Tworzenie projektu... czyli powstanie i ewolucja Enigma@Home

Zaczęty przez TJM, 27 Lipiec 2007, 16:22

AiDec

#720
Juz padlo :P

Naprawilem kłada, chce sie podpiac, a tu: `reached daily quota of 4 results`  XD

Co wiecej, po takim nieduanym requescie ustala kolejne polaczenie z servem na `za 13h`. Pogielo?

Ja sie nie zgadzam  :attack:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Chyba wcześniej miałeś jakieś błędy, bo rzeczywiście masz daily quota = 4. Zaraz ci to zresetuję %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Dziekuje bardzo :). Mialem bledy, bo robilem z kompem - inaczej sie po prostu nie dalo :(.

I udanego weekendu zycze :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Mam nadzieję że będzie udany i że następny będzie jeszcze lepszy  :parrrty:

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni

wrzuciłem optymalke z forum windows_x86_64.zip pod xp64 i q6600 i kicha totalna
wywaliło mi wszystkie wu chyba ze 30 lub więcej poszło do kosza ...nie polecam , chyba ze coś źle zrobiłem  :attack:

TJM

Sama aplikacja na pewno działa, natomiast lepiej wrzucać ją (tak samo jak i inne) na pusty bufor, z jakiegoś powodu zadania ściągnięte na domyślnej lubią się sypnąć po podmiance.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni

Cytat: TJM w 25 Październik 2008, 13:20
Sama aplikacja na pewno działa, natomiast lepiej wrzucać ją (tak samo jak i inne) na pusty bufor, z jakiegoś powodu zadania ściągnięte na domyślnej lubią się sypnąć po podmiance.

może i działa ale u mnie nie chce
nie chodzi mi o wysyp wu podczas podmianki...tylko generalnie kicha..pobiera nowe i sypie do wszystkich error

byc moze to wina OC q6600 chodzi na 3,5ghz,
pod xp 32bit na optymalka hula az miło a tu na 64bitach xp juz kiszka  |-?

AiDec

#727
Cytat: TJM w 25 Październik 2008, 13:20
Sama aplikacja na pewno działa, natomiast lepiej wrzucać ją (tak samo jak i inne) na pusty bufor, z jakiegoś powodu zadania ściągnięte na domyślnej lubią się sypnąć po podmiance.

U mnie akurat nie mialo to miejsca. Dwa dni temu (po naprawie) odpalilem kłada z x64 i Twoimi starymi optymalkami pod korduło (w ramach eksperymentu zapialem optymalki przy trzech WU w polowie przeliczonych - oczywiscie po zatrzymaniu i killu wrappera) i obylo sie bez jakichkolwiek problemow. - to tak tylko informacyjnie :).


Cytat: ERni w 25 Październik 2008, 18:18
Cytat: TJM w 25 Październik 2008, 13:20
Sama aplikacja na pewno działa, natomiast lepiej wrzucać ją (tak samo jak i inne) na pusty bufor, z jakiegoś powodu zadania ściągnięte na domyślnej lubią się sypnąć po podmiance.

może i działa ale u mnie nie chce
nie chodzi mi o wysyp wu podczas podmianki...tylko generalnie kicha..pobiera nowe i sypie do wszystkich error

byc moze to wina OC q6600 chodzi na 3,5ghz,
pod xp 32bit na optymalka hula az miło a tu na 64bitach xp juz kiszka  |-?

1. Nie sadze aby przyczyna bylo Twoje OC. Nie takie OC, nie przy Enigmie... itp. Moze po prostu cos z winshitem? Jakas konfiguracja, jakas latka-psujka itp.?

2. Zmartwiles mnie. Mialem niedlugo testowac te nowe ptymalki :(. Ale moze po prostu pliki Ci sie sciagnely z wada? Podaj mi prosze linka, to jutro sprobuje na swoim kompie (bardzo podobnym do Twojego; x64, q6600 3.42GHz).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

dopiero teraz gdy ponownie szukałem linku dla Aidec zauważyłem ze post TJM na forum jest z "Message 293 - Posted 24 Nov 2007":

Windows 64bit:

http://tjm.boo.pl/enigma/app/windows_x86_64.zip

czyli app sprzed roku i moze to jest powód ze wysypało mi sie pod xp64 totalnie wszytko.... TJM a gdzie jest nowsza 64bitówka?


AiDec

Cytat: ERni w 25 Październik 2008, 21:22
dopiero teraz gdy ponownie szukałem linku dla Aidec zauważyłem ze post TJM na forum jest z "Message 293 - Posted 24 Nov 2007":

Windows 64bit:

http://tjm.boo.pl/enigma/app/windows_x86_64.zip

czyli app sprzed roku i moze to jest powód ze wysypało mi sie pod xp64 totalnie wszytko.... TJM a gdzie jest nowsza 64bitówka?



Ciesze sie ze moglem pomoc :).


Btw, jakby ktos chcial wiedziec:
Q6600 3.42GHz + x64
granted = ca. 70% claimed

Q6600 3.42GHz + x64 + optymalka dla XP32
granted = ca. 105% claimed



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Nowszej nie ma, wiek aplikacji nie ma nic do rzeczy - wszystkie powinny działać, różnice są w szybkości. Czemu nie działa nie mam pojęcia, może gryzie się z czymś w systemie albo nie chce ruszyć na tym procu - u mnie przy testach na athlonach działała dobrze. Tak czy siak niewielka strata, bo nowsze buildy 32 bitowych aplikacji prawie na pewno są szybsze.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni

Cytat: AiDec w 25 Październik 2008, 22:04


Ciesze sie ze moglem pomoc :).


Btw, jakby ktos chcial wiedziec:
Q6600 3.42GHz + x64
granted = ca. 70% claimed

Q6600 3.42GHz + x64 + optymalka dla XP32
granted = ca. 105% claimed

ktorego exe`ka daleś dla quada? od core2?

AiDec

#732
Tak. Korduło.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Pytanie inne - do tfurcy projektu :).

Na stronie projektu zaznaczylem:
On multiprocessors, use at most 3 processors

I mimo to komp caly czas liczy 4 WU na raz. Chcialbym zeby liczyl tylko 3. Jak to zrobic?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


AiDec

Cytat: Troll81 w 28 Październik 2008, 11:45
A tego się nie ustawia teraz w samym managerze???

W BM mozesz ustawic ilosc procesorow (procentowo) dla calego BM (wszystkich zapietych projektow - globalnie). A mnie zalezy zeby zmienic ustawienia jednego projektu. Enigma na 3 jajka i GpuGird na jedno jajko.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

A w ogóle da się tak ustawić w innych projektach ? Przecie te CPU to chyba część ustawień globalnych.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

patak

Niech zgadnę... ustawiłeś to w tej rubryczce

A jak jest podpisane, to ustawienie działa tylko w wersjach 5.10 w dół.

Piętro niżej jest:

Spróbuj tym. :)

TJM

Przed i po, czyli nowa aplikacja - na razie jeszcze nieco niedokończona i powinna ostatecznie być jeszcze trochę szybsza:



są to przeróbki źródeł więc dostępne dla wszystkich systemów.

Liczę co najmniej na zejście poniżej 1000s na tym systemie z zachowaniem obecnych, domyślnych flag kompilacji (tylko -march=prescott) a potem jeszcze niżej kombinując z flagami.

Duży minus tej aplikacji - dla hceyz72 i awgly100 są osobne źródła (te drugie dopiero będą) więc trzeba przerobić app_info z powrotem na starszą wersję i wpisać dwa exeki.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Udało się zejść poniżej 1000, nawet rozpędem spadło trochę niżej  :attack: a to jeszcze nie koniec przeróbek.



Teraz na windows mam szybciej niż wcześniej na kombinacji Linux + Intel C++, aż się boję sprawdzać co będzie na linuksie po skompilowaniu tych źródeł.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Machloj

no ładnie :) jeszcze trochę i ściągniesz do projektu punktomaniaków   XD

TJM

Tylko że aplikacja w obecnym stadium nie nadaje się do udostępnienia %-) To w zasadzie działający szkielet i działa tylko z workunitami jednego typu, gdyby ktoś zostawił ją podpiętą pod projekt a ja zmieniłbym coś na serwie, nie miałbym innego wyjścia jak zbanowanie hosta, bo 100% rezultatów byłoby skaszanione.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler


TJM

40% mniej względem poprzedniej wersji, bo względem gołej aplikacji to jest z 3 razy szybciej.

Granted = 3*Claimed:



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

Mniam, mniam... dobra Enigma XD. Szkoda, że ta aplikacja nie była gotowa na projekt miesiąca - punkciki, punkciki... :arrr:

Pigu


buninek

no, no ... aplikacja zachęcająca do liczenia, punktowania  ;D

TJM

Testuję właśnie ostateczną wersję, niestety rozpędem ta aplikacja była tak zrobiona, żeby działała tylko z jednym rodzajem zadań (co daje jakiś 1% przyrost prędkości, więc kropla w morzu przy jej obecnej szybkości) i teraz muszę te zmiany cofnąć, co zajmie mi pewnie z 2-3 dni.

Wszystkie zmiany są tylko w funkcji hillclimb() z hillclimb.c, więc jeśli komuś się chce, niech zobaczy czy ta funkcja różni się czymś między linuksowym a windowsowym źródłem, jeśli nie to jeden problem z głowy i szybciej będzie wersja dla linuksa.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

wyglądają na identyczne, choć mogę się mylić :)

Troll81

a dzis dostałem UOTD w enigmie a na stronie myboinc nie widac tego :(

TJM

Za wcześnie się cieszyłem, bo z tak zoptymalizowanej aplikacji raczej będzie dupa zbita. Z testów wynika, że aplikacja poprawnie przeliczy tylko niektóre zadania, podczas gdy na innych nieuchronnie dąży do computation errora; co gorsza nie da się obczaić które bez przeliczania. Na szczęście część przeróbek jest bezpieczna i chociaż lekki zysk wydajności wyniosłem z tego całego bajzlu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Buninek możesz testnąć nowy hillclimb() pod linuksem ? U mnie póki co dość biednie wypada bo zgubiłem w chaosie optymalizacji flagi których używałem dla AMD %-)

http://pastebin.com/f1a0a7c4e

Po tej podmiance aplikacja powinna trochę przyspieszyć, dodatkowo na stronie w rezultatach/stderr widać znaleziony max score dla danego WU.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek


TJM

Jakie błędy ? U mnie glajsko się kompiluje, tylko bez odpowiednich flag kicha z prędkością.
Te lekkie poprawki pozwalają łagodniej przełknąć niedziałanie grubych - spadek z 55 na 40 minut w awgly100/2 to zawsze coś  ;D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

Między innymi takie:
hillclimb.c:5026: error: too few arguments to function triscore
hillclimb.c:5041: error: too few arguments to function triscore
hillclimb.c:5053: error: too few arguments to function triscore
hillclimb.c:101: warning: unused variable tlen

TJM

A nie zmiksowałeś tego czasami z jakąś poprzednią edytowaną wersją ? To nakładka na oryginalne źródła, wszystkie inne edycje stają się zbędne, ze zmianami w score.c na czele (ten plik nie jest używany).
http://plikens.no-ip.net/720xj5gku/hillclimb_unrolled.zip spróbuj podmienić hillclimb.c na gotowca. Z tym że ten jest windowsowy (już edytowany) a nie patrzyłem nawet, czy są takie same.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

Tak. Wcześniej zrobiłem taki dziwny mix. Teraz jest ok.

Kompilowałem gcc 3.4.6. Niestety nie akceptuje flagi "fschedule-insns" dla hillclimb.c.
Przy procu amd, fschedule-insns jest kluczową dla aplikacji enigmy. :(
Stąd i wynik benchmarku słabiutki. Później zobaczę z innymi wersjami gcc.

TJM

U mnie fschedule-insns daje ogromny spadek wydajności, rzedu -100%. Benchmark trwa 14 minut a żadnego WU nawet nie przeliczyłem bo nie starczyło mi cierpliwości. Tak samo na linuksie i windowsie, AMD i Intelu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

Zmiany w hillclimb spowodowały przetasowanie. Trudno tak na gorąco to wszystko ogarnąć.
Wcześniej zdecydowanym liderem była wersja gcc - 3.4.6, a wszystkie nowsze 4.x.x, dawały słabe rezultaty.
Teraz o dziwo nastąpił znaczący przyrost dla np. gcc 4.3.2. Wynik benchmarku 3:41, a wcześniej coś ok 4:30-50s.

Jeszcze jedno, o 100% wzrosła wielkość aplikacji.

TJM

Tak ma być, teraz zamiast używania funkcji, powtarzające się bloki kodu są ręcznie przeklepane, daje to niezłego speed boosta.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.