2008.07: Cosmology@home

Zaczęty przez Bober, 07 Maj 2008, 00:34

Który projekt powinniśmy liczyć w lipcu?

ABC@home
2 (3.6%)
Climateprediction.net
5 (8.9%)
Cosmology@home
14 (25%)
Einstein@home
1 (1.8%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malariacontrol.net
2 (3.6%)
Milkyway
3 (5.4%)
MindModeling Beta
1 (1.8%)
PrimeGrid
2 (3.6%)
Proteins@home
0 (0%)
QMC@home
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Riesel Sieve
2 (3.6%)
Rosetta@home
8 (14.3%)
SHA-1 Collision Search
3 (5.4%)
SETI@home
11 (19.6%)
Spinhenge@home
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
TANPAKU
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
2 (3.6%)
Yoyo@home
0 (0%)

Głosów w sumie: 56

Głosowanie skończone: 28 Czerwiec 2008, 00:08

Bober

Głosujemy w ankiecie na ten projekt, który naszym zdaniem powinien w lipcu stać się obiektem szczególnego zainteresowania liczydłowych zrzeszonych w B@P. Naturalnie, w miarę możliwości, wszyscy zainteresowani powinni się do wyników ankiety dostosować.

W razie braku jednostek w wybranym projekcie, liczony będzie projekt wspierający tj. drugi na liście.
W ankiecie nie uwzględniam projektów, które mają jednostki jedynie sporadycznie oraz poprzedniego zwycięzcy.

Zachęcam wszystkich do pisania w niniejszym temacie, które projekty wybieracie i dlaczego oraz do namawiania innych do swoich typów.

Pigu


emik

ja znów climata - pora ruszyć jednostki leżące na moim dysku


AL


PMG

cosmo. teraz troche obniżyli punktowanie ale zawsze.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach


Pigu


PBT_marian_boss


KrzychuP


Troll81

A ja prime grid bo liczą roblem znaleziony przez polaka

Timaxi



Machloj


PMG

Mam pytanie - może poprzednie projekty wykluczyć na trochę dłużej ? Bo tak się bedziemy kisić tylko w kilku (5-7) projektach a taki np. Leiden nie będzie miał nigdy szans na wejście ?

Może zrobić tak ze z tej puli wybieramy projekty i wykluczamy je aż pula się nie opróżni ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Bober

Ale przecież mamy wolny wybór. Jeżeli ktoś jest podobnego zdania, to nie zagłosuje na projekt, który był niedawno.
Natomiast myślę, że po jakimś czasie będzie można zrobić głosowanie tylko z projektami, które jeszcze nigdy nie wygrały.

Troll81

Jestem zdania że projekt po wygraniu powinien byc blokowany przez następne 6 miesięcy. To powinno wystarczyć. Ponadto można by uzywać naszej maszynki do podbijania RAC w małych projektach, ze względów prestiżowych itp. W końcu istnieje jeszcze formuła boinc :D

Pigu


IThorne

Cosmo, nie lubię Rosetty i SETI (choć ostatnio go liczę).

Nie ma to jak głosowanie negatywne :D



buri

Rosetta :> Kurde biore udział tylko 4 projektach bo na maj załączyłem jeszcze WCG i jakoś trudno mi głosować :P Mam slabiutki procesor i nie lubie się rozdrabniać na dziesiątki projektów.
Zgodze się, że ten projekt co raz wygrał można by na 6 miesięcy wykluczyć z możliwości głosowania - przerwa się przyda bo tak np. Rosetta już 2 raz idzie na projekt miesiąca :)

Bober

#18
Hmmm. Na czerwiec zaplanowany jest w projekcie POEM konkurs zwany POEM-Athon.



Zgłosiłem nas.
Także można to wziąć jakoś pod uwagę wybierając PM :P

bazaq

Riesel Sieve - bo z matmy zawsze byłem cienki,a teraz próbuje to sobie odbić ;)

Troll81

Nasz okręt flagowy rzucić do wyścigu o "czarny POEMat" :D

[PBT] Horpah

to ta ankieta niech będzie na czerwiec i lipiec
weżniemy udział w tym poematycznym konkursie a później się przestawi na projekt który wygra w ankiecie

REPAIRMAN

Tak czy siak  niby jest wybierany projekt miesiaca a i tak wiekoszosc sobie liczy to co im przyznaje najwiecej punktow ( dojne projekty - :D )  i zastanawia mnie ze tak  robia ci  co maja wiecej "hallo"  sorki za dygresje ale kazdy ma swoje zdanie. Nic tylko jak najwiecej punktow naskrobac ale jak jest wybierany projekt miesiaca to albo sie podpinaja pod niego ( z minimum % udzialem swojego procka na ten projekt bo nieoplacalne w punkty  ) albo wogole sie nie podpinaja :D.


Napisal bym wiecej ale moglo by byc o to wiecej za duzo :D

Wiec milego weekedny dla wszystkich ( ja tam licze rosetta dalej :D )




Bober

Dobra. Zgodnie z ustaleniami na forum, ze względu na odbywający się w czerwcu międzynarodowy wyścig w projekcie POEM, projektem czerwca zostaje POEM, natomiast w aktualnej ankiecie wybieramy projekt lipca.

xer


[PBT] Horpah

a ja tym razem na Cosmology@home, trochę liczę pod linuxem, całkiem przyjemny projekt

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

geconboinc

wybralem malarie... wiec mam nadzieje ze cos z tego bedzie...      

   

kcbigfoot

SHA-1 Collision Search :) narazie jestem tylko na 3. miejscu w Polsce.
Pozdrawiam
...::: My homepage :::...
Wydaje Ci się, że mnie znasz ? Masz rację, wydaje Ci się. Przemyśl to !



Boinc Stats

IRC Stats

Szopler

Widzę, żę 50 pkt za unit kusi ;) punkciki, punkciki...

PMG

Bardziej kusiło jak miało 100 pk za jednostkę

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Troll81


Pigu

Cytat: Troll81 w 04 Czerwiec 2008, 10:44
a jeszcze bardziej 1000 albo i 10k :D
tyle nigdy cosmo nie dawało, a 100 to nieodległa przeszłość

Troll81

Jak dla kogo ta nieodległa przyszłość

Szopler

Jeszcze tylko tydzień głosowania. Cosmo wygra i nabijemy teamowi punktów...
Wyczyścimy im serwer z unitów ;P

Troll81

jak drugi zbiórkowy potworek zacznie liczyć :D

AiDec

#36
Zostalem przekonany do cosmo.



Ale korzystajac z okazji chcialbym cos zaproponowac. Jest to moja prywatna opinia i prosze jedynie o wziecie jej pod uwage, a nie `wieszanie na mnie psow` za odmienny poglad na sprawe.

Uwazam ze glosowania na projekt miesiaca nie sa idealnym rozwiazaniem. Dobrym, ciekawym, ale uwazam ze mozna zrobic cos lepszego. Jak juz ktos tutaj zauwazyl, wybierajac co miesiac inny projekt dla teamu, nie bedziemy osiagali jakichs wiekszych sukcesow.

BOINC@Poland osiagnal zaszczytne pierwsze miejsce w RALPH`ie. I teraz najwyzszym priorytetem powinno byc u3manie tego miejsca, a wybierac nalezaloby kolejny projekt w ktorym team staralby sie zdobyc podium. Mozna by bylo wybrac to przykladowe Cosmology i ciagnac je az do momentu zdobycia pierwszego miejsca i dopiero wtedy kolejne glosowanie na kolejny projekt i znow zdobywanie pierwszego miejsca. IMHO wlasnie w ten sposob B@P zdobyloby wieksza popularnosc/respekt. Oczywiscie w przypadku cosmo zdobycie pierwszego miejsca byloby mocno czasochlonne biorac pod uwage czolowke, a moze i niemozliwe ze wzgledu na francuzow. Cosmo podalem tylko jako przyklad. Moze jakis inny projekt? I tutaj nalezaloby wziac pod uwage w jakim projekcie mamy faktyczne szanse na zdobycie 1-go miejsca (z uwzglednieniem dostepnosci WU).  Oczekuje Waszych opinii i (kulturalnej) dyskusji w tej kwestii.


Edit:
No tak, dalem ciala. Nie doczytalem ze podobna propozycja (Lista szczytow do zdobycia - http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,1640.0.html ) juz jest brana pod uwage... Posta nie bede kasowal, moze Wam o Liscie szczytow przynajmniej przypomni :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Zajęcie 1 miejsca z dwoma maszynkami jest raczej nierealne dla teamu. Za mały RAC po prostu. Trzebaby przekonać resztę członków teamu. A to już jest spory problem sądząc po tym jaki mamy RAC w POEMathon.

Machloj

co tam nierealne...trzeba być optymistą! na enigme się szykujmy i tyle...tak chyba będzie najłatwiej :) a do października to cosmo albo riesel sieve...

Szopler

No i jeszcze jest całkiem nowy Magnet ;). unity liczą się godzinkę... tylko nie wiem ile dają punktów bo im serwer padł. Chyba z nawału pracy hehe...