2014.11[CPU]: theSkyNet POGS & Universe@Home

Zaczęty przez AL, 01 Październik 2014, 13:36

2014.11[CPU]: Gdzie pożeglujemy w listopadzie?

ABC@home
0 (0%)
AlmereGrid Boinc Grid+AlmereGrid TestGrid
0 (0%)
Asteroids@home
2 (7.7%)
BURP
0 (0%)
CAS@home
0 (0%)
Climate Prediction
0 (0%)
Collatz Conjecture
0 (0%)
Constellation
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DistrRTgen
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Einstein@home+Albert@home
1 (3.8%)
Gerasim@Home
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
LHC CERN Grupa (LHC@Home Classic, vLHCathome, ATLAS@Home, Beauty@LHC)
6 (23.1%)
MilkyWay@home
0 (0%)
MindModeling@Home
0 (0%)
Moo! Wrapper
0 (0%)
Malaria Control
0 (0%)
Najmanovich Research Group
0 (0%)
NFS@Home
0 (0%)
NumberFields@home
0 (0%)
POEM@HOME
1 (3.8%)
Primaboinca
0 (0%)
PrimeGrid
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
RADIOACTIVE@HOME
0 (0%)
SAT@home
0 (0%)
SETI@home+SETI@home Beta
4 (15.4%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
theSkyNet POGS
8 (30.8%)
Volpex
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
World Community Grid
3 (11.5%)
YAFU
1 (3.8%)
Yoyo@home
0 (0%)

Głosów w sumie: 26

Głosowanie skończone: 26 Październik 2014, 12:52

LQG

Cytat: Teech w 09 Listopad 2014, 17:56
Czyli mielimy
LHC CERN Grupa (LHC@Home Classic, vLHCathome, ATLAS@Home, Beauty@LHC):  4 + 6 = 10

Admin pisze że przerwa będzie krótka http://pogs.theskynet.org/pogs/forum_thread.php?id=494 . U mnie sporo WU do obrobienia w buforach. Grupę LHC to pomielimy w grudniu :)

s4per

Czyżby przerwa była aż tak krótka? Mi już zassało porcje próbek  :boing:

LQG

Cytat: s4per w 09 Listopad 2014, 20:34
Czyżby przerwa była aż tak krótka? Mi już zassało porcje próbek  :boing:

Pewnie jakieś niedobitki :) Przerwa techniczna trwa https://pogs.theskynet.org/pogs/server_status.php

krzyszp

A pisałem na głównej :)

Migracja serwera trwa albo bardzo krótko, albo długo... jak się coś sp.....li popsuje ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

Cytat: krzyszp w 09 Listopad 2014, 21:16
A pisałem na głównej :)

Migracja serwera trwa albo bardzo krótko, albo długo... jak się coś sp.....li popsuje ;)

Pisałeś ale nie o TheSkynet POGS :)

krzyszp

http://www.boincatpoland.org/theskynet-pogs-wstrzymuje-wysylanie-probek/

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

 :facepalm2: Przepraszam, faktycznie pisałeś ale scroll mnie zawiódł  ;D

LQG

Niestety wygląda na to że konserwacja theskynet POGS potrwa jeszcze kilka dni...
Proponuję aby wyjątkowo i z okazji święta w tym czasie policzyć nasz polski projekt Universe@h. Rezerwowym PM został dopiero od 8 października z powodu niemocy DDM więc należy się dogrywka! :)

krzyszp

Cytat: LQG w 11 Listopad 2014, 23:23
Proponuję aby wyjątkowo i z okazji święta w tym czasie policzyć nasz polski projekt Universe@h. Rezerwowym PM został dopiero od 8 października z powodu niemocy DDM więc należy się dogrywka! :)
Będę wdzięczny, koledzy naukowcy są głodni wyników ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

Kamraci, szkoda czasu, działajmy!  :attack:

AL

Cytat: LQG w 11 Listopad 2014, 23:23
Niestety wygląda na to że konserwacja theskynet POGS potrwa jeszcze kilka dni...
Proponuję aby wyjątkowo i z okazji święta w tym czasie policzyć nasz polski projekt Universe@h. Rezerwowym PM został dopiero od 8 października z powodu niemocy DDM więc należy się dogrywka! :)

:p_arr:

LQG

Cytat: AL w 12 Listopad 2014, 09:42
:p_arr:

Czy to znaczy że jest zielone światło dla Universe@h ?? ;)

PanStaszek

No właśnie ! Jest zgoda ? Bo nie wiem na co się przełączyć (Universe czy LHC).


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Ufol

Ja tam sobie spokojnie mielę Universe. Ciekawe, czy do wyścigu wszystko w theSkyNet POGSIE podniosą.

AL

RAD-Poland poinformowany rano na zespołowym irc'u - ale bez odzewu jeszcze. Z tego co wcześniej zapowiadał na tymże irc'u to przymierzał się już do łapania statsów z grupy lhc. Taka zmiana pewnie będzie mu na rękę - mniej roboty.

RAD-Poland

#55
 :p_arr:  ;)

Liczymy Universe@Home

staty pobrałem z rana, więc wszystko co się uzbierało od 2014-11-12 5:00 będzie zaliczone.

EDIT: pytanie pomocnicze, zaliczamy punkty z Universe@Home do końca miesiąca czy tylko do uruchomienia wysyłania próbek w POGS
EDIT: na przygotowanie statystyk dajcie mi trochę czasu ;)
EDIT: co do Grupy CERN to sprawa nie wygląda różowo: LHC i ATLAS ok, vLHC kuleje ale dzisiaj wygenerował jakieś staty, Beauty ich nie generuje, ale do przyszłego miesiąca pomyślę jak je pobierać bezpośrednio z serwera.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

krzyszp

Cytat: RAD-Poland w 12 Listopad 2014, 16:29
Liczymy Universe@Home
:)

Universe@Home oficjalnym projektem ratunkowym(tm)?  ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

#57
Cytat: RAD-Poland w 12 Listopad 2014, 16:29
:p_arr:  ;)

Liczymy Universe@Home

EDIT: pytanie pomocnicze, zaliczamy punkty z Universe@Home do końca miesiąca czy tylko do uruchomienia wysyłania próbek w POGS

Myślę że powinniśmy liczyć Universe@h do chwili powrotu theskynet POGS z konserwacji :)

EDIT: Mam jeszcze kilkanaście WU w buforach z POGSa, statystyka PM je obejmie?

RAD-Poland

Cytat: LQG w 12 Listopad 2014, 17:05
EDIT: Mam jeszcze kilkanaście WU w buforach z POGSa, statystyka PM je obejmie?

Tak - wszystkie punkty naliczone do końca miesiąca przez projekt theSkyNet POGS będą zaliczone do PM

Cytat*) punkty uzyskane w projekcie Universe@Home będą doliczane do momentu osiągnięcia sprawności (rozsyłanie próbek) przez theSkyNet POGS

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

LQG

Cytat: krzyszp w 12 Listopad 2014, 16:37
Universe@Home oficjalnym projektem ratunkowym(tm)?  ;)

Jestem ZA!  :p_arr:

kva.pl


matszpk

przeszedłem na ten projekt już w niedzielę  8)

Dario666


kva.pl

VIA Nano X2 L4050 @ 1.4 GHz wlasnie dolaczylo do liczenia projektu ;)

krzyszp

Cytat: kva.pl w 18 Listopad 2014, 11:58
VIA Nano X2 L4050 @ 1.4 GHz wlasnie dolaczylo do liczenia projektu ;)
Win/Lin? Sam jestem ciekaw, jakie czasy będzie mieć...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666

Czy WU Universe ma jakieś optymalizacje SIMD?

PS: sam jestem ciekaw jak liczy ten VIA

krzyszp

Niestety, nie ma...

Kod aplikacji powstawał stopniowo od 2002 roku (i nadal jest rozwijany), kiedy o takich optymalizacjach nikt nie śnił, a włączenie optymalizacji na poziomie kompilatora powoduje utratę stabilności i/lub (w zależności od opcji) przekłamanie wyników.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kva.pl

Na razie zauwazylem ze BM zupelnie nie umie oszacowac czasu zakonczenia probki. Np procesorowa probka z GPUGRID pokazywala ze sie zakonczy w 190 godzin, policzyla sie w okolo 100.

Co do U@H to poki co 62% w 57 minut, ale widac dziwne przestoje. Czasem leci rowno po 0,25% co krotki czas, a czasem przez 2-3 minuty stoi i znow zaczyna leciec po 0,025% Jak zakonczy i zwaliduje to wrzuce wyniki.

krzyszp

Zachowuje się całkiem normalnie. Pasek postępu oparty jest o licznik w pętli, ale jak w środku "coś znajdzie", to dokonuje dodatkowych obliczeń i wtedy pojedyncze wykonanie pętli trwa trochę dłużej i stąd nierówne naliczanie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kva.pl

Nie zauwazylem tego zjawiska na pentiumie @4,2Ghz ale to pewnie dlatego ze te przestoje trwaja tam kilkukrotnie krocej.

Tu widac pierwsze wyniki - http://universeathometest.info/universe/results.php?hostid=2671


krzyszp

Jak na ten zegar, to nieźle sobie nawet radzi, ok 2,5 razy wolniej niż na Xeonie 1230v2...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kva.pl

No to jest calkiem przyjemny procesorek z malutkim poborem pradu. Bardzo szkoda, ze VIA wlasciwie nie istnieje juz na rynku. AMD powoli zajmuje jej miejsce...  :fright:

LQG

Kamraci, "Skajnet" znowu nadaje! Powoli przestawiamy celowniki! https://pogs.theskynet.org/pogs/server_status.php

mackal

Wracając tylko do Universe, to zauważyłem dzisiaj dopiero, że na Linuxie są problemy z zaciąganiem próbek. Kompy z Windowsem sobie radzą ładnie, a 16 kompów z Linuxem nie zassało ani jednej próbki.

krzyszp

Za stara wersja managera?
Ponieważ nikt inny nie raportuje mi problemu z pobieraniem WU na Linuksie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

RAD-Poland

Cytat: LQG w 20 Listopad 2014, 10:16
Kamraci, "Skajnet" znowu nadaje! Powoli przestawiamy celowniki! https://pogs.theskynet.org/pogs/server_status.php

Aby umożliwić wszystkim zainteresowanym opróżnienie buforów z próbek projektu Universe@Home bez strat punktów w PM.
Punkty uzyskane do 2014-11-21 23:59 w Universe@Home będą doliczane do "Projektu Miesiąca"

   
WCG:
PG:         YOYO: