Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Nieczynne lotniska, poligony itp.

Zaczęty przez Rysiu, 19 Maj 2012, 13:12

Rysiu

Mam pytanie czy znacie jakieś miejsca (niekoniecznie w Polsce ale także np. Niemczech, Francji) gdzie nie ma praktycznie żadnego ruchu i można znaleźć w linii prostej 5 km gdzie nie będzie wielkiej zmiany wysokości n. p. m. i co najważniejsze nie stanie nam 'przestrzale' żadne drzewo lub budynek.

Przeglądałem informacje o zamknętych poligonach lotniczych. Domyslam się, że jeżeli było tam ćwiczone lotnictwo to teren musi być dość płaski i powinnien być jakiś pas startowy ale niestety ciężko coś znaleźć.

PoznanskaPyra

Pod berlinem tam gdzie jest ta tropikalna wyspa. Ona jest na nieużywanym lotnisku wojskowym, mimo tego wielkiego balona jest tam bardzo duuuużo miejsca.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Rysiu

Cytat: PoznanskaPyra w 19 Maj 2012, 13:22
Pod berlinem tam gdzie jest ta tropikalna wyspa. Ona jest na nieużywanym lotnisku wojskowym, mimo tego wielkiego balona jest tam bardzo duuuużo miejsca.
To musi być odludne miejsce.

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Rysiu

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 19 Maj 2012, 14:22
Borsk koło Kościerzyny
A co tam dokładniej jest?  :book:

Krzysiak

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lotnisko_Borsk


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Rysiu

Z tego co widzę spory jest tam ruch bo to jakiś ośrodek wypoczynkowy w okolicy. Dużo lotów (paralotnie, a i czasem jakieś samoloty). Także samochodami się ścigają :whip:

Do tego dystans 2300 metrów, a w momencie gdy kończy się płyta lotniska nie dużo dalej zaczynają się drzewa (kilkaset metrów). Nie osiągnę więc 5000 metrów.

Angelus

Chwilowo nasze krajowe nowobudowane autostrady podchodzą pod te wymagania...
Gdybyś powiedziła po co to to, na jaki okres czasu jest potrzebne (jednorazowo, na stałe, raz na jakiś czas), czy wchodzi w grę trespassing, czy operacja grozi ew. zniszczeniem 5km nawierzchni, czy rodzaj nawierzchni ma znaczenie, czy potrzebne w okolicy cokolwiek itp. itd. łatwiej byłoby coś wymyślić...
Niemniej zaintrygowałeś mnie  XD

Jurek2107

stare rosyjskie lotnisko w miejscowości Osła zaraz przy A4 

http://mapy.eholiday.pl/mapa-osla-gromadka-boleslawiec.html

na zdjęciach satelitarnych widać pasy startowe

Szopler

#9
Długość pasa 2.5km do tego chyba sam pas rozebrany (albo w rozbiórce) i beton zmielony...
Przynajmniej tak wnoszę po zdjęciach na GeoPortalu i Google Maps

Rysiu

#10
Cytat: Angelus w 19 Maj 2012, 21:45
Chwilowo nasze krajowe nowobudowane autostrady podchodzą pod te wymagania...
Gdybyś powiedziła po co to to, na jaki okres czasu jest potrzebne (jednorazowo, na stałe, raz na jakiś czas), czy wchodzi w grę trespassing, czy operacja grozi ew. zniszczeniem 5km nawierzchni, czy rodzaj nawierzchni ma znaczenie, czy potrzebne w okolicy cokolwiek itp. itd. łatwiej byłoby coś wymyślić...
Rodzaj nawierzchni nie ma znaczenia. Trespassing'u (jeżeli dobrze widzę tłumaczenie: naruszenie czyjejś własności) wolałbym nie praktykować chociaż właściciel ziemi najprawdopodobniej by się niczego nie dopatrzył.

Cytat: Jurek2107 w 19 Maj 2012, 23:26
stare rosyjskie lotnisko w miejscowości Osła zaraz przy A4 

http://mapy.eholiday.pl/mapa-osla-gromadka-boleslawiec.html

na zdjęciach satelitarnych widać pasy startowe
Miejsce to chyba spełnia warunki. Tłumów raczej tam spodziewać się nie można. Długość pasa na oko to 3000 metrów ale widać jest w sumie jakiś dodatkowy kilometr słabszej nawierzchni, a dalej są pola.

Duży jest ruch na tej drodze A4 na tym odcinku? Teren tego lotniska do kogoś należy? Ktoś tam był?

EDIT: Szopler jednak dużo dokładniej obliczył długość pasa. Według wiki ma 2450 metrów. Nie zmienia to jednak faktu, że jest tam masa otwartej przestrzeni nie licząc samego pasa.

Jurek2107

Cytat: Jurek2107 w 19 Maj 2012, 23:26
stare rosyjskie lotnisko w miejscowości Osła zaraz przy A4 

http://mapy.eholiday.pl/mapa-osla-gromadka-boleslawiec.html

na zdjęciach satelitarnych widać pasy startowe

Byłem tam jakieś pół roku temu kilkakrotnie, kiedy budowano nowe silosy na zboże w młynie.
Ruch na A4 uważam jest dość spory bo prowadzi do granicy z Niemcami.
Stosunkowo niedawno zrobiono tam wjazd bezpośrednio z A4 na widocznym na mapach węźle z dwoma stacjami benzynowymi (statoil i orlen).
Teren wydaje się niestrzeżony . Wjechałem tam samochodem. W starych hangarach (takich betonowych półokrągłych obsypanych ziemią konstrukcjach są magazyny ziemniaków). Jest tam wiele betonowych dróg i ruiny jakiś budynków. Całości nie zwiedzałem z braku czasu.

Angelus

No dobrze. Nie chcesz napisać po co to to więc trudno :(
5km płaskiego zaoranego pola łatwo znaleźć, 5km nawierzchni asfaltowej/betonowej troszkę trudniej ale istnieją stare poniemieckie fragmenty autostrad(?), nie byłoby też problemu z uzyskaniem chwilowego zamknięcia 5+km odcinka drogi np. dla testów prędkości (300+ km/h luzik bez zamykania, ruch minimalny, "prosta po widnokrąg", trasa Łódź - Kutno, przez Piątek, nizna kutnowska, płasko że aż żal) Za mało danych :( Gdybym wiedział czy swoimi planami chcesz zrobić coś dobrego, złego, bądź pragniesz tylko ulżyć swojej próżności byłoby łatwiej... W samym Toruniu lotnisko chyba jest za malusie, ale są tam tory do upustu nagromadzonej nibymęskości, których nawierzchnia w piszczący sposób pozbawia opon każdego  :whip:
Jutro wieczorem podam namiary na stare betonowe fragmenty wspomnianych wyżej poniemieckich autostrad w centralnej Polsce (trójkącik Łęczyca-Malbork-Piła + trójmiasto i okolice). Jeśli nie chcesz publicznie napisac o co biega to napisz PM :) Lubię pomagać, zwłaszcza gdy mogę... ;/

Rysiu

Nie mam jakichś specjalnych tajemnic. Nie chcę jednak wszystkiego mówić aby nie wyjść na szaleńca. Całość zbieram do doświadczenia z fizyki. Najpierw chcę sprawdzić czy sprawa jest wykonalna  :book:

tromba

Osła jest ogólnie dostępna, na autostradzie obok siłą rzeczy ogromny ruch, zobacz lotnisko w Oleśnicy. Sporadycznie się tam holujemy, poza tym spokój. Z jednej strony miasto, z drugiej pola po horyzont.

Rysiu

Zerknąłem. Z jednej strony lotniska jest jednak Oleśnica, a z drugiej jakaś mniejsza miejscowość - Cieśle. Dystans między nimi na oko 4000 metrów (trochę mało). Można pokombinować jakoś trochę "bokiem" ale tam w innych kierunkach także widzę jakieś miejscowości.

Troll81

ciekawe pytania ostatnio zadajesz.... lasery, płaska powierzchnia 5000m co ty kombinujesz??

kilka kilometrów płaskiego to może na mierzei wiślanej?

Krzysiak

Cytat: Troll81 w 20 Maj 2012, 21:56
kilka kilometrów płaskiego to może na mierzei wiślanej?

Chciał byś  XD same górki i pagórki wydmowe

Proponuje jeszcze Żuławy - płasko jak na stole czasami jakieś drzewko


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Gołąbpocztowy

A może zamiast gruntu wybierz wodę np. dwie łódki na jakimś akwenie. Lub przeciwne brzegi jakiegoś jeziora czy zbiornika wodnego.

Rysiu

Cytat: Gołąbpocztowy w 20 Maj 2012, 23:35
A może zamiast gruntu wybierz wodę np. dwie łódki na jakimś akwenie.
Na łódce odpada  :deadman:

Osła oferuje 1880 hektarów powierzchni po byłej bazie wojskowej :book:

Troll81

lasery.... jakies urzadzonko do otwierania i zamykania szczeliny pierdyliard razy na sekundę, kawał łaskiego terenu, okrutnie dokładny pomiar czasu....

zaraz padnie pytanie jak wywołać próżnię na dużym obszarze :) ja mam inna propozycję. Użyj lasera dużej mocy i wal w księżyc... amerykanie poinstalowali tam lusterka by mierzyć dokładnie odległość naszego satelity....

Gołąbpocztowy


Troll81

Jezioro otmuchowskie..... :D

migawron

Mierzeja Wiślana jak najbardziej, ale na samej plaży - 5 km policzone jako cięciwa łuku linii brzegowej.



Troll81

ze ściborza do sarnowic w linii prostej masz jakieś 3,5km jak zastosujesz lustro to dostaniesz 7km :D

no chyba ze mogą być wysokie budynki :D z mojego mieszkania widac ślężę 20 mil z kawałkiem, a w dobry dzień snieżke (niecałe 60 mil)....

ewentualnie zadowolisz się mniejszym dystansem i układem zwierciadeł....

tromba

Cały kraj jest pocięty układem pradolin. Są równe jak stół, kilka kilometrów szerokie i ograniczone wysokimi na kilkanaście-kilkadziesiąt metrów klifami. Prościej się nie da. A i nie zaświecisz komuś w okno niechcący.