Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

ATI got 0 new task

Zaczęty przez Dario666, 31 Październik 2013, 10:31

Dario666

Witam

Mam lapka na którym wszystko chodziło OK, ale zachciało mi się nowych sterowników do ATI 7670M, które prawie rozpiżyły mi system. Po dłuższych bojach zdeinstalowałem je całkowicie i zainstalowałem ponownie dedykowane stery od HP. Niby wszystko jest OK, działa jak wcześniej, ale BOINC nie pobiera mi zadań dla ATI PPS(Sieve).

1. W projekcie wszystkie ustawienia są OK.
2. Na innym (prawie identycznym) laptopie chodzi dobrze.
3. ustawiłem nawet wartośći <use_all_gpus>  w cc_config.xml na 1

W logu można znaleźć następujące komunikaty:
CytatATI GPU 0: AMD Radeon HD 6x00 series (Turks) (CAL version 1.4.1664, 1024MB, 991MB available, 1152 GFLOPS peak)
Na drugim lapku jest dokładnie ten sam sterownik, ale następna linia (w tym drugim) to:
CytatOpenCL: ATI GPU 0: Turks (driver version CAL 1.4.1664 (VM), device version OpenCL 1.1 AMD-APP (898.1), 1024MB, 991MB available)
W pierwszym lapku jej nie ma.
   
CytatRequesting new tasks for ATI   
Scheduler request completed: got 0 new tasks

Może ktoś ma jakieś pomysły...?

EDIT: Może trzeba ściągnąć OpenCL, ale skąd najlepiej?

krzyszp

Ze strony ATI. Nie podam Ci linka, ale znajdziesz tam.
Sprawdź, czy czasami nie masz zainstalowanego OpenCL od Intela bo się pogryzą.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666

Nie mogę nigdzie w systemie znaleźć informacji o IntelOpenCL. Nie ma go na liście zainstalowanych programów, ale widzę jego biblioteki w katalogu systemowym.
Sterowniki do Intela instalują sie od razu z pakietu sterowników ATI od HP'ka jako systemu automatycznego przełączania grafiki.

stiven

Zrób to co radzą tu:
http://boinc.thesonntags.com/collatz/forum_thread.php?id=977#15986

Dario666

#4
Zrobiłem i nic to nie dało.

Uruchomiłem program GPU Caps Viewer i pokazuje mi on, że jest 1 platforma CL :AMD APP, ale jako urządzenie pokazuje mi kartę wbudowaną w procesor i5. Nie ma możliwości wybrania innej. Przy uruchomieniu testu OpenCL wyskakuje informacja, że OpenCL nie jest obsługiwany na tej platformie.

I jeszcze na OpenCL: "OpenCL 1.2 CPU compute units", a na screenshotach u innych widać np. Intel HD Graphics 4000.

To chyba znaczy, że uruchamia on OpenCL na procu zamiast na grafice. Po prawej moje okno, po lewej przykład:
[smg id=10272 type=preview align=center caption="ATI0"]