2015.12[CPU]: Universe@Home

Zaczęty przez AL, 22 Listopad 2015, 23:57

2015.12[CPU]: Gdzie pożeglujemy w grudniu?

Asteroids@home
0 (0%)
BURP
0 (0%)
Climate Prediction
0 (0%)
Constellation
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DistributedDataMining
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Enigma@Home
4 (14.3%)
Find@Home
0 (0%)
Gerasim@Home
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
LHC CERN Grupa (LHC@Home Classic, vLHCathome, ATLAS@Home, Beauty@LHC)
1 (3.6%)
Malaria Control
0 (0%)
MindModeling@Home
0 (0%)
NFS@Home
0 (0%)
Primaboinca
1 (3.6%)
RADIOACTIVE@HOME
0 (0%)
Rosetta@home+RALPH@Home
7 (25%)
SAT@home
1 (3.6%)
SRBase
1 (3.6%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
theSkyNet POGS
4 (14.3%)
TN-Grid
0 (0%)
Universe@Home
8 (28.6%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
YAFU
1 (3.6%)
Yoyo@home
0 (0%)

Głosów w sumie: 28

Głosowanie skończone: 26 Listopad 2015, 00:04

krzyszp

Aczkolwiek trwają intensywne prace nad OpenCL...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

Fajnie że na AMD-kowym, będzie czym gonić czołówkę :attack:

kva.pl

A ja się po doświadczeniach ostatniego miesiąca z universe obawiam ze za dużo srok za ogon ciągnąc musisz.

krzyszp

Cytat: kva.pl w 21 Grudzień 2015, 00:23
A ja się po doświadczeniach ostatniego miesiąca z universe obawiam ze za dużo srok za ogon ciągnąc musisz.
Aplikację dla GPU szykuje matszpk nie ja, a problemy z serwerem w ciągu ostatniego miesiąca to tak naprawdę problem z jedną serią próbek, które po prostu się ciągną dopóki nie zejdą.

Inna sprawa, że te problemy,  choć upierdliwe, dotyczą jakiś 0.05% WU...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kva.pl

Skoro dotycza tak malego procenta to czemu tyle osob na to narzeka? Ja musialem w sumie piec razy resetowac projekt i za kazdym razem konczylo sie to jakas strata. Ile razy mialem "tasks not send" mimo, ze serwer mial mnostwo do wyslania to nawet nie zlicze.

krzyszp

No tak, narzekało jakieś 20 osób, zakładam, że problem może dotknął 50, a w tym czasie wykonało się kilkaset tysięcy WU na 7k komputerów należących do 3,5k userów...
Tak naprawdę, tych uszkodzonych WU było jakieś 2k, w ciągu doby jest przerób (na tę chwilę) ok 30k próbek...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kva.pl

Skoro tak to czemu problemy nie trwaly jeden dzien tylko sie wloka od tygodni? Wydaje mi sie, ze problemow jest jednak wiecej bo nie chce mi sie wierzyc, ze az tak pechowy bylem akurat ja.

Tzn nie odbieraj tego jako ataku, po prostu ciekaw jestem.

krzyszp

Dlatego, że nie mogłem przez dłuższy czas zdiagnozować problemu, bo objawy były dziwne...
Gorzej, że choć felerną serię w końcu znalazłem, to jednak wciąż kilka (może kilkadziesiąt) takich WU, które jeszcze gdzieś krążą, ale to już pojedyncze przypadki...

Niemniej faktem jest, że obecnie opieka nad serwerem zabiera mi masę czasu z powodu sposobu, w jakim są generowane serie WU (2k WU na jeden przebieg generatora, za każdym przebiegiem zmiana parametrów startowych itd) + utrzymanie kilku platform). Jednak wprowadzenie obliczeń na GPU znaaaacznie zwiększyło by ilość danych które UW by dostawało, a z tym wiążą się szybsze publikacje + możliwość dalszego rozwoju projektu (od publikacji uzależnione jest finansowanie projektu).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kva.pl

Niech w tym przyszlym finansowaniu znajdzie sie dobra pensja dla Ciebie  :parrrty:

krzyszp

Cytat: kva.pl w 21 Grudzień 2015, 12:44
Niech w tym przyszlym finansowaniu znajdzie sie dobra pensja dla Ciebie  :parrrty:
A dzięki, było by miło ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

A mógłbyś jakoś kopnąć validator, albo zrobić coś innego żeby znowu zaczął działać:http://universeathome.pl/universe/workunit.php?wuid=3355315
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Kopię właśnie, ale transitionera, bo on zblokował wysyłkę BHspin'ów. Jednak ta operacja potrwa kilka godzin...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: krzyszp w 21 Grudzień 2015, 14:16
Kopię właśnie, ale transitionera, bo on zblokował wysyłkę BHspin'ów. Jednak ta operacja potrwa kilka godzin...
Ja już ciągnę na oparach. Jakieś postępy?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 21 Grudzień 2015, 21:43
Cytat: krzyszp w 21 Grudzień 2015, 14:16
Kopię właśnie, ale transitionera, bo on zblokował wysyłkę BHspin'ów. Jednak ta operacja potrwa kilka godzin...
Ja już ciągnę na oparach. Jakieś postępy?
To pojedyncze zapytanie... na razie wykonuje się już 11,5h... Myślę, że może jeszcze trwać do 6h...

Niestety, to kwestia wydajności dysków... W styczniu przenosimy bazę na SSD...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Sebastian M. Bobrecki

To może wyłącz pozostałe rzeczy żeby maksymalnie odciążyć bazę. Bo to w zasadzie i tak nic nie daje, że ludzie mogą zaraportować zadania, skoro dalej wszytko stoi.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

krzyszp

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 21 Grudzień 2015, 21:54
To może wyłącz pozostałe rzeczy żeby maksymalnie odciążyć bazę. Bo to w zasadzie i tak nic nie daje, że ludzie mogą zaraportować zadania, skoro dalej wszytko stoi.
To da oszczędność może z godzinę, a że i tak skończy się w środku nocy, więc zostawię włączone daemony.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ale cię ganiają Krzyśku..... Admin cosmology przez 3 lata miał w dupie userów a i tak mu projekt liczyli :D a tu jak w 3 godziny nie zareagujesz to już cie po forum ganiają :d

Krzysiak

Troll81 mocne słowa jak na... A czekaj to nie ten wątek  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Troll81 w 22 Grudzień 2015, 22:31
ale cię ganiają Krzyśku..... Admin cosmology przez 3 lata miał w dupie userów a i tak mu projekt liczyli :D a tu jak w 3 godziny nie zareagujesz to już cie po forum ganiają :d
Wiesz... Ci ludzie oddają swój prąd i swoje komputery... Ja uważam, że za to im należy się szacunek... A szacunek mogę okazać choćby odpisując tak szybko, jak tylko mogę...

Ale oczywiście też bywam zmęczony, zły, zagoniony ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

stiven

U mnie susza:

2015-12-23 12:49:38 | Universe@Home | Requesting new tasks for CPU
2015-12-23 12:49:43 | Universe@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2015-12-23 12:49:43 | Universe@Home | No tasks sent


Resetowałem, odpinałem i dopinałem i nie pomaga.

Aegis Maelstrom

Cytat: stiven w 23 Grudzień 2015, 12:53
U mnie susza:

2015-12-23 12:49:38 | Universe@Home | Requesting new tasks for CPU
2015-12-23 12:49:43 | Universe@Home | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2015-12-23 12:49:43 | Universe@Home | No tasks sent


Resetowałem, odpinałem i dopinałem i nie pomaga.

U mnie to samo.

Status serwera mówi, że są próbki do rozesłania, ale gdy podłączam się z nową maszyną, to sucho i nie wysyła nic.

P.S. Oczywiście Wesołych Świąt i dobrego roku Wszystkim! :)

krzyszp

Już jestem i produkuję WU :)

Przez dwa dni byłem bez sieci...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81


krzyszp

Cytat: Troll81 w 27 Grudzień 2015, 17:40
jak mogłeś....  %)
Raczej "Jak to przeżyłeś???" ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

święta zawsze sa ciężkie :D