napisy.org i kinomania zamknięte!

Zaczęty przez AL, 17 Maj 2007, 13:48

AL

Wczoraj zamknięto dwa największe polskie serwisy z napisami do filmów. Jestem ciekaw jakie jest wasze zdanie w tej sprawie - słusznie czy nie ?

Tomislaw

Trzeba będzie się języków uczyć  :wink:



kempler

Ja powiem tyle. Żyjemy w chorym kraju !!! Łatwiej kraść miliardy niż tłumaczyć udostępniać napisy. Policja znowu odnotuje "sukces". Śmiech na sali... Już zapowiedzieli że od 1 czerwca przenoszą się na jakieś koreańskie i rosyjskie serwery.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

jamin

zgadzam się - zamiast szukać "prawdziwych" przestępców łapią nie wiadomo kogo - i co ważne nie za bardzo wiadomo za co - za to, że ktoś obejrzał film i go przetłumaczył? no tak - teraz przeczyta w edytorze podpisy i nie pójdzie do kina albo nie kupi dvd :ROTFL:

tak poważnie to wczoraj właśnie chciałem ściągnąć napisy z jednego z dwóch wymienionych... :D w sumie zgodzę się, że sama w sobie działalność nie jest do końca legalna ale naprawdę istnieją bardziej szkodliwe społecznie czyny, którymi nasza super-policja powinna się zająć...

Bober

Pewnie naczytali się o teorii zbitej szyby i gorliwie wprowadzają ją w życie - w końcu bezpieczniej jest dawać ludziom mandaty za np. przeskoczenie bramki w metrze (spotkało mnie to :evil: ), niż łapać uzbrojonych badytów :P

Gdyby jeszcze to rzeczywiście tak działało....

W każdym razie to działanie jest bez sensu, pojawią się nowe serwisy, albo wrócą te same. W ten sposób na pewno piractwa nie zwalczą.

D_T_G

Dura lex, sed lex. A na jakich konkretnie paragrafach to się odbyło? A pomyśleć, że ostatnio przypodobali mi się niemieccy sędziowie za tę decyzję... A na Pirate Bay uspakajają, że wszyściutko mieli silnie zaszyfrowane :P


cezar






Machloj

paranoja paranoja...byli zajęci rozpracowywaniem mafii tłumaczy i nie mieli czasu przez 5 dni podjechać po zwłoki leżące 5 dni w Łodzi...ech....nasza kochana policja

Mchl

Bez przesady. W końcu zwłoki nie łamią prawa leżąc w parku... :twisted:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

moze i lamia, ale nie ma klopotow z ich pozniejszym zlapaniem:P

Wydmek

Dno i wodorosty :(

Karać luzi za to, że tłumaczyli teksty???? Wydaje mi się, że nie tędy droga - ale za to statystyki się podniosły i można wnioskować o premię z naszych pieniędzy  :evil:
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



MJ19

Jak zwykle "Wielki Sukces Policji"!!Złapaliśmy jednych z najgroźniejszych bandytów w kraju.Obywatele,teraz już wam nic nie grozi!!
To nie jest normalny kraj.Zakazać komuś tłumaczenia tekstów to tak jakby zakazać komuś sklejania plastikowych modeli.Niedługo będę bał się robić coś innego poza pracą i spaniem bo nasz wymiar sprawiedliwości uzna to za przestępstwo.PARANOJA!!!A w dalszym ciągu strach wyjść na ulicę po zmierzchu bo można oberwać a najbliższy patrol jest cholera wie gdzie.Smutne to ale niestety prawdziwe :?

Tomislaw

Zapewne policja ma wiele poważniejszych spraw do rozwiązania. Ktoś zawiadomił o przestępstwie więc chcąc nie chcąc musieli sprawie nadać bieg. Tak czy inaczej czy mi się to podoba czy nie, nielegalne udostępnianie DivXowych kopii filmów czy tłumaczeń do tychże ( i czerpaniem pośrednio z tego korzyści majątkowych) jest dla mnie KRADZIEŻĄ, PASERSTWEM! itp.



miszol

z informacji które posiadam to pliki txt na serwisie napisy.org były udostępnianie całkowicie za darmo (nikt nie czerpał z tego korzyści majątkowych)i dlatego nie rozumiem dlaczego serwis napisy.org został zamknięty

Borsook

dlatego ze wedle prawa mozna przerabiac (czyt. tlumaczyc) czyjs tekst (tu akurat dialogi) na wlasny uzytek, a w ramach tego mozna udostepniac bliskim osobom, a jesli sa udosepnine w necie to juz wykracza poza granice bliskich kontaktow. Tu nie wazne jest czy to przynosi korzysc majatkowa czy nie, niestety. Takie juz mamy prawo i policje ktora potrafi tylko takie sprawy rozwiazywac.

MarekZ

Cytat: "AL"Wczoraj zamknięto dwa największe polskie serwisy z napisami do filmów. Jestem ciekaw jakie jest wasze zdanie w tej sprawie - słusznie czy nie ?

Ufff. Nareszcie będę się czuł bezpiecznie wychodząc wieczorem na dwór!! Przynajmniej nikt mi z nienacka niczego nie udostępni i nie PRZETŁUMACZY!! Brawo Policja!!

PBT_marian_boss

CytatHakerzy zaatakowali serwis policja.pl
17 maja, po godzinie 22.00, hakerzy zaatakowali stronę policja.pl. Był to odwet za zamknięcie strony z napisami do filmów - napisy.org. Serwery polskiej policji zostały zaatakowane przez "grupę bojowników o wolność słowa w polskim internecie".
Osoby odpowiedzialne za problemy ze stroną policja.pl chciały wyrazić swój sprzeciw wobec zamknięcia strony napisy.org.
Oprócz chęci odwetu, inne motywy działań hakerów nie są znane. W godzinach nocnych strona policja.pl co jakiś czas wracała do sieci, aby chwilę później znowu zniknąć z internetu. Atak o mocy 4-5 Gb zdestabilizował serwer policji podpięty do sieci łączem około 2-3 Mb.
Od wczesnego rana policja.pl działa już bez przeszkód. Policja obecnie próbuje namierzyć osoby odpowiedzialne za atak.
źródło: Interia

No i chyba zaczyna się wojenka :)

Czerwek

No i wiadomo kto na pewno nie wygra tej wojenki :)

maro86

Kolejny niewesoły news:

http://wiadomosci.o2.pl/?s=260&t=363444

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Czerwek

Moze czas zaczac samodzielnie robic ten zloty napitek? :)

maro86

Dzisiaj szukałem napisów na napisy.info i oni też już nie maja napisów..
Kurwa jego mac...

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

AL

No to pozostaje Ci jeszcze poszukać na Hatak'u albo http://napisy24.pl/. W ostateczności jest jeszcze taki mały sprytny programik napiprojekt bodajże.

kret

co do programików jest jeszcze
subdownloader
Oscar
może też warto spróbować..chociaż nie jestem pewien jak jest tam z szukaniem napisów po polsku..