Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Wysoki priorytet zadań

Zaczęty przez armar, 22 Wrzesień 2014, 16:06

armar

Przepraszam jeśli już było, ale mam taki problem...
Komputer liczy dwa projekty: LHC i Prime Grid
Prime Grid ma ustawiony parametr "Przydział zasobów" na 20, zaś LHC na 200, bo z LHC dostaję próbki sporadycznie i chciałbym, by wówczas CPU zajmował się wyłącznie nimi (GPU w tym czasie liczy Prime Grid).
Problem w tym, że już kilka razy zauważyłem, że gdy otrzymuję próbki LHC to wszystkie próbki Prime Grid mają status "wysoki priorytet", skutkiem czego LHC leży odłogiem...

Klikam więc "wstrzymaj" na próbkach Prime Grid, ale nie wydaje mi się to sensownym rozwiązaniem, bo później w efekcie mają status informujący, że nie wykonały się w terminie.
Są jakieś inne sposoby na taki problem?

tito

Ja to rozwiązywałem uruchamiając 2 instancje boinc jednocześnie.
Na jednym jeden projekt, na drugim drugi przy czym drugi wstrzymuje się, gdy pierwszy ma próbki i odwrotnie komendą "aplikacje z wyłącznością".

armar

Niestety wyłączność (czy też renice'owanie) może utrudnić liczenie Prime Grid na GPU (które wymaga ~0.05 CPU).

Muszę uzupełnić, że to stara maszyna pod kontrolą systemu Linux, której co kilka dni donoszę Internet, więc nie mogę zmniejszyć ilości pobieranych próbek.

tito

Więc 3 instancje.
GPU only działa zawsze
CPU 1 projekt działa gdy CPU 2 jest off
CPU 2 projekt

kva.pl

Wysoki priorytet zalacza sie sam kiedy jest ryzyko przekroczenia terminu odeslania wyniku.

LQG

Cytat: kva.pl w 22 Wrzesień 2014, 18:38
Wysoki priorytet zalacza sie sam kiedy jest ryzyko przekroczenia terminu odeslania wyniku.

Czyli trzeba ustawiać krótkie bufory. Jednak brak kolejki priorytetów to jedna z największych bolączek BOINCa.

pawg

zmień przydział zasobów w PrimeGrid na 0, dzięki temu nowe próbki będą pobierane tylko "w ostateczności" i w ilości takiej samej jak liczba rdzeni/wątków (brak zapasów). Gdy pojawią się WU od LHC zadania na CPU od PG nie będą wogóle pobierane aż do wyczerpania buforów na serwerze i komputerze