Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Kamerka USB minimum 800x600

Zaczęty przez Szopler, 04 Marzec 2009, 21:07

Szopler

Witam,
Szukam kamerki na USB, która generowała by obraz o minimalnej rozdziałce 800x600 pixeli BEZ interpolacji. Czyli przetwornik (prawdziwe, raptem) 0.5MPix. Coś co można by zapuścić w komin, kanał, studnię, dziurę w ziemi w celu obejrzenia tego od środka...

Troll81

#1
http://www.allegro.pl/item562186326_kamera_internetowa_usb_8mpix_3264x_soczewka.html

taka może być?? :D Ma wszystko co trzeba łącznie z własnym oświetleniem :D

Szopler

#2
Drogo, nie ma na pewno 8Mpx ;)
+ za podświetlenie, ale to sobie sam wykonam bo wewnątrz kanału, rury itp. światło powinno być rozproszone, a nie świecić na maksa w przód (którego i tak nie widać). Dlatego będą białe superfluxy o kącie 140 stopni... W zasadzie już mam jedną taką kamerkę ale 320x240 i niewiele widać ;).

Pigu


Szopler

bnc?

ps.
znalazłem tą wyżej za 100 zeta mniej heh...

Pigu

bnc zamiast usb - wtedy masz wielką gamę do wyboru kamer cctv (w tym z oświetlaczami podczerwieni itp)

Troll81

Rzuciłem pierwszą z brzegu. Wiem że nie ma 8mp ale rozdzielczość ci 800x600 obsłuży bez interpolacji. A oświetlenie zawsze się przyda.

Szopler

Cytat: Pigu w 04 Marzec 2009, 23:43
bnc zamiast usb - wtedy masz wielką gamę do wyboru kamer cctv (w tym z oświetlaczami podczerwieni itp)

Nie no... korzystał będę z laptopa, a dokupowanie karty (pewnie jeszcze na usb) żeby obsłużyć kamerę cctv mija się z celem.

TJM

Jeśli masz pod ręką jakieś bazary albo giełdy elektroniczne to wbij się rozejrzeć. Czasami można kupić tanio chiński sprzęt o zadziwiających własnościach.
Ostatnio przechadzając się po giełdzie wypatrzyłem jakieś chińskie noname kamerki. Napis na pudełku szumnie głosił 6.5 megapiksela, co oczywiście prawdą nie jest, ale nie zmienia to faktu że kamerka w czasie rzeczywistym przesyła po USB 320x240, 640x480 albo 800x600 przy 25 fps, działając przy tym normalnie jako systemowa kamerka w Windows (działa np. w skype, virtualdubie itp) oraz nawet jako skaner TWAIN (można cykać fotki klikając 'scan').
Przetwornik/matryca oczywiście lipton^2, ale przy solidnym oświetleniu (np. 3W LEDem albo światło dzienne) jakość obrazu jest niezła jak na sprzęt tej klasy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

a co powiecie o tej - http://www.allegro.pl/item566211005_kamerka_internetowa_1_3_m_super_cena.html ?
MPix nie przesadzone, można nawet powiedzieć że realne...