Milkyway@home

Zaczęty przez Bober, 28 Sierpień 2007, 22:40

lolek

jeśli przerwie to na pewno punktów nie dostanie.

BOINC@POLAND[HA$]

wydaje mi się, że punkty są naliczone jeżeli próbka nie została wysłana ponownie do jakiegoś kompa... wtedy za przekroczenie coś odejmują z credytów.
a da sie zaraportowac próbkę z 80% wykonaniem.. ??? bo nie słyszałem o tym.

Czasami climate dawał credyty za osiągnięte progi % w próbkach ale tam liczy się tygodniami....

lolek

Nie da się, poza klimate

Tomasz R. Gwiazda

jak tam te APP rozsylane przez Milke ? Daje rade ? ktos porownywal z wczesniejszymi app (optymalkami recznie wgrywanymi) ?

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

tlusty25041

jakie optymalizacje proponujecie pod milke
system to win 7 proc i7920 3,8ghz z ht
czy na gts250 oplaca sie tez liczyc
i jaki moze byc recent jakby komp chodzil ok 12h dziennie

Tomasz R. Gwiazda

gdzies widzialem ostatnio ze na GTS nie policzysz, tylko od GTX260 w gore policza.

Zawsze mozesz Collatz, GPUGrid

ksysju

Hi

Nowy system vista 64,  2xati 4770 bez crossfire.  Boinc widzi obie karty. Stery 9.12 (bez ccc)

Podłączenie do milkyway. Pobrał wu dla cpu i gpu  (choć w ustawieniach ma by nie brał dla cpu) 
Punktacja za wu na gpu jest bez zmian.  liczy po jednym wu na kartę. Czas 267s. Obciążenie kart na 90%,  Temp. 80 stopni.

Jeszcze się pobawię app_info coby bardziej obciążyć grafy. Lekki OC i oby działo bez doglądania :-).

ksysju

apohawk

Nowe WU powodują błędne wyświetlanie progress bara i liczą się dłużej oraz dają więcej punktów.
Wypuszczono nową aplikację dla ATI (0.22), która ma to naprawić, a za parę dni, ma być ona oficjalną wersją w projekcie, dlatego jeżeli komuś nie przeszkadza za bardzo niesprawny pasek postępu, to można poczekać parę dni i samo się wgra.

Komunikat na forum MW:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=1600&nowrap=true#37333
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

Juz zreanimowali serwer.  Wszystko dziala

Can-D

No to może collo odżyje  ;D

Tomasz R. Gwiazda

Server outage
I'm taking the server down tonight (and probably most of the tomorrow). I've made some big changes in the assimilator and validator which should help me implement new features and debug them in the future (mainly I rewrote them in Java so I don't have to worry about memory leaks or segmentation faults). I'll be debugging them over the next couple days so expect some outages. Most notably, validation will be much stricter now; considering even though I've asked nicely we still see a lot of people trying to scam the system (scripts and single precision GPU clients for example). It's kind of sad that a few bad users have to ruin things for everyone (and make our work that much more difficult), but I guess thats the way things have to be. On another note, we've had two papers accepted recently, one to the Distributed Applications and Interoperable Systems (DAIS 2010) conference (http://discotec.project.cwi.nl/index.php/DAIS:Main), and another to the World Congress on Evolutionary Computation (CEC 2010) http://www.wcci2010.org/topics/ieee-cec-2010. I'll be making these available after the validator/assimilator upgrades. 2 Apr 2010 2:36:58 UTC · Comment

AiDec

Cytat: ksysju w 18 Styczeń 2010, 16:18
Hi

Nowy system vista 64,  2xati 4770 bez crossfire.  Boinc widzi obie karty. Stery 9.12 (bez ccc)

Podłączenie do milkyway. Pobrał wu dla cpu i gpu  (choć w ustawieniach ma by nie brał dla cpu)  
Punktacja za wu na gpu jest bez zmian.  liczy po jednym wu na kartę. Czas 267s. Obciążenie kart na 90%,  Temp. 80 stopni.

Jeszcze się pobawię app_info coby bardziej obciążyć grafy. Lekki OC i oby działo bez doglądania :-).


Kilka porad:

1. Jesli musi byc Vista to niech bedzie, jesli nie musi to zalecam przesiadke na W7.

2. Zrobic backup systemu i sprawdzic czy nie zmienia sie na korzysc czasy przeliczen przy sterach 10.1 i 10.2.

3. Sciagnac milkowa app 0.22 ( http://www.file-upload.net/download-2344330/Milkyway_0.22_ATI.zip.html ) i wrzucic do odpowiedniego folderu (cale info jest w pliku readme, wiec nie bede dublowal informacji).

4. Dzieki uzyciu app 0.22 mozna w duzym stopniu `sterowac` przetwarzaniem WU i obciazaniem grafy przez milke w stosunku do innych zadan dla grafy. Przyklady:


a). Domyslne ustawienie:

<avg_ncpus>0.05</avg_ncpus>
   <max_ncpus>1</max_ncpus>
   <coproc>
     <type>ATI</type>
     <count>1</count>
   </coproc>
   <cmdline></cmdline>

rownowazne zarazem ustawieniu:

<avg_ncpus>0.05</avg_ncpus>
   <max_ncpus>1</max_ncpus>
   <coproc>
     <type>ATI</type>
     <count>1</count>
   </coproc>
   <cmdline>w1.0 p2</cmdline>


Wykorzystuje grafe w sposob `normalny`, ze srednim priorytetem, jednoczesnie obciazajac 0.05% jednego jajka CPU na potrzeby grafy.


b).

<avg_ncpus>1</avg_ncpus>
   <max_ncpus>1</max_ncpus>
   <coproc>
     <type>ATI</type>
     <count>1</count>
   </coproc>
   <cmdline>w0.0 p3</cmdline>

Maksymalne wykorzystanie grafy, Milky na najwyzszym priorytecie (najwyzszy priorytet na grafie, nie na CPU - na CPU przetwarzanie wciaz zgodnie z zasadami BOINCa, czyli niski priorytet), przekazanie jednego calego rdzenia CPU na potrzeby grafy. Jest to moje ustawienie na codzien.


c).

<avg_ncpus>1</avg_ncpus>
   <max_ncpus>1</max_ncpus>
   <coproc>
     <type>ATI</type>
     <count>1</count>
   </coproc>
   <cmdline>w2.0 p1</cmdline>

Wciaz wykorzystanie 100% jednego jajka CPU na rzecz przetwarzania Milky na grafie, jednak samo Milky idzie na niskim priorytecie. Takie ustawienie cmdline umozliwia calkowicie plynne odtwarzanie filmow a nawet granie, mimo trzymania odpalonej Milki na kazdej grafie w kompie. Czas przeliczania WU wzrasta dwu- do piecio- krotnie na tym ustawieniu w stosunku do ustawienia b), jednak czasami moze byc przydatne (np. jako swietny zamiennik wstrzymywania liczenia Milky na czas wykorzystywania grafy do innych celow).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

tito

Gdyby ktoś nie zauważył, to validator odrzuca teraz sporo próbek i to bez względu na to czy WU przeliczył GPU ( i jaki), czy CPU. Travis nad tym już pracuje. http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=1644#38016

apohawk

Dzięki za cynk. U mnie jeszcze pokutują próbki z Collatza, co ich nachapałem, jak MW miało paść na ponad dobę.
Z tego, co w tym wątku przeczytałem, to chodzi o jakąś kaszanę w radeonach 58xx i liczą inaczej niż 48xx i się nie walidują zadania.
Tak myślę sobie, że może lepiej poczekać z wymianą 4850 rok czy dwa na 68xx, albo chociaż nowe modele 58xx (5890 może?) i porządny spadek cen.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

w zwiazku z wprowadzeniem nowych kart NV i ich cenami , ceny ATi nie spadna i to dlugo

apohawk

Patrzę w perspektywie roku, dwóch. Coś nowego na pewno wyprodukują.
No good deed goes unpunished.

tito

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/server_status.php
Feeder jest wyłączony. Problemem są karty serii 58xx które generują błędne wyniki w stosunku do oryginalnej aplikacji na CPU oraz na kartach NVidii oraz 38xx/48xx.
Jednakże dziś/jutro powinna się pojawić nowa aplikacja tylko na karty 58xx poprawiająca błędy.

tito

Upewnijcie się, że Wasze maszyny pobrały nową aplikację 0,23 - na chwilę obecną wszystkie WU przeliczone na tej aplikacji są zaliczane.

Tomasz R. Gwiazda

rozwiazuje ona dotychczasowe problemy ?

Pigu

dotychczas działałem na 2 klientach - na głównym cpu, na halowcu milka po staremu z app info przez opto

zachciało mi się to zintegrować do jednego klienta 6.10.18 i czasy z 185 poszły mi na 205 - czy można do tej wersji doczepiś app info (ew liczyć na tamtych opto po staremu ale tak by manager czuł 4+1 rdzenia)?

goofyx

Jak już mam pożyczone 3 karty 5850 to znowu milka chodzi jak chce i nie ma próbek :(

Troll81

To przejdź na dnetc

goofyx

W Callatzu liczę na razie <- eh, ciekawe kiedy sypną WU w Milce ;(

Troll81

dnetc jest bardziej opłacalny punktowo....

AiDec

...ale nie na kazdej grafie chodzi. U mnie na 5970 nie idzie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Cytat: AiDec w 08 Lipiec 2010, 11:02
...ale nie na kazdej grafie chodzi. U mnie na 5970 nie idzie.
Może pogadaj z Sesefem albo z Oxy w końcu oni głównie na tych kartach liczą

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

goofyx

Cytat: Troll81 w 08 Lipiec 2010, 10:52
dnetc jest bardziej opłacalny punktowo....
Bardziej od Milki?
Ale liczy długo <- 10h na 5858 725@900MHz

OxyOne

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 08 Lipiec 2010, 11:26
Cytat: AiDec w 08 Lipiec 2010, 11:02
...ale nie na kazdej grafie chodzi. U mnie na 5970 nie idzie.
Może pogadaj z Sesefem albo z Oxy w końcu oni głównie na tych kartach liczą

Z liczeniem DNETC nie ma problemu na żadnej nowej karcie - nie potrzebna podwójna precyzja.
Na kazdej grafie 5970 chodzi i to rewelacyjnie...

Najlepiej punktują grafy serii 5K. Dla przykładu na 1x5970 wyciagne 600k. W idealnych warunkach a uzyskałem tylko 2x udało mi sie 660k.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

Niestety, probowalem nawet na odpalonej tylko jednej 5970. Wszystkie probki wywalalo najdalej w 25 sek. Jeszcze kiedys sprobuje jak bede mial czas.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

NO to problem jest z OC, zasilaniem, chłodzeniem, sterownikami.

goofyx

Hura. Milka rzuciła kilka WU do przemielenia.

Zapytanie: Mam teraz w jednym kompie dwie grafy: 4350 + 4850 <- bez CF bo 4350 nie obsługuje CF.
Obie liczą na GPU, ale...
1xWU na 4850 w normalnych warunkach czyi jak jest sama to kwestia ok.1m:30s <- a teraz Boinc wykazuje, że obie grafy liczą w tym samym czasie tzn.: ten sam czas na 1xWU czyli 2m:49s <- dlaczego?
Liczenie na GPU dostosowuje się do najwolniejszej grafy w milce?
Bo Collaza liczy ok <- 4350 potrzebuje 3h:45m, a 4850 ok.3-4m

AiDec

#672
Cytat: Troll81 w 09 Lipiec 2010, 00:28
NO to problem jest z OC, zasilaniem, chłodzeniem, sterownikami.

- Nie ocowane
- Chlodzenie... - widziales grafe z 39C przy 100% load?  :arrr:
- Sterowniki... aaa... no coz... kazdy wie jakie sa ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Cytat: AiDec w 09 Lipiec 2010, 07:24
- Chlodzenie... - widziales grafe z 39C przy 100% load?  :arrr:
Ja mam średnio:
- 45stopni na 4350
- 75stopni na 4850 <- tylko, że wiatrak chodzi na ok.25% <- jak ręcznie ustawie 40% to utrzymuje się na 60stopni <- przy ponad 90% load

goofyx

To znowu ja.
Miałem teraz chwilę i przyglądałem się temu i się zdziwiłem.
Tak jak pisałem mam 4350 + 4850.
Zaglądałem na temperatury na kartach i obciążenia.
- 4350 nic nie robi <- nawet taktowania GPU są obniżone
- 4850 100% load <- jakim cudem ta karta liczy 2xWU na raz skoro to tylko 1xGPU? Zgłupiałem.

ps.: czy można ustawić aby np.: karta nr.1 (4350) liczyła Callaza, a karta nr.2 (4850) liczyła milkę?


AiDec

@goofyx:

39C na dwurdzeniowej 5970 :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Chyba sie nie da....

goofyx

Cytat: AiDec w 09 Lipiec 2010, 10:28
@goofyx:

39C na dwurdzeniowej 5970 :).
Jakim cudem <- chyba przy wiatraku na 100% <- ja mam 40-45%

Cytat: Troll81 w 09 Lipiec 2010, 11:14
Chyba sie nie da....
Szkoda :)

AiDec

Woda. Duzo wody.


I pompka. Mocna pompka.


I chlodnica. Duza chlodnica.



;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Cytat: AiDec w 09 Lipiec 2010, 11:40
Woda. Duzo wody.


I pompka. Mocna pompka.


I chlodnica. Duza chlodnica.
;)
eh, konserwatyści <- tylko WC proponujecie.
Powiem tak, próbowałem przez 2 godziny chłodziarki samochodowej tzn.:
1. odkręciłem wieko od skrzyni
2. odpaliłem chłodzenie w kierunku Mugen'a 2
3. i obserwowałem

Już po 2 minutach zamiast 100 stopni miałem 85 <- po godzinie zlazłem do 65-70 przy pełnym stresie.
Zakładając, że zimne powietrze szło dość powoli + otwarta przestrzeń to w obudowie 60stopni było by do osiągnięcia <- dlatego myślę w stronę jakieś mechanizmu do chłodzenia <- np.: agregat z lodówki z freonem :)