie trafi :(

goofyx

Ktoś jest w stanie jutro ze mną na czacie siąść i mi pomóc?
Od soboty będę miał do dyspozycji 2-3 grafiki i chciałbym coś policzyć <- ale z powodu restartów to nie ma sensu :(

Wiem, że męczę <- jak tylko to ruszy to przestane, a liczydło będzie chodzić 24/7 ku chwale B@P :)

toms83

@goofyx

Wskocz do nas na forum purepc i po popytaj w działach o co albo coś. Tam jest więcej maniaków kręcenia i na pewno szybciej doradzą.

Troll81

Do siedzenia poleciłbym raczej kanał IRC naszgo teamu albo chat. Ale najpierw musisz tam kogos wyłapać. teraz wszyscy są w robocie :(

goofyx

Cytat: toms83 w 06 Lipiec 2010, 15:41
@goofyx

Wskocz do nas na forum purepc i po popytaj w działach o co albo coś. Tam jest więcej maniaków kręcenia i na pewno szybciej doradzą.
Spróbuje.
Moja desperacja jest coraz większa :(
O takiej maszynce marzę od jakoś 10 lat <- wiem że pod OC  też jest ok ;)
Najgorsze w tej sytuacji nie jest to, że nie wychodzi m coś z OC <- ale nie mam pojęcia przez co się reseci.
Bo skoro nie wiem co jest grane to nie mogę przeciwdziałać.
np.: gdybym miał pewność że to temperatura to kupuje zestaw chłodzenia wodnego dla płyty i proca i jest ok <- ale jeśli to nie to, to ok.300-500 zł wydane nie potrzebnie :(
eh, sory <- chyba zaczynam się użalać :(
ok, miłego wieczorka :)

AiDec

#314
Cytat: goofyx w 06 Lipiec 2010, 21:03
O takiej maszynce marzę od jakoś 10 lat (...)

I przez te 10 lat nie poczytales o OC? No to teraz przyszla pora - kompa na bok, google pod reke i czytac, czytac, czytac. Za miesiac powrocic do kompa, do tematu OC i pojdzie Ci z kopyta. A do tego czasu niech sobie komp liczy na standardowych nastawach. W przeciwnym razie cos padnie (proc/mobo/grafa) i bedziesz mial klopot. Bardzo duzy - bo skad wiesz czy np. Twoje obecne problemy (resety) nie wynikaja z wczesniejszego nieprawidlowego OC? Kto wie czy proc lub mobo juz nie jest kopnieta i nigdy nie bedzie w pelni stabilna... I bedziesz teraz tracil niepotrzebnie czas przez miesiac probujac ustabilizowac cos, co stabilne juz nie ma prawa byc (takie sytuacje naprawde czesto sie zdarzaja). Lepiej najpierw poczytac, a pozniej probowac.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Heh, po tym co napisałeś, cieszę się, że ja nie miałem takich problemów  %)
No good deed goes unpunished.

goofyx

CHYBA się udało <- no przynajmniej polazłem do przodu.
Tak forum purepc i google pomogły :D

Problemem nie były ramy itp

Problemem była za mała wartość Vtt :)
Na początku miałem ustawione na 1,34 (to moja ostatnia biała wartość, wyższe są różowe), dlatego bałem się ustawić więcej.
Przez całą noc krok po kroczku podnosiłem różne wartości <- poczytałem o BlueSkrinach (a dokładniej na purepc znalazłem opisy BSOD i co wtedy robić) <- przez parę godzin zapuszczałem LinX i robiłem notatki <- kody BSOD 0x124 wskazywały na za mały Vtt, potem miałem 0x101 czyli mały Vcore ;)
Aktualnie mam ustawienia:
1. Vcore = 1.418V
2. Vdimm = 1.46V
3. Vtt = 1.46V
4. Mnożnik = 22
5. Bus speed = 195

Jak dobrze wiemy 22 x 195 = 4.29GHz :D <- nie ukrywam, że jeśli LinX potrzyma ok jeszcze przez parę godzin to spróbuję 4,4-4,6 ale to już czysto extremalnie i nie na co dzień :)
I jak na razie od godziny na LinX idzie stabilnie <- złożoność problemu 17236 (więcej ramu nie ma).

Martwi mnie tylko temperatura na procu tzn.: Core Temp i Real Temp pokazują przy stresie 95-100stopni na Mugen 2 + pasta colaborate coś tam.

pszyklejony

Brawo miszczu  :), to teraz już wiesz, że pieczone gołabki same nie lecą do gąbki.

goofyx

Cytat: pszyklejony w 07 Lipiec 2010, 08:27
Brawo miszczu  :), to teraz już wiesz, że pieczone gołabki same nie lecą do gąbki.
Miszczem się nie czuję ;)
Czy same nie lecą to nie wiem ;)
Ale żeby upiec gołąbki to jednak zapalniczka nie wystarczy i trzeba do pieca podrzucić :)

Jeśli to się utrzyma (a LinX już walczy 1godz i 25min) to w przyszłym tygodniu testowo 3 grafy podłączam <- a potem sam coś załatwię <- mam dostęp do 2x 4870x2 więc chyba skorzystam :)

A w 4 kwartale o drugim liczydle myślę ku chwale B@P:)

lukaszja

Cytat: goofyx w 07 Lipiec 2010, 08:15
(...) Martwi mnie tylko temperatura na procu tzn.: Core Temp i Real Temp pokazują przy stresie 95-100stopni na Mugen 2 + pasta colaborate coś tam.

Gratuluję samozaparcia w testowaniu ustawień. Serio! Tylko, czy faktycznie warto dla kilku procent wydajności tak katować procka? Może zamiast 4.29GHz można zejść na 4 GHz, dać mu choć trochę odsapnąć i nie martwić się, czy próbki np. PrimeGrid'a nie zaczną się wysypywać?
To tylko luźne przemyślenia, decyzja należy do Ciebie!
pozdr, lukaszja