Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Euro 2012

Zaczęty przez goofyx, 08 Czerwiec 2012, 22:44

goofyx

O ile po Polakach nie spodziewałem się rewelacji toteż nie byłem zbytnio zawiedziony takim a nie innym wynikiem <- wybaczcie za brak poczucia patriotyzmu ;) No cóż cudem zremisowaliśmy z Grecją <- gdyby nie Tytoń to byłaby przegrana.
O tyle przez pierwsze 5-10 minut drugiego meczu (Rosja - Czechy) stawiałem na tych drugich to jak zobaczyłem czerwone natarcie (bez skojarzeń z komunizmem) to miałem łzy w oczach... baaardzo długo czekałem na tak dobry według mnie mecz <- warto było go oglądać, a szczególnie drugą połowę.

I co teraz można myśleć o szansach  na wyjście z grupy?
Specjalistą nie jestem, ale jeśli Rosja potraktuje nas tak jak Czechów to będę się tylko modlił aby ich wynik nie był dwu cyfrowy. Co do meczu Polska - Czechy to uważam, że to i tak będzie już po ptokach <- pod warunkiem wygranej Czech nad Grecją co jest bardzo prawdopodobne.

stiven

W temacie Euro to postawiłem 5 zeta na Holandię (stawka 7) i po złotówce na Rosję (20) i Portugalię (16)  XD

Tomasz R. Gwiazda

poza Polska kibicuje Holandii.
Ale w kazdym meczu mam swojego faworyta, w RUS-CZE typowalem 3:0 dla RUS, naprawde piekna pilke grali, wiedzili co chca robic. Slabo widze dalsze mecze naszych Orlow, przy tym co prezentowali dzis.
Kibice jak zwykle staneli na wysokosci zadania.

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 08 Czerwiec 2012, 23:41
poza Polska kibicuje Holandii.
Ale w kazdym meczu mam swojego faworyta, w RUS-CZE typowalem 3:0 dla RUS, naprawde piekna pilke grali, wiedzili co chca robic. Slabo widze dalsze mecze naszych Orlow, przy tym co prezentowali dzis.
Kibice jak zwykle staneli na wysokosci zadania.
Jeśli chodzi o nasze wróbelki to zrobili to co zwykle czyli na przerwę poszli z przewagą, wyluzowali się i w drugiej połowie chcieli zacząć bronić wyniku i na tym się przejechali.
A ruskie postępują zgodnie z tym co mówili przed Euro pytani o taktykę "Najlepszą obroną jest atak" <- udowodnili to w 200% :D

ps: ja typowałem 2-1 dla Czechów i straciłem browar <- u Polaków typowałem 1-1 więc czteropak dla mnie :D Jestem na plus tego wieczora :D

Troll81

może ze względu na Smoleńsk i to że jesteśmy w połowie gospodarzami nie dokopią nam aż dwucyfrowo.....

matszpk

ok. dołożę się do opinii. wolę być optymistą. mam nie tak małą nadzieję że Polska wyjdzie z grupy (ok. 30%-40%)  ;). Pierwszy mecz oceniam na 3- (brak jakichkolwiek pomysłow w drugiej połowie). Mecz z Czechy-Rosja, widać tutaj, że w piłce nożnej liczy się przede wszystkim skuteczność.

Ufol

Jak zwykle doskonały klimat na trybunach, Polska ma najlepszych kibiców na świecie, to się po raz kolejny potwierdziło. Co do kopaczy, to wiemy jaki jest nasz poziom, więc nie ma co żywić wielkich nadziei na wiekopomny sukces. Piłka nożna, to dla mnie okazja do wypicia piwa przed telewizorem, bardzo się meczami nie przejmuję. Inaczej było, jak byliśmy gospodarzami mistrzostw świata w wyścigach na żużlu, mało zawału nie dostałem, wygraliśmy wówczas, jakby się kto pytał. Wracając do gały. Czesi są słabi, nie powtórzą sukcesu z 1996 roku, myślę, że z grupy nie wyjdą. Nasze szanse, także są marne, pomimo tego występy Smudasów obejrzę. Z pierwszego miejsca wyjdą Rosjanie a z drugiego... Nie mam pojęcia.

Tomasz R. Gwiazda

Ufol: a propos żużla, słyszałeś coś na temat opcji Grad Prix na Stadionie Narodowym? czy to by było wykonalne?

Ufol

Nie słyszałem o takich planach. Czy to by się dało zrobić, nie mam pojęcia, nie znam się na dostosowywaniu stadionów do specyficznych wymagań. Przysłowie powiada, Polak potrafi i w tym cała nadzieja. Wyobraźcie sobie zawody, w których jesteśmy autentycznym, może największym, faworytem a nie chłopcem do bicia. W meczu z Grekami negatywnie zaskoczył mnie Franciszek Smuda. Dlaczego nie robił zmian, gdy widział, że od początku drugiej połowy drużyna się dokumentnie sypie?

Tomasz R. Gwiazda

a najlepsze ze przed czerwona kartka, chcial wstawic Brozka... lol :)
wg. mnie Wolski za obraniaka, i Grosicki za Rybusa i by pociagneli , a jakby nie bylo czerwieni to Mierzejewski za Murawskiego

a w kolejnym meczu Polanski out i wstawic kogokolwiek :)

Tak samo lewa obrona... od wielu meczy gral Wawrzyniak a wstawiono taki pancernik schleswig-holstein

EDU Enthusiast

Bardzo ladna gra :) polska grecja czekam na polska v rosja.  :p_arr:

Angelus

A to EURO 2012 to jaka dyscyplina sportu?  XD

goofyx

Cytat: Angelus w 09 Czerwiec 2012, 21:12
A to EURO 2012 to jaka dyscyplina sportu?  XD
prawie :)
Dyscyplina kto komu da większą premię za bardziej spierdzielone zadanie :D

A co do meczów:
1. Holandia - Dania 0 : 1 <- jak dla mnie totalne zaskoczenie. Muszę przyznać, że zwycięstwo całkowicie zasłużone
2. Niemcy - Portugalia 1 : 0 <- pierwsza połowa nie licząc może 4-5 sytuacji nudna. W drugiej połowie Niemcy trochę przycisnęli i w 72 minucie Gomez wbił cudną bramkę... i dopiero w tym momencie rozpoczęła grę Portugalia jednak bez rezultatu w postaci bramki.

Angelus

Cytat: goofyx w 09 Czerwiec 2012, 22:48
A co do meczów:
1. Holandia - Dania 0 : 1 <- jak dla mnie totalne zaskoczenie. Muszę przyznać, że zwycięstwo całkowicie zasłużone
2. Niemcy - Portugalia 1 : 0 <- pierwsza połowa nie licząc może 4-5 sytuacji nudna. W drugiej połowie Niemcy trochę przycisnęli i w 72 minucie Gomez wbił cudną bramkę... i dopiero w tym momencie rozpoczęła grę Portugalia jednak bez rezultatu w postaci bramki.
Mogłem stracić 3h życia oglądając te szopki a tak jedno spojrzenie i już wszystko wiem  :boing:

sknd

ciekawe jak bardzo Ruski zmiażdżą Polaków  :whistle:

emik

dopiero dziś mam chwilkę na opis swoich wrażeń:

Polska - Grecja 1:1 - brawo dla Greków, i niestety nagana dla naszych Orłów - jak zwykle nasi poczuli się zbyt pewni zwycięstwa i skończyło się jak każdy widział. Faul Greków na pewno nie zasłużył na czerwoną kartkę. Szczęsny jest winny utraty bramki, gdyż według mnie niepotrzebnie wychodził do piłki, z którą zresztą się minął, i niepotrzebnie też faulował, gdyż piłka już odskoczyła Salpigidis'owi i raczej by do niej nie doszedł. Ale i tak na największą burę zasługuję Smuda, który chyba był ślepy, albo udawał, że nie widzi co się dzieje na boisku i do końca nie wprowadził Grosickiego.

Rosja - Czechy 4:1 - od pierwszych minut reprezentacja Sbornej udowodniła dlaczego fachowcy widzą w niej poważnego faworyta tych mistrzostw. Nasi południowi sąsiedzi praktycznie byli tylko tłem dla rozgrywek między Dzagojewem i Arszawinem.

Holandia - Dania 0:1 - po raz kolejny okazało się, że w piłce wszystko jest możliwe i drużyna, która była określana jako słabeusz (w tej grupie), na którym wszyscy mieli tylko zdobywać punkty, dzięki swej solidnej i konsekwentnej grze wyszła zwycięską ręką (a raczej nogą) z tego spotkania

Niemcy - Portugalia 1:0 - szkoda portugalczyków, którzy będą przeklinać poprzeczki po tym meczu. Niemcy grali swój siłowy futbol i komplet punktów powędrował na ich konto


stiven

Cytat: emik w 10 Czerwiec 2012, 19:34
dopiero dziś mam chwilkę na opis swoich wrażeń:


Rosja - Czechy 4:1 - od pierwszych minut reprezentacja Sbornej udowodniła dlaczego fachowcy widzą w niej poważnego faworyta tych mistrzostw. Nasi południowi sąsiedzi praktycznie byli tylko tłem dla rozgrywek między Dzagojewem i Arszawinem.

Fachowcy dali mi stawkę 20:1 gdy ich obstawiałem kilka dni temu.

Troll81

widziałem mecz niemcy-portugalia.  musze przyznac że portugalczycy się obijali jak mogli az do 72 minuty. Jak nagle się okazało że remisu nie będize to jakby ktoś podmienił cały skład. Zaczeli grac ale niemcy juz wiedzieli że cały skład ma przejść do obrony i pilnowac wyniku. i tak się stało. o ile w pierwszych 72 minutach niemcy głównie byli na połowie portugalczyków wraz z piłką :D o tyle w po bramce nagle niemcy nie mogli wyjśc za połowę bo tak ich portugalczycy przycisneli. Gdyby portugalia grała tak od samego poczatku to byłoby 3:0 dla portugalii. No ale teraz już wiedza że musza się postarać i pewnie ich kolejne mecze będa wyglądać lepiej....

Tomasz R. Gwiazda

narazie Holadnia i Hiszpania to dla mnie roczarowania turnieju. Graja nieladnie i nieskuteczenie.

Za to Rosja i Chorwacja, bardzo ladnie.

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 11 Czerwiec 2012, 08:25
narazie Holadnia i Hiszpania to dla mnie roczarowania turnieju. Graja nieladnie i nieskuteczenie.

Za to Rosja i Chorwacja, bardzo ladnie.
Dokładnie.
Czarne konie pobladły z przerażenia.
To jest kolejny dowód na to, że najlepiej radzą sobie drużyny które są na Euro aby dobrze się bawić i na których nie ma presji <- dowodem na to jest Rosja, Dania, Chorwacja. Nikt nie mówił o nich jako ekipach mających większe szanse i dla tego oni po prostu grają bez podejścia, że "muszą wygrywać"

Troll81

a na naszych jest presja?? czy znów sie okaze że byliśmy w "grupie smierci"

goofyx

Cytat: Troll81 w 11 Czerwiec 2012, 12:44
a na naszych jest presja?? czy znów sie okaze że byliśmy w "grupie smierci"
sami sobie presje zrobili.
wypowiadali się już po losowaniu grup, że wyjdą bez problemu i powalczą dalej.
ale ciesze się, że raczej nie wyjdą z grupy <- potem bez stresów będę oglądał dalszy przebieg finałów

Tobas

Ja się bardzo cieszę z tego wyniku (z Grecją)
Dzięki temu w sobotę będzie mecz o wszystko we Wrocławiu
akurat mam zamiar być na tym meczu i dobrze się bawić ;)

goofyx

Cytat: Tobas w 11 Czerwiec 2012, 13:02
Ja się bardzo cieszę z tego wyniku (z Grecją)
Dzięki temu w sobotę będzie mecz o wszystko we Wrocławiu
akurat mam zamiar być na tym meczu i dobrze się bawić ;)
1. W sumie gdyby nie Tytoń to byśmy wtopili także niby lepszy remis ;)
2. No to miłej zabawy i zrób kilka fotek i pochwal się na forum :)

Ufol

Chorwaci mogą utrzeć nosa faworytom. Z Irlandią nie pokazali pełni swoich umiejętności. Italczycy i Hiszpanie mają się kogo obawiać.
Wielki szacunek dla Ukraińców. Mięli być dostarczycielami punktów a tu niespodzianka. Wbrew wszelakim rankingom zagrali, jak na gospodarzy przystało i  zaskoczyli tych nadętych ekspertów. Mam nadzieję, iż wyjdą z grupy i zamieszają na turnieju.
Anglia - Francja, liczyłem na coś więcej.

Troll81

ogólnie narody słowiańskie maja sie całkiem nieźle na tym turnieju. Rosja, Chorwacja, Ukraina.....

matszpk

A jednak remis ;D . Ale było trudno  ???. mamy duze szanse zeby wyjść z grupy... nawet ja byłem zbytnim pesymistą  ;)

Tobas

Cytat: Troll81 w 12 Czerwiec 2012, 13:57
ogólnie narody słowiańskie maja sie całkiem nieźle na tym turnieju. Rosja, Chorwacja, Ukraina.....
Polska..

Bezprym

#28
Kto wygra w ostatniej kolejce, ten wychodzi, wszyscy mają wciąż szanse :) Każda para: Grecja-Rosja i Polska-Czechy rozstrzygnie to pomiędzy sobą.

Remisy promują Rosję i Czechy.

apohawk

Przepiękna brameczka...

A Czesi pokazali jak powinny wyglądać pierwsze 6 minut  :respect:
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

ech, drugi mecz ktory powinnismy wygrac...

i znowu genialne zmiany
Brozek w 92min, lol

w 60 powinien wejsc Grosicki, ruskie oddychali juz rekawami

stiven

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 12 Czerwiec 2012, 23:18
w 60 powinien wejsc Grosicki, ruskie oddychali juz rekawami

Nie mogę się powstrzymać: sprawdzony sposób picia wódki

Troll81

mecz z Grecja trzeba było wygrac to dzis mielibyśmy juz pozamiatane...

sknd

zaskoczyli mnie pozytywnie Polacy, byłem pewien że Ruski przejadą się po nas walcem XD

Tobas

Tym bardziej się cieszę że mam bilety na 16-tego ;)
Niemniej jednak Grecy raczej bez szans - policzcie iloma bramkami musieli by wygrać z Ruskimi  :fright:

Bezprym

Cytat: Tobas w 13 Czerwiec 2012, 11:17
Niemniej jednak Grecy raczej bez szans - policzcie iloma bramkami musieli by wygrać z Ruskimi  :fright:

Gdy drużyny mają równą ilość punktów, najpierw liczy się rezultat bezpośredniego starcia - więc jeśli Grecy wygrają z Rosjanami, zrównają się z nimi punktami i wyprzedzą.

Cytat
Na Euro 2012 wszystkie reprezentacje w fazie grupowej rozegrają trzy spotkania.
Jeśli co najmniej dwa zespoły zakończą fazę grupową z identyczną liczbą punktów, wtedy w pierwszej kolejności będzie brana pod uwagę większa liczba punktów zdobytych w meczach między zainteresowanymi drużynami. Kolejne czynniki, które będą decydować o ostatecznym miejscu, to korzystniejszy bilans bramkowy w bezpośrednich spotkaniach oraz większa liczba zdobytych bramek. Dwa ostatnie odnoszą się do sytuacji, gdy więcej niż dwie reprezentacje będą miały taką samą ilość punktów.

Jeśli w meczu dwóch drużyn o identycznej liczbie punktów padł remis, wtedy zastosowanie będą te same czynniki, co w przypadku większej liczby zespołów z takim samym dorobkiem punktowym, czyli bilans bramkowy i liczba strzelonych goli. Kiedy i to nie przyniesie rozstrzygnięcia, wtedy o kolejności w tabeli będą decydować:
1. Lepsza różnica bramek we wszystkich meczach;
2. Większa liczba zdobytych bramek;
3. Miejsce w rankingu UEFA pod względem współczynnika reprezentacji narodowych;
4. Zachowanie fair-play podczas turnieju finałowego.

Ostatecznością w przypadku, gdy żaden z powyższych kryteriów nie przyniesie rozstrzygnięcia, jest ciągnięcie losów.

Tobas

No to świetny układ dla wszystkich.

Kret_polny

A tymczasem:
http://di.com.pl/news/45728,2.html

krzyszp

Jak zwykle...
Telewizja Polska zblokowała w YT klip, do którego nie ma żadnych praw gdyż:
1. Fragmenty meczów pochodzą z telewizji norweskiej, a nie TVP.
2. Głos komentatora z PR1, a nie TVP
Więc jakim k.... prawem TVP się do tego miesza???

A wracając do kwestii praw autorskich - to czy w przypadku głosu komentatora nie obowiązuje prawo cytatu w tym wypadku (podobnie ze scenami z meczu)???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ja uważam że skoro film nie powstał w celach zarobkowych to nie narusza praw autorskich. Wystarczy z twórca poda prawdziwych autorów i znikaja jak dla mnie dwie najwazniejsze pszesłanki penalizujaće
1 odbieranie zysku - wszak autor nie zarabiała na tym filmiku
2 przypisowanie sobieautorstwa - gdyż podał włascicieli praw....