Problem ze ściąganiem plików Windows | Linux

Zaczęty przez Yoshi, 07 Maj 2007, 22:17

Yoshi

Powoli kończą mi się już pomysły... Stoi sobie XP, na nim zainstalowany Firefox, Thunderbird, do niedawna jeszcze AVG jako antyvirus. Firewall na nvidii.
Od kilku dni kiedy ściągam pocztę z załącznikami (zdjęcia), pokazuje mi tylko część zdjęcia, reszta jest na szaro (tak jakby nie ściągnięta) Specjalnie nie zwracałem na to uwagi, bo znając skrzynkę na którą to przychodzi mogłem się wszystkiego spodziewać. Ale dzisiaj próbuje po raz 8 ściągnąć wersję 5.9.9 menadżera i za każdym razem wywala błąd przy uruchamianiu instalacji, że nie może przeczytać pliku inicjującego i oczywiście kończy działanie. Myślałem, że problem leży po stronie antyvirusa i go odinstalowałem. Ale znów kiedy chciałem ściągnąć avasta ze strony producenta niby wszystko się ściągało dobrze, tylko kiedy chciałem uruchomić instalację wyskakiwał błąd, że jest problem z wyodrębnieniem plików i żebym jeszcze raz ściągnął instalkę. Próbowałem z kilku różnych serwerów, niestety nic to nie zmieniło :/ Podobnie z instalką Quicktima.
Dysk przeskanowany na obecność wirusów i bad sektorów. Nic niepokojącego nie widać. Nie wiem czym to ugryźć... i gdzie może leżeć problem.
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

sourcerer

Zobacz moze przeinstalowac przegladarke ( FireFox-a ), moze to przez nia to wszystko? A przez IE wszystko jest ok ?

Yoshi

Zapomniałem dopisać. Identycznie jest przez ie. Dziwi mnie też to, że Thunderbird ściąga kawałki zdjęć. Podejrzewam, że problem nie jest w aplikacji, tylko we wspaniałym produkcie wielkiego billa.
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Wydmek

A może standardowo  :?  przeinstaluj sterowniki do grafiki może po prostu te dają ciała (pomysł niby nie związany z tematem - ale oststnio miałem podobny problem i pomogło:))
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



Yoshi

Spróbuję, ale coś czuję, że znów czeka mnie instalacja windy od początku :? Niby wszystkie najnowsze sterowniki pościągane z sieci i tak się wali... Ehhh... Szkoda gadać...
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

PMG

Moim zdaniem masz problem ze nie dociągasz plików do końca - więc moze jakiś DAP albo GetRight by pomógł ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Borsook

Cytat: "pmgpmg"Moim zdaniem masz problem ze nie dociągasz plików do końca - więc moze jakiś DAP albo GetRight by pomógł ?

ale sciagajac poczte to sie raczej z tego nie korzysta, wiec to chyba nie pomoze :?
jak bedziesz przeinstalowywal to po kazdym zainstalowanym sterowniku sprawdzaj czy dziala sciaganie i instalowanie to moze dojdziesz kto psuje a wtedy pomyslimy dlaczego

Yoshi

Cytat: "Borsook"jak bedziesz przeinstalowywal to po kazdym zainstalowanym sterowniku sprawdzaj czy dziala sciaganie i instalowanie to moze dojdziesz kto psuje a wtedy pomyslimy dlaczego
I tak chyba będę musiał zrobić. Ale to dopiero w weekend. Może ktoś wpadnie na jakiś inny pomysł do tego czasu ;)
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

miszol

a programy P2P działają poprawnie?

sprawdź czy dasz radę coś ściągnąć w trybie awaryjnym

może szwankuje łącze z netem? sprawdź jak wszystko będzie wyglądało po odpaleniu jakiegoś Linux'a liveCd np: ubuntu lub knoppix

Yoshi

p2p działają, ale torrent odrzuca masę kawałków plików, wcześniej tyle nie odrzucał. Łącze wydaje się sprawne. Resetowałem router i port do którego jestem podpięty na centrali.
W trybie awaryjnym nie sprawdzałem, podobnie nie sprawdzałem pod jakimś linuxem live. Dam znać jak poszły testy.
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Robert1970

hmmm..... a bym sprawdził kilka rzeczy:
1. fizyczne podłączenie - czyli utp ( jak masz tester to sprawdź koniecznie a jak nie to skombinuj jakiś inny kabel i podepnij ) oraz router i kartę sieciową
2. trojany - chociaż to tak trochę nietypowe działanie
3. Dialer jakiś próbuje mieszać.

ansuz

Zastanów się czy nie używałeś ostatnio jakiś optymalizatorów windowsa bądź przyśpieszaczy internetu. A może sam coś grzebałeś przy ustawieniach netu. W każdym razie jest możliwość ustawienia przy protokóle sieciowym ile bitów ma wysyłać/odbierać komputer jednorazowo. Jeśli ustawi się za dużo to dzieje się dokładnie to co opisałeś.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

Yoshi

Temat do zamknięcia :) Potestowałem w trybie awaryjnym, na live linuxie i było to samo. Okazało się, że parametry kabla były niezbyt korzystne. Powalczyłem trochę i teraz już jest ok.
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]