[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Troll81

się miejsce znajdzie :D może u mnie w serwerowni :D

PBT_marian_boss

Cytat: Bober w 29 Wrzesień 2008, 15:48
Chyba można już przełączyć sprzęt na Enigmę. A przynajmniej zablokować pobieranie zadań PrimeGrid.

Już przełączony.

Cytat: Bober w 29 Wrzesień 2008, 15:48
Tak. Limit wyczerpany.

No niestety nie mam gdzie włożyć SKB@P IV. Ale może najpierw złóżmy III a potem będziemy się martwić.

Troll81

fakt. :D Jak złożymy skb@p III to można podyskutować o mieszkanku na ewewntualnych następców :D może AiDec przgarnąłby do siebie?? ponoć ma tani prąd :D

Machloj

a może byśmy grafikę zaczęli dokupywać? :)

Szopler

Uważam, że to dobry pomysł! Po złożeniu SKB@P III rozpoczynamy akcję zbiórki kasy na grafę do każdego z naszych maleństw... :)

OxyOne

hmm a moze do istniejacych nabyc tylko grafy i liczyc na nich?? cały komp kosztuje co taka grafa i miejsca nie potrzebuje - PS3gird moze liczyc?....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

PBT_marian_boss

No grafika mi się zmieści jeszcze :P

OxyOne

Cytat: PBT_marian_boss w 30 Wrzesień 2008, 13:09
No grafika mi się zmieści jeszcze :P

noo.. zapoznajmy sie z tematem co i jak uwazam ze to dobry pomysł
... jak uwazacie??
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

IThorne

Najpierw SKB@P III, potem możecie składać na grafę.



Troll81

Spadnie trochę ilosć sponsorów. Boi grafa może liczyć tylko jeden projekt na razie. A złożony komp wszystkie projekty. Ktoś rzuca kasę by potem wybrać projekt miesiąca i go liczyć a może nie chcieć brać udziału w PS3Grid i już kasy nie rzuci.

AiDec

#730
Cytat: Troll81 w 30 Wrzesień 2008, 12:05
fakt. :D Jak złożymy skb@p III to można podyskutować o mieszkanku na ewewntualnych następców :D może AiDec przgarnąłby do siebie?? ponoć ma tani prąd :D

Jak pisalem wczesniej - za duzo z tym problemow. Poza tym biorac pod uwage ile pracuje i jak rzadko jestem w domu (i nie spie), to byloby naprawde ciezko dopilnowac wszystkiego, tak jak powinno to byc zrobione. No chyba ze Linux i ktos bedzie tym sterowal zdalnie. Ale mimo wszystko nie rozwiazuje to wszystkich problemow.


Cytat: IThorne w 30 Wrzesień 2008, 13:25
Najpierw SKB@P III, potem możecie składać na grafę.

Nie. Najpierw zastanowienie sie nad grafami, a pozniej skladanie kompa. Jesli bedziemy `bardzo` chcieli GPU, to trza by pomyslec nad inna mobo - chodzi mi o mobo z trzema PCI.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Cytat: Troll81 w 30 Wrzesień 2008, 13:25
Spadnie trochę ilosć sponsorów. Boi grafa może liczyć tylko jeden projekt na razie. A złożony komp wszystkie projekty. Ktoś rzuca kasę by potem wybrać projekt miesiąca i go liczyć a może nie chcieć brać udziału w PS3Grid i już kasy nie rzuci.

no oki rozumiem tylko ze jak chłopak nie ma miejsca to gdzie wstawi? masz jakies pomysły? po co SKB@P III, IV czy tez XXXX jak nie ma gdzie go umiescic? wtedy bedzie sie rozmawiało " jestem ciekaw jaki projekt BY liczyŁ jakBY chodziŁ" Czy spadnie ilesc sponsorów? nie wiem nie produkujemy serwerów co tydzien nie mam porównania. Skladany jest ok co 5-6 miesiecy jak bedzie to bedzie nie ma zadnego deathline istny totolotek. uwazam i nie kazdy musi sie z tym zgadzac ze powinienen jechac na 2 projektach to max a nie skakac jak zabka z projektu na projekt do niczego nie dochodzac.
pomyslec trzeba o innych sponsorach np. o PBT_marian_boss to on wkłada najwiecej ale sie tego nie widzi, widzi sie sponsa który dał 50 zł a ze chlopak musiał go zlozyc ustawic instalowac ocowac itp tojuz dupa to ze daje miejsce i prad to tez mały pikus a wcale nie musi.

Wiec j/w uwazam ze jaknie ma miejsca to nie ma co sie wygłupiac z nowymi kompami tylko znalezc inne rozwiazanie.

Nigdy nie wyczytalem aby ktos napisal DZIEKI MANIEK !! za to ze kompy masz pod swoja opieka. Wiec to robie DZIEKI MANIEK za opieke nad kompami.


Cytat: PBT_marian_boss w 30 Wrzesień 2008, 13:09
No grafika mi się zmieści jeszcze :P

dał do zrozumienia czytaj miedzy wierszami...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

NetMonitoringu. Wszyscy jestemy wdzięczni Marianowi za to co robi. To spore poświęcenie z jego strony. jak silniej rozpropagujemy ideę SKB@P to może jeszcze nowi sponsorzy dołączą. Nie przeliczłabym jednak zasług na złotówki. Dla jednego 10 złotych to dużo a dla drugiego 100 to jak smarknąć. Dlatego każdy kto się dorzuca jest wart podziękowań. Zrobiłem specjalną ankietę gdzie można wyrazić swój głos w sprawie ewentualnego składania kasy na karty albo kompa numer 4. Oczywiście na wątku SKB@P będzie się toczyła dyskusja w tej sprawie jednak myślę że wyniki tej ankiety powinny być brane pod uwagę. W końcu mamy w teamie niejaką demokrację a wyniki głosowanie przełożą się też w jakiś sposób na sponsorów. Jak komuś nie spodoba się idea kupowania drogich kart by liczyły jeden projekt to po prostu nie da kasy i tyle. Ludzie zagłosują portfelami. Jak ktoś chce żeby RAC Teamu znacząco podskoczyło to może dorzuci się do karty graficznej. Ktoś liczył ile takich kart trzebaby kupić by zająć 1 miejsce w GPU Grid?? pamiętajmy też że płyta z triple sli będzie też znacząco dużo kosztować. może wystarczy zwykłe SLI?? ale to już kwesta na dyskusje nad budową SKB@P III.

maxim

#733
Asus P5Q-E ma miejsce na 3 karty. Gorzej z ich rozmieszczeniem bo odleglosci miedzy nimi nie duze.

EDIT:
AiDec - czy konieczna jest obsluga SLI (plyta z chipsetem nvidia) aby gpugrid liczyl na 2 lub 3 kartach ?

Pozdro

AiDec

Cytat: maxim w 30 Wrzesień 2008, 15:13
Asus P5Q-E ma miejsce na 3 karty. Gorzej z ich rozmieszczeniem bo odleglosci miedzy nimi nie duze.

EDIT:
AiDec - czy konieczna jest obsluga SLI (plyta z chipsetem nvidia) aby gpugrid liczyl na 2 lub 3 kartach ?

Pozdro

Niestety nie wiem. Ale z tego co do tej pory zaobserwowalem, to dla GpuGrida nie powinno to miec znaczenia. Dla przykladu u mnie trzy wlozone karty chodza prawidlowo pod XP, ktory obsluguje jedynie zwykle SLi, a nie triple SLi (ktore jest dostepne tylko pod Vista). Wiem, ze to akurat przyklad software`owy a nie hardware`owy, ale nie zdziwiloby mnie gdyby Grid nie mial pod tym wzgledem zadnych wymagan.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

grid nie lubi sli wcale :P bez wyłączenia nie pójdzie więcej wu na raz

maxim

Ale pytanie jest czy pojdzie na zwyklym chipsecie. Tzn czy bedzie liczyl na dwoch lub trzech kartach.

Troll81

#737
z tego co piszą AiDec i Pigu to wystarczą 3 sloty pcix16 i będzie hulać. Żadnego sli nie potrzeba.


http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=13595&katid=60

Mozna 4 takie płyty zmieścić w jednej obudowie ATX :D oszczędziłoby to troche miejsca marianowi w serwerowni :D co wy na to koledzy??  Problemem byłby ewentualnie jeden port PCI-EX X1 na tejże płycie. Więc nie dałoby rady podpiść je pod GPU Grid. Ale dzięki małym rozmiarom moglibyśmy u mariana zamiast 3 kompów zmieścić 6 (dwa normalne i jeden z 4 płytkami w środku.

emik

z tego co obserwuję to w Enigmie nasze komputerki pokazują na co je stać


Mori

W końcu Intele, i mam nadzieję, że z optymalkami... I stąd taki efekt.

Troll81

one ogólnie są szybkie :D

Mori

Dlaczego SKB@P ciągle liczy Prime'a? Czy to na punkty tam się tak długo czeka? I czemu coś ostatnio mało w Enigmie widać?

Szopler

Był problem z pobieraniem work unitów przez SKB@P w Enigmie. Poczytaj w wątku o tym projekcie...

OxyOne

ja tam nie mam problemu z paczkami ....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

PBT_marian_boss

Cytat: Mori w 07 Październik 2008, 21:33
Dlaczego SKB@P ciągle liczy Prime'a? Czy to na punkty tam się tak długo czeka? I czemu coś ostatnio mało w Enigmie widać?

Nie wiem dlaczego pokazuje w BAM cały czas Prime, może naliczają zaległe punkty i dlatego tak się dzieje. Zgodnie z głosowaniem od pierwszego października SKB@P liczą Enigmę.

Troll81

dlaczego SKB@P nie ma jakiegoś ładnego profilu na boincstats?? Przynajmniej ja nie znalazłem

Bober

Z komputerkami wszystko ok? Słabo zapunktowały dziś w Enigmie  :-\

OxyOne

Cos wogole słabo punktuja..
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

enigma ma jakiś downtime

Bober

#749
No tak. Znowu ten sam problem "client error - downloading"  w jednym a w drugim "compute error" >:(

TJM

#750
Hm co może być wyjątkowego w konfiguracji SKB@P że łapią się na jakiś dziwny błąd, który nie występuje na innych kompach ?
Nie jest to czasami jakiś bug managera 6.2.14 ? Bardzo mało jest takich managerów podpiętych do projektu, właśnie wyciągam z bazy dodatkowe statystyki i zobaczę czy inne kompy z tą wersją nie miały też dziwnych problemów. 
Występujący błąd sugeruje, że brakuje sygnatury dla pliku ze słownikiem, co nie może być prawdą bo tego słownika używa połowa workunitów (wszystkie awgly100) i natychmiast błąd miałby każdy komp podpięty pod projekt...


Pełna lista hostów na których wystąpiły tego typu błędy, może mają coś wspólnego:

mysql> select distinct(hostid) from result where stderr_out like '%-123%';
+--------+
| hostid |
+--------+
|   2381 |
|   3408 |
|   6344 |
|   6878 |
|   8040 |
|   8082 |
+--------+
6 rows in set (1 min 7.10 sec)


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

PBT_marian_boss

#751
1. Dyskusja na ten temat chyba nie w tym wątku.
2. Błąd pojawił się także przy próbie uruchomienia SETI, po restarcie maszyn SETI ruszyło z liczeniem. Czekam na odblokowanie Enigmy.



Wydaje mi się, że to odpowiedni wątek do dyskusji o problemach z SKB@P.

Bober

OxyOne

Cytat: TJM w 17 Październik 2008, 14:12
Hm co może być wyjątkowego w konfiguracji SKB@P że łapią się na jakiś dziwny błąd, który nie występuje na innych kompach ?
Nie jest to czasami jakiś bug managera 6.2.14 ? Bardzo mało jest takich managerów podpiętych do projektu, właśnie wyciągam z bazy dodatkowe statystyki i zobaczę czy inne kompy z tą wersją nie miały też dziwnych problemów. 
Występujący błąd sugeruje, że brakuje sygnatury dla pliku ze słownikiem, co nie może być prawdą bo tego słownika używa połowa workunitów (wszystkie awgly100) i natychmiast błąd miałby każdy komp podpięty pod projekt...


Pełna lista hostów na których wystąpiły tego typu błędy, może mają coś wspólnego:

mysql> select distinct(hostid) from result where stderr_out like '%-123%';
+--------+
| hostid |
+--------+
|   2381 |
|   3408 |
|   6344 |
|   6878 |
|   8040 |
|   8082 |
+--------+
6 rows in set (1 min 7.10 sec)




Panowie po długich wzmaganiach z Boinc Manager doszedłem do celu. bylo ciezko ale dałem rade.
wnioski i rozwiazania:
- nie uzywac managerów seri 6.x.xx 32 i 64 bit- porazka sezonu 2008
wszystkie maja bład przepełnienia buforu pamieci czyli... wielkie G. mam Viste 64 i zauwazyłem ze mam problem z pobraniem i wysyłka próbek, ciezko sie przeliczały czyli długo. po analizie zauwazyłem ze Manager 6.x.xx to padło. tworzy mi uzytkownika boinc_master. boinc_master to nie to samo co boinc manager - zachowuja sie jak 2 osobne progsy np. po wyłaczeniu Boinc managera boinc_master działa dalej mało tego w menadzerze zadan nie ma w nazwie uzytkownika trzeba wcisnac "pokaz procesywszystkich..." tam jak zauwazyłem na 3 maszynach boinc.exe wpierdziela 100% rdzenia i ok 105Mb pamieci ram!!! mało tego to sie Boinc Manager wiesza - problemów co nie miara. Bardzo ciezkie odinstalowanie menadzera.

- po zainstalowaniu 5.10.45  32 i 64bit brak problemów po staremu. wszystko biega wysysłanie i odbieranie jak nalezy, boinc.exe zabiera tylko 16Mb i uwaga tylko 00% rdzenia. wszytkie rdzenie licza projekt a nie potrzymuja boinca.exe, brak zwieszek, brak "boinc nie moze sie połaczyc z netem" (jakos tak) podczas obliczen mozna pracowac - nie ma przyciec.

roznica chociaz nie sugerujcie sie tym  i nie przeliczajcie miedzy 6.x.xx i 5.10.45 jest naprawde duza. dla przykladu Xeon 8 core wyrabiał mi mniej punktow w seti niz Q9450 z 4 core srednio o 2-3K a sa tak samo taktowane i posiadaja te same rdzenie tylko nazwy kodowe rdzeni sa inne dla odróznienia co jest Q a co X i 2x mniej rdzeni teraz juz wiem po tygodniu sie juz klaruje. boinc.exe zabierał rdzen co za tym szlo inne procesy były zamulone wszystko szarpało co wydłuzało przeliczanie o ok 1H 10m.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

ja używam managera w wersji 6 i nic mi nie zgrzyta

TJM

Przy single user setupie manager 6.x spisuje się dobrze, ale juz przy instalacji jako service miałem poważne zgrzyty i wróciłem do 5.10
Większe użycie procesora też widoczne jest gołym okiem - przy jakichś 2k zadań w kolejce boinc 6.x wciąga już co nieco procesora, na screenie poniżej zjadł ponad 50s w ciągu mniej więcej 30 minut od uruchomienia (upgrade do wersji 6.3) wskakując co chwilę na jakies 3-8% użycia mocy, podczas gdy na starszym 5.10.45 musiałem mieć znacznie więcej zadań zanim zaczął się w ogóle pojawiać w menadżerze po posortowaniu według czasu CPU.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni

dobrze prawicie ja tez jadę na 5.10.45 tylko chwile bylem na wersji 6.x na 1 kompie i miałem dość.....

Troll81

a ja wciąż uważam multiselect za dobry krok :D

TJM

Multiselect jest wypas. Wersja 6.x jest dużo bardziej rozbudowana od zaplecza, to co widać to tylko wierzchołek góry lodowej - pojawiły się nowe opcje w plikach xml i flagi dla zadań, także nowy typ zadań - takie które mogą przełączać się między cpu intensive/non intensive (chociaż kij ich tam wie, czy to skończone czy jeszcze nie), prawdopodobnie jest też obsługa zadań wykorzystujących więcej niż jeden rdzeń (chociaż też nie wiem czy już skończone) no i oczywiście 15002800 nowych błędów i problemów.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

taka już dola programów że piszą je ludzie :D

OxyOne

Cytat: TJM w 18 Październik 2008, 01:32
Multiselect jest wypas. Wersja 6.x jest dużo bardziej rozbudowana od zaplecza, to co widać to tylko wierzchołek góry lodowej - pojawiły się nowe opcje w plikach xml i flagi dla zadań, także nowy typ zadań - takie które mogą przełączać się między cpu intensive/non intensive (chociaż kij ich tam wie, czy to skończone czy jeszcze nie), prawdopodobnie jest też obsługa zadań wykorzystujących więcej niż jeden rdzeń (chociaż też nie wiem czy już skończone) no i oczywiście 15002800 nowych błędów i problemów.

dorwałem bete na 64bit i w logach zauwazyłem ciekawy wpis
- CUDA not installed -jakos tak - no cooprocesor - jakos tak -- hmm ciekawie
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]