Czas pozostały do przeliczenia ciągle się zwiększa..

Zaczęty przez Krzysiek-pol, 07 Wrzesień 2007, 14:37

Krzysiek-pol

Cześć

Sciagnąłem sobie próbke której szacowany czas liczenia wynosił 4 godz
Jednak czas ten zamiast maleć podczas obliczeń ciagle się zwiększa

Rozumiem ze czas jest orientacyjny ale zeby aż tak,
było 4 a teraz łacznie 22 i ciągle się zwieksza.
Teraz po 10 godzinach liczenia czas pozostały do końca wynosi 11 godz.

Zaznaczam ze narazie zaden błąd niewyskoczył.
Czytałem na forum ze czesto zdarzają się błedy w tym projekcie

Ale moje pytanie brzmi czy warto tą próbke dokańczać  ?
Czy lepiej ją kasować bo się nie dokończy.?

Nieukrywam ze już się zniechęciłem do tego projektu

Krzyś  :)

Bober

Witamy na forum  :D

Nie liczę obecnie uFluids, ale nie jesteś pierwszą osobą, która przelicza tę jednostkę. Poprzedniej osobie wyskoczył błąd po 45h liczenia. Ja bym radził na początek ją wstrzymać. Zobaczymy co inni napiszą.

miszol

ja cały czas liczę, no chyba że mi sie znudzi ;)

jedna ma narazie 35h, druga jednostka na innym hoscie ponad 65h

w tym projekcie miałem już jednostki które liczyły się ponad 100h i odpowiednio puktowały, ale były też takie które po ~50h się wysypywały...

wybór należy do Ciebie :)

jaskij

Ja jedną jednostkę liczę strasznie długo... Jednostkę liczę już 67h, kiedy w czwartek rano wyjeżdżałem miała ~20.5%, teraz ma 21% :/ A deadline 13-tego o 16 :/

qbaspl

Ja chybasobie podaruje ten projekt az poprawią te jednostki. Za dużo mocy komputera się marnuje.

miszol

jedna jednostka wysypała się po ~73h, drugą przerwałem po ~53h

Krzysiek-pol

Dzieki za odpowiedzi
Zaryzykuje i oblicze ją w wolnym czasie
jeszcze 2 tyg termin ważności.

pzdr
Krzyś :)

miszol

nie dawno odesłałem niezłą jednostkę
teraz tylko na punkty czekam  8)

ksobier

a ja dostaję też jednostki, których deadline już minął  :/i cały czas się przeliczają
rzysztof Sobierajski / ksobier

miszol

Cytat: "ksobier"a ja dostaję też jednostki, których deadline już minął  :/i cały czas się przeliczają

takiej sytuacji jeszcze nie zaobserwowałem u siebie... przyjrzę się liczącym jednostką i dam znać co i jak :) ale to dopiero pod wieczór

kret

ja nie wiem co się dzieje z tym projektem..nie liczę go długo, ale od początku zachowywał mi się niezbyt stabilnie..kilka razy na kompie w pracy mi się zdarzyło, że minął mi termin, bo mimo, ze próbka miała do zakończenia obliczeń (przynajmniej tak pokazywało) np. 10h a do deadline'u 20h to i tak nigdy nie doliczyłem jej do końca, bo się ciagle jakby postępy cofały..to samo widzę teraz w domu na próbce rcscs_b6_5_1_1_130_130_1_-1.77_1_1_1_1_1liczyła się cały weekend, teraz włączam kompa po powrocie z pracy i mam przeliczone 1:36h i 4,688%..jak to tak dalej będzie wyglądać, to chyba podziękuję za liczenie tego projektu..

Gave

Taki fajny projekt, a jakby nigdy nie wyszedł z fazy alpha - od samego początku były i są z nim problemy.
Ostatnio sam zaobserwowałem, że po prostu zdarza mi się próbka, która mimo ciągłego przeliczania nie odnotowuje postępu procentowego. Po prostu idzie na straty a liczę kolejną. Trudniej jeżeli nie ma możliwości bezpośredniego nadzoru menedżera - wtedy chyba nie warto ryzykować straty czasu.

kret

Cytat: "Gave"[..]zdarza mi się próbka, która mimo ciągłego przeliczania nie odnotowuje postępu procentowego[..]
dokładnie, tak jak u mnie, chociaż chyba dość nieudolnie to opisałem ;) i co do nadzoru? w 100% sie zgadzam..nie było mnie weekend w domu, i jak już wspominałem..dziś po powrocie z pracy zobaczyłem jak ładnie mi mielił dwa dni próbke i nic w sumie nie policzył..  :evil: