Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Miętowy

Zaczęty przez Miętowy, 29 Grudzień 2011, 19:11

Miętowy

Witam,
mieszkam w Jastrzębiu-Zdroju, województwo śląskie, lat 38. Obliczenia rozproszone od dawna mnie interesowały, uczestniczyłem ze sporymi sukcesami w pierwszym seti@home. Potem była długa przerwa i powróciłem do idei dzięki Boinc. Ze starego seti brakuje mi dyplomów do powieszenia na ścianach :-). Obecnie nie planuję wielkich sukcesów, pracuję na starym sprzęcie, a nowego dla boinc kupować nie zamierzam.

Moja flota:
- laptop z Intel Core 2 T5200, 2GB RAM, jakaś stara ATI X1600, GPU chyba się do niczego nie nadaje w kontekście BOINC
- laptop z Intel Pentium P6100, bez dodatkowego GPU
- laptop z Intel Atom N455, wiadomo :-)
- Sony Ericsson X10i :-) - bardziej dla idei
- Intel Xeon E5507 - w chmurze Amazon - na rok darmowy więc wstyd nie skorzystać :-), liczy od dziś,
- poza tym dorywczo kilka starych P4 które służą jako stacje do netu w biurze.

Generalnie liczę projekty które uważam za ważne/ciekawe, do tego muszą mieć częste checkpointy i liczyć się w miarę sprawnie na moim nienajnowszym sprzęcie:
- Rosetta - chyba wiadomo dlaczego
- MilkyWay - to jako fan SF :-).

W projekcie miesiąca chętnie będę uczestniczył, ale grudniowe yoyo po 2 dniach odpuściłem - właśnie przez brak checkpointów i olbrzymie czasy na moim sprzęcie.

Tomasz R. Gwiazda

Witaj

Rosetta - to dobry projekt dla slabszych maszyn
Climate Prediction - ma checkpointy i dlugie czasy raportowania probek, no i przyznaje pkt w checkpointach a nie dopiero po zrobieniu 100%

Troll81

jak chcesz dyplom to możesz go sobie znaleźć w każdym projekcie pod adresem:

http://setiathome.berkeley.edu/cert1.php

ja przykładowo rzuciłem SETI :D

witamy w naszych skromnych progach  :parrrty:

taktu

Witaj, z niecierpliwością czekam na dalsze info odnośnie Amazomu :ahoy:


mimeq



aborek

Witaj kamracie :ahoy:
Też muszę się tym Amazonem zainteresować :D

Miętowy

Cytat: Troll81 w 29 Grudzień 2011, 19:39
jak chcesz dyplom to możesz go sobie znaleźć w każdym projekcie pod adresem:

http://setiathome.berkeley.edu/cert1.php

ja przykładowo rzuciłem SETI :D

witamy w naszych skromnych progach  :parrrty:

To zawsze coś ale w starym seti@home było tych dyplomów kilkanaście, za przekroczenie kolejnych progów. Ale tak naprawdę liczę dla liczenia, nie dla dyplomów. One są bonusem - fajnie wyglądają w biurze powieszone w antyramie :-).

Troll81

muszę sobie podrukować ale dopiero jak zrobię milionowego milestone :D