Milkyway@home

Zaczęty przez Bober, 28 Sierpień 2007, 22:40

sesef

Cytat: 3Rni w 14 Wrzesień 2009, 07:14
u mnie staneło i szukało ati
wiec w app_info zamieniłem:

<type>ATI</type>    na  <type>CAL</type>


ps. dałem 0.20 na moja pomixowaną wersje Cruncha - manager 6.10.0 a klient 6.5.0  :P

Tak u Crunchera jest ATI rozpoznawane jako CAL w klientach 10.0.x jako ATI dlatego u niektórych może nie działać.

X X X

#561
Generalnie wersja koprocesorowa wymaga 6.10 i jest totalnie zbugowana, co potwierdzają na mlecznym forum. Dlatego puściłem po staremu (bez coproc) z użyciem nowej aplikacji 0.20. Jak wersja 6.10 stanie się zalecaną, to można będzie pobawić się z koprocesorem. Teraz szkoda punktów.

Poza tym wyliczono, że na obniżce i optymalizacji wyszliśmy minimalnie na plus, więc radujmy się!
:parrrty:

@Raptor, Twoje wyliczenia nie uwzględniają obniżki, patrzcie na te z mlecznego forum:

Before: 74 credits / 67 seconds = 1.10 credits per second
After: 53 credits / 46 seconds = 1.15 credits per second
Nice reduction, isn't it?

Raptor77

uwzględniają obniżke :)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Tomasz R. Gwiazda

#563
hmm, pociagnelem optymalke pod GPU, napisalem pliki w projekcie i zmienilem ATI na CAL
i mi milka mowi ze nie moze znalesc serwera HTTP :>

Edit: konkretnie taki text: Scheduler request failed: HTTP internal server error


Edit2: dobra poszlo, wypieprzylem caly katalog milky, pozwolilem sciagnac jej co chciala, wgralem optymalke i app info, zmodyfikowalem co trzeba i zabanglalo :)

X X X

Na mailu masz moje app.

Szopler

Jaki najsłabszy radeon pozwala liczyc milky i wyrabiac sie w deadline?

Pigu

zadziała to na 6.5.0? wywala mnie na coproc, zmiana ati na cal nie pomaga :(

X X X

Coproc działa tylko w 6.10.x. W niższych wersjach trzeba wywalić te zapisy i jechać na standardowym app.

@szopler, tu jest lista: http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/pages/ATIStreamSystemRequirements.aspx#cards
Osobiście odradzam schodzenie poniżej R4770.

tito

Cytat: Szopler w 14 Wrzesień 2009, 21:48
Jaki najsłabszy radeon pozwala liczyc milky i wyrabiac sie w deadline?
Najwolniejsze co może liczyć to 3850 - liczy unit (na optymalce 0,19 więc sporo wolniejszej  )w 244 sekundy i daje maksymalnie 20000 (po redukcji) kredytów dziennie.

Pigu

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 15 Wrzesień 2009, 00:17
Coproc działa tylko w 6.10.x. W niższych wersjach trzeba wywalić te zapisy i jechać na standardowym app.

tzn ciachnąć tę linijkę i będzie ok?

X X X

Możesz nawet zostawić, ale pozamieniaj liczbę 1 na 0. ;)

Szopler

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 15 Wrzesień 2009, 00:17
Coproc działa tylko w 6.10.x. W niższych wersjach trzeba wywalić te zapisy i jechać na standardowym app.

@szopler, tu jest lista: http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/pages/ATIStreamSystemRequirements.aspx#cards
Osobiście odradzam schodzenie poniżej R4770.

Taa, tylko ja chcę kupić kartę "na start" żeby móc pracować na kompie... Jak się zdecyduję na coś i nazbieram kasy to kupię ATI5870 albo NV GT300 ;). Punkty muszą lecieć... do tego czasu

Pigu

@tito
dzięks, zaraz obadam

jak to jest z czasami liczenia wu - zgodnie ze stoperem faktyczny czas liczenia jest równo 2x dłuższy od pokazywanego w managerze przy n2? przy n4 faktyczny czas będzie 4x dłuższy od pokazywanego?

3Rni

jak masz więcej rdzeni cpu to lepiej daj n1 a na cpu licz seti w wyścigu

PanStaszek

Prościej chyba starego przeedytować z 19 na 20.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Pigu

po zmianie w xml nazwy pliku app (2x), nazwy brook.dll na brook64.dll (2x) oraz num app na 20 wali błędami  :shame:

X X X

Panowie, przecież wystarczy w dostarczonym app zrobić tylko dwie zmiany:
- liczbę koprocesorów dać na 0
- dodać n2 lub n4
i jest OK!

    <avg_ncpus>1</avg_ncpus>
    <max_ncpus>1</max_ncpus>
    <coproc>
      <type>ATI</type>
      <count>0</count>
    </coproc>
    <cmdline>n4</cmdline>

satanetv

No niby tak i ja wiem ze wszystko robie dobrze na XP 32 + cat 8.12 wszystko ok a na vista  x64 juz robilem wszystko i dupa. i to napewno nie wina app ani aplikacji. czegos brakuje w viscie mi

X X X

Jeśli to Vista, to pewnie brak pewnej aktualizacji systemu. Może jednak sięgniesz do readme? Tam jest adres MsShita, gdzie to opisano. Mnie w Win7/64 7.1000 niczego nie brakuje i działa na sterownikach 9.5/9.8.

gielo

Ja mam taki problem, że po wgraniu optymalki wali mi błędami i pisze aby usunąć app_info. Oczywiście jak usunę wszystko działa oki na standardowym kliencie milky. Teraz pytanie do was. Otóż zależy mi wyłącznie na tej optymalizacji sse3 jako że nie posiadam radeona a jak czytałem milka pod nvidia nie działa i zostaje tylko CPU. MAM nowego klienta 6.10.3 więc czy wogle opłaca się instalować tą optymalkę, a jeżeli tak to co poprawić aby było oki ?
Mój app_info (a właściwie dostarczony z optymalką):

<app_info>
    <app>
        <name>milkyway</name>
    </app>
    <file_info>
<name>milkyway_0.18_SSE3AMD_x86_64-pc-linux-gnu</name>
<executable/>
    </file_info>
    <app_version>
<app_name>milkyway</app_name>
<version_num>16</version_num>
<file_ref>
    <file_name>milkyway_0.18_SSE3AMD_x86_64-pc-linux-gnu</file_name>
    <main_program/>
</file_ref>
    </app_version>
    <app_version>
<app_name>milkyway</app_name>
<version_num>18</version_num>
<file_ref>
    <file_name>milkyway_0.18_SSE3AMD_x86_64-pc-linux-gnu</file_name>
    <main_program/>
</file_ref>
    </app_version>
</app_info>


pytanie może nie do końca dotyczy liczenia na gpu, no chyba ze milki już pod nvidia działa ;] ale jest wiele pytań tutaj o optymalizacje że wali błdami więc się podpinam pod temat.
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



satanetv

Co do konfiguracji to wyglada ok. A milka działa już na NV od prawie miesiąca.

X X X

Jak widzę wgrałeś optymalkę pod Linuksa - czy pracujesz pod Linuksem?  ::)

gielo

Tak pod siduxem i do tego amd64 bit. Już sobie poradziłem. Ze strony z jakiej to zasysałem były 2 optymalki pod milkę na sse3. Wywaliłem tą co miałem i dałem tą drugą i wsio chodzi oki. Dziwne bo jedna i druga miała taką samą wielkość, przeznaczona pods ten sam proc i system. jedynie data utworzenia różniła się o 2 dni. Ta co chodzi ok i mam ja obecnie jest o 2 dni nowsza hehe  %)
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



X X X

Już wiemy co zabiło Milkę. To była... grypa.

Hmm, trochę to banalne...
:wth:

PanStaszek

Liczmy więc WCG. To nam da szansę na znalezienie leku ma MilkyGrypę !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

X X X

Zgadzam się z Tobą i dlatego na WCG nastawiłem właśnie 400% mocy mojego Celerona 600 z 2000r. Niestety staruszek więcej niż 400% nie da rady, bo nie zdążyłby na termin.  Ale i tak powinno to znacząco pomóc w znalezieniu leku. Będę Was okresowo informować o postępie prac.
XD

Janek

Melduję, że od dnia dzisiejszego rozpoczynam liczenie w programie MilkyWay :) Pozdrawiam wszystkich liczących :parrrty:

X X X

A cóż to za rakieta będzie łapać te kilosy punktów?
;D

AiDec

Czy warto instalowac najnowsze stery ATI, czy pozostac przy dotychczasowych 9.5/9.6? Czy w najnowszych tez trzeba dorabiac pliki?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

u mnie po dograniu nowych sterow + optymalek wszystko sie posralo :) w dodatku doszedl brak probek to polozylem laske na Milke :)

gielo

Results ready to send   559
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



Tomasz R. Gwiazda

nie mowilem o dniu dzisiejszym :)

Filavandrel

a ja myślałem że coś nie tak z moim kompem że nie chce pobrać oprogramowania i WU po przyłączeniu :D
dzisiaj chyciło ;)

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

[PBT] Horpah

po wczorajszej awarii jestem o 21 k w plecy

Tomasz R. Gwiazda

patrze dzis na rankig w Milce w naszym teamie i jest taki spadochroniarz :)

nowy nowy nowy   2   Ice [DIGITAL_RECON]

w MIlce jest przypisany do nas i polski, a caly profil UK :)
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=f7385b9bdfd40096d16f503d6c55b30e

ktos wie OCB ? :)

X X X

ICE, wraz z niektórymi kolegami z DIGITAL RECON, ze smutnych względów rodzinnych postanowił przez tydzień nieco pomóc Polsce i teamowi B@P. Proszę, nie drążmy tematu, jeśli będzie chciał napisać więcej, to sam napisze.

BOINC@POLAND[HA$]

a ja wlasnie zainwestowalem w radka.
czy ktos powie mi co i jak ustawic??
narazie milka nie daje probek... wiec marnuje sie power, czyzby chybiony zakup i powrot do nvidi....????

OxyOne

jaki system, jake stery, jaka grafa itp... probki sa... ja mam...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

w razie w miel collatza :D też idzie na radkach :D

lolek

kolega roberta z nowego Team`u, przez tydzień mieli liczyć na nasze konto czy jakoś tak