przyznawanie punktów, brak w statystykach międzyprojektowych

Zaczęty przez Doc, 08 Listopad 2010, 21:53

Doc

Witam,

jestem tu świeży i pewnikiem pytam o rzeczy oczywiste, ale przeliczyłem ładnych parędziesiąt próbek (cuda) i nie dostałem za to żadnych punktów; czy przewidziane jest jakieś zwykłe opóźnienie, czy jest to jakiś problem u mnie.

dodam że dołączyłem do projektu wczoraj, z powodu braku materiału do liczenia od SETI@home
w statystykach między-projektowych primegrid też nie widnieje co widać po stopce

będę wdzięczny za jakieś info

Szopler

Witaj!

Statsy aktualizują się zazwyczaj raz na 24h - cierpliwości.

Punkty w projektach przyznawane są gdy Twój wynik zostanie potwierdzony przez inną maszynę. Tzn. ta sama próbka zostanie ponownie przeliczona na innym komputerze i da ten sam wynik. Wiele projektów wymaga takiego quorum, choć są takie które przyznają punkty "od ręki".

Zapraszamy do działu "Wizytówki", gdzie możesz napisać parę słów o sobie oraz do rankingu województw.

PS.
Wyprzedziłem Trolla... :P

Doc

;) ta, wyprzedziłeś

czyli bardziej będę czekał na potwierdzenie z innej maszyny niż 24h

ok, dzięki za wspomoc

TJM

W Prime to "bardziej" czasami niesamowicie się przeciąga - niektóre WU (zwłaszcza w tych dłuższych podprojektach) są tak niefortunne, że na drugi wynik można czekać nawet kilka miesięcy  XD
Przy liczeniu projektów gdzie wymagane jest quorum > 1 zawsze ciągnie się mniejszy lub większy ogon zadań wiszących w pendingu, to nic strasznego i punkty kiedyś tam wpadną.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Witaj na forum i tak jak napisał Szopler zapraszamy do działu wizytówki :D

Doc

tia, to trochę mało fajowo z tymi oczekującymi punktami

pobrałem próbki z Cimate'a, Prime'a, Milky'eya na czas modernizacji S@h
jak tylko seti wstanie wyłączę pobieranie próbek w tych projektach

seti jest jednak najbardziej godnym biorcą mocy obliczeniowej, jak dla mnie ;)

Troll81

Proponuję poczytać o projektach rosetta, simap, GPUGrid, WorldCommunityGrid i jeszcze paru innych białkowcach :D

mimeq

Jesli chodzi o PrimeGrid  i probki cuda, bo widze ze o takie pytasz to jedyny mi znany podprojekt to : Proth Prime Search (Sieve)

Szopler:

"Punkty w projektach przyznawane są gdy Twój wynik zostanie potwierdzony przez inną maszynę." W tym podprojekcie odkad licze na GPU nigdy nie potrzbna byla 2 maszyna do validacji wyniku, a pkt zostawaly mi przyznawane  max do 15min.

btw. dzis po raz pierwszy w Proth Prime Search (Sieve) dostalem 269.72 pkt/WU (dwukrotnie dluzszy czas liczenia niz poprzednio z 7xx sek do 14xx sek)


Doc

no właśnie czytałem że oni jakieś związku chemiczne modelują, ale jakoś nie ufam chemikom - biologom
skojarzyli mi się z firmami farmaceutycznymi, które i tak później trzepią zyski na chorych i na tych, których udało im się przekonać że są chorzy

bleh... obrzydliwość (autocenzura)

Troll81

Sporo z tych projektów ma wyniki publikowane nieodpłatnie :D wystarczy się rozejrzeć i poczytać. No ale każdy sam dobiera projekty.