Nowy liczydłowy

Zaczęty przez G, 05 Styczeń 2009, 15:42

G

Witam!

Jestem nowy liczydłowy. Mam , jak na nowicjusza przystało, kilka pytań...
Chciałbym się dowidzieć jakie powinienem mieć czasy przeliczenia zadań dla projektu Einstein@home. Mam chipset intela i945G/GZ i P4-HT-2,8GHz z 1GB RAM. Zainstalowany BOINC Manager jest w wersji 6.4.5. Przetwarzanie obu zadań równolegle trwa 35-38 godzin do momentu odesłania- czy to aby nie za długo? Przydzielone zasoby to do 100% dla każdego z rdzeni procka.

Drugi temat , który mnie niepokoi , to wykres bieżącej statystyki uczestnika . Komputer pracuje cały czas równomiernie bez przerw na święta . Wspomniany wykres -natomiast -od 14-12 do 24-12 pnie się równomiernie do góry, a potem tworzy trapezowate zęby skacząc w dół i w górę. W miejscach jego spadków -inny wykres -całkowitych wyników uczestnika w  jest poziomy, tak jak by pecet w tym czasie w ogóle nie pracował. Czy to normalne?

Trzeci problem-pytanie dotyczy następnego kompa. A dlaczego? - bo on się przemieszcza. Mógłby okresowo wchodzić do internetu w różnych miejscowościach.  Jak go więc wpiąć do siebie , aby nie rejestrować się jako kolejny uczestnik grupy w sytuacji gdy pobieranie, przetwarzanie i odesłanie zadania odbywa się całkiem niezależnie? Czy wystarczy powołać się na już zarejestrowaną nazwę?

krzyszp

Cytat: G w 05 Styczeń 2009, 15:42
Trzeci problem-pytanie dotyczy następnego kompa. A dlaczego? - bo on się przemieszcza. Mógłby okresowo wchodzić do internetu w różnych miejscowościach.  Jak go więc wpiąć do siebie , aby nie rejestrować się jako kolejny uczestnik grupy w sytuacji gdy pobieranie, przetwarzanie i odesłanie zadania odbywa się całkiem niezależnie? Czy wystarczy powołać się na już zarejestrowaną nazwę?

Witam w imieniu wszystkich :-)

Pierwsze dwa Twoje pytania pozostawię w zasadzie bez odpowiedzi (nie mogę porównać czasów, ale wyglądają raczej sensownie). Natomiast powyższa sytuacja nie stanowi problemu. Po prostu rejestrując BOINC'a na tym kompie z tą samą nazwą użytkownika i hasłem otrzymasz po prostu... drugi komputer na tym samym koncie.
Wielu z nas tu obecnych tak robi (a nie którzy mają wręcz całe 'farmy' komputerów).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

G


Pigu

odnośnie pierwszych pytań - http://pl.boincstats.com/stats/host_stats.php?pr=einstein&st=0 może ta strona (i jej ciąg dalszy) pomoże w odnalezieniu informacji jak ten proc sobie radzi w einsteinie, pamiętaj jednak, że najwydajniejsze okazy z tej serii są z pewnością solidnie podkręcone, inne z kolei nie koniecznie chodzą 24/7 lub mogą być obciążane innymi zajęciami niż liczenie
jednoznaczną odpowiedź uzyskasz jedynie gdy któryś z kamrrratów liczących na takim właśnie procku w einsteinie się ujawni - http://pl.boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=einstein&id=434950 faktycznie coś ostatnimi dniami ciuła twa maszynka ciut gorzej

w drugiej sprawie krzyszp jak najbardziej słusznie prrrawi - http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_stats.php?pr=bo&st=0&userid=da6027e99eca31c853efdc87b8cd84fa to moje maszynki - wszystkie mają w managerze przyłączone projekty na ten sam login i pass dzięki czemu wszystkie robią na chwałę jednej pigulcowatej osoby

a tak poza tym, to witam kamrrrata na pokładzie :parrrty:


emik

witamy na pokładzie :parrrty:


Troll81

Witam karrata na pokadzie. SAchodki na wykresie moga być spowodowane:
a) błedy serwera projektu i tymczasowa przerwa w aktualizacji wysyłania statystyk
b) Czasami serwer projektu bywa obciążony i trzeba poczekać na walidację próbek
c) nie jesteś jedynym który przelicza daną próbkę, musisz poczekać aż wynik zostanie potwierdzony przez twojego wingmana (albo dwóch) i do tego czasu kredyt może nie zostać przyznany
d) serwer boincstats może mić czkawkę i nie zrobił ci ładnego wykresu ale to nie znaczy że tój komp nie pracował. aktualny stan punktowy najlepiej sprawdzać na stronie projektu, zanim boincstats zaktualizuje tę informacje może minąć czasem sporo czasu.

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

G

Hej!
Dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.javascript:void(0)