Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - Grzes

#1
ABC@home / Błędne próbki?
01 Wrzesień 2011, 06:18
Cześć ludu  :parrrty:

To jakiś mój problem czy Wam też masowo wyrzuca błędami podczas liczenia? Na całej liście jedna próbka po 5h, inna po ~1h, dwie po 30min a pozostałe odpadły na starcie czy po 1-10sek. Może ktoś ten fakt potwierdzić czy muszę zacząć szukać problemów z kompem?

Pozdrawiam
#2
Aqua@home / Brak wolnego miejsca na dysku?
30 Czerwiec 2011, 19:47
Hejka ludki :)

Pierwsze i ostatnie pytanie... też tak macie i jest to związane z problemami projektu czy to tylko u mnie?
Otrzymuję komunikat:
Cytatczw, 30 cze 2011, 19:43:52   AQUA@home   Message from server: D-Wave's Fokker-Planck Simulation : Multi-Threaded needs 90.73MB more disk space.  You currently have 862.94 MB available and it needs 953.67 MB.

dodam tylko....
grzes@grzes-notebook:~$ df -h
System plików            rozm. użyte dost. %uż. zamont. na
/dev/sda1              18G  4,9G   12G  30% /
none                  1,4G  656K  1,4G   1% /dev
none                  1,5G  6,4M  1,4G   1% /dev/shm
tmpfs                 1,5G  6,0M  1,4G   1% /tmp
none                  1,5G  244K  1,5G   1% /var/run
none                  1,5G     0  1,5G   0% /var/lock
tmpfs                 1,5G  772K  1,5G   1% /var/log
/dev/sda2              38G   14G   23G  39% /home
/home/grzes/.Private   38G   14G   23G  39% /home/grzes


Jakie 900M wymagane? I jakie 800M dostępne?  %)
#3
Ilu z Was ma dostęp do internetu poprzez telefon a nie nosi ze sobą wszędzie laptopa?
Wykopałem trzy aplikacje, które mogą się okazać bardziej lub mniej przydatne  ;) Wszystkie oczywiście dostępne za darmo w markecie.


Zacznijmy od AndroBOINC
Pierwsza wada która sprawia, że cześć osób nie skorzysta z tej aplikacji... w jakiś sposób aplikacja musi połączyć się z klientem. Jeśli regularnie przebywacie w tych samych miejscach można pozwolić sobie na dopisanie pewnej puli adresów IP z których klient będzie przyjmował połączenia, jednak korzystając z blueconnecta (jak w moim przypadku) nie dopuszczę wszystkich klientów ery do moich hostów. Pewnym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z VPN (Virtual Private Network). Android pozwala na łaczenie z tymi sieciami, jednak sam proces autoryzacji nie należy do najprostrzych (wymaga wyklikania kilku pozycji w menu). Żeby korzystać z AndroBOINC poprzez VPN tak by tylko od czasu do czasu zerknąć na stan klientów to... no więcej klikania niż oglądania. Tę sprawę już zostawiam indywidualnie do rozwiązania osobom zainteresowanym. Zresztą to nie wątek na rozważanie kwestii sposobu łączenia z klientami.
Przyjdzmy do samej aplikacji. Wybaczcie ale screen'ów nie chce mi się robić, podam linki do marketu gdzie można przykłady zobaczyć :)
https://market.android.com/details?id=sk.boinc.androboinc&feature=search_result

Po uruchomieniu należy dodać klienta, podajemy adres hosta, hasło i port. Hosty lądują na liście, z której w przyszłości jednym kliknięciem łączymy się z nimi. Generalnie menager jest wykonany na wzór oryginalnego menagera. Kilka zakładek i możliwość połączenia tylko z jednym hostem w danej chwili. Przytrzymując palec na liście np. zadań mamy możliwość ich zatrzymania czy anulowania. Dodatkowe opcje mamy także w innych zakładkach. Nie ma tu jednak wykresów.
Jedyny plus to to, że działa na komórce :)



Kolejną aplikacją jest BOINC echo
https://market.android.com/details?id=net.sf.boincecho&feature=search_result
Aplikacja zapowiada się interesująco. Należy tu jednak wspomnieć o jednej sprawie... statystyki generuje aplikacja. Jeśli przez pewien okres czasu nie będziecie dopuszczali jej do internetu nie wiem jak się zachowa... pewnie w wykresach wystąpi luka a później nagły skok w wynikach.
Na dzień dzisiejszy nie potwierdze tego, krzystam z niej od 10 minut.
Aplikacja potrafi dla danego projektu wyświetlić RAC poszczególnych komputerów, ich sumaryczny wynik a do tego tworzy z tych informacji wykresy. Z prawej strony tabelki mamy ikonkę umożliwiającą wyświetlenie szczegółowych informacji dot. hosta.



Niestety ale już ostatnią dostępną w markecie aplikacją jest Boinc statistics
https://market.android.com/details?id=fw.abstats&feature=search_result

Aplikacja ta wyświetla skromną listę informacji dot. projektu, użytkownika i hostów. Niestety ale tego typu informacje raczej się nikomu nie przydadzą, chyba że nagle będąc w drodzę komuś będzie potrzebna informacja o tym jaki procesor ma dany host i jaką srednią dzienną wyrabia.
Do tego wyświetlane są reklamy...


Reasumując....
Biorąc pod uwagę fakt, że dostęp do internetu z komórek jest w pewnym stopniu (mniej lub bardziej) limitowany ilością przesłanych danych, najprzydaniejszą aplikacją okazuje się AndroBOINC. Pozostałe dwie wyświetlają informcje, które szczerze mówiąc lepiej ogląda się na normalnym ekranie. Boincstats pokazuje to samo a nawet więcej ;) Prosty menager zaś umożliwia zniecierpliwionym pogląd tego co może się dziać na wybranych hostach. Zamykamy i nie martwimy się o przesłane dane :)


ps. jestem świadom tego, że ktoś może mieć inne zdanie dot. użyteczności posczególnych aplikacji. Wybór pozostawiam Wam. Miłego liczenia...  :parrrty:
#4
Cześć,

wczoraj to i owo schrzaniłem  :whip:
wcieło mi sporą liczbę WU... po tym przypomniało mi się, że tak nie wolno  :boing:

Czy mnie oczy nie mylą?


one wszystkie wrócą do mnie?  ;)
#5
Archiwum / Temperatura intel core i3-350m
10 Kwiecień 2011, 14:45
Cześć ludki

co możecie powiedzieć o dopuszczalnej temperaturze dla tego procka? Trochę sprzecznych informacji na forach znalazłem... generalnie wszystko krąży wokół 95st... w idle mam jakieś48-53st zaś w parę sekund po jego obciążeniu ostatnio utrzymuje mi się 70-75st, niedawno miałem jeszcze przy obciążeniu 68st max, zrobiło się cieplej więc pewnie stąd wyższa temperatura. Zaczynam jednak martwić się... w pokoju mam teraz 22,8st a na procku 74, co będzie przy 30 w pomieszczeniu w lato? Ostatnio nawet wyszedłem specjalnie z lapkiem na plac gdzie było 10st... aż się zdziwiłem bo dalej miałem 68st, po prostu wentylator prawie się zatrzymał. Domyślam się wiec, że producent założył sobie jako temepraturę wyjściową jakieś 70st czyli przy niej można spać spokojnie.

Dodam, że to asus a52f. Wie ktoś z was coś więcej o temperaturach tego laptopa? Podobno ausy generalnie się grzeją... pozostaje pytanie gdzie jest granica rozsądku?  |-?
#6
Archiwum / Wydajność pod linuxem
17 Wrzesień 2008, 20:19
Wiecie co? Im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie.
Dowiedziałem się że dla rosetki optymalizacji nie ma. Czytając jeden z wątków napotkałem się na średnią liczbę punktów na godzinkę w innych projektach. Piszecie tam o nawet kilkudziesięciu punktach na godzinę pracy. Zobaczcie sobie to: http://grzes.info/pliki/s/hosts.png
(nie sugerujcie się windowsowskim wyglądem okna, boincview odpalony w wine i odziwo pracuje bezbłędnie)

Komputery od góry:
1) celeron 500MHz
2) celeron m430 (1,7GHz)
3) athlon xp2000@(177*12,5)

Jak w praktyce u Was to wygląda? 10pkt/h? Na tym antyku te 2/h przeżyję ale 10 na pozostałych? Hmmm...
#7
Wizytówki / Grzes
17 Wrzesień 2008, 17:23
Witam serdecznie!

Na starcie wypada się przedstawić, na imie mi Grześ ;) mam 24 lata. Starczy czy jeszcze coś chcecie wiedzieć?  ;D

W zeszłym tygodniu zupełnie przypadkiem trafiłem na jedna ze stronek seti. Przypomniały mi się stare czasy. Liczyłem pierwotnie jeszcze na starej platformie seti w setitem2000 (tamtej nazwy nie przekręciłem?). Ze starych twarzy widzę Pigu i Duster. Witam ponownie :) Jeśli kogoś przeoczyłem to wybaczcie ale pamięć bywa zawodna. Nagromadziłem wtedy odrobinkę punktów i udało mi się teraz dane konta odkopać. Na początku 2007 roku przestałem liczyć.

Postanowiłem wrócić, jednak teraz przyłączyłem się do projektu Rosetta. Z jakim RAC? Po kilku dniach widzę, że jeśli nie będzie specjalnych problemów 200 dziennie może osiągnę. Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam :)