Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

PRISM

Zaczęty przez lolek, 07 Czerwiec 2013, 09:15

Troll81

jeśli twoja strona nie poda przepisu jak taka bombę zbudować to za co maja ci włazić do domu??

krzyszp

Cytat: Troll81 w 08 Sierpień 2013, 19:55
jeśli twoja strona nie poda przepisu jak taka bombę zbudować to za co maja ci włazić do domu??
No jak to, skoro gościowi weszli za samo wyszukiwanie tych wyrazów w G.? (przypominam - "plecak" i "szybkowar").

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ty ich nie wyszukujesz :D znaczy sie nie planujesz zbudowania. Jedynie lubisz wyrazy plecak bomba i szybkowar i dlatego często się pojawiają na twojej stronie :D

cp

http://yro.slashdot.org/story/13/08/09/2252206/deutsche-telekom-moves-email-traffic-in-country-in-wake-of-prism  XD

Troll81


ReallyGrid

Oczywiście każde zabezpieczenie można złamać skoro człowiek je wymyślił. Chodzi tylko o efektywny czas do złamania. Jeśli informacja jest cenna ale złamanie jej zajmie tyle czasu, że już się zdeaktualizuje to IMO warto skorzystać z zabezpieczenia. Dlatego uważam, że pomysł Niemieckiego providera usług tele. nie jest taki do końca śmieszny. Ja od dawna już stosuję GnuPG (choć przyznaję, że bardzo rzadko). Oczywiście o ile spełnione są dwa warunki: wiadomość tego wymaga i posiadam klucz publiczny adresata.
I pewnie jak wiele osób cenię swoją prywatność, zwłaszcza prywatną korespondencję i pewnie jak wielu nie lubię polityki działania NSA. Więc jeśli mogę sprawić im troche problemu nad rozkodowaniem mojej wiadomości dotyczącej przepisu na wykonanie sernika to czemu nie XD haha.

BTW: klucz publiczny dodaje z automatu jako załącznik do każdego e-maila. Wystarczy dobrze skonfigurować Enigmail (plugin do Thunderbirda).

PS. Nie jestem maniakiem, który ma hopla z przerzutką na punkcie zabezpieczeń :ph34r:
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

krzyszp

http://www.dobreprogramy.pl/Eksperci-niemieckiego-rzadu-Windows-8-to-zagrozenie-bezpieczenstwa-dla-firm-i-wladz,News,45866.html

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

cp

Cytat: krzyszp w 21 Sierpień 2013, 13:27
http://www.dobreprogramy.pl/Eksperci-niemieckiego-rzadu-Windows-8-to-zagrozenie-bezpieczenstwa-dla-firm-i-wladz,News,45866.html
Oznacza to, że na maszynach z Win8 można instalować tylko trojany z NSA, ale już np. niemieckich rządowych trojanów nie :) (żart, ale mam coraz silniejsze przeświadczenie, że świat zmierza w stronę, kiedy takie paranoidalne myślenie przestanie być tylko paranoidalnym myśleniem szalenńca... niestety)

krzyszp

Obawiam się, że już dawno przestało...
Może niewielkie ma to znaczenie w prywatnym życiu, ale już polityka i gospodarka powinny stanowczo przyjrzeć się opcji "bye, bye soft i usługi closed source"...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sknd

"to, że mam paranoję, nie oznacza jeszcze, że nikt mnie nie sledzi"  ;)

krzyszp

Cytat: sknd w 21 Sierpień 2013, 21:16
"to, że mam paranoję, nie oznacza jeszcze, że nikt mnie nie sledzi"  ;)
Piękne :)

Natomiast co do śledzenia... Gdybym był szefem wywiadu w USA i miał możliwość korzystania z tych informacji, które PRISM i S-ka gromadzą to mocno bym je wykorzystywał np. w negocjacjach handlowych, a już zwłaszcza politycznych... Nie byłbym WCALE zdziwiony, gdyby stosunki Polska-USA choćby częściowo były manipulowane za pomocą informacji pozyskanych przez służby USA (mam na myśli np. naciski wykorzystujące "słabości" polityków).

Edit:
Właśnie doczytałem:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14472276,Bradley_Manning_skazany_na_35_lat_za_wspolprace_z.html

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

cp

Cytat: krzyszp w 21 Sierpień 2013, 22:29
Natomiast co do śledzenia... Gdybym był szefem wywiadu w USA i miał możliwość korzystania z tych informacji, które PRISM i S-ka gromadzą to mocno bym je wykorzystywał np. w negocjacjach handlowych, a już zwłaszcza politycznych... Nie byłbym WCALE zdziwiony, gdyby stosunki Polska-USA choćby częściowo były manipulowane za pomocą informacji pozyskanych przez służby USA (mam na myśli np. naciski wykorzystujące "słabości" polityków).

A to akurat jest praktyką tak starą, jak polityka. W tym kontekście PRISM to 'tylko' jeszcze jedno źródło tego typu informacji.

Troll81

inżynieria polityczna istnieje od czasów Machiavellego albo i jeszcze wcześniej.....

cp

Cytat: Troll81 w 22 Sierpień 2013, 18:07
inżynieria polityczna istnieje od czasów Machiavellego albo i jeszcze wcześniej.....

Machiavelli - arcyciekawa osoba, ale żeby dotrzeć do źródeł polityki musisz zejść głębiej, dużo głębiej w przeszłość. Ja bym tego szukał gdzieś w starożytnym Rzymie, czy Chinach. A i to tylko dlatego, że takiemu np. Egiptowi faraonów nie bardzo było z kim się mierzyć. Wokoło jeno piach i pasterze kóz i wielbłądów, do wpływania na których wystarczą łuk i włócznia, a inżynieria polityczna to przerost formy nad treścią.

Troll81

Rzym.... chyba na początku. Inżynieria polityczna z Galami albo Germanami? Zbieranie haków na Wercyngoteryksa albo Hannibala??? :D

cp

Cytat: Troll81 w 22 Sierpień 2013, 20:09
Rzym.... chyba na początku. Inżynieria polityczna z Galami albo Germanami? Zbieranie haków na Wercyngoteryksa albo Hannibala??? :D

A żebyś się nie zdziwił - wpływanie na wybór przywódców państw ościennych, napuszczanie jednego plemienia barbarzyńców na inne, bezwstydne szantaże, przekupstwa, etc...
chociaż zazwyczaj wystarczała polityka głoszenia propozycji kończących się "Rzym tak chce - a dla was najlepiej będzie, jeśli wy też zechcecie, albo zechcą za was rzymskie legiony"

krzyszp

Cytat: cp w 22 Sierpień 2013, 21:33
Cytat: Troll81 w 22 Sierpień 2013, 20:09
Rzym.... chyba na początku. Inżynieria polityczna z Galami albo Germanami? Zbieranie haków na Wercyngoteryksa albo Hannibala??? :D
...chociaż zazwyczaj wystarczała polityka głoszenia propozycji kończących się "Rzym tak chce - a dla was najlepiej będzie, jeśli wy też zechcecie, albo zechcą za was rzymskie legiony"
Nadal wystarcza - jest taki kraj, co demokrację przynosi na lufach czołgów...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

cp

Tymczasem w kolebce demokracji i ostoi swobód obywatelskich na starym kontynencie, czyli w UK: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14480074,Guardian__To_premier_Cameron_kazal_zniszczyc_nasze.html?lokale=wroclaw#BoxWiadTxt

Troll81

pomijam fakt że skoro ma je guardian to posiada je juz cały internet.....

krzyszp

Niemniej, jak widać, rzád Jej Królewskiej Mości równierz ma interes w tym, aby wyciszyć sprawé PRISM :/

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

cp

Cytat: krzyszp w 23 Sierpień 2013, 17:48
Niemniej, jak widać, rzád Jej Królewskiej Mości równierz ma interes w tym, aby wyciszyć sprawé PRISM :/

Ale o tym było wiadomo niemal od początku, kiedy to okazało się, że brytyjskie służby dostawały informacje uzyskane z PRISM
(tak, wiem, Captain Obvious to the rescue, ale nie mogłem się powstrzymać)

cp

http://falkvinge.net/2013/08/28/the-first-global-civil-war/

Pozostawię to bez komentarza

Troll81

Ciekawy artykuł :D

goofyx

Przepraszam, za moje może ciulowe podejście i wyszukiwanie wszędzie teorii spiskowych ;)

Jeśli chodzi o PRISM i inne tego typu rozwiązania to...
czy ktoś uważa takie rozwiązania za nowość?
Ja jestem pewny, że odkąd internet wyszedł z laboratorium i z wojska do cywili zawsze ci ostatni byli monitorowani. Tylko, ze ten temat stał się bardzo modny od wikileaks i teraz Snowdena.

A FaceBook i Google to już jest potęga jeśli chodzi o to co robi z naszymi danymi.
Powiedzmy sobie szczerze, że już samo dopasowanie reklam na FB i google do tego co akurat wyszukiwałeś jest formą monitorowania <- nie mówiąc o tym, ze reklamy po otwarciu maila po porzez www gmaila o tematyce związanej z prywatną korespondecją świadczą o tym, że google monitoruje wszystkie maile. Do czego zresztą się przyznał i "przeprosił". Choć google to myśle, mały pikuś w porównaniu z FB na którym ludzie pozostawiają maasakrycznie dużo danych o sobie.

krzyszp

100% racji...

Niestety, większość ludzi zbyt późno (albo wcale) dowiaduje się ile warta jest informacja o nich. Niemniej jednak, akceptując usługi FB, czy Google zawierasz pewną umowę i zgadzasz się na warunki, ale ja nie zawierałem żadnej umowy z NSA :/

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Ano. google nie dostarcza usług "za darmo". Tak samo zresztą inne serwisy. Ja nie mam nic przeciwko temu żeby zgodnie z obowiązującym prawem na wniosek prokuratury serwisy udostępniały dane. To oczywiste. Ale google wychodzi przed szereg. udostępnia te dane bez żadnego nakazu.

Karlik

Cytat: Troll81 w 29 Sierpień 2013, 09:04Ale google wychodzi przed szereg. udostępnia te dane bez żadnego nakazu.
Komu, gdzie i w jakiej formie udostępnia bez nakazu? Nie chcę bronić google'a, ale sama personalizacja nie musi wiązać się z udostępnianiem danych poza google. Na pewno google udostępnia dane na wniosek NSA/innych uprawnionych organów (zgodnie z Twoim postem wszystko jest ok), ale nie słyszałem, żeby komuś po prostu sprzedawał informacje. Co innego, że dostosowuje się do lokalnego systemu prawnego najczęściej, więc na wniosek rządu np. Chin (zgodnego z ich prawem?!) udziela informacji o działaczach politycznych/wolnościowych - ale znów wszystko "zgodnie z obowiązującym prawem". Jeżeli masz jakieś informacje o "wychodzeniu przed szerego" to daj znać, chętnie poczytam.

Troll81

http://www.forbes.com/sites/andygreenberg/2013/01/23/two-out-of-three-cases-where-google-hands-government-user-data-dont-involve-a-warrant/

CytatBut the new wrinkle in Google's data is a breakdown of how many of those requests approached Google with a search warrant: Just 22%, according to the company. By contrast, 68% of requests were issued only with a subpoena, which unlike warrants don't require showing a judge "probable cause"–solid evidence that the data was relevant to a crime. (The other 10% of the requests involved some sort of court order or other miscellaneous process.)

ogólnie google może z powodzeniem odrzucić te wnioski i do każdego z nich domagać się nakazu. Ale tego nie robi.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2337863/PRISM-Google-Facebook-DID-allow-NSA-access-data-talks-set-spying-rooms-despite-denials-Zuckerberg-Page-controversial-project.html

CytatCompanies are all compelled by the Foreign Intelligence Surveillance Act to hand over any information requested under the law, but they're not required to make access easier

CytatHowever, only Facebook and Google have been shown to have worked toward creating 'online rooms' in which to share data with the government, according to the New York Times report.


krzyszp

Ciekawa reakcja Linusa Torwaldsa na pytanie, czy był proszony o wpuszczenie backdoor'a do jądra Linuksa:
CytatTorvalds was also asked if he had ever been approached by the U.S. government to insert a backdoor into Linux.
Torvalds responded "no" while shaking his head "yes," as the audience broke into spontaneous laughter.
Tłumaczenie:
"Torwalds został także zapytany, czy kiedykolwiek był proszony o wpuszczenie backdoor'a do Linuksa. Torwalds odpowiedział "nie" kiwając głową "tak", co spowodowało salwy śmiechu."

Źródło:
http://www.eweek.com/developer/linus-torvalds-talks-linux-development-at-linuxcon.html

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka