UEFA bierze wszystko....

Zaczęty przez Troll81, 28 Marzec 2012, 13:44

Troll81

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polityka-panstwo-uefa-przejmie-wladze-w-polsce,1,5073072,wiadomosc.html

krzyszp

Ale się obudzili, Vagla o tym pisał... 3 lata temu!

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

Powtórzę za Januszem Korwinem Mikke. To wielka banda złodziei, która przy każdych zawodach kradnie, ile tylko się da. Użyłem wszystkich, znanych mi, wulgaryzmów, gdy usłyszałem, że z pieniędzy podatników będzie finansowana budowa stadionów. Panowała wówczas powszechna radość, że nam mistrzostwa przyznali a ja, jako malkontent zawodowy przeklinałem całe to towarzystwo piłki kopanej. Zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Państwo powinno budować drogi, lotniska i mosty, ale na stadiony nie powinno dawać ani grosza. W mediach co chwilę występuje jakiś działacz pokroju prezesa Lato i opowiada, jak to piłkę kocha. Skoro tylu mamy tych miłośników futbolu, to dlaczego nie chcieli sfinansować budowy, zbędnych po mistrzostwach obiektów? Uważam, że ma sens wspieranie bibliotek, szkolnych klubów sportowych, czy teatrów, ale wznoszenie ogromnych stadionów uznaję za wyrzucanie miliardów w błoto. Takie giganty powinni budować wyłącznie inwestorzy. Mówiąc po ludzku, powinny to być przedsięwzięcia prywatne. Ględzenie o koncertach, czy innych imprezach do mnie nie trafia. Jak na tym tyle się zarabia, to za pewne, prędzej czy później wpadną na to właściciele klubów piłkarskich i coś takiego u siebie zorganizują. Przykładem koncerty na obiekcie Legii.
Doskonale wiem, że tyle mojego, co sobie postukam w klawisze, bo głosami szaraczków władza się nie przejmowała nigdy i nadal tak będzie. Napisałem to, bo mam nadzieję, że na naszym forum, ktoś podziela moje zdanie. Uefowcy zachowują się bardziej niż chamsko. Szlak mnie trafił, jak usłyszałem, że nawet na swoim podwórku nic nie mamy do gadania. Odbywa się mecz otwarcia, przed nim ceremonia a więc transmisja na cały świat a nawet o dachu zadecydować nie możemy.
o tym, czy dach będzie rozsunięty, czy zamknięty, zdecydował jakiś ichni urzędas. Ciekawe czy okno wolno było Lacie otworzyć w siedzibie szajki, znaczy się PZPN.

Troll81

Dlatego ja bojkotuję ojro. Obejrzałem tylko jeden mecz naszej reprezentacji.... z Rosją. Resztę to tylko fragmentaycznie.... a teraz to juz wcale

Angelus

Hmmm
Bojkotuję to ja  :whistle: Nie widziałem żadnego meczu, bramek, wszelkie wiadomości o tej imprezie omijam, wyłączam natychmiast/zmieniam kanał. Wolałem sobie oglądać naszych siatkarzy, playoffy NBA i wiele innych dyscyplin sportowych, stare seriale czy poczytać książeczki!
Zresztą soccera bojkotuję od kilku a może nawet kilkunastu lat i dobrze mi z tym :) Mieszane uczucia mam jak patrzę na to co z flagami robią nasi rodacy :( Kondomy na lusterkach jak dla mnie są największym przegięciem tego spektaklu  :bad: No ale takie życie, każdy robi to co lubi i jeśli oni się nie wstydzą to ja za nich też nie będę :D Obciach czasami jest po prostu modny  XD

krzyszp

http://prawo.vagla.pl/node/8477

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Nie za bardzo to wszystko kapuje...
1. Przykładowo w tym wątku napisali: krzyszp, angelus, troll81, Ufol <- wśród których ja wybieram jedną osobę
2. Czysto teoretycznie na zorganizowanie imprezy wybieram np.: Ufol'a
3. każe mu wybudować porządny bar, parking do niego, obsługę itp tid
4. Przychodzi dzień imprezy ludzie non stop coś kupują itp itd
5. Ja zbieram wszystką kasę bo to moja impreza?

Tak to wygląda z Euro i UEFA?
Zgubiłem się.

krzyszp

Oprócz tego Państwo gwarantuje, że nikt nie może w promieniu kilku kilometrów od Twojego baru otworzyć innego baru, nikomu nie wolno chodzić w koszulce z logo innego baru oraz miasto płaci za reklamę Twojego baru...
Plus parę innych plusów dla Ciebie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 21 Czerwiec 2012, 13:23
Oprócz tego Państwo gwarantuje, że nikt nie może w promieniu kilku kilometrów od Twojego baru otworzyć innego baru, nikomu nie wolno chodzić w koszulce z logo innego baru oraz miasto płaci za reklamę Twojego baru...
Plus parę innych plusów dla Ciebie...
czyli ja mam wszystko a Ufol płaci rachunki i sprząta bajzel :)

krzyszp

Cytat: goofyx w 21 Czerwiec 2012, 13:32
Cytat: krzyszp w 21 Czerwiec 2012, 13:23
Oprócz tego Państwo gwarantuje, że nikt nie może w promieniu kilku kilometrów od Twojego baru otworzyć innego baru, nikomu nie wolno chodzić w koszulce z logo innego baru oraz miasto płaci za reklamę Twojego baru...
Plus parę innych plusów dla Ciebie...
czyli ja mam wszystko a Ufol płaci rachunki i sprząta bajzel :)
Dokładnie, z tym, że płacą za sprzątanie wszyscy, tylko nie Ty...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

Cytat: goofyx w 21 Czerwiec 2012, 13:32
czyli ja mam wszystko a Ufol płaci rachunki i sprząta bajzel :)
Dokładnie tak a nawet jeszcze smerfniej. Nie płacisz żadnych podatków, zatem cała waluta trafia do twojej kieszeni. Jak w barze zdarzy się rozróba, to moja wina. Jeżeli będzie spokojnie, kulturalnie, to chwalisz się wszystkim dobrą organizacją, więc zasługi na twoje konto. Trzymając się barowej przypowieści:
Menu ustalasz ty, bo to w końcu twoja popijawa. Jeżeli ktoś na przeciwko otworzy knajpę z podobnym wystrojem, to możesz ją z miejsca zamknąć, okrada się ciebie z praw autorskich. Nieco upraszczam skomplikowane i strasznie długie paragrafy, lecz do tego taka sytuacja się sprowadza. Takie rzeczy dzieją się w Polsce, gdzie urzędasy mogą szaleć i kraść do woli. Kontynuujmy to porównanie. Mistrzostwa świata w 2018 odbędą się w Rosji. Porównuję uefę i fifę, bo dla mnie, to jedna mafia, tylko nazwami się różnią. Wchodzisz z tymi samymi żądaniami do knajpy Krzyszpa i na wstępie paru byczych gangsterów spuszcza ci łomot. Oficjalnie wszystko gra, ale autentycznie możesz sobie wziąć dziesięć procent. Nic nie masz do gadania w kwestii, jaką wódkę na stoły podadzą. Mądrzyć ci się nie wolno, jak kogoś ubiją, masz udawać, że nic się nie stało. Jak widzisz, że kogoś na ulicy obrabiają, to wzrok odwracaj i wszystkim opowiadaj, jaka to u Krzyszpa kultura panuje.
Podziwiam Rosjan za skuteczne uprawianie polityki, nie pozwalają sobie w kaszę dmuchać. Tam żaden urzędas nie ośmieli się decydować, nie drażni się przecież niedźwiedzia. Boli mnie, gdy musimy się płaszczyć przed wielkimi tego świata, ale problem polega na tym, iż nasi włodarze robią to przed wszystkimi. Ta obecna, nie pomnę już która z kolei, próba walki z pzpnem, to żenada. Partnerem dla rządu może być inny rząd a nie grupa elegancko wystrojonych złodziei. Pamiętacie co zrobiła uefa, gdy Putin zrobił porządek z rosyjską federacją? Nic, bo krzyczeć potrafią, ale gdy miś zamruczał, szczury pochowały się po norach.

goofyx

Cytat: Ufol w 21 Czerwiec 2012, 15:38
Cytat: goofyx w 21 Czerwiec 2012, 13:32
czyli ja mam wszystko a Ufol płaci rachunki i sprząta bajzel :)
Dokładnie tak a nawet jeszcze smerfniej. Nie płacisz żadnych podatków, zatem cała waluta trafia do twojej kieszeni. Jak w barze zdarzy się rozróba, to moja wina. Jeżeli będzie spokojnie, kulturalnie, to chwalisz się wszystkim dobrą organizacją, więc zasługi na twoje konto. Trzymając się barowej przypowieści:
Menu ustalasz ty, bo to w końcu twoja popijawa. Jeżeli ktoś na przeciwko otworzy knajpę z podobnym wystrojem, to możesz ją z miejsca zamknąć, okrada się ciebie z praw autorskich. Nieco upraszczam skomplikowane i strasznie długie paragrafy, lecz do tego taka sytuacja się sprowadza. Takie rzeczy dzieją się w Polsce, gdzie urzędasy mogą szaleć i kraść do woli. Kontynuujmy to porównanie. Mistrzostwa świata w 2018 odbędą się w Rosji. Porównuję uefę i fifę, bo dla mnie, to jedna mafia, tylko nazwami się różnią. Wchodzisz z tymi samymi żądaniami do knajpy Krzyszpa i na wstępie paru byczych gangsterów spuszcza ci łomot. Oficjalnie wszystko gra, ale autentycznie możesz sobie wziąć dziesięć procent. Nic nie masz do gadania w kwestii, jaką wódkę na stoły podadzą. Mądrzyć ci się nie wolno, jak kogoś ubiją, masz udawać, że nic się nie stało. Jak widzisz, że kogoś na ulicy obrabiają, to wzrok odwracaj i wszystkim opowiadaj, jaka to u Krzyszpa kultura panuje.
Podziwiam Rosjan za skuteczne uprawianie polityki, nie pozwalają sobie w kaszę dmuchać. Tam żaden urzędas nie ośmieli się decydować, nie drażni się przecież niedźwiedzia. Boli mnie, gdy musimy się płaszczyć przed wielkimi tego świata, ale problem polega na tym, iż nasi włodarze robią to przed wszystkimi. Ta obecna, nie pomnę już która z kolei, próba walki z pzpnem, to żenada. Partnerem dla rządu może być inny rząd a nie grupa elegancko wystrojonych złodziei. Pamiętacie co zrobiła uefa, gdy Putin zrobił porządek z rosyjską federacją? Nic, bo krzyczeć potrafią, ale gdy miś zamruczał, szczury pochowały się po norach.
Bo u nas rządzący chcą przez swoją kadencję przejść bez większych stresów i jak najwięcej nachapać dla siebie.
A Rosja podoba mi się też ze względu, że byle komu pokłonów nie oddaje <- niby mają kartę przetargową gaz, ropa itp ale to też nie kwestia kultury politycznej.