[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

OxyOne

Cytat: PBT_marian_boss w 16 Listopad 2008, 21:43
No dobra Koledzy i koleżanki, jaką płytę i RAM proponujecie, bo CPU już wybrany Q6600 ? Proszę o fachowe opinie najlepiej potwierdzone testami :)

najlepiej płyte główną
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

albo nową płytę metallica :D

lukaszde

Taka mysl mi przyszla do glowy:
Najwiekszym graczem wsrod sklepow komputerowych jest KOMPUTRONIK. Moze ktos ma znajomosci, a moze napiszemy oficjalne pismo do nich i tutaj mozna zagrac na 2 fronty:
- zakupy po cenach hurtowych, albo z jakimis upustami i z naszej strony bedzie reklama ze komputronik pomaga
- komputronik finansuje jeden SKB@P, oni pisza sobie autoreklama ze ich komputery sa najlepsze bo licza dla nas i my jestesmy najlepsi itd. My robimy im reklame.

Co myslicie o takiej akcji ?

Troll81

napisz to samo w dziale promocja zespołu :D

problem jest jeden. Nasz grupa nie ma charakteru oficjalnej organizacji. NIe mamy nipu i regonu ani wpisu w KRS. myślisz że ktoś tak po prostu da nam kompa?? Jak nie może odpisać darowizny od podatku??

jarod_e

Troll ma niestety racje. Bez założenia stowarzyszenia lub innego tworu z NIPem nie mamy czego szukać w firmach.
Poza tym popatrzmy na to realnie - ile różnych osób zagląda na stronę w ciągu miesiąca żeby im się opłaciła taka reklama ?
Pominę już samą firmę, która teraz coś słabo przędzie.  |-?

Może lepszym sposobem byłoby stworzenie (chyba że już mamy) banera i upychanie go gdzie się da po stronach. W ten sposób moglibyśmy przyciągnąć więcej osób do liczenia,  a więcej osób = więcej potencjalnych sponsorów  8)

Machloj

nie no...panowie! nie róbmy jaj! już w tamtym miesiącu seti było liczone na krzywy ryj...przeca z WCG nie ma żadnych problemów....poza tym projektem backupowym jest milka...mchl! rusz swój kapitański tyłek i odłącz z łaski swojej skb@p od sety!  :attack: :attack: :attack: :attack: :attack: :attack: :attack:

Pigu


Troll81

pigulec, przeginasz z tym setem.

IThorne

Ja również żądam odłączenia projektu SETI od SKB@P. Wygrał inny projekt i ten powinien byc liczony (jedyne wyjątki to chyba Ralph i Enigma, bo tak było wczesniej ustalane, że mogą byc liczone).

Jak chcecie SETI w SKB@P to przekonajcie tylu ludzi na forum by wygrał w głosowaniu.



Bober

Panowie, ale zanim zaczniecie burzyć wodę, sprawdźcie. SKB@P nie liczy Seti od 29.11, obecnie schodzą tylko punktu z pending.

KrzychuP

noo kapitanie, chyba niektórych pieniaczy trzeba będzie dla ostudzenia nerwów przeciągnąć pod kilem  :P XD

PBT_marian_boss

No szlak mnie trafi zaraz, najpierw proszę sprawdzić co liczy SKB@P a potem bić pianę.
Żądam oficjalnych przeprosin dla wszystkich którzy zostali niesłusznie posądzeni o matactwa.

Troll81

Marian a obudowa już dotarła czy poczta daje ciała?

PBT_marian_boss

Tak w piątek wieczorem dotarła obudowa, zasilacz i napęd. Zapomniałem całkiem o tym i trochę się zdziwiłem jak koleś przyniósł mi paczkę, myślałem że to od Mikołaja :)
Tak więc Panie i Panowie proszę o sprężenie się, brakuje nam około 300 zł aby kolejny SKB@P ruszył z kopyta.

Troll81

chętnych na głosowanie na projekt miesiąca coraz więcej, ale sponsorów nie przybywa :(

Ludzie nawet 10zł jak ktoś przeleje to już coś, sprężcie sie członkowie i członkinie B@P. Te kompy naprawdę zasilają nasz RAC.

Machloj

Cytat: Bober w 07 Grudzień 2008, 12:57
Panowie, ale zanim zaczniecie burzyć wodę, sprawdźcie. SKB@P nie liczy Seti od 29.11, obecnie schodzą tylko punktu z pending.
Cytat: PBT_marian_boss w 08 Grudzień 2008, 09:33
No szlak mnie trafi zaraz, najpierw proszę sprawdzić co liczy SKB@P a potem bić pianę.
Żądam oficjalnych przeprosin dla wszystkich którzy zostali niesłusznie posądzeni o matactwa.

oficjalnie przepraszam! w życiu bym nie przypuszczał, że seti potrafi przez kilka dni trzymać pkt w pendingu...proszę mnie nie przeciągać pod kilem..słyszałem, że to niebezpieczne...

IThorne

Ja też przepraszam, ale w końcu jestem antyzieloniak, więc nie dziwota sie ludzie.



lukaszde

Moze trzeba isc w tym kierunku ? http://forum.pclab.pl/t404231.html

[PBT] Horpah

Cytat: lukassszzz w 17 Grudzień 2008, 13:55
Moze trzeba isc w tym kierunku ? http://forum.pclab.pl/t404231.html
procesor nie zgodny z żadną popularną architekturą więc nie dla nas
lepiej jeszcze trochę poczekać i mocna karta graficzna z CUDA bądz ati streaming bardziej się przyda

Troll81

#819
NO Panowie szlachta. po świętach będą obiniżki cen na komponenty komputerowe i moze uda nam się kupić maszynę już opartą na i7 :D A jak na razie to coś słabo z naszym zaangażowaniem w projekt. Rozruszajmy trochę zbiórkę kasy na trzeciego potworka  :attack:

Pamiętajcie. Już kwota 10 zł pomnożona przez odpowiednią ilosć wpłacających da nam wymierną kasę na zakup kompa. Każda kwota się liczy. Więc wpłacać dordzy forumowicze, nawet drobne sumy.

http://boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=5ba5a4c13d33da3c33fc501aad92ccbd

Te komputerki naprawdę podbijają RAC naszej drużyny

http://boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=1538098

maro86

Mam propozycję odnośnie SKB@P3.. A może liczyłby w projektach kluczowych dla pozycji B@P?
Tzn walczyłby m.in. o obronę naszej pozycji w Almere oraz awans na 1 miejsce w Enigmie

Co o tym sądzicie?

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Troll81

dyskusja na ten temat już była i powstał projekt miesiąca

Szopler

O ile mi wiadomo to almere można ciułać na noncpu. Tylko dysku szkoda ;).

AiDec

Cytat: pbt_marlutowski w 07 Styczeń 2009, 15:56
Mam propozycję odnośnie SKB@P3.. A może liczyłby w projektach kluczowych dla pozycji B@P?
Tzn walczyłby m.in. o obronę naszej pozycji w Almere oraz awans na 1 miejsce w Enigmie

Co o tym sądzicie?

O Almere sie nie martw. Almere jest pod kontrola ;). Pisze Ci to gosc co jest numer 5 na swiecie, wiec mozesz zaufac ;). W razie jakby nam kto miejscowke zagarnal, to spolka AiDec + RAD + TJM w jeden dzien odbije ;). Poza tym jest malpi - widziales jak teraz ladnie sunie z junitami? :). Poza tym Almere nie nadaje sie na klasyczne HDD - zniszczy w momencie.

Natomiast co do Enigmy, to masz moje poparcie. Pelne :). Zaluje ze ja z braku czasu nie moge sie teraz Enigma zajac jak powinienem. Ale juz niedlugo... :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

A co w takim razie polecasz na almere? bo dyski SSD też zarżnie w trymiga

[PBT] Horpah


Troll81

W takim razie proponuję by ktoś z doświadczonych napisał Tutoriala dla "mądrych inaczej" byśmy mogli w razie W odbijać nasze 1 miejsce w miarę sprawnie :D

Pigu

gdzieś był link do prostego progsa co robił w xpku ramdiska - jak odnajdziesz, to podaj, bo sam zgubiłem :P

TJM

Ten RAMdisk nazywa się bodajże ar_RAMdisk i jest do znalezienia w jednym z moich postów w tematach o FreeHALu bądź Almere. Instalacja jest dość kłopotliwa, czasami po zainstalowaniu nie działa - chyba najlepszą metodą jest zainstalowanie po czym otwarcie menadżera urządzeń, odnalezienie tam RAMdisku i 'aktualizacja sterowników' dla niego, z podaniem jeszcze raz tych samych które już się zainstalowały (znajdą się same, będą gdzieś w TEMPach). Potem w ustawieniach określa się tylko wielkość oraz tryb pracy (najlepiej ustawić emulację HDD), reboot i RAMdisk hula. Teoretycznie potem da się zmieniać parametry bez restartu. W praktyce jest ciut gorzej, bo u mnie działało to tylko przy pierwszej instalacji - później coś popsułem, odinstalowałem i po ponownej instalacji miałem ostatnie ustawienia z poprzedniej, których w żaden sposób nie mogłem zmienić na dodatek.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Cytat: Machloj w 08 Grudzień 2008, 14:02
oficjalnie przepraszam! w życiu bym nie przypuszczał, że seti potrafi przez kilka dni trzymać pkt w pendingu...proszę mnie nie przeciągać pod kilem..słyszałem, że to niebezpieczne...

Nic w tym niebezpiecznego. To działa jak peeling... taki bardzo głęboki... połączony z kąpielą solankową.

Następnym razem jak zzauważysz coś niepokojącego, to napisz PM. Bo tak to widzisz... dopiero dzisiaj zauważyłem, że coś chciałeś :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szopler

Przepraszam... czy to nasze:
http://pl.boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=1671ca5e697eac74239ced5b445c41f6
http://pl.boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=a655a3aa87f407d5bf095fc526a7ce0e

???

;)

jarod_e

To wygląda na zwykły rozjazd konta .. się powinno naprawić samo ..
Ale czemu SKB@P punktuje na milce jak międzynarodowy ?  ???
Przydało by się temu przyjrzeć..

Aruel

Bardzo możliwe, że w trakcie 34 stronicowej dyskusji to pytanie już znalazło odpowiedź, ale wybaczcie, trochę tego dużo do czytania by było.
Czy będzie 4 edycja? Jeśli tak, to kiedy?

emik

czwartej edycji na razie nie będzie, ale zawsze możesz się dołożyć do składki na GPU do naszych komputerków


Pantarhei

Czyżby dwa komputery (chyba drugi i trzeci) SKB@P nie działały?

Wynika to z: http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_stats.php?pr=bo&st=0&userid=5ba5a4c13d33da3c33fc501aad92ccbd
:(  :(  :(
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Szopler

Może Marian ma ISO?

Pantarhei

Jeśli Marian zajmuje się wszystkimi hostami to powinien w razie ISO żaden nie działać.   :fright:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

PBT_marian_boss

Rzeczywiście 2 i 3 nie działają, niestety byłem poza firmą ale jutro z samego rana ruszymy od nowa. Ciekawe co tam się porobiło.

Troll81

pewnie tradycyjnie "Pani sprzątaczka"

PBT_marian_boss

Tam Pani sprzątaczka nie wchodzi, nie wiem co się stało chyba prąd sobie poszedł na chwilkę. No ale z drugiej strony są UPS więc powinny utrzymać.