Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

BOINC@Poland & MPTA

Zaczęty przez tlusty25041, 15 Październik 2010, 01:15

tlusty25041

Witam w imieniu MPTA
jakiś czas temu toczyła się dyskusja na temat sojuszu  MPTA
oraz waszego dołączenia do niego
niektórzy byli za inni przeciw
ale często padały argumenty typu
czy MPTA przetrwa
czy nie będzie żadnych zgrzytów w drużynie

otóż sojusz istnieje od marca 2010 roku i ma się świetnie
zajmuje  4 miejsce w rankingu PG
ciągle dołączają kolejni ludzie aby wspomóc drużynę

jednak aby spełnił swoje zadanie i naprawdę pokazał na co stać polskie środowisko Boinc
potrzebny jest wspólny start B@P i MPTA w wyścigu PG

jest jeszcze czas do namysłów i dyskusji ale
mamy nadzieje ze w kolejnym sezonie wystąpimy wspólnie jako jeden kraj w jednej drużynie


pozdrawiam
tlusty25041

TP

Oczywiście podpisuje się pod tym co powiedział Tłusty. Powiem więcej my jako TPT deklarujemy na przyszły rok pozostanie w MPTA oraz zwiększenie naszego wkładu obliczeniowego. Dodatkowo być może do MPTA dołączą nasi koledzy zwijający Foldinga.

Także Panowie -  nie chcemy Was wchłonąć  :fright:

Nie chcemy budować jakiegoś SuperTeamu  XP

Chcemy tylko jednego - byśmy byli w TOP3 w wyścigach PG, byli razem jako jedna drużyna wyścigowa.

:arrr:

Pantarhei

Cytat: tlusty25041 w 15 Październik 2010, 01:15

otóż sojusz istnieje od marca 2010 roku i ma się świetnie

Mam na dzieje, ze nie jest to zasługa tego, że aliantem nie jest B@P  ;)

Ja bardzo chętnie w wyścigach  swoja marną moc przyłączę do MPTA.  :attack:  :attack:  :attack:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

apohawk

Jeśli celem jest top3, to będzie ciężko. W ostatnich 3 wyścigach, tylko w jednym osiągnęlibyśmy 3. miejsce w wyniku połączenia.
No good deed goes unpunished.


tlusty25041

Cytat: Pantarhei w 15 Październik 2010, 08:33


Mam na dzieje, ze nie jest to zasługa tego, że aliantem nie jest B@P  ;)


gdyby B@P dolaczylo od samego poczatku moglo by byc tylko lepiej


Ides Of March
3 Major Polish Teams Alliance   654443.11
4 BOINC@Poland                  524482.56
2 razem                         1178925.67

Earth Day
3 Major Polish Teams Alliance   37852932.36
9 BOINC@Poland                  25933429.13
3 razem                         63786361.49

PrimeGrid's Birthday/Summer Solstice
5 Major Polish Teams Alliance     3220280.00
8 BOINC@Poland             2238040.00
4 razem                         5458320.00

Full Moon
5 Major Polish Teams Alliance     179298.10
7 BOINC@Poland             130089.09
3 razem                         309387.19

Dog Days of Summer
6 Major Polish Teams Alliance   1275003.98
8 BOINC@Poland                    785655.02
4 razem                         2060659.00   

The Calendula Challenge
7 BOINC@Poland                  21602975.17
8 Major Polish Teams Alliance  21087365.97
4 razem                        42690341.14
     

eclipse99

W tym roku skupiłem się na Projekcie Miesiąca,
w przyszłym, jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego typu ciągły wysyp WU w LHC, policzę wyścigi z MPTA.

Troll81

W sumie to już teraz ci co chcą uczestniczą w wyścigach pod szyldem MPTA. Ci co nie zechcą i tak nie wystąpia pod szyldem MPTA. Dlatego tak się zastanawiam czy jest sens dyskusji?

Wszak całe B@P się nie dołączy (choćby ze względu na rozmiar i fakt że niewielki odsetek ludzi jest aktywny na forum) a ci co się tematem interesuja już podjęli decyzję czy zechcą startować w wyścigach PG w ogóle a jesli tak to pod jakim szyldem.

toms83

Imo, warto poruszać kwestię ponownie. Zapewne wiele osób nie chciało przystąpić do MPTA, jako drużyny świeżej, z niewiadomą przyszłością. Sami pisaliście, że do rozmów powrócicie na końcu roku i jak do tego czasu MPTA będzie dalej istniało ( a istnieje i ma się dobrze ) to się pomyśli. No to jesteśmy.  %)

Konstruktywna rozmowa na poziomie na pewno przyniesie jakiś stopień porozumienia, a być może jeszcze coś innego się z tego narodzi.

tlusty25041

#9
co do sporej liczby waszych liczydlowych ktorzy nie sa aktywni na forum
z regoly pewnie kiedys zainstalowali boinc i tak samo sobie liczy
a skoro nie zagladaja na forum to nie uczestnicza tez w wyscigach
bo skąd niby mieli by wiedziec kiedy jaki projekt liczyc
oczywiscie warto powiadomic wszystkich na ile to mozliwe
ale decyzje i tak podejma pewnie osoby zaangazowane na codzien w boinc i forum
mam nadzieje ze pozytywna na korzysc  sojuszu

mamy sporo czasu do przyszlego sezonu
na podjecie krokow w strone wspolnej wspolpracy

kempler

A ja to przemyślałem i najprawdopodobniej dołącze do MPTA w przyszłym sezonie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

tlusty25041

to zdradz nam co sklonilo cie do takiej decyzji
moze w slad za toba pojda nastepni
i polaczenie dojdzie do skutku  :parrrty:

krzyszp

Cytat: tlusty25041 w 16 Październik 2010, 01:30
z regoly pewnie kiedys zainstalowali boinc i tak samo sobie liczy
a skoro nie zagladaja na forum to nie uczestnicza tez w wyscigach
bo skąd niby mieli by wiedziec kiedy jaki projekt liczyc

niektórzy zostawili tak odpalonych kilka projektów, więc siłą rzeczy liczą także w wyścigach :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

TP

Witajcie!

Sezon 2010 zakończony. Przed nami sezon 2011.

Ponawiam zaproszenie do MPTA.

Tutaj znajduje się wątek o MPTA w 2011r. na forum PNT

Wesołych świąt wszystkim maniakom PG oraz pozostałym członkom B@P!

TP

Troll81

ano wesołych życzymy. Ja sobie daruje przechodzenie  :parrrty:

Cyfron

a ja bym prosił o przypominanie o MPTA przed wyścigami - tak z dzień wcześniej, żeby to zrobić.
Niestety nie wszyscy mogą pamiętać o tym...

Tomasz R. Gwiazda

jeszcze 10 kolejnych temow specjalnych zalozyc i wtedy to dopiero bedzie sila....
sory nie widze sensu

tlusty25041

narazie jest zalozony jeden wspolny team
a jego formula sie sprawdza bardzo dobrze
wiec uwazam ze jest sens jego kontynuacji
zwlaszcza jezeli B@P by do niego dolaczylo

Tomasz R. Gwiazda

nie jestes obiektywny w swojej wypowiedzi... wybacz

tlusty25041

dlaczego tak uwazasz
nie jestem czlonkiem PNT
ale formula MPTA mi odpowiada
i uwazam ze jest to dobry pomysl na wspolna walke na polu wyscigow PG

pszyklejony

Jedyny efekt, to osłabienie naszej drużyny.

toms83

Umocnienie Polski na arenie międzynarodowej. Jak tego niektórzy nie są w stanie zauważyć, no to faktycznie ciężko to rokuje.

Tomasz R. Gwiazda

polska ja kraj ma sie calkiem dobrze
tworzenie x teamow nic nie wnosi do pozycji polski w statystykach

Pantarhei

Głupio jest mi się wypowiadać, jako że w brew moim wcześniejszym deklaracjom nie przyłącze się do MPTA. Jest tak dlatego, że w ogóle juz nic nie liczę (po prostu szkoda mi laptopa który jest mi potrzebny do pracy)

Jednak gorąco zachęcam moją drużynę do przyłączenia się do MPTA. Nie widzę w tym przyłączeniu się, żadnych zagrożeń dla B@P. MPTA jest formułą przewidzianą (jak narazie) tylko na wyścigi PG. Nie ma nic złego w odwiedzeniu innej piaskownicy żeby pobawić się w większej grupie w budowanie zamku z polską flagą na wierzy.

Jesli MPTA będzie chciała stać się pełnowymiarową drużyną to będzie to zupełnie inny temat.

Panie i Panowie, nie zachowujmy się jak ZSRR w czasach stalinowskich gdy obowiązywała doktryna oblężonej twierdzy wobec której wszyscy z zewnątrz byli zajadłymi, podstępnymi wrogami.

@Robert. Z tego, co się orientuję to Ty zwykle trzymałeś siebie i swoją wielką moc z dala od wyścigów PG, a mimo to zawsze zawzięcie torpedujesz inicjatywę MPTA... (?)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Peciak

Panowie sytuacja jest taka że pozostałe drużyny zjednoczyły się pod banderą MPTA i walczą w wyścigach PG odnoszą duże sukcesy.
Kilka miesięcy temu BOINC@Poland obiecało sobie że temat rozważy w grudniu i odpowie.
Jest to dla nas szalenie ważne aby Wasza odpowiedź była jednoznaczna tak lub nie. Dlaczego ?
Otóż dlatego że pozostałe drużyny wyraziły wstępną wolę uczestniczenia dalej w idei MPTA
zaś w przypadku gdyby BOINC@Poland nie chciał dołączyć do MPTA to najprawdopodobniej będą walczyć w wyścigach PG pod banderą Polish National Team.
Dlatego prosimy o jednoznaczną odpowiedź TAK/NIE
Ta odpowiedź jest dla nas szalenie ważna dlatego po koleżeńsku prosimy o udzielenie odpowiedzi jaka by ona nie była i nie trzymanie nas w niepewności.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pantarhei

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 22 Grudzień 2010, 14:12

zaś w przypadku gdyby BOINC@Poland nie chciał dołączyć do MPTA to najprawdopodobniej będą walczyć w wyścigach PG pod banderą Polish National Team.


O!!!
Dokopmy PNT i przyłączmy się do MPTA!!!  ;)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Nawiedzony

Ja nie widzę nic złego w idei MPTA jako "drużyny wyścigowej", ale osobiście mimo, że liczę PG, a czasem nawet pod wyścigi (jak mi subprojekt bardzo nie odpowiada to nie liczę), to osobiście nie chciało by mi się zmieniać (i pamiętać o zmianie) Teamu przed każdym wyścigiem i po jego zakończeniu - ja tam jestem z typu "leniwych liczydłowych" zainstalowało się, wybrało się, to niech liczy ;) i myślę, ze oprócz tych aktywnych których jest tak na prawdę mały %, prawie cały BOINC składa się z użytkowników "zainstalowało się, wybrało się, to niech liczy" ;)

Tomasz R. Gwiazda

Piotrze, grzecznie i jednorazowo powiem od siebie, DOWIDZENIA

Pantarhei

Piotrze, normalnie i (dziś) jednorazowo powiem od siebie, WITAM
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

a ja nie biore już udziału w wyścigach PG i dlatego nie ma ta idea dla mnie sensu.

tito

PNT powstało, aby być silne - po co się rozdrabniacie licząc jeszcze dla MPTA? Kto chciał się przyłączyć do MPTA już się dołączył. Zwyczajnie nie wierzę, że więcej osób się na to zdecyduje.
Ja osobiście, nawet gdybym liczył w wyścigach, byłbym zbyt leniwy, aby zmieniać team.
Powodzenia.

Szopler

PrimeGrid zrobiło sobie monopol na wyścigi jakby to był nie wiadomo jak pożyteczny projekt.
Jakoś WCG, Rosseta, POEM albo SIMAP nie jest tak "natarczywe" ;)

Tomasz R. Gwiazda

juz to rok temu stwierdzilem ze PG przegina :D

_Aleksander_

Moim skromnym zdaniem specyfika wyścigów projektu Primegrid jest taka, że liczą się tylko szybkie maszyny (z CPU czy GPU). Aktywni liczydłowi w tym projekcie posiadają sprzęt pozwalający na spory urobek punktowy, ale w B@P zostało ich niewielu (taka specyfika drużyny, i nie ma w tym nic złego). Teraz  do rzeczy - lokaty zajmowane przez B@P pokazują tendencję zniżkową, natomiast MPTA odwrotnie. Ja osobiście na kolejny wyścig podłączę się pod MPTA, bo mam lekki absmak gdy z trudem walczę z kamratami o drugą dwudziestkę tabeli....

Nie znam większości z wypowiadających się przede mną osób, oraz historii stojących za ich rozbratem z B@P - ale może właśnie dlatego odstawiając sprawy personalne formuła mi się podoba. Podkreślam - mówię tylko o wyścigach projektu Primegrid.

Jeżeli czegoś nie jestem świadom - oświećcie mnie...na chwilę obecną jeżeli formuła MPTA zakłada kooperacje polskich zespołów na polu wyścigów - jestem ZA!

apohawk

Jestem leniwy, więc team zmieniałbym raz. Poza wyścigami PG nie liczę, więc nie było by problemu. Jeśli miałbym liczyć dla MTPA, to właśnie teraz bym się ruszył, po skończonym sezonie i zamkniętych statystykach wyścigów B@P. (3. miejsce   8) chyba, że RAD jeszcze coś pozmienia)

Sęk w tym, że zniechęciłem się trochę do PG.
1. skopana punktacja w podprojekcie wiadomo którym
2. skopana aplikacja (stock app) na ATI (mi nie działa :P) w podprojekcie wiadomo którym

Ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podłąjem.
Ultimatum Peciaka niezbyt mi się podoba, bardziej odpycha od idei MPTA niż do niej zachęca. Ciekaw jestem, czy jak PNT wchłonie trochę zespołów i się przemiesza, to dalej "u władzy" będzie takie wojenne podejście wobec B@P.
No good deed goes unpunished.

Troll81

#35
jak sobie popatrzę po pierwszej setce

http://boincstats.com/stats/boinc_user_stats.php?pr=bo&st=0&co=12


to sporo tam naszych reprezentantów :D na moc raczej nie mamy co narzekać :D

pszyklejony


Cyfron

Moim zdaniem - jeśli ktoś chce się przełączyć, to się przełączy, prosimy tylko o info o wyścigach i przypomnienie o MPTA przed poszczególnymi wyścigami (w wątku danego wyścigu).
Kto będzie chciał i nie zapomni, to się przełączy. (ja myślę, że jeśli będę nadal to liczył, to będę się dołączał)

Na prawdę nie da nic tutaj wielka i szeroko zakrojona dysputa nad tym, czy MY mamy się przyłączać czy nie.

Nikt u nas nikomu nie narzuci (zresztą nie może tego zrobić) aby się koniecznie przełączał do MPTA na czas wyścigów.
Przypominam, że u nas osób aktywnych na forum to jest znikomy procent ilości ogólnej liczydłowych (co zostało nam zarzucone niejednokrotnie).
Posiadamy sporo liczących, którzy są właśnie osobami "leniwymi" podpięli i liczą dla idei a nie dla punktów dla jakiegoś zespołu.

Kto będzie chciał być w zespole większym/lepszym to się przyłączy do MPTA na wyścigi.

Myślę, że w razie czego, możecie powiedzieć, że B@P jest za przyłączaniem się do MPTA na czas wyścigów, jeśli komuś zależy na przynależności do zespołu, który uzyskuje lepsze miejsca, ma więcej punktów itd itp

_Aleksander_

Myślę że to dobre podsumowanie i podpisuję się pod tym!

eclipse99

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 22 Grudzień 2010, 14:12
(...)
Dlatego prosimy o jednoznaczną odpowiedź TAK/NIE
(...)

Przecież wiesz że nie będzie odpowiedzi w imieniu całego zespołu, byłeś członkiem B@P kupę czasu ;)
Jeśli do zachowania formuły MPTA wystarczą deklaracje poszczególnych członków B@P to ja, jak już wcześniej wspominałem coś z MPTA w 2011 na pewno policzę.