Jak długo mają przechodzić punkty z głosowań?

Zaczęty przez Troll81, 08 Sierpień 2009, 18:39

przez ile kolejnych miesięcy mają przechodzić punkty z głosowań??

1 miesiąc
8 (27.6%)
2 miesiące
2 (6.9%)
3 miesiące
4 (13.8%)
4 miesiące
0 (0%)
5 miesięcy
0 (0%)
6 miesięcy
7 (24.1%)
dłużej
2 (6.9%)
aż do zwycięstwa danego projektu w PM
1 (3.4%)
wcale
5 (17.2%)

Głosów w sumie: 29

Głosowanie skończone: 29 Sierpień 2009, 01:18

Troll81

no to lecimy. na razie punkty przeszły tylko z jednego miesiąca :D w zależności od wyników ankiety będziemy przenosić je dłużej lub krócej.

emik

przechodzenie powinno trwać tyle ile karencja - 6 miesięcy


AiDec

Punkty nie powinny przechodzic. Taka jest moja opinia.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pantarhei

Ja myślę, że jednak powinny ale nie za długo.
Jeden, góra dwa miesiące.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

X X X

Albo jest kumulacja albo jej nie ma. Jestem za tym, żeby jednak była. To daje większe szanse mniej popularnym projektom a o to przecież w PM chodzi, prawda?

Aegis Maelstrom

Niby tak, ale problemy z akumulacją są dwa:
1) Z powodu akumulacji może wygrać projekt, którego znaczna większość nie chce i nigdy by go nie wybrała. To ma plus pt. promocja projektów, ale: czy promocja nie powinna zaczynać się od argumentacji dlaczego właśnie ten projekt mamy liczyć i przekonania liczydłowych?
2) akumulacja zachęca do głosowania strategicznego (np.: "teraz i tak wygra projekt X, ale jeśli zacznę pracować nad projektem Y, to za parę miesięcy..."). I ponownie mam nadzieję, że to nie spowoduje rezygnacji z argumentowania na rzecz konkretnych projektów czy postaw i rzeczowej dyskusji co i dlaczego robimy jako team  :) ).

Ogólnie bardzo cenię inicjatywę PM i staram się w niej uczestniczyć i ścigać, głosowanie jest O.K., ale co do akumulacji mam poważne wątpliwości. Ona ma swoje plusy: daje dodatkową szansę bardzo zmotywowanym grupkom wewnątrz drużyny - ale też są wspomniane minusy.

X X X

Zatem pozostaje przyjąć symetryczne zasady - skoro jest 6 miesięcy karencji, to niech i głosy kumulują się tylko z ostatnich sześciu miesięcy. To kompromisowa propozycja. Daje szanse mniej popularnym projektom i zabezpiecza przed wynaturzeniami.

AiDec

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 08 Sierpień 2009, 20:49
Albo jest kumulacja albo jej nie ma. Jestem za tym, żeby jednak była. To daje większe szanse mniej popularnym projektom a o to przecież w PM chodzi, prawda?

Generalnie nie. Generalnie chodzi o to, aby PM zostawaly projekty ktore wiekszosc chce liczyc. A kumulacja spowoduje ze beda wygrywaly rowniez projekty ktore chce liczyc zaledwie 20% naszej spolecznosci (a 80% nie chce). Dlatego z mojej strony zdecydowany sprzeciw.



Jesli chodzi o promocje mniej popularnych projektow, to temu sluzy dzial Zdobycze->Podium w rankingu zespołu w projekcie (http://www.boincatpoland.org/smf/zdobycze/podium-w-rankingu-zespolu-w-projekcie/), gdzie ma miejsce rywalizacja o pierwsze miejsce w zespole w danym projekcie, a jak wiadomo pierwsze miejsce najlatwiej zdobyc w najmniej popularnych projektach :). A ze to dziala mozecie stwierdzic patrzac na moje statystyki :).




@Moderator: Prosze o dodanie do ankiety mozliwosci zmiany glosu. Byc moze ktos chcialby zmienic zdanie przed zakonczeniem trwania ankiety.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Ależ 20% nigdy nie przegłosuje 80%! Przecież ranking jest widoczny i zawsze można obstawić kontrkandydata.  >:(

Troll81

możliwość zmiany głosu dodana. Co się tyczy mojego zdania: pot o jest agitacja i namawianie by liczyc dany projekt :D jak projekt jest neiepopularny :D to znaczy że nie broni się należycie...

Troll81

panowie konczymy glosowac :D bo trzeba by wiedziec na ile przechodza punkty o ile wogole

Sergeant

Kwartał to wystarczająco duża ilość czasu sumowania punktów. Nie jest za długa, więc nie zostanie PM projekt, którego będzie popierać kilka osób. A dzięki kumulacji może zostać PM projekt, któremu zabrakło parę punktów do zwycięstwa. To znaczy właśnie, że projekt taki będzie jednak liczyć sporo osób.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Bober


X X X


Troll81

głosujta głosujta bo jutro zamknięcie ankiety

a jak już zagłosujemy to przepadło. różnice w głosowaniu są niewielkie i nawet jeden głos może zaważyć na tym jak długo będą przechodzić punkty.

Voice1980

Jak dla mnie wystarczą 2 miesiące. Będzie w sam raz... to co ma się obronić to się zdąży obronić.

Przy 6 miesiącach, myślę że mogą być pewne "wynaturzenia". Nie jestem zwolennikiem sytuacji, w której PM to projekt, na który przykładowo zagłosowały 6-cio krotnie 2 osoby..już jest 12 głosów po pół roku. Takie jest moje zdanie.

X X X

Voice, a pozostałych 4998 członków teamu w tym czasie poleciałoby na półroczną wycieczkę i zapomniało zagłosować?;)

Voice1980

:) to był tylko teoretyczny przykład pokazujący jak 2 zawzięte osoby mogą spowodować, że projekt na starcie 6 miesiąca kumulacji "zostawia w tyle" całą resztę.

Po prostu gdzieś to mi nie pasuje  ;)

X X X

Tych dwóch "zawziętych" ma do dyspozycji 12 głosów, a reszta teamu prawie 30 tysięcy, więc póki liczący będzie grał fair, to żadni zawzięci nic nie zrobią. A na dodatek chyba nie ma obowiązku liczenia PM. W przypadku WCG coś takiego byłoby dla mnie nie do przyjęcia - organicznie nie znoszę tego korporacyjnego pieszczoszka, którego głównym zadaniem jest robienie dobrego PR.

Kryniek

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 28 Sierpień 2009, 21:03
...W przypadku WCG coś takiego byłoby dla mnie nie do przyjęcia - organicznie nie znoszę tego korporacyjnego pieszczoszka, którego głównym zadaniem jest robienie dobrego PR.

Nieważne nawet, że przy tym PR robi wiele dobrego?

X X X

Pewnie, że robi. Na tym właśnie polega PR. Jakby nie robił, to byłaby klapa wizerunkowa, a na coś takiego takie korporacje nie mogą sobie pozwolić.

Nie bądźmy naiwni - przemysł farmaceutyczny, to jedna z najpilniej ochranianych branż i nic wartościowego nie staje się publicznie dostępne. Zatem nie staje się przedmiotem przetwarzania rozproszonego.

Troll81

a wiec punkty przechodza na jeden miesiąc. a potem przepadają.

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler


lolek

większość ma zawsze rację o ile ja jestem jej częścią  ;) , niech się więc stanie wola teamowiczów