Tworzenie projektu... czyli powstanie i ewolucja Enigma@Home

Zaczęty przez TJM, 27 Lipiec 2007, 16:22

kret

---------- 12:23 29.11.2007 ----------

hmm..no robiłem tak..

-  sprawdzałem, czy nic nie liczy Enigma
-  jeśli nie liczy to sprawdzałem czy aplikacja licząca mi wisi w pamięci
-  jeśli tak, killowałem
-  podmieniałem aplikacje

źle? :)

---------- 12:24 ----------

i efekt ten sam..

TJM

Tak się nie da, bo BOINC wykrywa podmiankę i ściąga ponownie poprzedni plik. Miałeś w ogóle wcześniej już wrzuconego app_info.xml-a ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kret

em..a z ciekawostek..robiłem tak na starej domenie i mi nic isę nie posypało..?

TJM

---------- 15:20 29.11.2007 ----------

Może po prostu nie zauważyłeś ? Przy kombinowaniu często jest tak, że te zadania które są już rozpoczęte dokańczają się po podmiance, ale wszystkie nowo ściągnięte się sypią.

---------- 00:13 03.12.2007 ----------

Coś dla linuksiarzy:

http://plikens.no-ip.net/plikens/242x3fv1g_intel.tgz

na forum ktoś napisał, że kompilator Intela daje niezłe efekty. Posiedziałem i zrobiłem aplikacje z flagami -fast -O3 i -march=pentium3/pentium4 i core2. Efekty są niezłe, bo na moim Celeronie D aplikacja jest o 20% szybsza niż stara zoptymalizowana aplikacja %-)
Dysponuje ktoś kompilatorem Intela pod Windę (niestety nie jest darmowy :/) ?

---------- 00:15 ----------

EDIT: oczywiście na procach AMD też można popróbować, raczej nic nie wybuchnie, ale przyrost prędkości może (choć nie musi) być mniejszy lub ujemny %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

lukaszde

czy można prosić o napisanie dwujęzycznego opisu na styl [moderacja:link nie aktualny]

jeśli ktoś zechciałby opisać projekt wg tego wzorca, to można pokusić się i rozreklamować szerzej projekt i zwerbować nowych cruncherow :)

RAD-Poland

Cytat: "TJM"EDIT: oczywiście na procach AMD też można popróbować, raczej nic nie wybuchnie, ale przyrost prędkości może (choć nie musi) być mniejszy lub ujemny %-)

test aplikacji projektu Enigma@Home (Linux + Athlon 64 X2 2,0@2,2) - wyniki benchmarku TJM
32 bit enigma TJM (aplikacja podstawowa projektu)
392,94 sek
64 bit enigma Crunch3r
391.72 sek
32 bit enigma TJM (kompilator Intela dla  PIII)
365,07 sek
32 bit enigma TJM (kompilator Intela dla PIV)
360,04 sek

mimo, że są to optymalizacje pod procesory Intela dają całkiem dobre wyniki na procesorze AMD i nie wybuchło  :wink:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

D_T_G

No to też mi się zachciało potestować optymalki na core2 i poanulowało mi wszystkie zadania

app_version download error: couldn't get input files:
<file_xfer_error>
 <file_name>enigma_0.76_i686-pc-linux-gnu</file_nam  e>
 <error_code>-200</error_code>


I wszystko jasne, zapomniałem toto chmodnąć. TJM - można prosić o cofnięcię daily quota?

Cytat: "RAD-Poland"wyniki benchmarku TJM

Można linka do tego benchmarku?


TJM

Jaki id hosta ?
Tutaj na spodzie jest linuksowe archiwum ze skryptem do testów:
http://www.enigmaathome.net/forum_thread.php?id=17

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

D_T_G



TJM


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

D_T_G

Dzięki. A te testy wypadły u mnie bardzo dziwnie.

Te jakieś tam binarki co już były w archiwum eb.tgz to działały tak:

real    4m57.918s
user    4m52.163s
sys     0m0.948s

Te, które były w katalogu przed podmianą na te "zoptymalizowane":

real    3m55.939s
user    3m52.579s
sys     0m0.747s

A te skompilowane dla core2 w archiwum kilka postów wyżej:

real    4m55.709s
user    4m51.468s
sys     0m1.043s

Pierwsze co pomyślałem, że pomyliłem kolejności, ale prześledziłem raz jeszcze historię komend

dawid@pingwin:~/MyDownloads/enigma_benchmark> ./start
2007-12-11 19:52:40  enigma: working on range ...
2007-12-11 19:57:38  enigma: finished range

real    4m57.918s
user    4m52.163s
sys     0m0.948s
dawid@pingwin:~/MyDownloads/enigma_benchmark> cp ~/bin/BOINC/projects/enigma.no-ip.net_443_enigma/e   nigma_0.76_i686-pc-linux-gnu ./enigma_core2
dawid@pingwin:~/MyDownloads/enigma_benchmark> cp ~/bin/BOINC/projects/enigma.no-ip.net_443_enigma/b   ack.enigma_0.76_i686-pc-linux-gnu.back ./enigma_default
dawid@pingwin:~/MyDownloads/enigma_benchmark> ls
00bigr.naval  00hc.resume    bench_cipher  enigma_core2    results.txt
00hc_.resume  00trigr.naval  enigma        enigma_default  start
dawid@pingwin:~/MyDownloads/enigma_benchmark> mv enigma enigma.back
dawid@pingwin:~/MyDownloads/enigma_benchmark> cp enigma_default enigma
dawid@pingwin:~/MyDownloads/enigma_benchmark> ./start
2007-12-11 20:03:22  enigma: working on range ...
2007-12-11 20:07:18  enigma: finished range

real    3m55.939s
user    3m52.579s
sys     0m0.747s
dawid@pingwin:~/MyDownloads/enigma_benchmark> rm enigma
dawid@pingwin:~/MyDownloads/enigma_benchmark> cp enigma_core2 enigma
dawid@pingwin:~/MyDownloads/enigma_benchmark> ./start
2007-12-11 20:14:30  enigma: working on range ...
2007-12-11 20:19:25  enigma: finished range

real    4m55.709s
user    4m51.468s
sys     0m1.043s


No i nie rozumiem.

EDIT: Dobra, zrozumiałem. Doczytałem się w zalinkowany wątku na forum projektu, że trzeba dorzucić tego xmla z innego archiwum, żeby się automatycznie nie podmieniło spowrotem. Optymalki dla C2 na moim c2d e6400 (2.13ghz) działają tak:


real    3m45.332s
user    3m40.750s
sys     0m0.659s

Czyli szybciej o ~10 sekund od back.enigma_0.76_i686-pc-linux-gnu.back, tzn. że... w katalogu miałem już jakieś zoptymalizowane binarki zaserwowane przez serwer projektu, jak to możliwe?


lukaszde

Nie wiem czy dobrze widzę, ale prawdopodobnie, liczba userów chcących przeliczać próbki, jest większa niż liczba próbek do wysłania? Czy istnieje możliwość zwiększenia ilości próbek dla cruncherów ?

TJM

Zadania tworzone są automatycznie i nie powinno ich brakować, chyba że akurat przyssa się jakiś host ze zwalonym klientem i wysysa szybciej niż tworzone są nowe (niestety zdarza się to dość często, bo ludzie używają klientów pre-alpha itp).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Bober

Ładne monety:
http://www.numizmatyczny.pl/go/_info/?id=356
http://www.numizmatyczny.pl/go/_info/?id=355
http://www.numizmatyczny.pl/go/_info/?id=354

;D

bartsob5

no gdybym zlapal taka 10-zlotowke to wartosc mojej kolekcji pewnie wzorslaby 2-krotnie :D

TJM

Czas na trochę złych wiadomości:

Na początku lutego przeprowadzam się tymczasowo i będę kilkaset km od aktualnego miejsca zamieszkania, prawdopodobnie jedyny dostęp do internetu jaki będę miał to telefon + gprs ewentualnie laptop do zestawu jak dobrze pójdzie, przynajmniej poczatkowo - z czasem może coś się zorganizuje.
Niestety serwerów ze sobą nie zabiorę, a nikt ze znajomych nie chciał podjąć się doglądania hardware (głównie chodzi o restart wszystkiego w odpowiedniej kolejności w razie dłuższego padu zasilania), więc będę musiał na ten czas zawiesić projekt, bo pozostawianie wszystkiego licząc na to, że się nie posypie nie ma najmniejszego sensu.

Na czas nieobecności przeniosę całość na zagramaniczną maszynę gdzie aktualnie mam samo proxy - dzięki temu przynajmniej jest pewność, że serwer będzie online, zostawianie włączonych serwerów w domu mija się z celem bo pierwszy problem z prądem/netem/sprzętem wszystko położy.
Host gdzie stoi proxy jest dość cieńki i nie ma szans odpalić tam całego środowiska serwerowego, tak więc na kilka dni przed przeniesieniem zatrzymam generowanie zadań i poczekam aż zaległe wrócą, tak żeby przenosić praktycznie pustą bazę.

Kiedy sytuacja wróci do normy na dzień dzisiejszy nie wiem - cokolwiek będę wiedział dopiero pod koniec lutego lub w pierwszej połowie marca, tak więc kilka tygodni zawieszenia to minimum.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

lukaszde

a Logmein odpada - z dowolnej lokacji z dowolnego komputera moglbys pogrzebac na kompie...
Ewentualnie bootowanie kompa przez IP i jakikolwieg VNC  ::)

TJM

Zdalne działania to nie problem, ale przez gprs to raczej kiepścizna.
I co na dodatek jeśli błędy w filesystemie po padzie zasilania zatrzymają bootowanie i nie da rady się zalogować ? Także wiele innych sytuacji może wymagać lokalnej interwencji. Bez lokalnego dostępu raczej kapa, zwłaszcza jeśli w pobliżu nie będzie nikogo kto w razie potrzeby mógłby zainterweniować.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

lukaszde

Czy generator nowych jednostek ulegl awarii ? Czy tez wylaczasz juz projekt :( ?

TJM

Zatrzymałem generator, jakieś 12h wcześniej niż planowałem bo w nocy i rano był dość silny wiatr przez co regularnie padał mi prąd a co za tym idzie dostęp do netu, wolałem dla świętego spokoju wszystko zatrzymać niż jeszcze pod koniec użerać się z błędami. I tak niewiele czasu mi zostało na przeniesienie wszystkiego na tymczasowy serwer, a jeszcze muszę poczekać aż wrócą wszystkie wysłane zadania.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

lukaszde

dziekuje za informacje, wnioskuje ze bedziemy mogli dalej liczyc, jesli przeniesiesz dane na tymczasowy serwer ?

TJM

Nie za bardzo, tamten serwer jest tylko po to, żeby w czasie jak mnie nie będzie działała strona i forum. Nikt ze znajomych nie chciał podjąć się doglądania serwera, a samopas całości na pewno nie zostawię.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

Czy już zostały serwery wyłączone? Bo nie mogę odesłać przeliczonych próbek :(


cezar

Cytat: emik w 27 Styczeń 2008, 08:23
Czy już zostały serwery wyłączone? Bo nie mogę odesłać przeliczonych próbek :(

Mam to samo niestety





TJM

To wina wczorajszej pogody, pady prądu i netu średnio co 5 minut więc w końcu wyłączyłem wszystko. Jeszcze potrwa zanim z powrotem wystartuje, bo po takich akcjach muszę posprawdzać wszystkie tabele w bazach a to niestety bardzo długo trwa.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

cezar

Próbki odesłane. Nawet na jednym hoście dostałem nową porcję do liczenia  :D





TJM

To resztki które ktoś inny anulował albo się wysypały, pewnie jeszcze kilka takich będzie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

Mi jeszcze zostały 24wu do przeliczenia - do jutra do rana skończę


cezar

Cytat: TJM w 27 Styczeń 2008, 13:47
To resztki które ktoś inny anulował albo się wysypały, pewnie jeszcze kilka takich będzie.


Ale spokojnie mogę je liczyć? Deadline mają do 04.02.2008.





TJM

W zasadzie tak, tylko lepiej je skończyć 'wcześniej niż później'.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

cezar






AdNet

Cytat: TJM w 18 Styczeń 2008, 19:08
Na początku lutego przeprowadzam się tymczasowo i będę kilkaset km od aktualnego miejsca zamieszkania, prawdopodobnie jedyny dostęp do internetu jaki będę miał to telefon + gprs ewentualnie laptop do zestawu jak dobrze pójdzie, przynajmniej poczatkowo - z czasem może coś się zorganizuje.

Witam,
Jeśli przeprowadzasz się w stronę Irlandii to chętnie pomogę w przeprowadzce serwerów.
Swoją drogą jeśli mowa tutaj o GPRS z zagranicy to radzę uważać.
Dziś przyszedł mi rachunek: Roaming 1,7Mb z Irlandii do Polskiego operatora kosztował mnie około 70zł !! !! !!

Życzę powodzenia na nowym miejscu i czekamy na nowe wiadomości za około ... pół roku  ;D bo tyle mniej więcej czasu mnie zajęło ułożenie sobie wszystkiego "na spokojnie"

TJM

Ja mam gorzej, bo zmieniłem miejsce zamieszkania tylko tymczasowo, za jakiś czas wracam. Na chwilę obecną nie ma szans na ponowne uruchomienie projektu, ciężko mi też powiedzieć kiedy to się zmieni - w najgorszym wypadku koniec lata.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Mały update:

Aktualnie nadal pracuję w miejscu gdzie nie mam dostępu do żadnego komputera podłączonego do netu, więc szanse na wznowienie projektu są praktycznie zerowe. Według pierwotnego planu od kwietnia/maja miałem być blisko domu, liczyłem na to, że uda mi się wszystko ponownie uruchomić i ewentualnie w razie problemów podjeżdżać do chaty. Niestety los czasami rzuca kłody pod nogi, aktualnie jadąc do domu mam do pokonania dwa razy większy dystans niż przedtem i ponad 10 razy więcej niż planowałem mieć od maja, do tego na maksa zryty dojazd, więc do domu zaglądam tylko na weekendy raz na parę tygodni. Tak pozostanie aż do ostatniego tygodnia września, kiedy to wracam do domu na stałe, więc prawdopodobnie najbliższą możliwą datą wznowienia wszystkiego jest początek października. Dodatkowo zapewne miną ze 2-3 tygodnie zanim wszystko ponownie uruchomię, ponieważ razem ze mną przyjedzie tu nowa, potężna maszynka na serwer, trzeba będzie dostosować system i uaktualnić całą serwerową stronę BOINCa do ostatniej wersji. Trochę to zapewne potrwa, bo nie dotykając kompów przez większość czasu lekko wychodzę z wprawy  :-\

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

TJM powodzenia w nowym miejscu i pamiętaj my jesteśmy cierpliwi i poczekamy ;D


TJM

A ja mam nadzieję, że jak najszybciej minie ostatnie kilka miesięcy sajgonu i wrócę do 'normalnego' trybu życia.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu


Troll81

TJM boinc@poland jest wierny twojemu projektowi jak cierpliwa małżonka :D Poczewkamy ile będzie trzeba.

TJM

Jeszcze jakieś 120 dni i wracam na stałe  ;D

Tymczasem dla znających angielski, częściowo związane z projektem : http://cryptocellar.org/bgac/Scharnhorst.html


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

nie mogę się doczekać ;D w końcu pierwsze miejsce na świecie na nas czeka