[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Szopler

http://www.boincatpoland.org/wiki/Superkomputer_BOINC%40Poland - stronka trochę nie do końca zaktualizowana... wiele miejsc kończy się na SKBP II

PBT_marian_boss

W BAM rozjechało się konto SKB@P, trwa to już 3 tygodnie. Czy jest jakiś sposób na naprawienie tej sytuacji, czy trzeba czekać?

Szopler

No po za posprawdzaniem we wszystkich projektach takich rzeczy jak mail, kraj itp. Chyba nic nie można zrobić... tzn można ale ;) to potrwa...
Zmienić na wszystkich kontach kraj na miedzynarodowy i jak bam zalapie znow na Poland...

emik

i na SKB@P włączyć wszystkie projekty aby pobrało wu do przeliczenia


Timaxi

Może na początku wystarczyłoby zaktualizować wszystkie projekty a jeśli to nie pomoże to zrobić taj jak emik radzi.


PBT_marian_boss

#845
Witam, zgłaszam awarię dysku w SKB@P 1, na szczęście mam jakiś na podmiankę. Myślę że dziś powinienem się wyrobić z podmianą i instalacją.

EDIT
Niestety okazało się dysk na podmiankę jest jeszcze gorszy, w związku z tym gorąca prośba o podesłanie jakiejś używanej ale sprawnej 10 (GB) lub 20 (GB) na podmiankę, więcej nie potrzeba. Oczywiście interface to IDE. Czekam na informacje na priv.

PBT_marian_boss

Czy naprawdę nikt nie ma takiego starego dysku na zbyciu. chyba będę musiał kupić na Allegro.

KrzychuP

sprawdzę dziś jak wrócę do domu, wczoraj zapomniałem
stoi w kącie jedna stara buda, ale nie pamiętam czy jest w niej jeszcze HDD

ksysju

Witam

A w jakim to mieście, bo nie pamiętam ?

Samsung ide 10G.

Opole, a jutro Katowice i Kraków

ksysju

Troll81

ja bym oddał mój serwerowy :( ale też mi podł...

PBT_marian_boss

Cytat: ksysju w 01 Lipiec 2009, 08:14
Witam
A w jakim to mieście, bo nie pamiętam ?
Samsung ide 10G.
Opole, a jutro Katowice i Kraków

Niestety stolica :)

AiDec

#851
Cytat: PBT_marian_boss w 01 Lipiec 2009, 07:32
Czy naprawdę nikt nie ma takiego starego dysku na zbyciu. chyba będę musiał kupić na Allegro.

Mam od groma, ale jak sie domyslasz nie mam jak przekazac :(. Ale btw, poinformuje Cie, ze w ciagu ok tygodnia do 10-ciu dni bedziesz mial wplate ode mnie (spora), tak wiec jesli chcesz, to mozesz czesc tej kwoty wykorzystac na zakup HDD (nie mam nic przeciwko zakupowi malego, ale nowego HDD). Gdybys sie zdecydowal na zakup nowego HDD (a ja zachecam), to wsadz go prosze do kompa ktory bedzie jako pierwszy wyposazany w niedlugiej przyszlosci w grafe do BOINC`owania :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PBT_marian_boss

Cytat: AiDec w 01 Lipiec 2009, 10:29
Cytat: PBT_marian_boss w 01 Lipiec 2009, 07:32
Czy naprawdę nikt nie ma takiego starego dysku na zbyciu. chyba będę musiał kupić na Allegro.
Mam od groma, ale jak sie domyslasz nie mam jak przelazac :(. Ale btw, poinformuje Cie, ze w ciagu ok tygodnia do 10-ciu dni bedziesz mial wplate ode mnie (spora), tak wiec jesli chcesz, to mozesz czesc tej kwoty wykorzystac na zakup HDD (nie mam nic przeciwko zakupowi malego, ale nowego HDD). Gdybys sie zdecydowal na zakup nowego HDD (a ja zachecam), to wsadz go prosze do kompa ktory bedzie jako pierwszy wyposazany w niedlugiej przyszlosci w grafe do BOINC`owania :).
Wiesz kasa przyda się na zasilacz bo nadal jedziemy na 400W. Dysk już mam, używany ale powinien się nadać.

Bober

Jak tam status SKB@P? Coś słabo punkty ostatnio lecą, więc pewnie nie najlepiej.

A jeśli chodzi o BOINCstats to chyba trzeba będzie podłączyć na jednym wszystkie projekty i pobrać po próbce. Podobno nie trzeba przeliczać, tylko żeby się z projektami połączył.

Szopler

Szajsung dotarł? SKB@P działa?

PBT_marian_boss

Cytat: Bober w 07 Lipiec 2009, 22:28
Jak tam status SKB@P? Coś słabo punkty ostatnio lecą, więc pewnie nie najlepiej.
A jeśli chodzi o BOINCstats to chyba trzeba będzie podłączyć na jednym wszystkie projekty i pobrać po próbce. Podobno nie trzeba przeliczać, tylko żeby się z projektami połączył.

No niestety nie najlepiej dzieje się z maszynami SKB@P. SKB@P1 wyleciał dysk troszkę czekałem na przesyłkę i mam nadzieje że dziś ruszy z liczeniem, co do pozostałych nie wiem dlaczego ale zaliczają zwiechy. Czasami jest tak że są wyłączone a czasami po prostu wiszą. W logach oczywiście nic nie ma. Jak skończę z 1 to biorę się za pozostałe.

PS
Ostatnio średnio dysponuję czasem więc proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, bo czasy reakcji na problem mogą być troszkę wolniejsze.

Pigu

przyszło lato  %) temperatury mamy w normie?

sesef

Cytat: Pigu w 08 Lipiec 2009, 16:55
przyszło lato  %) temperatury mamy w normie?

Serwerownia klimatyzowana więc raczej  nie tu trzeba szukać problemu, no chyba że SKB@P zaliczyły przeprowadzkę.

AiDec

Cytat: PBT_marian_boss w 08 Lipiec 2009, 07:38
Ostatnio średnio dysponuję czasem więc proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, bo czasy reakcji na problem mogą być troszkę wolniejsze.

Cierpliwosci nam nie brakuje :). Spoxik :). I tak jestesmy Ci bardzo wdzieczni za caloksztalt Twojego wkladu  :parrrty:



Natomiast co do problemow z SKB@P nie zapominajcie ze w znacznej mierze byly tworzone w oparciu o nie-nowe podzespoly, a zatem wszystko sie moze zdarzyc. W miare gotowki bedziemy to modernizowac i tak bedac szczesliwymi ze SKB@P w obecnej postaci daly nam tak wiele punktow w projektach miesiaca :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PBT_marian_boss

SKB@P 1 już liczy (jest na obserwacji jak się zachowuje)
SKB@P 2 zabrałem do mojego pokoiku także na obserwację zobaczymy co z tego wyjdzie.

AiDec

#860
Zglaszam propozycje, aby wyznaczyc ze dwie - trzy osoby (z tych czesciej dostepnych i pilnujacych co sie dzieje np. RAD, Pigu, Troll, 3Rni czy nawet ew. ja), na dodatkowych Oficjalnych zarzadcow SKB@P, ktore to osoby zostalyby upowanione do zarzadzania SKB@P poprzez BAM (chodzi oczywiscie o przepinanie SKB@P na wyscigi, projekty miesiaca, kontrolowania dzialania i statystyk naszych Superkomputerkow. Jak pokazal obecny wyscig (i kilka projektow miesiaca) Mchl i Marian to za malo. Oboje maja malo czasu (Mchl - studia, Marian - praca, niejednokrotnie na wyjezdzie), a kontakt z Nimi bywa utrudniony (co ma szczegolne znaczenie jesli chce sie z nimi pilnie skontaktowac).




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

myślę że ci "inni" też mają pracę :D a i studia niektórzy.... Fakt że dodanie choćby jednego zarządzającego mogłoby zmienić sytuację.

Pigu

starczy Pigulca namaścić by działał oficjalnie - ja mam tylko uprawnienia na resety profili

AiDec

No wlasnie o to chodzi. O te oficjalnosc i wolna reke (pozwolenie) na obsluge SKB@P przez BAM. Tych wlasnie trzech dodatkowych bardzo zmieniloby sytuacje. Zwlaszcze ze dwoch dotychczasowych nie dysponuje zbyt wielka iloscia wolnego czasu (a o dyspozycyjnosci moga tylko pomarzyc), a zaproponowane przeze mnie osoby maja w sumie 2000% wiecej czasu niz Mchl i Marian w qpie :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Jeśli o mnie chodzi, nie widzę przeciwwskazań, żeby wyznaczyć dodatkowe osoby. Być może będzie to wymagało małej reorganizacji w hasłach, ale to raczej nie problem... chyba :P
Dobrze by było, żeby zarządzający w ustalonym miejscy notowali, kto i jakie zmiany wprowadza, żebyście nie wchodzili sobie w drogę nawzajem.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

Ciesze sie ze sie zgadzasz. Mozna zrobic watek o zmianach, choc to tylko dodatek - wchodzenie sobie w droge? No moze, ale bez wiekszych problemow w zwiazku z tym. Przeciez to w koncu tylko BAM ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

bam daje sporo władzy :D gdyby SKB@P stały na linuksie to może by im SSH uruchomić :D

Szopler

Cytat: Mchl w 22 Lipiec 2009, 22:24
Jeśli o mnie chodzi, nie widzę przeciwwskazań, żeby wyznaczyć dodatkowe osoby. Być może będzie to wymagało małej reorganizacji w hasłach, ale to raczej nie problem... chyba :P
Dobrze by było, żeby zarządzający w ustalonym miejscy notowali, kto i jakie zmiany wprowadza, żebyście nie wchodzili sobie w drogę nawzajem.

Można by taki "rejestr operacji" na naszej Wiki zrobić ... z edycją na hasełko, a dla reszty read-only...

Troll81

Wystarczy edycje udostępnić zamkniętej grupie userów :D

Pigu

a mi się chce rejestry wypełniać - przyjdzie nowy miesiąc - przełączę na nowy projekt miesiąca, ktoś mnie uprzedzi to płakać nie będę

Mchl

Wiesz Pigu... wystarczyło że jest nach dwóch z Marianem i już nie widzieliśmy kto wyłączył LHC i dlaczego... (i wcale nie dlatego, że transformator wyleciał)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

hehe nie zamierzam robić zmian innych niż zmiana 31szego na nowy projekt miesiąca oraz ew przełączeń na wyścigi po uprzedniej konsultacji  :book:

Troll81

my tu gadu gadu o grafach a tymczasem nagród za skb@p 3 nie ma i nie ma i nie ma......

Pigu

słusznie prrrawi :attack:

a co do rejestrów to może temat na forum widoczny dla wtajemniczonych - celem adnotacji poczynionych modyfikacji?

AiDec

Juz dawno proponowalem aby stworzyc dzial dostepny tylko dla wybranej grupy, ale nie spotkalo sie to wtedy z cieplym przyjeciem. A taki dzial ma swoje plusy. Mozna w nim pisac chocby o rozwoju klientow HAL`owych. Obecnie mozna by tam rowniez wrzucic watek o zmianach na linii BAM-SKB@P. I nie chodzi mi o to zeby nasi liczydlowi nie wiedzieli co robimy i czuli sie odrzuceni, chodzi o to aby chocby liczydlowi z innych teamow nie mieli wstepu do pewnych miejsc.

Adminom/moderatorom proponuje ten temat pod ponowna rozwage.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Cytat: Troll81 w 23 Lipiec 2009, 00:22
my tu gadu gadu o grafach a tymczasem nagród za skb@p 3 nie ma i nie ma i nie ma......

ojj tak... :wth:

Mchl

Cytat: Szopler w 23 Lipiec 2009, 16:36
Cytat: Troll81 w 23 Lipiec 2009, 00:22
my tu gadu gadu o grafach a tymczasem nagród za skb@p 3 nie ma i nie ma i nie ma......

ojj tak... :wth:

Przedstawiciela komitetu składkowego proszę o wysłanie na PM listy liczydłowych do odznaczenia.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Nagrody już są. Jeśli kogoś pominąłem, proszę o kontakt (ErNi .. zmieniłeś nicka? )

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

tylko u mnie to wygląda koślawo?  :P

http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=profile;sa=awards;u=616

Mchl

Huh... coś daty się rozjechały

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org