Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wyłączy 36-letnią bazę Jantar podstawę PESEL

Zaczęty przez Dario666, 23 Luty 2015, 08:12

Dario666

http://itwiz.pl/ministerstwo-spraw-wewnetrznych-wylaczy-36-letnia-baze-jantar-podstawe-pesel/

Ku... wszędzie przekręty.

Jak widziałem tego kretyna Boni, to mi się nóż w kieszenie otwierał samoistnie. Jak można było takiego ignoranta zrobić ministrem "cyfryzacji", przecież on nie wie nawet do czego służy klawiatura. Jedyne co ma wspólnego z cyframi to to, że jest jednym wielkim ZEREM.  :bad: :bad: :bad:

Baza była pisana w asemblerze i chodziła 36 lat (wynika z tego, że powstała w 1979 roku jak jeszcze żadnych z aktualnych komputerów nie było na świecie), a teraz użyją Oracle'a opartego na Javie i Perlu i te same zadania będzie trzeba wykonać na sprzęcie MILIARD razy szybszym.... co najmniej.

kva.pl

Zastapic dzialajacego assemblera java  :facepalm2: Toz za to w Chinach pewnie by byl rozkaz rozstrzelania. W pelni zasluzony zreszta.

Pilman

Jakby to powiedziała jedna (była) pani minister - taki mamy klimat  :P

sknd

e tam, pomyślcie ile zgarnie ktoś (oczywiście nie byle przypadkowy programista) za napisanie tego czegoś w javce... Polityka prorodzinna ;)

Tomislaw

Może to firma która robiła oprogramowanie wyborcze ? Ma bogate doświadczenie   ;)



Troll81

A może umarł już ostatni programista który cokolwiek ogarniał w tej bazie i jakiekolwiek rozszerzenie jej działania już nie jest możliwe? Jeździłbyś 40 letnim autem na co dzień? Jakie ta baza miała zabezpieczenia? Na co nam baza która będzie hulać na kalkulatorze skoro jest już bezużyteczna? le pracy wymagało dodanie do tej bazy nowej tabeli? albo zmiana już istniejącej? Ile kosztował specjalista który umiał to ogarnąć? To była baza obiektowa? Ile przetwarzała zapytanie i ile zapytań na raz mogła obsłużyć?

krzyszp

Mnie dziwi, ze dotad nie przeniesiono tego do jakiego SQL'a, niekoniecznie Oracle (a nawet zwlaszcza nie do Oracle)...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Nie mogę napisać obiektywnego postu w tym temacie bo kór..... nienawidzę Javy od wersji 5 i nowszej.
Ale teraz będzie masakra <- Java ma więcej dziur niż ser szwajcarski :D
Jak ktoś znajdzie swoje dane PESEL gdzieś na jakimś forum to proszę się nie dziwić :D