2015.04[CPU]: Climateprediction.net

Zaczęty przez AL, 08 Marzec 2015, 04:56

2015.04[CPU]: Gdzie pożeglujemy w kwietniu?

Asteroids@home
5 (17.2%)
BURP
0 (0%)
Citizen Science Grid
0 (0%)
Climate Prediction
7 (24.1%)
Constellation
0 (0%)
Convector
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DistributedDataMining
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Find@Home
3 (10.3%)
Gerasim@Home
0 (0%)
Malaria Control
0 (0%)
MindModeling@Home
1 (3.4%)
NFS@Home
0 (0%)
NumberFields@home
5 (17.2%)
Primaboinca
0 (0%)
RADIOACTIVE@HOME
0 (0%)
Rosetta@home+RALPH@Home
4 (13.8%)
SAT@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
Universe@Home
3 (10.3%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
TN-Grid
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
1 (3.4%)
Leiden Classical
0 (0%)

Głosów w sumie: 29

Głosowanie skończone: 25 Marzec 2015, 05:08

Gluciorek

Liczę tyle WU ile mam rdzeni w maszynach. Na jednej 8, na innej 16 czy 24. Każda jednak zajmuje sporo miejsca.

s4per

U mnie 7 WU na maszynie z 24GB RAMu.


Outcome Client error
Client state Compute error
Exit status 193 (0xc1)

dziubas

no tak, jedno linuksowe Wu tez juz wyleciało: "SIGSEGV: segmentation violation", na tej maszynie liczy się 14 jednostek/48GB RAM
windowsowe 2WU/4GB i 6Wu/8GB mają bardziej czytelny błąd: "Reason: Out Of Memory (C++ Exception) (0xe06d7363) at address 0x76F9C42D"
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

krzyszp

U mnie 24WU 64GB RAM (zajęte 18GB RAM przez próbki) jak na razie idzie ok... Nie zabrakło Ci może miejsca na HDD?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Gluciorek

#44
Żrą te próbki RAM i dysk jak szalone. Dodatkowo co chwila w kliencie są informacje, że "próbki jakieśtam" nie są dostępne dla Windows. Do tego nawet z poganiaczem mam np. jedną próbkę zassaną, a kolejne rdzenie się nudzą.
Oj, nieciekawy to projekt, ale coś tam punktów wpadnie (o ile nie wywali próbek)

update: kocham ten projekt :) sprawdzam i połowa próbek się uwaliła w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Na różnych maszynach, co eliminuje problem z jakimś jednym klientem. Jak jeszcze kilka tak się uwali bez powodu (ops! powód mam: "uknown error" :)), to odpadam, bo nie ma sensu maszyn na darmo obciążać.

s4per

Ja niestety po raz pierwszy od chyba 2 lat kapituluję w liczeniu w projekcie miesiąca... Przez tydzień udało mi się przeliczyć tylko 1 (sic!) próbkę. Chyba ten projekt nie lubi maszyn, które nie pracuję przez 24h na dobę, bo prawdopodobnie przy wyłączaniu uwalało mi się najwięcej WU. Trudno... Liczę niezawodną Enigmę i Universe  :attack:

stasieks

Climatprediction jest wyjątkowym projektem. Próbki nie muszą osiągnąć poziomu 100% by być przydatne pod względem naukowym. Jeżeli model osiągnie zbyt wysoki poziom np. symulowanej temperatury lub np. zlodowacenia sam się kończy jako error (error ponieważ oprogramowanie boinca nie pozwala na inny komunikat). Jednocześnie projekt często przydziela punkt za częściowe przeliczenie próbki, więc może jednak warto ponownie przełączyć moce na PM ?

krzyszp

Cytat: stasieks80_PL w 09 Kwiecień 2015, 20:59
... (error ponieważ oprogramowanie boinca nie pozwala na inny komunikat)...
To nie jest prawda.

Wykonanie aplikacji kończy się wywołaniem funkcji boinc_finish() (zero gdy nie ma błędu, inna cyfra, gdy jest), można też przekazać info userowi:
boinc_finish_message(int status, const char* msg, bool is_notice);
Nic nie stoi na przeszkodzie w przekazaniu też komunikatu do pliku stderr jeżeli programista przewidział taką sytuację w danym miejscu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

stasieks

Cytat: krzyszp w 09 Kwiecień 2015, 22:11
Cytat: stasieks80_PL w 09 Kwiecień 2015, 20:59
... (error ponieważ oprogramowanie boinca nie pozwala na inny komunikat)...
To nie jest prawda.

Wykonanie aplikacji kończy się wywołaniem funkcji boinc_finish() (zero gdy nie ma błędu, inna cyfra, gdy jest), można też przekazać info userowi:
boinc_finish_message(int status, const char* msg, bool is_notice);
Nic nie stoi na przeszkodzie w przekazaniu też komunikatu do pliku stderr jeżeli programista przewidział taką sytuację w danym miejscu...

Dzięki za wyjaśnienie. Moja "wiedza" pochodzi z forum projektu. Tak czy inaczej w tym projekcie zakończenie liczenia przed czasem nie musi oznaczać bezwartościowej próbki.

Gluciorek

Niemniej jak widzę, że ponad połowa moich próbek ma komunikaty o błędzie, to jest to deprymujące. A jak jeszcze mi wypisało, że sporo z nich wywaliło się po kilkunastu/dziesięciu godzinach obliczeń, to już całkiem mi przeszło.
Też odpadam i przeskakuję na coś innego.

Teech

Wasze wpisy skusiły mnie do sprawdzenia obliczeń, więcej nie pobieram. Zeby to było po kilku godzinach ok, ale po dniach. Odpadam.

stasieks

Jesteście nielogiczni. Dostajecie punkty, jesteście przydatni dla projektu a jednak rezygnujecie.

ksysju

#52
Witam

O ile pamietam, to punktacja jest za przeliczony rok "świata" wu ( nie mylić z czasem liczenia komputera) .
Zapis na dysk jest po przeliczniu 24h "swiata" wu
Czyli jak wu sie wcześniej "skończy"  za dużo sie nie traci.
ksysju

krzychu

ten projekt nie lubi systemow 64bit  :attack:
na leciwej maszynie z centos6.5 x64 z 8G ramu, 4 cory,   kazda probka konczyla sie bledem w ciagu 5 minut obliczen, a licze na niej od dawna i projekty 32bit nie robily problemow.  dzis postawilem na nim vm'a z centrosem 6.6 32bit i liczy od rana bez bledow.   :boing:

dziubas

"PCs running a 64bit Linux operating system must have 32bit compatibility libraries installed in order to run climateprediction.net models. "

Dodam tylko, że próbki short wymagają chyba  libstdc++.so.6  przynajmniej v.3.4.15, na centosie 6.6 i starej fedorze jest w połowie liczenia błąd "dlopen error: /usr/lib/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.15' not found", ciekawe że pomimo tego liczy dalej i nawet dostaje punkty (choć nie od razu i już się zdążyłem wkurwić, że się nie wywaliły na początku liczenia).
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

PanStaszek

Ciekawe ile punktów doliczy się do PM. Aktualnie mam naliczone 84k, a w Pending credit: 655,142.61  ;D ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Hani

U mnie w "Pending" są jeszcze zadania z 2010r  XD


PanStaszek

Ooo, faktycznie. U mnie też połowa sprzed 5-ciu lat  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Hani

 :wth: Coś problem z pobieraniem zadań na 64bitowe Linuxy. - Też tak macie?
Wczoraj jeszcze wszystkie miały co robić :(