Tworzenie projektu... czyli powstanie i ewolucja Enigma@Home

Zaczęty przez TJM, 27 Lipiec 2007, 16:22

TJM

Przeglądałem właśnie statystyki proxy i widzę, że miesięczny limit transferu wkrótce może przestać wystarczać:



do dyspozycji jest 100GB/miecha ale to praktycznie dzieli się na pół, ponieważ proxy ściąga dane i udostępnia dalej. Najwięcej transferu zżerają pliki statystyk, które na dodatek ciągle rosną, tak więc najlepiej byłoby je wywalić na całkowicie oddzielny serwer (i przy okazji zrobić mirror wszystkich dużych plików).

Znacie może jakiś hosting typowo pod statyczne pliki, najlepiej z dostępem do shella (wtedy łatwo zaciągałbym nowe pliki ze statystykami posiłkując się cronem do czasowego update) ? PHP/bazy danych zupełnie zbędne.


EDIT: Server status trochę się zmienił.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mori

Shared może być? Ile masz plików? Przy shared to HostGator.com powinien Ci wystarczyć. Shell jest (a wgeta odblokują, jak do nich napiszesz).

A staty są super! Dzięki!

TJM

Czas do zakończenia jest z deczka przesadzony, opiera się na danych z serwera M4 a tam podana jest jakaś dziwna średnia prędkość która rośnie bardzo powoli.

Cytat: Mori w 08 Październik 2008, 08:42
Shared może być? Ile masz plików? Przy shared to HostGator.com powinien Ci wystarczyć. Shell jest (a wgeta odblokują, jak do nich napiszesz).

Jasne, że shared host może być. To ma być tylko mirror i miałby przechowywać pliki aplikacji i zmieniający się ciągle plik ze statsami.
Ciekawe czy ten miesięczny transfer podany tutaj http://www.hostgator.com/shared.shtml to 3,0 GB czy 3 TB - widzę, że specjalnie sieją zamęt używając nieodpowiedniej wielkości liter.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mori

A nie możesz liczyć na podstawie danych ze swojego wrappera? Jak duża różnica jest między nimi a resztą ludzi gryzących Enigmę bezpośrednio?

TJM

Mógłbym, ale pamiętaj że bezpośrednio do projektu M4 też podłączone są maszyny i licząc tylko na podstawie danych ze swojego serwera też będę miał duży błąd. Rozrzut między statsami M4 a moimi jest kosmiczny (wczoraj tak pi razy drzwi obliczałem i wychodzi mi około 4-6 krotna różnica).
Sprawę komplikuje fakt, że mój serwer nie liczy ile jakiego rodzaju jednostek przeliczono w ostatnim czasie; tak więc wyniki mogę uzyskać jedynie na podstawie długich zapytań analizujących rekordy w bazie. Najłatwiejszym sposobem jest policzenie w samej bazie serwera BOINC, zawiera wszystkie wu z ostatnich 2 tygodni - można by więc policzyć ile jest jakiego rodzaju a potem podzielić to przez 14 i uzyskać daily rate - co prawda lekko zniekształcone przez jeszcze nie przeliczone zadania, ale rozrzut byłby niezbyt duży. Niestety takie zapytanie zajmuje ciut przydużo czasu (tabela ma około 1,5GB).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mori

Ok, inaczej. Nie masz szansy pobrać ilości zrobionych WU na dzień przez Enigmę na poszczególnym typie zadań? By tak to liczyć?

Co do HG: typowy overselling jak w większości (wszystkich?) innych serwerów. Transferem nikt się teraz nie przejmuje, tak samo powierzchnią dyskową. Poczytaj ToS - masz limit na i-nodes + CPU i to się teraz liczy.

CytatBandwidth (this month)   2942.96 Megabytes

Monthly Bandwidth Limit   0% used

EDIT: Z tym, że jako mirror to chyba nigdzie Cię nie przyjmą, ale mogę się mylić. Nie masz szans po prostu w całości zmienić hostingu?

Mori

Wracając do tematu optymalizacji. Efekty: http://www.enigmaathome.net/results.php?hostid=6985

Before:
1085303   1013089   7 Oct 2008 8:37:37 UTC   7 Oct 2008 15:00:34 UTC   Over   Success   Done   4,472.67   16.66   15.14
1083965   1011824   7 Oct 2008 6:50:47 UTC   7 Oct 2008 13:17:07 UTC   Over   Success   Done   4,607.77   17.16   15.14
1072202   1000800   6 Oct 2008 14:43:49 UTC   7 Oct 2008 11:55:53 UTC   Over   Success   Done   4,589.22   17.09   15.14
1067501   996838   6 Oct 2008 11:16:56 UTC   7 Oct 2008 6:50:47 UTC   Over   Success   Done   4,597.06   17.12   15.14
1065916   995396   6 Oct 2008 9:56:38 UTC   6 Oct 2008 14:43:49 UTC   Over   Success   Done   4,453.34   16.59   15.14
1062168   992625   6 Oct 2008 6:59:52 UTC   6 Oct 2008 11:16:56 UTC   Over   Success   Done   4,579.28   17.06   15.14
1053671   985174   5 Oct 2008 18:52:13 UTC   6 Oct 2008 9:56:38 UTC   Over   Success   Done   4,505.42   16.78   15.14

After: (powered by Buninek + -o nul)
1090509   1017692   7 Oct 2008 15:00:34 UTC   8 Oct 2008 7:46:26 UTC   Over   Success   Done   4,169.17   15.53   15.14
1089317   1016582   7 Oct 2008 13:17:07 UTC   8 Oct 2008 6:41:58 UTC   Over   Success   Done   4,240.73   15.80   15.14
1088239   1015622   7 Oct 2008 11:55:53 UTC   7 Oct 2008 16:07:16 UTC   Over   Success   Done   4,181.64   15.58   15.14

TJM

Cytat: Mori w 08 Październik 2008, 09:42
Ok, inaczej. Nie masz szansy pobrać ilości zrobionych WU na dzień przez Enigmę na poszczególnym typie zadań? By tak to liczyć?

Co do HG: typowy overselling jak w większości (wszystkich?) innych serwerów. Transferem nikt się teraz nie przejmuje, tak samo powierzchnią dyskową. Poczytaj ToS - masz limit na i-nodes + CPU i to się teraz liczy.

CytatBandwidth (this month)   2942.96 Megabytes

Monthly Bandwidth Limit   0% used

EDIT: Z tym, że jako mirror to chyba nigdzie Cię nie przyjmą, ale mogę się mylić. Nie masz szans po prostu w całości zmienić hostingu?

Ciekawe skąd niby wytrzasnąłbym kasę na co najmniej dwa dość mocne dedykowane serwery - oba muszą mieć minimum 2GB RAM (najlepiej 4) i dość mocne procesory - co najmniej jakieś duale ale i quady byłyby mile widziane. No i miejsce - minimum z 1TB na każdym, przy czym z kolei jeśli będzie to jeden dysk to zapewne łatwo spuchnie.
Póki co wszystko stoi u mnie w chacie a jedyny element zewnętrzny to proxy które nie ma nadmiernych wymagań sprzętowych.

Mirror teoretycznie mógłby działać pod przykrywką jakiejś strony - wmieszać potrzebne pliki między jakiś syf. Zresztą jak już mam wykupiony hosting, to przecie chyba płacę więc wymagam - co kogo obchodzi że mam same pliki zamiast strony, jeśli mieszczę się w parametrach konta ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Cytat: Mori w 08 Październik 2008, 09:42
Ok, inaczej. Nie masz szansy pobrać ilości zrobionych WU na dzień przez Enigmę na poszczególnym typie zadań? By tak to liczyć?

Co do HG: typowy overselling jak w większości (wszystkich?) innych serwerów. Transferem nikt się teraz nie przejmuje, tak samo powierzchnią dyskową. Poczytaj ToS - masz limit na i-nodes + CPU i to się teraz liczy.

CytatBandwidth (this month)   2942.96 Megabytes

Monthly Bandwidth Limit   0% used

EDIT: Z tym, że jako mirror to chyba nigdzie Cię nie przyjmą, ale mogę się mylić. Nie masz szans po prostu w całości zmienić hostingu?

Ciekawe skąd niby wytrzasnąłbym kasę na co najmniej dwa dość mocne dedykowane serwery - oba muszą mieć minimum 2GB RAM (najlepiej 4) i dość mocne procesory - co najmniej jakieś duale ale i quady byłyby mile widziane. No i miejsce - minimum z 1TB na każdym, przy czym z kolei jeśli będzie to jeden dysk to zapewne łatwo spuchnie.
Póki co wszystko stoi u mnie w chacie a jedyny element zewnętrzny to proxy które nie ma nadmiernych wymagań sprzętowych. Dla proxy wystarczyłby najtańszy dedykowany host, ale trzeba się wtedy liczyć z wydatkiem rzędu co najmniej 150-250zł na miecha, a wtedy doliczając inne koszty utrzymania projektu robi się już znacznie za dużo. Obecny hosting proxy kosztuje mnie jakieś 30zł.

Mirror teoretycznie mógłby działać pod przykrywką jakiejś strony - wmieszać potrzebne pliki między jakiś syf. Zresztą jak już mam wykupiony hosting, to przecie chyba płacę więc wymagam - co kogo obchodzi że mam same pliki zamiast strony, jeśli mieszczę się w parametrach konta ?


Zbliża się wielkimi krokami 2-milionowy workunit:




W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mori

Cytat: TJM w 08 Październik 2008, 09:58Mirror teoretycznie mógłby działać pod przykrywką jakiejś strony - wmieszać potrzebne pliki między jakiś syf. Zresztą jak już mam wykupiony hosting, to przecie chyba płacę więc wymagam - co kogo obchodzi że mam same pliki zamiast strony, jeśli mieszczę się w parametrach konta ?

Obawiam się że wszystkich obchodzi. Nikt nie chce robić za hosta na pliki. I taki zapis, w mniej lub bardziej zmienionej formie znajdziesz na hostingach, które Ci o tym uczciwie powiedzą. Mniej uczciwe po prostu zamkną Ci konto i powiedzą, że znacznie przekraczałeś dostępne w ramach konta zasoby (czy za bardzo obciążałeś serwer) i na tym się to skończy.

Z ToSa HG:
CytatUsing a shared account as a backup/storage device is not permitted, with the exception of one cPanel backup of the same account.

I dalej:
CytatViolations of the Terms of Service will waive the refund policy.

7a.) Resource Usage
User may not:
a) Use 25% or more of system resources for longer then 90 seconds. There are numerous activities that could cause such problems; these include: CGI scripts, FTP, PHP, HTTP, etc.
b) Run stand-alone, unattended server-side processes at any point in time on the server. This includes any and all daemons, such as IRCD.
c) Run any type of web spider or indexer (including Google Cash / AdSpy) on shared servers.
d) Run any software that interfaces with an IRC (Internet Relay Chat) network.
e) Run any bit torrent application, tracker, or client. You may link to legal torrents off-site, but may not host or store them on our shared servers.
f) Participate in any file-sharing/peer-to-peer activities
g) Run any gaming servers such as counter-strike, half-life, battlefield1942, etc
h) Run cron entries with intervals of less than 15 minutes

When using PHP include functions for including a local file, include the local file rather than the URL. Instead of include("http://yourdomain.com/include.php") use include("include.php")

7b.) INODES
The use of more than 50,000 inodes on any shared account may potentially result in suspension. Accounts found to be exceeding the 50,000 inode limit will automatically be removed from our backup system to avoid overusage. Every file (a webpage, image file, email, etc) on your account uses up 1 inode.

Sites that slightly exceed our inode limits are unlikely to be suspended; however, accounts that constantly create and delete large numbers of files on a regular basis, have hundreds of thousands of files, or cause file system damage may be flagged for review and/or suspension.
The primary cause of excessive inodes seems to be due to users leaving their catchall address enabled, but never checking their primary account mailbox. Over time, tens of thousands of messages (or more) build up, eventually pushing the account past our inode limit. To disable your default mailbox, login to cPanel and choose "Mail", then "Default Address", "Set Default Address", and then type in: :fail: No such user here

8.) Bandwidth Usage
You are allocated a monthly bandwidth allowance. This allowance varies depending on the hosting package you purchase. Should your account pass the allocated amount we reserve the right to suspend the account until the start of the next allocation, suspend the account until more bandwidth is purchased at an additional fee, suspend the account until you upgrade to a higher level of package, terminate the account and/or charge you an additional fee for the overages. Unused transfer in one month cannot be carried over to the next month.


Lecim dalej. BlueHost, który się nieograniczonym transferem reklamuje, ma w ToS [ https://www.bluehost.com/terms_of_service.html ]:
CytatBackup Storage
Bluehost Web Hosting intends to offer services to host web sites, not store data. Using an account as an online storage space for archiving electronic files is prohibited.


StartLogic [ http://www.startlogic.com/legal/legal_aup.bml ]:
CytatUtilize the Services in connection with any tortious or actionable activity. Without limiting the general application of this rule, Users and Users may not:
[...]
Post messages or software programs that consume excessive CPU time, or storage space, or network bandwidth; or

DreamHost [ http://www.dreamhost.com/tos.html ]:
CytatThe customer agrees to make use of DreamHost Web Hosting servers primarily for the purpose of hosting a website, and associated email functions. Data uploaded must be primarily for this purpose.. DreamHost Web Hosting servers are not intended as a data backup or archiving service. DreamHost Web Hosting reserves the right to negotiate additional charges with the Customer and/or the discontinuation of the backups/archives at their discretion. If you exceed your allocated transfer bandwidth for a month, you will be billed at the rate of $1 per additional 10GB.

HostMonster == BlueHost.

PowWeb == StartLogic

iX [ http://www.ixwebhosting.com/index.php/v2/pages.tos#q4 ]:
CytatIt is acknowledged by users of IX Web Hosting services that these resource allotments are optimized and dedicated towards serving web documents and self-need email / FTP services and is not to be used as offsite storage area for electronic files, or as a provisioning service for third party email or FTP hosts. All downloadable files or files stored on the server must be available for download via a HTML document stored on the Internet in a publicly or privately accessible area, and must be directly related to the general nature of the website index. Illegal content such as pirated software, music or other media are strictly prohibited and are not allowed on IX Web Hosting servers.

Jeśli przy polskich hostingach tego nie ma, to generalnie dlatego, że nasi admini są... Well, polscy. Co nie będzie im przeszkadzało po prostu wyłączyć Ci konta w pewnym momencie.


PS. Sugestia: możesz, jeśli tylko masz chwilę czasu, pogadać na angielskich hostach z live-supportem, może akurat uda Ci się coś ustalić i będzie ok.

TJM

Jednak mirror działającej strony nie podpada pod część tego co powklejałeś, może za wyjątkiem dwóch ostatnich. Poza tym zawsze można katalog /stats okleić w jakiś ładny html który będzie informował że są to niby statystyki czegośtam normalnie do pobrania dla użytkowników %-)

EDIT: Net na proxy właśnie siadł z nieznanych mi przyczyn, pewnie jakiś tymczasowy pad jak to się zdarza raz na jakiś czas.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mori

IMO dokładnie podpada. Ale mimo wszystko spróbuj. Konto na miech możesz wziąć, to jeszcze nie jest koszmarny wydatek, przetestować i zobaczyć, czy daje radę.

TJM

Najpierw muszę popytać adminów sajtów ze statsami, czy ich konfiguracje obsłużą http redirect, bo to jedyny sposób obcięcia transferu u mnie nie zmieniając ścieżki dostępu do plików ze statsami.

EDIT: Poprawiłem trochę dane w server-status. Trochę matematyki i na podtawie przyrostów średniej mniej więcej udaje się policzyć prawdziwą prędkość, z wystarczającą tolerancją +/- 10%.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Zrobiłem tymczasowe przekierowanie statystyk na inny host używając zwykłego http redirect, lukajcie czy w najbliższych dniach wszystkie sajty ze statystykami będą się uaktualniać.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#614
dzięki buninek - przetestowałem najnowszą wersję (kolejne 3-4% zysku)  :)
Athlon 64 x2 3800 (2,0@2,3) Linux64

2703,62 sek   8,45 pkt   (32bit-PIV intel TJM)
2239,52 sek   8,45 pkt   (64bit-AMD64 ver. 5.10.2008)
1726.65 sek   8,45 pkt   (enigma_static ver. 6.10.2008)
1647,44 sek   8,56 pkt   (enigma_static ver. 8.10.2008) 18,71 pkt/h

3848,54 sek   15,46 pkt   (64bit-AMD64 ver. 5.10.2008)
2967,23 sek   15,46 pkt   (enigma_static ver. 6.10.2008)
2862,65 sek   15,26 pkt   (enigma_static ver. 8.10.2008) 19,19 pkt/h

4483,00 sek   18.27 pkt   (64bit-AMD64 ver. 5.10.2008)
3457,06 sek   18.27 pkt   (enigma_static ver. 6.10.2008)
3339,67 sek   18.57 pkt   (enigma_static ver. 8.10.2008) 20,02 pkt/h

ale nie wiem czy to inne wu, czy TJM skorygował punktację, ale tak to wygląda
są to wyniki dla próbek hceyz72 0,1 i 2
zaktualizowałem apps.xml i jutro będą wyniki próbek awgly100 ciekawe jak one zapunktują ?

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

buninek

#615
Próbowałem dziś jeszcze z wersją windowsową. Niestety nie uzyskałem znacząco lepszych rezultatów.
6s w benchmarku (4:40 na 4:34), na granicy błędu.

Trudno mi testować, a ewentualnych opcji optymalizacyjnych jest mnóstwo. Poruszałem się po omacku,
wręcz na chybił-trafił.
Jestem i tak zdziwiony szybkością xena i windowsów w nim działających. Czas benchmarku pod win
4:34, natywna aplikacja linuksowa 3:00-2:59, linux32 pod xenem 3:03.

TJM

Cytat: RAD-Poland w 08 Październik 2008, 21:22

ale nie wiem czy to inne wu, czy TJM skorygował punktację, ale tak to wygląda
są to wyniki dla próbek hceyz72 0,1 i 2
zaktualizowałem apps.xml i jutro będą wyniki próbek awgly100 ciekawe jak one zapunktują ?


Punktacja obecnie podąża za kilkoma wybranymi hostami, tak jak dawniej za moją referencyjną maszyną i będzie dążyć do tego, żeby wyrównać ich granted z claimed (uwzględniając jeszcze parę poprawek na różne czynniki).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mori

Cytat: buninek w 08 Październik 2008, 21:32Próbowałem dziś jeszcze z wersją windowsową. Niestety nie uzyskałem znacząco lepszych rezultatów.
6s w benchmarku (4:40 na 4:34), na granicy błędu.

Szkoda :( Ale nic, tak czy tak wielkie dzięki za nową wersję, zawsze to 4-5 minut mniej liczenia.

@RAD:
Cytatzaktualizowałem apps.xml
Huh? Coś mnie minęło? Co tam trzeba aktualizować, o ile trzeba?

TJM

Pod windows wyniki z mingw jak na razie kiepsko wyglądają. Czas przeliczania wzrósł co najmniej o 25-30% w porównaniu z poprzednimi aplikacjami, na dodatek wygląda na to, że im dłuższy WU tym gorzej.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

#619
Właśnie doszedłem do wniosku, że im starsza wersja gcc tym aplikacja enigmy ma się lepiej.
Wcześniejsza kompilacja pod windowsa była oparta na mingw z gcc 4.1.0 a linuksowe o gcc 3.4.
Całe szczęscie, że na dysku pozostało mi stare PLD Ac. Zainstalowałem tam mingw oparte na gcc 3.4.
Według moich testów dla athlona64 moja nowa kompilacja powinna być szybsza o 15% od ostatniej.
Zapraszam testera. Mori ściągnij, podmień i przetestuj.
wersja pod windowsa (szczególnie athlon64, amd x2)
http://www.adrive.com/public/c16b671ff279e0f7e318e38a8df39089619af034f73a5c9668ad6acec5d334bf.html

jeszcze statyczna aplikacja pod linuksa dla procesorów amd (ver. 8.10.2008)
http://www.adrive.com/public/0aef0ad1cbf1aa5dab42359c77697565d8b6797040cdb9817ccfb0f34ed4b446.html

RAD-Poland

Cytat: Mori w 08 Październik 2008, 23:32
Cytatzaktualizowałem apps.xml
Huh? Coś mnie minęło? Co tam trzeba aktualizować, o ile trzeba?

instalowałem optymalizacje w czasach kiedy nie było próbek awgly100 do ich przeliczania potrzebny jest inny zestaw plików
jeśli instalujesz nowy zestaw optymalek z dwoma plikami job_1.1x.... nic nie musisz zmieniać/aktualizować

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Mori

Cytat: buninek w 09 Październik 2008, 02:54Zapraszam testera. Mori ściągnij, podmień i przetestuj.
wersja pod windowsa (szczególnie athlon64, amd x2)
http://www.adrive.com/public/c16b671ff279e0f7e318e38a8df39089619af034f73a5c9668ad6acec5d334bf.html

Czuję się jak kierowca testowy w F1 xD Kiedy będę jeździć w wyścigach? =]

A serio - podmienione. Obecny awgly100 był już przeliczony w ~55% przed podmianą, więc należy to wziąć pod uwagę. Efekty można, jak zwykle, obserwować na Enigma@home.

Cytat: RAD-Poland w 09 Październik 2008, 04:58instalowałem optymalizacje w czasach kiedy nie było próbek awgly100 do ich przeliczania potrzebny jest inny zestaw plików
jeśli instalujesz nowy zestaw optymalek z dwoma plikami job_1.1x.... nic nie musisz zmieniać/aktualizować

A to dobrze, joby miałem w zestawie od razu. Dzięki za informację!

TJM

Tutaj kolo też niezłą aplikację wykombinował:

http://www.enigmaathome.net/forum_thread.php?id=72


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81


buninek

#624
Cytat: Mori w 09 Październik 2008, 10:00
Obecny awgly100 był już przeliczony w ~55% przed podmianą, więc należy to wziąć pod uwagę. Efekty można, jak zwykle, obserwować na Enigma@home.
Pojawił się wynik. Obiecujący. Nie wiem czy wynik nie jest obciążony restartem?

Cytat: TJM w 09 Październik 2008, 10:53
Tutaj kolo też niezłą aplikację wykombinował:
http://www.enigmaathome.net/forum_thread.php?id=72
Może podlinkuj moją aplikację (linuksową) na forum projektu. Pod warunkiem, że przechodzi w 100% walidację.

Mori

Tej, co on takiego zrobił, ze uzyskał 35% zysku? Buninku, dasz radę powtórzyć to? =]

Chociaż i tak też w sumie dużo poprawiłeś, bo:
1107998   1033703   8 Oct 2008 11:29:31 UTC   9 Oct 2008 9:33:33 UTC   Over   Success   Done   3,134.55   10.71   15.24
1106318   1032216   8 Oct 2008 10:07:12 UTC   8 Oct 2008 16:31:01 UTC   Over   Success   Done   4,152.80   14.19   15.24

Natomiast teraz przeliczyło inne awgly100 (0) i już wynik był 1:06 :( Natomiast ciągle nie wiem, jak wielki wpływ ma na to, że ojciec gra i zabiera koło 15-20% mocy procka. Argh. A potem wróci siostra i będzie jeszcze gorzej...

Cytat: buninek w 09 Październik 2008, 11:46
Cytat: Mori w 09 Październik 2008, 10:00
Obecny awgly100 był już przeliczony w ~55% przed podmianą, więc należy to wziąć pod uwagę. Efekty można, jak zwykle, obserwować na Enigma@home.
Pojawił się wynik. Obiecujący. Nie wiem czy wynik nie jest obciążony restartem?

Ciężko powiedzieć. Natomiast awgly100 (1) przeliczony w 1:58:51, a wcześniej było 2:07 czy nawet 2:19, więc jest lepiej chyba.

buninek

#626
Cytat: Mori w 09 Październik 2008, 13:06
...Buninku, dasz radę powtórzyć to? =]

Prawdopodobnie może to być kres możliwości duetu mingw+gcc-3.4 w przypadku amd.
Może inny kompilator lub ingerencja w kod źródłowy zwiększyłaby wydajność?

TJM w przypadku procesorów intela możliwym jest, że optymalizacje kompilatorem "icc"
są bliskie ideału. Starsze wersje gcc np. 3.4-4.1 nie wspierają tak dobrze procesorów
z instrukcjami SSSE3 i nowszymi (również amd phenoma) jak wersja gcc-4.3.
Pozostaje jeszcze pytanie czy kod enigmy jest w stanie z nich skorzystać.

Mori

Pierwsze pytanie: czy Ty usuwałeś ten fragment kodu związany z pisaniem na stdout (albo err, już nie pomnę), o którym wspominał TJM? To odnośnie usprawniania samego kodu.

buninek

Jedyne zmiany to w score.c o których wcześniej wspominał TJM.

TJM

To można śmiało wywalić, dużego przyrostu wydajności nie będzie ale te kilka sekund na początku każdego WU obetnie:



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mori

Dawaj, Buniku, dawaj! Zawsze to będzie coś do przodu.

Stare awgly (1) (to chyba było na pierwszym Buninku):
1105177   1031098   8 Oct 2008 7:50:36 UTC   8 Oct 2008 15:21:49 UTC   Over   Success   Done   7,655.58   26.16   26.25

Jeszcze starsze awgly (1)(to chyba na optymalce TJMa):
1069167   998336   6 Oct 2008 12:32:09 UTC   7 Oct 2008 8:37:37 UTC   Over   Success   Done   8,355.95   31.12   25.84

Nowe awgly (1)(na ostatnim Buninku):
1123418   1048275   9 Oct 2008 11:35:46 UTC   9 Oct 2008 17:11:56 UTC   Over   Success   Done   6,892.73   23.56   26.25
1122619   1047479   9 Oct 2008 9:33:33 UTC   9 Oct 2008 15:53:23 UTC   Over   Success   Done   7,025.22   24.01   26.25
1111060   1036503   8 Oct 2008 16:31:02 UTC   9 Oct 2008 13:49:32 UTC   Over   Success   Done   7,131.58   24.37   26.25

buninek

#631
Trzeba poczekać na "nocne" wyniki lub przegonić graczy :) aby się wyniki ustabilizowały.

Ok. Podrzucę nową wersję.

Bober

Cytat: TJM w 08 Październik 2008, 14:27
Zrobiłem tymczasowe przekierowanie statystyk na inny host używając zwykłego http redirect, lukajcie czy w najbliższych dniach wszystkie sajty ze statystykami będą się uaktualniać.


Wygląda na to, że żaden nie uaktualnił dziś enigmy. :(

TJM

Dziwne, bo pliki niby są ściagane z drugiego serwera. Trzeba coś innego wymyślić, bo pliki ze statsami ciągle rosną i prędzej czy później od samego transferu wygenerowanego przez nie braknie limitu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

Cytat: Mori w 09 Październik 2008, 19:53
Dawaj, Buniku, dawaj! Zawsze to będzie coś do przodu.

nowa wersja pod win (athlon64, amd x2) zmiana w hillclimb.c
http://www.adrive.com/public/32b92489374d4c8faccd3c04b73aa8650ddcda49045569608cb08340e3c5261d.html

raczej przyniesie efekt placebo (wynik benchmarku bez zmian)

Bober

Cytat: TJM w 09 Październik 2008, 20:29
Dziwne, bo pliki niby są ściagane z drugiego serwera. Trzeba coś innego wymyślić, bo pliki ze statsami ciągle rosną i prędzej czy później od samego transferu wygenerowanego przez nie braknie limitu.

Formula Boinc ma najświeższe wyniki, może pobrała...

Mori

Cytat: buninek w 09 Październik 2008, 20:54nowa wersja pod win (athlon64, amd x2) zmiana w hillclimb.c
http://www.adrive.com/public/32b92489374d4c8faccd3c04b73aa8650ddcda49045569608cb08340e3c5261d.html

raczej przyniesie efekt placebo (wynik benchmarku bez zmian)

Jutro obiecuję podmienić, jak wrócę z uczelni. Zobaczymy, czy coś zmieni, czy raczej nie. No, ale zaszkodzić raczej nie zaszkodzi, więc... =]

Pigu

jak panowie z tymi optymalkami (oszczędźcie mi czytanie fachowej dyskusyji) - jest coś nowego dla xp32 nad to co kiedyś TJM dał?

buninek


3Rni

wstawiłem pod win na A x2 4600 i A3800.... zobaczę co będzie

pierwsze wyniki:
były czasy 4.100 - 4.200 teraz są 3.600......na razie 3 wu... do rana zobaczę i jeśli ok to wrzucę we wszystkie AMD