2008.11: Malariacontrol.net

Zaczęty przez Bober, 07 Październik 2008, 11:57

Który projekt powinniśmy liczyć w listopadzie?

3x+1@home
2 (3.6%)
ABC@home
2 (3.6%)
Artificial Intelligence
2 (3.6%)
Climateprediction.net
2 (3.6%)
Einstein@home
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malariacontrol.net
19 (34.5%)
Milkyway
2 (3.6%)
MindModeling Beta
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
PrimeGrid
4 (7.3%)
Ramsey@home
2 (3.6%)
Rectilinear Crossing Number
2 (3.6%)
Rosetta@home
2 (3.6%)
SHA-1 Collision Search
1 (1.8%)
SETI@home
8 (14.5%)
Spinhenge@home
3 (5.5%)
Superlink
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
Docking@home
0 (0%)
Genetic Life
4 (7.3%)

Głosów w sumie: 55

Głosowanie skończone: 30 Październik 2008, 22:11

PanStaszek

Rum od ziomala z Rataj.... a dziękuję  :)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

AiDec

Cytat: Szopler w 31 Październik 2008, 15:11
Przestawiłem się na malarię... od około południa miele na 2 maszynkach.

3 maszyny, 4 rdzenie, jeden projekt - MALARIA!

3 maszyny, cztery rdzenie, RAC`a brak :P   XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Hehe... mam konto a rac w boincstats podskoczy jak zaktualizują :P

eclipse99

Jaki jest sens wybierania na projekt miesiąca projektu w którym nie można założyć konta?

Bober

Jakiś czas temu była jeszcze możliwa.

3Rni

missing or bad parameter: invite_code

w takim razie dzieki bardzo za taki projekt miesiaca  :(

Bober

Przepraszam was bardzo, ale jak robiłem ankietę rejestracja była otwarta. Projekt nie tak dawno przeszedł z fazy beta na pełną sprawność i jestem tym (inv_code) nieco zaskoczony  >:(

Nie ma wyjścia musicie poprosić admina o kod.

eclipse99

Nie lepiej wystąpić z taka prośbą w imieniu BOINC@Poland?

Bober


malpi

Ja z chęią takie zaproszonko przyjme, bo w chwili obecnej nie mam jak liczyc projektu miesiąca



Bober

Dobra już requesta wysłałem, mam nadzieję, że zostanie pozytywnie rozpatrzony.

eclipse99

Może na wszelki wypadek powinniśmy dodać do zasad, iż w przypadku braku możliwości założenia konta (np. ostatniego dnia miesiąca) w wybranym projekcie, projektem miesiąca zostaje drugi w kolejności?

Bober

Chyba nie ma takiej potrzeby. Z założenia drugi projekt na liście jest projektem "rezerwowym" i przy wszelkich problemach z pierwszym liczymy drugi. Dotyczy to również problemów z rejestracją/obsługą systemów.

Troll81

Fakt :D taka zasada była :D

Kret_polny

A tak btw - widzę, że malaria ma strasznie krótki termin do zaraportowania jednostek, raptem kilka dni.  :ph34r: Istnieje jakiś projekt, w którym jeszcze szybciej należy odesłać jednostki?  ;)

Machloj

mam pytanko: czy u was też nie ma obciążonego proca na 100% jak się liczy malarka? skacze mi na kładzie od 60 do 80% z rzadka na 100% wejdzie...

3Rni

u mnie obciążenie 0%  :( a tak poważnie to jaka w końcu decyzja z projektem m-ca????

to juz 3 dzien listopada a sprawa nierozwiazana...... SETI czeka  XD

Troll81

ci którzy mają konto na malarce to liczą malarkę a reszta jak kto chce XD

AiDec

Cytat: Kret_polny w 02 Listopad 2008, 15:05
A tak btw - widzę, że malaria ma strasznie krótki termin do zaraportowania jednostek, raptem kilka dni.  :ph34r: Istnieje jakiś projekt, w którym jeszcze szybciej należy odesłać jednostki?  ;)

GPUGrid



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

eclipse99

Cytat: Troll81 w 03 Listopad 2008, 10:41
ci którzy mają konto na malarce to liczą malarkę a reszta jak kto chce XD

Czyli jak sobie wybiorę Einsteina to też mi się do Grand Prix będzie liczyło? :D

TJM

Może punkty za projekt miesiąca powinny obejmować główny i zapasowy, bo na pewno za każdym razem znajdzie się ktoś komu główny nie ruszy choćby na części kompów.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Machloj

nie bo wtedy setowcy ciągle by punktowali...poza tym GP  w moim przekonaniu ma wspierać liczenie projektu miesiąca...

RAD-Poland

#142
Cytat: eclipse99 w 03 Listopad 2008, 17:54
Cytat: Troll81 w 03 Listopad 2008, 10:41
ci którzy mają konto na malarce to liczą malarkę a reszta jak kto chce XD

Czyli jak sobie wybiorę Einsteina to też mi się do Grand Prix będzie liczyło? :D
NIE
ewentualnie w grę wchodzi projekt rezerwowy

w tym miesiącu mamy szczególną sytuację - podczas trwania ankiety zmieniły się warunki (poczekajmy na odpowiedź admina projektu Malaria Control)
w zależności od odpowiedzi podejmiemy próbę rozwiązania problemu


np.: przyszły mi na myśl takie rozwiązania:

1) dla osób które się zgłoszą, że świadomie chciały wziąć udział w projekcie miesiąca i nie mogą założyć konta, do Projektu Miesiąca (Grand Prix) zaliczone zostaną punkty z projektu rezerwowego z uwzględnieniem odpowiedniego współczynnika korekcji

2) udostępnić/upublicznić numer Weak account key Provides limited access to your account projektu Malaria Control naszego SKB@P i użytkownicy byliby identyfikowani numerami hostów

3) ...

korekta punktów Projektu Miesiąca (Grand Prix) byłaby dokonana po zakończeniu miesiąca

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

buninek

Cytat: RAD-Poland w 03 Listopad 2008, 19:00
1) dla osób które się zgłoszą, że świadomie chciały wziąć udział w projekcie miesiąca i nie mogą założyć konta, do Projektu Miesiąca (Grand Prix) zaliczone zostaną punkty z projektu rezerwowego z uwzględnieniem odpowiedniego współczynnika korekcji

Moim zdaniem powinny być brane z automatu, o ile to nie problem techniczny.
Przecież należą do teamu. Zgłaszanie akcesji - jakieś takie dziwne.
Czy liczą w tym miesiącu seti świadomie, czy nie, nie powinno mieć żadnego znaczenia.
Warunek w dniu 1.11 nie miały konta na Malariacontrol.net

RAD-Poland

#144
Cytat: buninek w 03 Listopad 2008, 20:04
Moim zdaniem powinny być brane z automatu, o ile to nie problem techniczny.
Przecież należą do teamu. Zgłaszanie akcesji - jakieś takie dziwne.
Czy liczą w tym miesiącu seti świadomie, czy nie, nie powinno mieć żadnego znaczenia.
Warunek w dniu 1.11 nie miały konta na Malariacontrol.net

SETI aktywnie liczy obecnie 613 użytkowników z tej liczby może 13 policzyłoby projekt miesiąca, no może przesadziłem, niech będzie 31
reszta nigdy by nie liczyła projektu miesiąca, ponadto z rankingu projektu Malaria Control ok 50-100 osób zrobiłby się ranking SETI

nie uprzedzajmy faktów, może Bober będzie miał jakieś informacje

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

buninek

Cóż nikt nie był przygotowany. Zaistniała sytuacja jest problematyczna, ba w następnych miesiącach mogą wystąpić inne, zupełnie nieprzewidziane.

3Rni

czekam na decyzje  :-[
a tymczasem moje kompy pokrywają się kurzem



XD  XD  XD  XD

Troll81

ten to chyba utopiony był...

Bober

Póki co nie dostałem odpowiedzi, ale też coś strona malaria nie działa, więc na chwilę obecną nie jestem w stanie sprawdzić.

PBT_marian_boss

W związku z brakiem współpracy ze strony projektu miesiąca :) (próbki zawieszają się co powoduje blokowanie dalszego przeliczania) przełączam SKB@P na SETI.

KrzychuP

#150
Ciekawe, bo u mnie Malaria regularnie pobiera i przelicza się.  :arrr:
Więc nie tak szybko z przełączaniem!!!  :attack:
Może trzeba by zresetować projekt w managerze.

TJM

Hm miałem też taką akcję że mi się przeliczanie zatrzymało - 0% proca na dwóch zadaniach i stały sobie bez żadnego postępu, ale myślałem, że to była wina managera.
Btw, SKB@P dalej jadą na managerze 6.2.14 ? Według dev teamu to jedna z najbardziej niestabilnych wersji i ma całą masę bugów, ten dziwny błąd który wcześniej występował w enigmie od czasu do czasu to prawdopodobnie jeden z nich.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Seciarze pewnie się cieszą :D

PBT_marian_boss

Cytat: KrzychuP w 04 Listopad 2008, 09:16
Ciekawe, bo u mnie Malaria regularnie pobiera i przelicza się.  :arrr:
Więc nie tak szybko z przełączaniem!!!  :attack:
Może trzeba by zresetować projekt w managerze.

Resetowałem 2 razy i za każdym razem ten sam objaw. Napisz jaką masz wersję managera. PM dostaje ostatnią szansę zmienię wersję managera i zapuszczę go jeszcze raz. Jeżeli się nie uda to sorry.

PBT_marian_boss

Zmieniłem wersję managera na 6.2.19, kolejny restart projektu  Malariacontrol.net i niestety zatrzymuje się po przeliczeniu próbki blokując dalsze liczenie. W obecnej sytuacji puszczam SETI chyba, że wymyślimy coś lepszego do liczenia.

Troll81

kilka dni temu to bym polecił FreeHALa bo doił punkty ostro :D teraz to pewnie na milky byśmy najwięcej pozgarniali :D

KrzychuP

Dziś zauważyłem u mnie nowy rodzaj unitów z nazwą zaczynającą się od "opt..."
Obsługuje je nowa aplikacja: "Estimation of parameters of infection dynamics (variable duration, max 4h) 1.60"
W managerze zadań windows pojawia się jako: transmission_160.exe
Ten rodzaj próbek ma zkaszaniony pasek postępu - od razu skacze do 100%. Ale się przelicza od 1.5h do maks. 4h (te 4h to o ile dobrze rozumiem pojawiają się w nazwie aplikacji).

TJM

U mnie te zadania były od początku miesiąca, tylko że z jakiegoś powodu wywalają się z błędem od razu na starcie. Reinstalacja javy nic nie pomaga, jestem jednym z tych których dosięgnął ten tajemniczy problem - chyba nawet na forum o tym pisze.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

Mam pytanko jakie macie ustawienia w preferencjach projektu.  Malaria Control to kilka aplikacji, niektóre testowe.

Run malariacontrol simulation application   Yes
Run malariacontrol test application   No
Run map predictor application   No
Run optimizer application   No

z pierwszą i drugą nie miałem nigdy problemu zarówno pod Windowsem jak i Linuksem
obecnie kilka dni testowałem czwórkę na windzie i są drobne problemy (np  czasy obliczeń 0.01 sek innym razem kosmiczny czas ok 70000sek za tę samą punktację co za ok 1h - nie polecam tej optimizer application

sprawdźcie ustawienia, może w tym jest problem, teoretycznie najbardziej stabilna powinna być jedynka - podstawowa aplikacja projektu

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

#159
Słuchajcie, MAM JUŻ KOD!!!

Znajdziecie go w pierwszym poście tematu, tylko nie zapomnijcie go zdeszyfrować  :arrr: