Liczenie na GPU a oglądanie filmów (problemy)

Zaczęty przez Angelus, 10 Luty 2012, 13:18

Angelus

Więc chodzi mi o fakt iż liczenie pewnych projektów na GPU sprawia iż oglądanie filmów troszkę się komplikuje.  :arrr:
Dokładniej (obecnie) przy liczeniu DistrRTgen na moim GTX 560 Ti w standardowym dla mnie odtwarzaczu jakim jest/był Allplayer radość z oglądania, niezależnie od jakości filmu, znacznie spadła. Więc zacząłem eksperymenty. Oto moje obserwacje:
- WMP - masakra, dźwięk i obraz całkowicie wykluczający używanie (i tak nigdy nie używałem ale sprawdziłem dla zasady)
- Allplayer - dźwięk bez zarzutów, obraz strasznie spowolniony, napisy bez wpływu
- Media Player Classic - minimalne przycinki po dłuższym czasie w grafice i dźwięku, da się ogladać bez wiekszej irytacji o ile nie używa się napisów - przy ich wyswietlaniu bum i koniec oglądania, 3-5 klatek na sekundę, czasem mniej, gdy napisów akurat nie ma powrót do normalnej jakości
Jako że zawsze byłem przeciwnikiem VLC nie używałem go ale w ramach testów zainstalowałem i "niestety":
- VLC dźwięk, obraz, napisy - wszystko bez problemów, jakby komp nie liczył  :boing:

Efekty były niezależne od jakości filmu - to samo w 1080p jak i przy starych serialach w niskich rozdzielczościach. Innych playerów już nie sprawdzałem ale być może Wy macie jakieś doświadczenia w tym temacie i chcielibyście podzielić się wnioskami? Ja trochę się męczyłem, być może ktoś jeszcze odczuwa dyskomfort przy oglądaniu filmów podczas liczenia, może komuś pomogę/pomożemy  :whistle: Jak widać zmiana odtwarzacza, minuta roboty, wystarcza by znów cieszyć się jakością i przyjemnością z oglądania.
Być może są inne sposoby których jeszcze nie odkryłem a które warte są zastosowania w tej kwestii?

P.S. Sprawdzane na i5 2500k 560 Ti (OC), Win 7 Ult x64 Sp1, kodeki z K-Lite packa

legis

Ja zawsze podnoszę priorytet dla playera w menadżerze zadań.
Ale sprawdzę wieczorem VLC

Troll81

dać wysoki priorytet playerowi. I wyciąć na czas ogladania filmu projekt neurona@home bo zżera koszmarne ilosci RAMu i powoduje przycinki minimalne przy doczycie filmu....

phobos

Ja zwykle podczas oglądania filmu przełączam liczenie na projekt gpu zjadający trochę mniej niż 100% gpu. Typu einstein lub gpugrid. Nawet na vlc widywałem przycinki, chociaż głównie na filmach 720p i 1080p.

Tomasz R. Gwiazda

naaah noobs :P
I7 - 12 watkow, 12gb ram, ati 69xx i wszystko sie da ogladac :D
i nic nie tnie



Troll81

Jakbm dysponował twoimi zasobami to 12 wątków by mnie nie zadowoliło....

EDU Enthusiast

dobrym rozwiazaniem jest lucid - ustawienie zintegrowanej karty do np. odtwarzania filmow ;)

ja osobiscie nie mam zadnych problemow
i5 2500k, 16GB 1600 69xx ;P nic nie tnie.

Angelus

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Luty 2012, 14:23
naaah noobs :P
I7 - 12 watkow, 12gb ram, ati 69xx i wszystko sie da ogladac :D
i nic nie tnie

:facepalm2:
Nie wiedziałem że liczysz DistrRTgen na Ati...
U mnie przy chociażby PG PPS też nic nie tnie :P I to tylko na 4 rdzeniach bez HT i tylko 8 GB RAM  :parrrty:
Może spróbuj wysilić trochę sprzęt i dopiero szukac sposobów na poprawę warunków używania?  :whistle:
Albo napisz nam jeszcze więcej jak to strasznie niesamowicie super sprzęcika masz (rozmiar obudowy, twardość dysku i takie tam)  XD


lucid? a co to? jeśli znajdę sposób na używanie wbudowanej grafiki na płycie P67 to tak zrobię :)

Miałbym propozycję - jeśli ktoś chce tylko pochwalić się czymś albo napisać że u niego nic nie tnie (Ati?) to niech sobie założy temat do tegoż przeznaczony.

P.S. Całość obserwacji oczywiście z liczeniem na CPU 100% (Docking, ibercivis + WUProp). Zmiana priorytetu przy Allplayerze daje bardzo niewiele :/

Tomasz R. Gwiazda

no przeciez w moim profilu sa zdjecia mobo i raport ze skladnia :)

a watek jest o o liczeniu na GPU nie oznaczone w nim ze chodzi tylko o NV :>


phobos

Żeby używać wbudowanego gpu do dekodowania filmów musiałbyś raczej podłączyć monitor do zintergrowanej karty. Jeżeli w ogóle masz wyjście z płyty głównej na monitor. Obecnie właśnie na czymś w tym rodzaju działam, podłączyłem monitory do radka 4650 a gtx 560 liczy sobie w spokoju i samotności, bo trochę obraz ciął na distrrtgen i primegrid, nawet jeżeli filmy nie cięły to dało się zauważyć zamulenie przy przesuwaniu okien czy przewijaniu stron.

EDU Enthusiast

http://www.lucidlogix.com/product-virtu.html

http://www.lucidlogix.com/


Bardzo fajny soft jedyny problem ze tracisz tam jedna klatke / sec czy cos takiego. Powinnien jakos dzialac, najlepiej bedzie dzialal z sandy bridge na z68 chipset~ ale powinnien dzialac na innych tez.

Angelus

lucid tak ale na chipsecie H67 albo Z68 :(
P67 z mojej skromnej nieinformatycznej wiedzy nie ma możliwosci obsługi wbudowanego w procka układu graficznego (i5/i7 k), choć bardzo chciałbym się mylić.
Płyta ASRock P67 Extreme4 Gen3 (mua) nie posiada także zintegrowanej karty graficznej.


Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Luty 2012, 15:26
a watek jest o o liczeniu na GPU nie oznaczone w nim ze chodzi tylko o NV :>
Wątek założyłem nie z myślą o NV a z myślą o rozwiązywaniu problemów dotyczących oglądania filmów podczas przeliczania. W przyszłości postaram się formułowac tematy tak by nikt nie miał wątpliwosci po co zostały stworzone. Upraszam wybaczenia. Z tego co czytam nikt liczący na Ati nie spotkał się z przycinaniem filmów, dlatego pozwoliłem sobie pomyśleć że być może problem ten nie dotyczy szczęśliwych i dumnych posiadaczy takowych kart. Kolejny błąd. Mea culpa  :shame:

Próbując wyprzedzić genialne pomysły chciałbym wykluczyć mozliwość nieliczenia oraz zakupu innego/lepszego sprzętu z listy dobrych rad :D

EDU Enthusiast

http://efmer.eu/boinc/index.html

mozesz jeszcze to sprobowac i ograniczyc gpu usage dla tego. Oczywiscie jesli masz jeszcze jeden wolny slot pci-e / czy tez usb mozna podpiac tam video adaptor beda slabiutkie ale napewno przerobia film

Kret_polny

CytatZ tego co czytam nikt liczący na Ati nie spotkał się z przycinaniem filmów, dlatego pozwoliłem sobie pomyśleć że być może problem ten nie dotyczy szczęśliwych i dumnych posiadaczy takowych kart. Kolejny błąd. Mea culpa
Mam kartę AMD( HD5870) i czasem są problemy. :) Dokładniej: gdy oglądam jakieś filmiki w przeglądarce( np. mecz na żywo), to przy niektórych stronach muszę wyłączać używanie GPU w BM bo inaczej mocno spada ilość wyświetlanych kl/s. Nie wszystkie serwisy są problematyczne ale jakoś zawsze zapominam sobie poszukać info o używanych kodekach. %)

AL

U mnie na słabszym sprzęcie nv 430 - to nic za bardzo nie da się pooglądać jak liczy distrgen. Przy PG podobnie - jedynie colatz daje szanse obejrzenia czegoś bez rezygnowania z liczenia. Natomiast na NV 460 GTX do niedawna nie miałem większych problemów, ale ostatnio po zmianie monitora i rozdziałki z 1024X1280 na 1080X1920 problem zaczął się pojawiać. Szczególnie przy filmach w jakości od dvd wzwyż. Zwykle liczę na gpu i cpu (amdx6) dodatkowo jakieś dwie wirtualki które też coś tam liczą i do niedawna było ok. Co najwyżej jak coś zaczynało przycinać - to przechodziłem właśnie na VLC lub killowałem tevirtualki. Teraz muszę praktycznie wszystko zkilować, żeby pooglądać jakiś filmik w HD albo BD...