2009.10: VTU@home

Zaczęty przez Troll81, 29 Sierpień 2009, 14:38

Który projekt powinien zostać projektem miesiąca w październiku?

ABC@home
1 (1.6%)
AQUA@home
3 (4.9%)
Climateprediction.net
5 (8.2%)
Cosmology@home
1 (1.6%)
DistRTgen
0 (0%)
Genetic Life
2 (3.3%)
Laiden Classical
0 (0%)
MalariaControl
1 (1.6%)
Magnetism
0 (0%)
MilkyWay
8 (13.1%)
QMC@home
3 (4.9%)
Rectilinear Crossing Number
2 (3.3%)
SETI@home
8 (13.1%)
Spinhenge
11 (18%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
uFluids
1 (1.6%)
VTU
15 (24.6%)
Yoyo@home
0 (0%)

Głosów w sumie: 60

Głosowanie skończone: 25 Wrzesień 2009, 20:57

PanStaszek

Zostały 2 dni do następnego PM a tu faktycznie nadal nie ma czym walczyć. 4 próbki na serwerze mogą nie wystarczyć  ;D, wiec proponuję już zastanawiać się nad innym (wynikającym z regulaminu) projektem.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

ksysju

Hi

Chyba nie jest tak źle. 
Pisze, że niby 10 do wysłania, a "od reki"  dostałem z 30 wu.

ksysju

rzyrant

Jeden z moich komputerów, który kręci tylko VTU też ma zapas WU na 2 dni.

Voice1980

..chyba coś wykrakaliśmy. Projekt nieaktywny od ok 15-tej. Robią dla nas zapasy?  :)

X X X

VTU znów zimne. A nie mówiłem? To niechybnie celowa zagrywka zwolenników Spinhenge. ;D

RAD-Poland

#45
10 min temu ruszyło

Cytat2009-10-01 21:37:31|vtu@home|Scheduler request succeeded: got 5 new tasks
2009-10-01 21:37:46|vtu@home|Scheduler request succeeded: got 4 new tasks
2009-10-01 21:44:34|vtu@home|Scheduler request succeeded: got 4 new tasks
2009-10-01 21:44:49|vtu@home|Scheduler request succeeded: got 5 new tasks
2009-10-01 21:45:04|vtu@home|Scheduler request succeeded: got 9 new tasks

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

gielo

Cytat.. wszystko dobre byleby nie nasze

Taaa, może i nasze było by dobre jeżeli enigma miałaby jakiś większy sens. Dla mnie liczenie tego projektu nie ma sensu bo niczego nie wnosi w naukę. To moje osobiste zdanie i nie każdy się z tym zgodzi jako że wiem że sa tacy co liczą enigmę. Ja jednak jak już udostępniam moc swojego komputerka i płacę wyższe rachunki za pobór prądu to niech to się przynajmniej na coś przyda.
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



X X X

Cytat: gielo w 03 Październik 2009, 18:54jak już udostępniam moc swojego komputerka i płacę wyższe rachunki za pobór prądu to niech to się przynajmniej na coś przyda
Patrząc na liczbę Twoich punktów nie przejmowałbym się tymi rachunkami aż tak bardzo. Każdy liczy co chce. Chętnie policzyłbym jakiś polski projekt, który uszczęśliwiłby ludzkość. Problem w tym, że niczego takiego nie ma. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Wraca sprawa polskiego projektu naukowego. W teamie jest wiele osób studiujących - spróbujcie zainteresować polskich naukowców ideą Boinc, może coś wartościowego uda się uruchomić.

lolek

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 03 Październik 2009, 21:05
Patrząc na liczbę Twoich punktów nie przejmowałbym się tymi rachunkami aż tak bardzo.

A ja też jestem ciułaczem i się nimi przejmuję.  A co do projektów ja też chciałbym liczyć polskie projekty, ale będę robił to jak znajdę jakieś sensowne. Z całym szacunkiem dla TJM`a i jego enigmy.
Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 03 Październik 2009, 21:05
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.


X X X

No to zostaje nam AP26, polski podprojekt PrimeGrid - zapraszam do głosowania na niego w głosowaniu na PM listopada.

lolek

AP26 tak ale na grudzień, o ile kojarzę będzie wtedy tam wyścig i sesef planuje skończyć aplikację na ATI. I wtedy pozamiatamy tam  :attack:

X X X

Sesef planuje... tylko za planowanie nie przyznają punktów. Jak będzie aplikacja pod GPU, to będzie punktowała jak kopalnia złota i nie będzie trzeba nikogo do niej namawiać. Promować projekt trzeba teraz, kiedy nie ma aplikacji, a w meczu przegrywamy 6:20.

Troll81

ale jeśli w wyścigu będziem mieli te aplikacje jako jedyni.....


CytatZobaczyć miny zdziwionych niemców.... bezcenne....

lolek

dla tego ja ciągle optuje za PG na grudzień. Jeśli wszystko by poszło zgodnie z planem to w wyścigu zdeklasujemy innych razem wziętych   :attack:    :parrrty:

X X X


PanStaszek

A nasz PM leży i kwiczy. Chciałem się przerzucić z konkursu Seti , bo tam też wszystko leży a tu dupa. Maszyny marzną bo nie mają co liczyć. Może jednak trzababy się bardziej zastanowić , zanim się wybierze na PM jakiś trzeciorzędny projekcik zza wschodniej granicy.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

X X X

A przynajmniej porozumieć się z nimi, czy są przygotowani na takie PM. Albowiem nawet pierwszorzędne projekty mają okresowe przerwy. Ale nie ma tego złego... licz SETI, ku chwale teamu!
XD
Swoją drogą, to zastanawiająca jest wyjątkowa słabość naszego teamu akurat w SETI. Może ktoś z pamięcią historyczną wyłożyłby sprawę młodszym stażem?

PanStaszek

Chciałbym liczyć SETI ale on też leży a buforki się kuuurczą !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

lolek

Cytat: stachu @ fiddex w 05 Październik 2009, 17:56
A nasz PM leży i kwiczy. Chciałem się przerzucić z konkursu Seti , bo tam też wszystko leży a tu dupa. Maszyny marzną bo nie mają co liczyć. Może jednak trzababy się bardziej zastanowić , zanim się wybierze na PM jakiś trzeciorzędny projekcik zza wschodniej granicy.

Nawet w twojej wypowiedzi widać, że nie tylko "trzeciorzędne" projekty mają problemy. Ja się podłączyłem do POEM, traktuję ten projekt awaryjnie, tam zawsze jest co liczyć  :)

Aegis Maelstrom

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 05 Październik 2009, 18:06
Swoją drogą, to zastanawiająca jest wyjątkowa słabość naszego teamu akurat w SETI. Może ktoś z pamięcią historyczną wyłożyłby sprawę młodszym stażem?

Moim skromnym zdaniem to nie nasza drużyna jest wyjątkowo słaba w SETI, tylko konkurencja tam jest wyjątkowo mocna. To projekt flagowy, z długimi tradycjami, liczą go wszyscy, do tego niektórzy skupiają się wyjątkowo na nim (np. zespół Phoenix Rising). Podobnie jest z innymi wielkimi projektami, zwłaszcza World Community Grid (choć ten długo zaniedbywaliśmy, chyba m.in. z powodu niskiej dojności...) czy Einstein@Home. Na tym tle Rozetka trzyma się nieźle.

Ponadto to nasze miejsce 13. jest w pewnej mierze nieco na wyrost biorąc pod uwagę fakt, że ćwierć naszych punktów to sama Milka. Siódme miejsce w tym dojnym projekcie mocno nas winduje w statystykach sumarycznych.

Do tego dochodzą punkty z projektów dojnych i z którymi jesteśmy związani (PrimeGrid, Enigma...) - no i fakt, że walczymy we wszystkich projektach i zewsząd przynosimy punkciki. Rozkładając siły dość równo między różne projekty możemy w różnych miejscach przegrywać z zespołami celującymi w jeden/kilka przedsięwzięć, ale na totalu już jest O.K. :)

Bober

Cytat: Aegis Maelstrom link=topic=2923.msg81417#msg81417

Ponadto to nasze miejsce 13. jest w pewnej mierze nieco na wyrost biorąc pod uwagę fakt, że ćwierć naszych punktów to sama Milka. Siódme miejsce w tym dojnym projekcie mocno nas winduje w statystykach sumarycznych.
Niekoniecznie tak źle to wygląda - weź pod uwagę, że drużyny nad nami też ostro cisną Milkę i dodatkowo historycznie bardzo dojne SETI. Wrażenie na mnie robi Team 2ch, który ma 1,5 mld pkt w WCG. Ciekawe na którym miejscu by byli, jakby punkty rzeczywiście oddawały włożoną pracę.

PanStaszek

Cytat: lolek w 05 Październik 2009, 18:31
Cytat: stachu @ fiddex w 05 Październik 2009, 17:56
A nasz PM leży i kwiczy. Chciałem się przerzucić z konkursu Seti , bo tam też wszystko leży a tu dupa. Maszyny marzną bo nie mają co liczyć. Może jednak trzababy się bardziej zastanowić , zanim się wybierze na PM jakiś trzeciorzędny projekcik zza wschodniej granicy.

Nawet w twojej wypowiedzi widać, że nie tylko "trzeciorzędne" projekty mają problemy. Ja się podłączyłem do POEM, traktuję ten projekt awaryjnie, tam zawsze jest co liczyć  :)


No ba zupełnie bezczynny nie będę i jak się wyczerpią zapasy to podłączam się na WCG, a różnica między oboma projektami jast taka, że liczę w konkursie SETI bo chcę,  a w PM bo wypada jeśli się jest członkiem teamu, nawet jeśli jest trzeciorzędny (projekt nie team, oczywiście)  ;D.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

3Rni

jest jakiś sposób żeby to liczyć? czy projekt leży i kwiczy?

nie mam tam konta a race SETI się skończył i trzeba gdzieś powera skierować

ps. BAM!|Zapisz się do projektów

Zaloguj:
Tworzenie konta w VTU@Home -> Projekt wyłączony

Szopler

wyłączony jest chwilowo... dzisiaj odesłałem nieco WU - punkty zaliczone... coś widać kombinują ;)

ksysju

Witam

Projekt ma co kilka dni przerwy, ale nie za długie, po kilka godzin.  Większy buforek i można nic nie zauważyć.

Dziś, teraz, działa bez problemów.
ksysju

Troll81

Chyba zafundowaliśmy im kryzys urodzaju :D

Voice1980

Zdaję się, że SKB@P nie liczy w VTU@home dla naszego kraju. Może ktoś władny ustawi to przy okazji? W sumie szczegół ale.... ALE..  :D

Troll81

MOże tylko rozjechane statsy...... bo siara żeby nasz flagowiec mielił pod inną banderą.......

PBT_marian_boss

Witam, SKB@P nie może odesłać przeliczonych próbek do VTU. Sytuacja taka trwa już 2 dni. Czy ktoś z was ma podobne problemy? Może jakieś rozwiązanie problemu?

Szopler

Tak - dawać mu fizycznie z mamnagera "Zaktualizuj..." i liczyć, że akurat serwer będzie dostępny %)

Troll81

Fakt.... VTU nie wytrzymuje naszego zmasowanego natarcia :D

Niekumaty Burak

O ile się nie mylę był na forum pomysł by uprzedzać admina projektu że będzie większe zapotrzebowanie na próbki. Oczywiście nie dotyczy to takich projektów jak Seti i Primegid.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

AiDec

Cytat: PBT_marian_boss w 22 Październik 2009, 11:48
Witam, SKB@P nie może odesłać przeliczonych próbek do VTU. Sytuacja taka trwa już 2 dni. Czy ktoś z was ma podobne problemy? Może jakieś rozwiązanie problemu?

Nie mam takich problemow - predzej czy pozniej odsyla, a ze deadline dlugi wiec problemu nie widze.

Ale jakbym mial taki problem, to albo skorzystalbym z report_results_immediately, albo z poganiacza co godzine.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

ja mam poganiacza ustawionego razem z freehalem :D

cezar

No i 3 miejsce na świecie jest  :parrrty: :parrrty:





Troll81


Peciak

Ale dajcie jakiegoś linka do statystyki obliczeń miesiąca października naszego zespołu bo ze strony www.boincatpoland.org zniknęła

znalazłem ......... jak zwykle okazałem się ślepcem

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

PBT_marian_boss

Cytat: PBT_marian_boss w 22 Październik 2009, 11:48
Witam, SKB@P nie może odesłać przeliczonych próbek do VTU. Sytuacja taka trwa już 2 dni. Czy ktoś z was ma podobne problemy? Może jakieś rozwiązanie problemu?

No i sprawa się wyjaśniła. Nie mogłem odesłać próbek więc zacząłem drążyć temat i okazało się że u mojego providera zmieniali serwer Proxy na nowszą wersję. Nowa wersja czyta jakieś pole w pakiecie którego nie czytała stara i blokuje pakiety, dlatego wysyłka nie mogła dojść do skutku. Niestety dopiero dziś udało się ustalić co i jak, próbki które miały starczy deadline poszły się je... :(
Można się wkur..., co?

3Rni

do kiedy trwają teraz PM? do końca m-ca czy jakoś inaczej?