Problem z rozdzieleniem neta

Zaczęty przez tito, 26 Luty 2012, 19:58

tito

 :arrr:
Ogólnie problem jest taki:
Mam neta z kablówki - rozprowadzają go przez kabel sieciowy.
Kabelek dochodzi mi w domu do netbooka z systemem winxp. Adresy, maska itp jest w automacie - net działa bez zarzutu cały czas.
Teraz: chce rozprowadzić neta w domu po wifi.
Daję "udostępnij połączenie sieciowe";
adres karty sieciowej, maskę i adresy DNS w karcie wifi mam ustawione na sztywno.
Na innym laptopie (win Vista) ustawiam adres karty sieciowej maskę i DNS daję na sztywno, jako bramę domyślną podaję adres karty wifi netbooka
Po połączeniu się z netbookiem net jest udostępniony i działa...przez 20 do 60 minut.
Później net na laptopie nie jest dostępny - ping dochodzi tylko do karty wifi netbooka; do karty LAN już nie.
Pomaga restart netbooka na kolejną godzinę.
Przeszedłem do tej kablówki 3 dni temu, wcześniej miałem z innej (tam przez modem kablowy) i w tej samej konfiguracji wszystko chodziło bezproblemowo.
Chcę, aby neta rozdzielał mi netbook ze względu na podłączenie czujki Rad@home i QCN.
Help, bo mi pkt uciekają.

Troll81

podejrzewam firewalla. Pewnie po 20 minutach leci odnowienie adresu DHCP a firewall to blokuje. wyłącz do testów wszyskie firewalle antywiry na netbooku i zpbacz czy po godzinie znów net padnie w lapku

tito

Może głupio, ale firewalla nie używam - Avast wyłączyłem i testuję; się zobaczy.

Szopler

Zaraz, zaraz...
W jakim trybie działa sieciówka WiFi na dawcy internetu?
AccessPoint, Ad-Hoc czy innym?

tito

A jak to sprawdzić?
Nigdy się nad tym, nie zastanawiałem - kilka razy w różnych warunkach robiłem takie połączenie i jedyne co, to zaznaczałem "udostępnij połączenie sieciowe". Po ustawieniu adresów na sztywno zawsze hulało.

eyu

A moim zdaniem zarządzanie energią odłącza kartę wifi w laptopie nadawczym. Ostatecznie trzeba zmienić w zaawansowanych właściwościach karty sieciowej na tryb ad-hoc

krzyszp

Cytat: eyu w 26 Luty 2012, 21:38
A moim zdaniem zarządzanie energią odłącza kartę wifi w laptopie nadawczym. Ostatecznie trzeba zmienić w zaawansowanych właściwościach karty sieciowej na tryb ad-hoc
też tak myślę :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

migawron

a nie lepiej parę zł zainwestować w router? Nie żebym miał interes w tym jakiś, ale nawet mam na zbyciu linksysa, za 40zł plus przesyłka leci do CIebie kolego :)



tito

Cytat: Troll81 w 26 Luty 2012, 20:08
podejrzewam firewalla. Pewnie po 20 minutach leci odnowienie adresu DHCP a firewall to blokuje. wyłącz do testów wszyskie firewalle antywiry na netbooku i zpbacz czy po godzinie znów net padnie w lapku

Wyłączenie Avasta nic nie dało..

Cytat: eyu w 26 Luty 2012, 21:38
A moim zdaniem zarządzanie energią odłącza kartę wifi w laptopie nadawczym. Ostatecznie trzeba zmienić w zaawansowanych właściwościach karty sieciowej na tryb ad-hoc
Po tym jak odłącza neta , sieć w całym domu działa, kompy się widzą, więc to nie to, zresztą opcja wyłączenia urządzenia jest niezaznaczona.
Ad-hoc w zaawansowanych nie występuje i tym samym nie da się włączyć.  ???

Cytat: migawron w 27 Luty 2012, 00:08
a nie lepiej parę zł zainwestować w router? Nie żebym miał interes w tym jakiś, ale nawet mam na zbyciu linksysa, za 40zł plus przesyłka leci do CIebie kolego :)

A czujki Rad@home i QCN się tam da podłączyć? Jak pisałem w pierwszym poście: ze względu na te czujki wolę, aby to był netbook.

eyu

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2010/39/pobierz-nowa-wersje-programu-do-bezprzewodowego-udostepniania-internetu.aspx
Wypróbuj ten darmowy program do udostępniania połączenia internetowego. Byc może dostawca internetu zabezpiecza się przed dalszym pod udostępnianiem, choć osobiście wątpię.

Troll81

a jak modem podłączony jest do netbooka? na netbooku ajki jest system? nie ma tam aby jakiegos firewalla? jaką masz karte sieciową w netbooku?

tito

Cytat: eyu w 27 Luty 2012, 09:29
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2010/39/pobierz-nowa-wersje-programu-do-bezprzewodowego-udostepniania-internetu.aspx
Wypróbuj ten darmowy program do udostępniania połączenia internetowego. Byc może dostawca internetu zabezpiecza się przed dalszym pod udostępnianiem, choć osobiście wątpię.
Wieczorem sprawdzę. ale też wątpię. Oficjalnie było mówione, że nie ma problemu z udostępnianiem dalej.
Do netbooka dochodzi zwykły kabel sieciowy ze switcha na dole klatki schodowej.
System to winxp, karta atheros - model sprawdzę później.

EDU Enthusiast

nie lepiej wsadzic tam wireless router?
To wyglada na problem wina; chzani mu sie zapewnie default route w protocole ktory uzywa na ta emulacje.

tito

Tak to na pewno problem wina.
Gubi po pewnym czasie całą zakładkę "sieci bezprzewodowe". Dlaczego? Nie wiem. Jak ktoś ma jakiś pomysł to spróbuję. Jak nie, to wbijam i kupuję router. Najwyżej czujki będą krócej pracować, a nie 24/dobę.

Troll81

http://support.microsoft.com/kb/821400

wyłączyć usługe zerowej konfiguracji sieci bezprzewodowej :D

EDU Enthusiast

to mu tez zblokuje udostepniane resourcow jednej sieci na droga.

tito

No owszem zablokowało, ale przeinstalowałem sterownik (na ten sam) i jakoś idzie.
Dzięki za pomoc  :parrrty: