[Pomysł] Zwiększanie RAC

Zaczęty przez tito, 30 Lipiec 2009, 20:35

Tomasz R. Gwiazda

moj osobisty RAC spadl z 400 do 100k, ale postaram sie pod koniec miecha docisnac :)
Jedziemy ich :D

sesef

prawie 2,5kk w milce dzisiaj, wolę nie myśleć co się będzie działo przy 5k.

satanetv

Mogłby jakiś projekt jeszcze oprócz milki działać pod ATI tak ładnie jak milka. A co do kart z serii 5k to ciekawe jaka będzie cena takiej 5870 :D

OxyOne

sam sie boje...


czy to ustawie...

[EDIT]
jestem ciekaw jaka bedzie x2
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

Cytat: satanetv w 20 Sierpień 2009, 23:26
Mogłby jakiś projekt jeszcze oprócz milki działać pod ATI tak ładnie jak milka. A co do kart z serii 5k to ciekawe jaka będzie cena takiej 5870 :D

Do gwiazdki na cenę mniejszą niż 1,2-1,5k to nawet nie ma co liczyć (dla 5870). Niby jakieś proroctwa są co do cen i nie są one nawet wysokie, ale to jest cena za 1000 szt więc do tego jeszcze + 22% VAT + 15% marży sklepowej + podatek od nowości + podatek gwiazdkowy + jakieś cła, i inne marże pośredników itp więc tanio nie będzie.

Tomasz R. Gwiazda

nasmiejszniejsze ze te grafy to tylko beda wykozystane w 100% przy BOINC :P bo raczej zadna giera nie bedzie taka wymagajaca jeszcze dlugo, ale wyscig na karty, procki ciagle trwa :)

TRZECIAK

Oby tylko za te pieniądze zaoferowli coś naprawdę przyzwoitego no i oczywiście duuuużo bardziej wydajnego w liczeniu BOINC, bo ze wszelkich zapowiedzi i specyfikacji to wielkiej rewolucji raczej niebędzie.


AiDec

Cytat: Thomas_waw w 20 Sierpień 2009, 23:47
nasmiejszniejsze ze te grafy to tylko beda wykozystane w 100% przy BOINC :P bo raczej zadna giera nie bedzie taka wymagajaca jeszcze dlugo, ale wyscig na karty, procki ciagle trwa :)

Wyjdzie Crysis 3 to sie przekonasz ze nawet dwie najnowsze 5870x2 sa za cienkie :D. Spoko, spoko, wyjda takie gry ze sie nie pozbieramy. Wyjdzie DirectX12 - zwieksza sie wymagania. Dodajmy do tego ze coraz tansze sa coraz wieksze monitory o coraz wyzszej rozdzielczosci i czestotliwosci odswiezania. Ja np. juz od pol roku jade na 2560x1600, a przy takiej rozdzialce to nie znam graf ktore wyciagnelyby w co lepszych grach satysfakcjonujace mnie minimalne 60fps :).



Cytat: TRZECIAK w 21 Sierpień 2009, 00:36
Oby tylko za te pieniądze zaoferowli coś naprawdę przyzwoitego no i oczywiście duuuużo bardziej wydajnego w liczeniu BOINC, bo ze wszelkich zapowiedzi i specyfikacji to wielkiej rewolucji raczej niebędzie.

Wlasnie podobno Nvidia szykuje jakas mala rewolucje - zobaczymy co z tego wyjdzie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

problem jest taki ze nowe karty nie bylyby zbytnio potrzebne gdyby developerzy sie przykladali do optymalizacji kodu gier :) a tak to ida na latwizne i napedzaja ta spierale
wieksze wymagania, lepsza karta i tak dalej i tak dalej :) It's all about money :)

Troll81

większa gra, bardziej skomplikowana - więcej kodu do optymalizacji. więcej czasu potrzebnego na wypuszczenie gry... po prostu jeśi chciałbyś wypuścić grę w sensownym terminie to musisz zostawić niedociągnięcia. Jak będziesz optymalizował za długo to twoja gra w dniu wyjścia będzie wyglądać jak antyk.... albo nie wyjdzie wogóle bo bedziesz ją co i rusz ulepszał (jak duke nukem forever...)

tito

:) nie było mnie parę dni, a tu sporo punktów mi wpadło... - chętnie jeszcze bym się dołożył do jednej karty - ktoś ma możliwość zamontowania takowej, lecz brak mu kasy na karcioszkę? Jestem chętny :D Jak widać (ja, basia) opłaca się.

Sergeant

No i u mnie widać, że się opłaca.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu

Cytat: tito w 27 Sierpień 2009, 15:33
:) nie było mnie parę dni, a tu sporo punktów mi wpadło... - chętnie jeszcze bym się dołożył do jednej karty - ktoś ma możliwość zamontowania takowej, lecz brak mu kasy na karcioszkę? Jestem chętny :D Jak widać (ja, basia) opłaca się.
jak będzie ciskać 24/7 to chętnie rozważę

Tomasz R. Gwiazda

ja sie moge dorzucic, ale hostowac nie mam jak

tito

No właśnie - chętnych by się jeszcze paru uzbierało, ale nie ma gdzie podłączyć....:/ Jak wynikło z postu powyżej - trzeci, który się dorzucił to sergeant (jest i czwarta osoba, ale bez zgody nie piszę kto). Będzie jakieś 400k na osobę/miesiąc, za 110zł. Dla wielu 400k to naprawdę dużo.

Troll81

tylko problem z dawcą slotu :D

patyczak

A może rozważymy jednak kartę na AGP. Zdaję sobie, że są droższe ale może tą drogą uda  się coś zdziałać. Ja się chętnie dołożę ale na mój hosting raczej nie należy liczyć.  :(
Skeczu z papugą nie będzie



Troll81

w cenie karty AGP kupisz lepszego radka i jeszcze jakąś płytę pod PCIEx

patyczak

Cytat: Troll81 w 27 Sierpień 2009, 21:52
w cenie karty AGP kupisz lepszego radka i jeszcze jakąś płytę pod PCIEx

Wiem że wyjdzie drożej ale może jacyś chętni się znajdą na kartę AGP lub tak jak piszesz Trollu na kartę PCIx + płyte
Skeczu z papugą nie będzie



Kryniek

Cytat: tito w 27 Sierpień 2009, 19:55
No właśnie - chętnych by się jeszcze paru uzbierało, ale nie ma gdzie podłączyć....:/ Jak wynikło z postu powyżej - trzeci, który się dorzucił to sergeant (jest i czwarta osoba, ale bez zgody nie piszę kto). Będzie jakieś 400k na osobę/miesiąc, za 110zł. Dla wielu 400k to naprawdę dużo.

O kurde to rzeczywiście dużo. Ja tyle pewnie będę miał po roku liczenia procesorami XD

[PBT] Horpah

hejka
mam wolny slot. (a nawet dwa, ale przy dwóch kartach zasilacz może tego nie przetrzymać)
Praca 24/7 u mnie odpada, żona na to się nie godzi (jakaś dziwna w nocy chce spać :) )

AiDec

Horpah: to uwazaj, wez pod uwage (ze wzgledu na zone) ze ATI sa glosne i gorace. W dzien glosnosc mozliwe ze nie bedzie przeszkadzac (zwlaszcza jak pojdziecie do pracy :)), cieplem w zimie tez nie pogardzisz. Ale w pozostalych sytuacjach bedziesz bity rondlem ;). Nie pisze tego zeby Cie zniechecic (oj nie), ale jedynie zeby dac Ci jakas podstawe do zrozumienia z czym sie mierzysz. I chodzi mi tylko o podejscie Twojej zony do tego tematu - sam mam zblizona sytuacje wiec wiem jak to wyglada. Na szczescie u mnie wszyscy domownicy/rodzina/goscie/nawet sasiedzi wiedza ze chocby skaly sraly, to od Kosmosa wara na 2 metry  ;D. Bo kopie :P. Nie Kosmos - JA kopie  XD.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

[PBT] Horpah

tak wiem AiDec te radki są głośne, dlatego praca w nocy odpada.
Może za jakiś czas jak wpadną mi jakieś dodatkowe pieniądze zainwestuję w alternatywne chłodzenie. Mojego 4850 wyposażyłem w Fridge i jest bezgłośny.

Peciak

Czy może mi ktoś na chłopski rozum powiedzieć co to oznacza w katrach ATI uwaga
1Does not support double precision floating point operations  :book:
2Does not support kernel scatter  :book:

Zamierzam po cichu zainstalowac sobie w pracy karte graficzna na AGP i wacham sie pomiędzy karta Gigabyte Radeon HD 4650 1GB (128 bit) GDDR2, HDMI/DualDVI/D-SUB, AGP a Sapphire Radeon HD 3850 512 MB GDDR3, AGP, HDTV/DualDVI. W naszym forum znalazłem uwagę jakie karty z ATI wspomagają liczenie Milki, Jest tam jednak uwaga, że karta 4650
- Does not support double precision floating point operations
- Does not support kernel scatter
Jednostka centralna kompa w robocie to Prescott (Celeron D).

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

1Does not support double precision floating point operations   

ten napis mówi ci że ta karta nie będzie liczyć milkyway. Milkyway potrzebuje podwójnej precyzji... Ale możesz liczyć collatz.

X X X

Ale collatz na ATI wali błędy, więc... możesz sobie taką kartę darować. ;)

Troll81

na AGP tylko 3850 będzie milkę mielić... ale wetedy strasznie system będzie ci przymulał....

Peciak

Czyli muszę w robocie postarć sie o nowy sprzet  ;)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

najlepiej taki z dwoma lub czterema 8 rdzeniowymi xeonami :D

AiDec

Cytat: Piotr Rakowski w 28 Sierpień 2009, 14:59
Czyli muszę w robocie postarć sie o nowy sprzet  ;)

Przeczytaj Poradnik. Po to powstal. Tan masz opisane jakie grafy moga liczyc Milke.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

"Często zdarza się, że tego samego uczą różnie na różnych uczelniach. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki danej uczelni. Podczas, gdy na Akademii Muzycznej uczą studentów subtelnych różnic między skrzypcami a fortepianem, do dla studenta SGSP wystarczy informacja, że podstawowa różnica to taka, że fortepian dłużej się pali."  XD

Wiecie informatyk to ze mnie jest żaden i czytając poradnik można się naprawdę dużo dowiedzieć o gigaflopsach parametrach w, f, n,  x  itp :respect:. Dla mnie jednak podstawowa informacja nim wydam trochę kasy na kartę jest taka jaka dostałem od Trolla że ta się nie nadaje bo" Milkyway potrzebuje podwójnej precyzji, a ta zmuli mi komputer  XD

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

AiDec

Ale tam jest to naprawde bardzo ladnie i wyraznie napisane, wystarczy tylko przecztac:


Cytat: AiDec w 23 Grudzień 2008, 10:19
Projekt MilkyWay wymaga kart ATI z serii HD3800, HD4700, HD4800 lub Firestream 9200.

A zatem Twoja jako HD4650 nie kwalifikuje sie do powyzszych.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Tak AiDec ale jest też tam później taka informacja
Cytat: sesef w 17 Lipiec 2009, 13:14

Tu jest spis wszystkich kart na których można liczyć

ATI: http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/pages/ATIStreamSystemRequirements.aspx#cards i nie dodana jeszcze do listy karta 4730
NV: http://www.nvidia.com/object/cuda_learn_products.html

Kurde teraz dopiero do mnie dotarło że tu jest też odpowiedź na moje wczesniejsze pytanie  :shame:

Cytat: sesef w 17 Lipiec 2009, 13:14
Do Collatz powinny nadawać się wszystkie, do milky tylko te które nie mają indeksu 2

Coż moral jest taki że trzeba czytać bardzo uważnie  :book: i najlepiej kilka razy

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Machloj

mam prośbę -> gdzie na naszym forum można znaleźć ile pkt w milce daje jaki ATIk? jakieś porównanie/tabelka by mi się przydała - czas na zakupy się wybrać :D

przez was znowu wpadam w punktomaniactwo...a było już tak dobrze - tylko WCG liczyłem... ;)

btw. dużo czytam o poradniku stworzonym przez AiDeca - gdzież on jest?

edit. już znalazłem poradnik :) tylko nie ma tam punktacji kart ATI

X X X

Posłużę się tzw. wzorem inżynierskim - mam R4770, który robi realnie około 72k na dobę.

Wzór na formułę = (cores / 320) * (1+((Mhz - 668)/668) = (640/320) * (1+((750-668)/668) = 2,246

Czyli ratio wynosi około 32k na jednostkę przeliczeniową (R3850). Zatem licząc formułę dla każdej karty uzyskasz urobek dobowy dla każdej z nich i wszystko już będziesz wiedzieć.
Cytat3850 - 668Mhz, 320cores, GDDR3 @ 828Mhz
3870 - 775Mhz, 320cores, GDDR3/4 @ 900/1125Mhz
3850X2 - 668Mhz, 640cores, GDDR3 @ 828Mhz
3870X2 - 775Mhz, 640cores, GDDR3/4 @ 900/1125Mhz

4770 - 750Mhz, 640cores, GDDR5 @ 800 Mhz
4830 - 575Mhz, 640cores, GDDR3/4 @ 900 Mhz
4850 - 625Mhz, 800cores, GDDR3/4 @ 993 Mhz
4870 - 750Mhz, 800cores, GDDR5 @ 900Mhz
4890 - 850-1000Mhz, 800cores, GDDR5 @ 975Mhz
4850X2 - 625Mhz, 1600cores, GDDR3 @ 993Mhz
4870X2 - 750Mhz, 1600cores, GDDR5 @ 900Mhz

Formula = (cores / 320) * (1+((Mhz - 668)/668)

Troll81

3850     -  1 = 32k
3870     -  1,16 = 37k
3850X2  -  2 = 64k
3870X2  -  2,32 = 74k
4770     -  2,24 = 72k
4830     -  1,72 = 55k
4850     -  2,34 = 74k
4870     -  2,8 = 89,6
4890     -  3,18 - 3,74 = 101 - 120
4850X2  -  4,67 = 150k
4870X2  -  5,61 = 180k

proszę

X X X

Brawo Troll!  :book: Proponuję dokomponowanie tego zestawienia do poradnika.

BOINC@POLAND[HA$]

widze ze 48702x rules a jak sie ma wydajnosc nvidi.

chcialbym kupic cos nowego moze 280-295 ale jak patrze na wyniki radkow to moze warto przytulic sie do ati....

Tomasz R. Gwiazda

4850     -  2,34 = 74k

to obecnie chyba nie jest zbyt aktualne, wydaje mi sie ze okolo 54k daje na dobe, moge sie mylic