[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Bober

Może by tak teraz przerzucić SKB@P z RALPHa na Enigmę? Powód ten sam: walka o 1 miejsce  ;D

Troll81

hm... popieram

ale może dać to na projekt miesiąca sierpień ??

AiDec

Tez jestem za Enigma na SKB@P



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

Cytat: Troll81 w 16 Lipiec 2008, 09:16
hm... popieram

ale może dać to na projekt miesiąca sierpień ??

nie naciągajmy demokracji

Troll81

ja tam demokracji nie naciągam :D proponuję o prostu by podjąć jakieś działania :D jeśli mamy sznsę na 1 miejsce to może warto?? Zróbmy ankietę :D

Pigu

jasne, że warto, tylko trzeba to zrobić właśnie na podstawie ankiety  ;D

Bober

Zdobywanie 1 miejsca pewnie potrwa więcej niż miesiąc więc niestety Enigma będzie sobie a PM sobie, co nie znaczy, że Enigmy zabraknie w następnej ankiecie...

KrzychuP

#607
A u mnie i tak Enigma idzie, niezależnie od wyników ankiety  :P
Zresztą TMJ przestrzega przed przerzucaniem całej mocy na Enigmę, żeby nie było pada serwera, ale to w innym wątku.

Mchl

#608
NIestety BAM na razie nie widzi serwera Enigmy.


edit

Pewną wskazówką może być to, że ja też nie jestem w stanie się wbić na stronę.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Ale w ralphie mamy sznasę na 1. A ralph w bamie już jest

Bober

#610
Cytat: Troll81 w 17 Lipiec 2008, 12:49
Ale w ralphie mamy sznasę na 1. A ralph w bamie już jest
Szansę? Przecież jesteśmy na pierwszym!

EDIT:
Co do Enigmy 30 minut temu działała a teraz rzeczywiście nie można się połączyć z serwerem :(

Bober

Już chyba da radę podłączyć go do Enigmy.

IThorne

Ja radzę, dopóki serwer Enigmy nie będzie chodzić poprawnie przez dłuższy czas, walić Projekt Miesiąca wraz ze wspraciem dla Ralpha.



Bober

A mnie się wydaje, że przyłączenie jednego komputera nie sprawi projektowi problemu. Tymczasem SKB@P wniesie sporo do naszego mało imponującego RACu.

Thot

Jestem nowy na forum więc w pierwszej kolejności chciałbym powitać wszystkich.

Do projektu SKB@P co prawda się nie składałem, mam jednak nadzieję, że mój głos zostanie uwzględniony. W Enigmie walczymy w tej chwili o drugie miejsce i są nawet widoki na zdobycie miejsca pierwszego. Dlatego zgadzam się z @Boberem, że wsparcie SKB@P w Enigmie jest jak najbardziej wskazane.

Machloj

witam!

a mnie się wydaje, że SKB@P powinien chodzić liczyć tylko i wyłącznie projekt miesiąca...wszyscy się mogą wypowiedzieć i widać od razu co chcemy liczyć...

AL

Jeden projekt dla takiego komputera to w dziesiejszych czasach za mało. Dlatego ja jestem za ustawianiem odpowiednich priorytetów. Po pierwsze SKB@P liczy w projektach w których jednostki pojawiają się, niezbyt często a mają takie projekty znaczenie dla drużyny (np. walka o 1 miejsce w kraju czy na świecie) np. Burp, Enigma, Hydrogen do niedawna ralph czy lhc. Jako drugi priorytet projekt miesiąca i odpowiednio drugi i trzeci jaki wypada z głosowania. Najniższy priorytet to inne projekty w których odbywają się jakieś wyścigi.

Bober

Racja, przydałoby się jeszcze BURP podłączyć.

maro86


Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

PBT_marian_boss

!! UWAGA !!

W następnym tygodniu dotrą zamówione części do SKB@P II w związku z opcją zamiany komponentów SKB@P może być przez kilka dni nieczynny. Postaram się złożyć obydwie maszynki jak najszybciej, ale pracuje i nie zawsze mam czas.

Mchl zatrzymaj może pobieranie nowych próbek, tak żeby w poniedziałek lub wtorek było już czysto.

Troll81

marian... oczekujemy zdjęć z narodzin naszego nowego dziecka :D

PBT_marian_boss

 ??? naszego dziecka !!



;D

Troll81

nie wiedziałeś Marian?? Awansowałeś na opiekunkę naszych dzieci :D

Pigu

rozumiem, że będą razem pracować na wspólnym koncie? tak chyba będzie najlepiej - będzie widać zbiorczo efekty naszych zbiórek w jednym miejscu

novi

Jak najbardziej popieram!

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

Szopler

No i znaczki nagrodowe dla tych którzy się dołożyli ;)...

buninek

Krótko. Domowy host "buninek" kontra prestiżowy SKB.
Komp obciążony www, smtp, apache, torrent.
Który przynosi większe korzyści zespołowi?
"presztiż" czy "punkty"?
2 rdzenie AMD czy QUAD INTELA?
Koszt bazowy tego x2 około 350-430zł

Czy aby ta strategia (dla 4 rdzeni) jest odpowiednia?
Wiem, zaraz odezwą się głosy to nie w tym rzecz żeby chapać dużo "punktów" liczy się prestiż. Czyli rac dla quda ~1100

Miesiąc Lipiec
4 rdzenie intel
SKB  56,858
2 rdzenie amd buninek
81,128
???

Pigu

coś pomieszałeś - wychodzi z tego amd 2 rdzeniowego 2,7k racu

Can-D

#628
64 bity są hojne ...  /w rieselu ja klepałem 10 k jedną maszyną/

buninek

#629
Nic nie pomieszałem, gdyby cosmology nie zawaliło miałbym Rac +3000 w miesącu lipcu.
Tak przerzuciłem się na prime (troszkę gorzej). Zostaje bardzo dojny milky. około 3000
Z tego quada wyciągnąłbym powyżej 6500. Może 7000.
To nie żart. Tylko prawda.
Patrząc w statystyki, lekko się uśmiecham.

Dodam tylko, że komp nie pracował 31/24. Trzeba odliczyć 24h na brak zasilania + konserwację.

Bober

#630
To proste jest - SKB@P momentami liczył RALPHa (gdzie część zadań idzie na śmietnik) a jak nie było jednostek w Cosmo to liczył tylko Rosetę. Policz sobie przez miesiąc tylko Rosetę i dopiero zrób porównanie.

Mimo wszystko trudno się nie zgodzić, że trochę mało. Dlatego można by już odpuścić RALPHa (gdzie część zadań się wykrzacza - szkoda czasu kompa) a w to miejsce dać jakiś ułamek czasu na Enigmę.

buninek

Owszem, owszem rozeta cieniutko.
Chodzi mi o takie zrównoważenie  4 rdzeni, żeby rac nie był jak "flak".
Lub budowę takiej jednostki, kŧóra ma szansę powalczyć o TOP 20 HOST w danym projekcie.

Bober

Zobaczymy jak będzie jak Marian przebuduje obecną platformę, może się uda go trochę @.

Natomiast nie wiem czy za 1000zł zbudujemy kiedykolwiek maszynę, która będzie w top 20 host w jakimś projekcie.  ???

Ale  w to miejsce robimy drugiego kompa - niedługo będzie 8 rdzeni w sumie :)

buninek

#633
To jest możliwe tylko trzeba wiedzieć jakch użyć podzespołów. No i odpowiednio poustawiać te klocki. Do tego system dopasowany do projektu.

Tak na gorąco czy w BIOSie tej płyty powyłaczne są takie duperele jak:
-karta dźwiękowa,
-porty USB (nie wykorzystane),
-port Centronics,
-wszystko co jest zbędne.
Nawet tak drobny szczegół jak ruch myszką powoduje odwołanie do procesora (lub naciśnięcie klawisza). Dziennie to nie ma wpływu, ale w przeliczeniu rocznym tak.
Już nie mówię o odpowiednim dostrojeniu systemu.

Jakbym pokazał Tobie pidstat nocny w linuxie;
Average:          PID    usr-ms system-ms  guest-ms  Command
Average:          204              0         2         0  pdflush
Average:         2313             4         6         0  boinc
Average:        19918            4         0         0  primegrid_psp_s
Average:        19926      9996         2         0  primegrid_psp_s
Average:        19947            2         0         0  primegrid_psp_s
Average:        19955      9978         2         0  primegrid_psp_s
Average:        19969            0         4         0  pidstat
wygląda to mniej więcej tak (lub lepiej) dodaj przecinek (po drugiej licbie) w 3 kolumnie. To są wszystkie procesy, które w jakikolwiek obciążają system.

Pigu

Cytat: buninek w 01 Sierpień 2008, 20:39
Z tego quada wyciągnąłbym powyżej 6500. Może 7000.

że niby z milky na 4 jajkach? coś zmienili ostatnio w punktacji?

buninek

#635
Pigu oczywiście są to tylko szacunki.
Tak zwane Pi x drzwi.

Ale skąd moje szacunki. Pierwsza rzecz to patrzę na top 20-80 host. Jeśli zdecydowanie dominuje windows - główny wniosek brzmi - te aplikacje (projektu) są źle zooptymalizowane pod linuxa. Nie warte mojego zainteresowania (punkty, punkty) ;D
Dalej następuje szczegółowa analiza hostów.
Możliwe, że któryś z Twoich był pod "mikroskopem" :D

Spójrz a łaski swojej na top 20 w milky.

Tak to jest możliwe.
Nie równa się to z zakładem:
"w  sierpniu na quad 6600@2400 buninek osiągnie RAC=7500."

Ale jestem w stanie przyjąć taki zakład na RAC=6001
Trza by go dokładnie obadać.

Raczej jednego jestem pewien, że mój  amd x2 4200 jest w top 50 (RAC) boinc AMD. Nawet niesprawdzłem ostatnio. Żeby sprawdzić, trzeba się przebijać przez niezliczone ilości xenonów i qaduów.

Bober

Hmmm. W QMC jest Taki Q9450 i ma RAC 4,9k, ale ma niemal o 1000 więcej Flopsów w benchmarku od naszego SKB@P, więc może być ostro podkręcony.

Pigu

Cytat: buninek w 01 Sierpień 2008, 23:47
Pigu oczywiście są to tylko szacunki.
Tak zwane Pi x drzwi.

pi x kant zadka  ;D

na podstawie przeliczonej testowo wu - 4h liczenia i 140pkt wnioskuję, że quad wyciągnie z tego góra 3,5k racu (na fabrycznym zegarze)

AiDec

Zgadzam sie z Pigu. Potwierdzam Jego przypuszczenia.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

buninek

#639
Możliwe, możliwe. Raz że mogę się mylić. Dwa nie dysponuję takim sprzętem, aby to udowodnić.

Cd. lekkiej krytyki SKB@P. W końcu jest to komp stworzony do obliczeń w projektach BOINC-a.
Mój komp dołączył do BOINC 28 kwietnia. SKB 4 kwietnia.
W miesiącu maju liczyłem rozetę. W czerwcu POEM. W lipcu "punkty".
Porównójąc moc obliczniową jednostek centralnych sugerowałoby to różnicę punktową najmniej 2:1. Na korzyść quada.
Spójrzmy więc na osiągniętą sumę punktów.
Czy faktycznie różnica odzwierciedla zakładaną proporcję?

Jeśli idzie o milky. Może osoba zarządzającą komputerami "mindc" coś więcej mogłaby rozjaśnić w temacie.
Czy uważacie, że wszystkie komputery z TOP 20 są zanurzone w beczkach z ciekłym azotem. :D