Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Bezpieczeństwo EA

Zaczęty przez Svistak, 04 Czerwiec 2012, 20:39

Svistak

Szopler "rzucił" tematem, a ja rzuciłem nim na Forum "Strefy Zero" - więcej można poczytać w wątku o takim samym tytule  :ahoy:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

#1
Przypomnę tylko że:
- pociski balistyczne Minuteman maja jakieś 450kT i mogą przenosić takich 3,
- pociski Titan II miały 9MT,
- rosyjska "Buława" ma 6 głowic po 550kT każda...

Szopler

Bardziej chodziło mi o przypadek, gdy:
a) "teroristy" wchodzą jakimś cudem w posiadanie bomby A i detonują ją w pobliżu EA
b) państwo I... skonfliktowane z państwem I... posyła bombę A na ich reaktor w D... ;)

Czyli przypadki jednostkowe a nie "koniec świata" w postaci totalnej wojny jądrowej.

Troll81

Przypadek jednostkowy. Korea Płn przeprowadzała już testy 10-20Kt ponoć dążą do wyprodukowania głowicy termojądrowej. Rakiety już mają.....
mozliwy scenariusz to wojna pomiędzy koreami w która włączy się Rosja Chiny Japonia i USA.

Kolejny punkt zapalny Iran vs Izrael. Oba kraje teoretycznie posiadają możliwości.

Kolejny punkt to Indie vs Pakistan

goofyx

Cytat: Troll81 w 04 Czerwiec 2012, 22:01
Przypadek jednostkowy. Korea Płn przeprowadzała już testy 10-20Kt ponoć dążą do wyprodukowania głowicy termojądrowej. Rakiety już mają.....
mozliwy scenariusz to wojna pomiędzy koreami w która włączy się Rosja Chiny Japonia i USA.

Kolejny punkt zapalny Iran vs Izrael. Oba kraje teoretycznie posiadają możliwości.

Kolejny punkt to Indie vs Pakistan
W sumie się z tobą zgadzam, ale...
Myślę, że wywołanie wojny atomowej nie jest takie proste <- niby jest bo ktoś naciska guziczek i już...
Tylko z kolei większość Państw jest tak bardzo ze sobą gospodarczo powiązana, że taka wojna byłaby co najmniej nieopłacalna dla nich, także w większości to jest to prowadzenie takiej nieoficjalnej zimnej wojny dla uzyskania lepszych pozycji do negocjacji.

Z drugiej strony pomimo tego, że wszyscy boją się wojny atomowej to bardziej obawiam się o użycie tego typu broni przez terrorystów.
Doskonałym przykładem takiej sytuacji był film "Suma wszystkich strachów" gdzie dosłownie sekundy dzieliły świat przez atomową wymianą "zdań" przez Rosję i USA <- a wszystko przez kilku ludzi, którzy zdetonowali małą atomówkę.
Taka sytuacja jest bardziej prawdopodobna niż Rosja wystrzeliwująca głowice na Europę (odbiorcę większości gazu i ropy itp), Azję czy USA.

Wojna pomiędzy Koreami?
Pewnie kiedyś to nastąpi w jakimś stopniu, ale czy inni się dołączą po przeciwnych stronach, czy raczej będą chcieli sprowadzić bój atomowy na bój lądowy (bardziej zarobkowy dla rządów i firm). W końcu atomówka niszczy, a karabin zarabia <- wybór prosty.

Szopler

I jak zwykle za przyczyną Trolla robi nam się powoli offtop...

goofyx

Cytat: Szopler w 04 Czerwiec 2012, 22:33
I jak zwykle za przyczyną Trolla robi nam się powoli offtop...
bez obrazy dla Troll81, ale to normalne gdy włącza się rozmowy ;)
Podzielcie ten temat ;)