BOINC@Poland & MPTA

Zaczęty przez tlusty25041, 15 Październik 2010, 01:15

Peciak

Cytat: eclipse99 w 22 Grudzień 2010, 17:58

Przecież wiesz że nie będzie odpowiedzi w imieniu całego zespołu, byłeś członkiem B@P kupę czasu ;)
Znane są takie przypadki z historii Boinc@Poland że potrafiła ona mówić jednym głosem...
i zadziwić cały świat

CytatUltimatum Peciaka niezbyt mi się podoba
Apohawk nie traktuj tego jak ultimatum tylko jako prośbę, my też chcemy w miarę normalnie funkcjonować i wiedzieć czy w przyszłym sezonie startować pod banderą MPTA czy PNT.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Szopler

Tak właśnie mnożenie bytów (drużyn) utrudnia życie...

Cyfron

Racja - możliwe, że i utrudnia, ale zdaje mi się, że więcej w tym temacie żadna ze stron nie ma więcej do powiedzenia.

Wydaje mi się, że moja poprzednia wiadomość dobrze wszystko podsumowuje, a jeśli nikt nie ma nic nowego do powiedzenia, to myślę, że nie ma co tego roztrząsać, a My czekamy na przypomnienie o kolejnym wyścigu i przyłączeniu się do MPTA.

Osoby które zechcą przejdą, inni - nie.

Pozdro  :arrr:

Szopler


tlusty25041

czyli jednym slowem sa chetni ktorzy na czas wyscigow dolacza do MPTA
wiem ze nie wszyscy chca lub moga
ale w tej sytuacji uwazam ze jest szansa aby MPTA dalej startowal w dotychczasowej formie
moze z czasem wiecej osob z B@P przekona sie do tej formy wspolnych startow

pszyklejony


ksysju

HI

Jak będzie MPTA na wyścigi prime  w przyszłym roku, to im trochę mocy dojdzie   ;)
ksysju

lolek

Decyzja należy do każdego indywidualnie. Ja już dawno olałem PG- wyścig co miesiąc, niektóre trwające kilka ładnych dni, do tego zawyżanie punktacji PPS- ogólnie projekt zszedł na psy.

Mchl

Myślę że powinna być sprawa indywidualnej decyzji. Jak widać są chętni. Myślę, że nie ma przeszkód, żeby na przykład informacje o kolejnych wyścigach w których startuje MPTA pojawiały się w naszych newsach.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Tym bardziej że członkowie MPTA mogą zgłaszać zapotrzebowanie na newsy do naszych newsmanów...

Mchl

Ba. Sami mogą je pisać :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Cyfron

jeśli nie chcą, lub nie mogą, to ja poproszę o treść takiej wiadomości na PW a ja ją najszybciej jak mogę opublikuję na Wiki  :arrr:

Troll81

Cyfron ty masz jeszcze newsy do ponadrabiania  %)

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81


mimeq

Jesli chodzi o wieksze dobro (czytaj narodowe) jestem sklonny zmienic team na czas wyscigow PG  8)


tlusty25041

Panowie zbliza sie pierwszy wyscig PG
wiem ze jest sporo osbob sceptycznych co do startow w MPTA
ale teraz pytanie ile osob bedzie chetnych na dolaczenie na czas wyscigow do MPTA
nie ukrywam ze bez waszej pomocy MPTA nie bedzie miala sily przebica sie na podium ( a co zatym idzie czy jest sens to ciagnac )
dlatego liczymy na jakliczniejszy start czlonkow B@P w wyscigach PG pod wspolna bandera MPTA

Cyfron

a w jakim podprojekcie dokładnie jest ten wyścig?

apohawk

na stronie PG jest informacja, że wyścig jest 3. lutego, ale nie ma żadnej innej informacji na temat wyścigów w 2011  :-\ ten primegrid to coraz większa porażka się robi. kolejny krok w stronę całkowitego olania tych wyścigów przeze mnie.
No good deed goes unpunished.

mimeq

Na forum PNT stanelo na tym ze licza dla siebie nie w MPTA, wiec chyba w nadchodzacym wyscigu rowniez pozostajemy u siebie ...


_Aleksander_

Ja w grudniu pisałem, że jeżeli formuła MPTA zakłada kooperacje polskich zespołów na polu wyścigów to jestem za. I zdania nie zmieniam, na wyścig przełączę się na MPTA. Mam też pytanie - co w takim razie z klasyfikacją do wyścigów BOINC@Poland 2011? Zaliczycie mi punkty czy nie?

mimeq

Tego nie wiem, bo ja nic nie zaliczam  %) ale tez mialem zamiar liczyc w MPTA (specjalnie zmienilem nicka dodajac [BOINC@Poland]...)


tlusty25041

najprawdopodobiej UV i BIT tez jednak wystapia w barwach MPTA
szkoda ze chlopaki z PNT tak zdecydowali
mam nadzieje ze spotkamy sie w MPTA juz za 3 dni

Krzysiak

Panowie decyzja konkrety bo czasu coraz miej


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

ale jakiej decyzji oczekujesz ? i od kogo ?


Ja nie licze i nie bede liczyl pod innym sztandarem



Krzysiak

Ja też nie planuje ale wiele słów padło i tak przez moment myślałem czy coś się nie zmieniło



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Start pod szyldem MPTA to wybór każdego z liczydłowych z osobna.

lolek

Ja latać pomiędzy zespołami nie zamierzam...

apohawk

Daruję sobie starty w PrimeGrid w tym roku, chyba że PrimeGrid zmieni się drastycznie na lepsze, w co wąptię.
No good deed goes unpunished.

RAKU 44

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 02 Luty 2011, 15:14
ale jakiej decyzji oczekujesz ? i od kogo ?

Ja nie licze i nie bede liczyl pod innym sztandarem


Ja, ja ,ja Ty i Twoje ja...

Nie lepiej na czas wyścigu powiedzieć MY POLACY i stanąć ponad podziałami ?

<pozdro>

Tomasz R. Gwiazda

no to prosze bardzo stancie ponad podzialami i liczcie projekt w najwiekszym polskim zespole :)

lolek

@RAKU 44- każdy ma swoje zdanie - liczy to co chce i pod jakim sztandarem chce.

RAKU 44

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 03 Luty 2011, 13:06
no to prosze bardzo stancie ponad podzialami i liczcie projekt w najwiekszym polskim zespole :)

Masz rację monopol to jeden ze sposobów łamania barier...

Cytat: lolek w 03 Luty 2011, 13:10
@RAKU 44- każdy ma swoje zdanie - liczy to co chce i pod jakim sztandarem chce.

Spoko, w pełni to rozumiem, ale ciekaw jestem czy doczekamy czasów kiedy jednak staniemy na podium w tej serii wyścigów jako jedna POLSKA drużyna a nie będziemy ścigać się między sobą na dalszych pozycjach  ;)

Cyfron

ja jestem przekonany, że NIE, ponieważ dla niektórych będzie to ograniczaniem wolności wyboru zespołu dla którego się liczy...
Bo on chce liczyć dla XXX a nie dla MPTA i tyle...

Troll81

a ja po prostu uważam że najlepiej stworzyć silną polską drużynę która będzie dawac czadu we wszystkich projektach a nie tylko od wyścigu do wyścigu.

Jak juz było wielokrotnie wspominane małym drużynom łatwiej przyłączać się do duzych bo maja lepszą komunikację ze swoimi liczydłowymi. My mamy 1500 liczących aktywnie i wielu liczacych od przypadku do przypadku ale mających akurat przerwe w liczeniu. Zresztą wystarczy spojerzec na sceną czeską. Tamtejsze drużyny nie mialy problemu z przyłaczniem się do najwiekszej w kraju. Dlatego czesi łupią nam dupe.

Po prostu nie ma sensu rozwalać silnego zespołu by tworzyć cos nowego. Lepiej wesprzeć silnego i pod wspólnym sztandarem zwycięzac....

AXm77

Cytat: RAKU 44 w 03 Luty 2011, 13:25
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 03 Luty 2011, 13:06
no to prosze bardzo stancie ponad podzialami i liczcie projekt w najwiekszym polskim zespole :)

Masz rację monopol to jeden ze sposobów łamania barier...


Z reguły normą jest ogół a nie jednostki.... A jak chcesz przełamywać bariery, to zacznij od siebie i przyłącz sie do B@P.

RAKU 44

Cytat: Troll81 w 03 Luty 2011, 13:53
a ja po prostu uważam że najlepiej stworzyć silną polską drużynę która będzie dawac czadu we wszystkich projektach a nie tylko od wyścigu do wyścigu.

Jak juz było wielokrotnie wspominane małym drużynom łatwiej przyłączać się do duzych bo maja lepszą komunikację ze swoimi liczydłowymi. My mamy 1500 liczących aktywnie i wielu liczacych od przypadku do przypadku ale mających akurat przerwe w liczeniu. Zresztą wystarczy spojerzec na sceną czeską. Tamtejsze drużyny nie mialy problemu z przyłaczniem się do najwiekszej w kraju. Dlatego czesi łupią nam dupe.

Po prostu nie ma sensu rozwalać silnego zespołu by tworzyć cos nowego. Lepiej wesprzeć silnego i pod wspólnym sztandarem zwycięzac....

B@P nie ma aż tak znaczącej przewagi nad drugą drużyną w rankingu krajowym jak to ma miejsce w Czechach a na połączenie PNT z B@P poczekamy jeszcze ze trzy epoki lodowcowe  %)

Cytat: AXm77 w 03 Luty 2011, 16:31

Z reguły normą jest ogół a nie jednostki.... A jak chcesz przełamywać bariery, to zacznij od siebie i przyłącz sie do B@P.

Teraz powiedz mi jak ma się ten ogół do takich samych propozycji ze strony chłopaków z PNT?

Jakoś nie widzę działania ponad podziałami przyłączając się do Waszej drużyny.

Na co dzień nie należę do żadnej z tych drużyn i podczas wyścigów próbuję nadal działać na neutralnym gruncie czyli w MPTA  ;)

Szopler

Drużyna z dużą ilością użytkowników (jak B@P) ma tę przewagę, że w wyścigach liczą się głosy tych dziesiątek użytkowników którzy nigdy na forum nawet nie zajrzeli, ale liczą "przypadkiem" ten projekt co trzeba.
W zespołach małych, nastawionych na cel wszyscy muszą się bardziej "spinać", żeby osiągnąć te same rezultaty.
Błędny wniosek: B@P to zespół dla leniuchów.
Właściwy wniosek: B@P to największa drużyna w Polsce i nie ma powodu by się rozdrabniać bo ktoś miał fantazję stworzyć sobie pierdyliard zespołów - do każdego wyścigu oddzielny...

Druga drużyna to tzw. grafiarze - trzepią punkty aż miło w projektach których wartość naukowa jest znikoma jak DNETC, CollatzConjecture, Androinc (wyjątek bo CPU).
Niech pokażą co potrafią w WCG, POEM, Rosetta, SIMAP, ClimatePrediction czy innych gdzie nie ma aplikacji na GPU.

Tomasz R. Gwiazda

jestem za wprowadzniemi kasowania postow i banow dla osob ktore przychodza na nasze forum aby agitowac na rzecz innych zespolow :)

AXm77

Cytat: RAKU 44 w 03 Luty 2011, 17:41

Teraz powiedz mi jak ma się ten ogół do takich samych propozycji ze strony chłopaków z PNT?


Jak się nie pomyliłem to ponad 6600 do 31 ?!?

Cytat

Jakoś nie widzę działania ponad podziałami przyłączając się do Waszej drużyny.



Jakieś konkretne propozycje działania?

Cytat

Na co dzień nie należę do żadnej z tych drużyn i podczas wyścigów próbuję nadal działać na neutralnym gruncie czyli w MPTA  ;)


a szkoda, choć z dwojga złego wybrałeś mniejsze zło ...  ;)