Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Kiedy rusza?

Zaczęty przez krzyszp, 25 Listopad 2005, 12:33

krzyszp

Witam

Po starym seti ( :cry: ), chyba najbardziej dla mnie interesujący będzie PlanetQuest.
Ktoś wie może kiedy rusza???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mchl

Jestem zapisany do biuletynu informacyjnego PQ (tego samego, do którego można się zapisać na ich stronie). Ostatni numer dostałem 5. lipca.
Oto co napisali o części BOINC:
Cytat: "Friends of PlanetQuest Newsletter Vol 1, No 5"
**The Collaboratory**
We continue working hard to bring the Collaboratory to life. PlanetQuest
cofounder Dr. David Gutelius is working with a team of design experts on
the look and feel, and David Rowland has made significant progress in
translating the ideas into OpenGL BOINC project. Programmer Dr. Jay
Doane is working with our resident signal detection expert, Dr. Jon
Jenkins, on optimizing the algorithms we'll be using in the
Collaboratory. Our alpha test runs are looking strong so far, and we are
on track for our Beta testing program late this year.

Wspomniane powyżej beta testy podobno trwają w zakmniętej grupie użytkowników. Co do dalszych postępów nic mi nie wiadomo.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

danielos

Podzielam zdanie pana Kszysztofa - jak tylko ruszy na BOINC od razu przyłączam się do projektu. To może być bardziej trafny projekt niż Seti, do którego mam jednak sentyment :wink:

krzyszp

Cytat: "danielos"Podzielam zdanie pana Kszysztofa

Na Pana trzeba mieć wygląd albo pieniądze...

Z tym pierwszym nie da się już nic zrobić, a drugiego jeszcze się nie dorobiłem ;-(

A co do PlanetQuest? - Poczekamy, dołączymy, znajdziemy (i będziemy może w podręcznikach ;-) )

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

danielos

Cytat: "krzyszp"i będziemy może w podręcznikach ;-)

nom przydałoby się choć jedną planetkę odkryć 8)  Muszę nad nazwę pogłówkować - wiem, marzyciel ze mnie :roll:  :P

Mchl

Ja już pomysł mam ;-) Ale się dzielił nie będę.
Tak sobie myślę, że przy wymyślaniu nazwy, warto zastanowić się jak będą nazywali się ewentulani mieszkańcy takiej planety. :lol:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

danielos

hmm..
pomysł dla egoistów - nazwa od imienia (hehe chyba bym mógł się tu znaleźć :roll: )
pomysł dla patriotów - coś w znaczeniu Polska kolonia międzygwiezdna
pomysł dla facetów - od imienia żony, dziewczyny (odpada :P )
pomysł dla składowców/klanowców - coś dla mnie 8)
itd..

heh, ale wciąż jeszcze nie wymyśliłem :wink:

matti_tm

Ale mordkę i tak masz fajną :D
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


danielos

dzięki, podobno to dwie ogryzione z czekolady delicje zamiast oczu, jak ktoś zauważył 8O  :P

Starszyna

Mam nadzieję, że projekt ruszy niebawem., gdyż również oczekuje go z zapartym tchem, podobnie jak Stardust (btw ktos jest Stardustem zainteresowany?).

Simek

Stardustem duzo osób pewnie tylko tam trzeba zdac test i przejsc szkolenie ;)

Lenahtas

#11
---------- 17:28 19.02.2006 ----------

Cytat: krzyszp
Cytat: danielosPodzielam zdanie pana Kszysztofa
A co do PlanetQuest? - Poczekamy, dołączymy, znajdziemy (i będziemy może w podręcznikach ;-) )

w podreczniku raczej nikogo nie bedzie

http://www.planetquest.org/about/faqs/index.html#namediscovery
"Can I name a planet if I discover it?
The International Astronomical Union assigns official names to stars and planets; however, your name will be entered into the PlanetQuest Discoveries Catalog available on the Web as a classifier of the star and/or codiscoverer of a new planet."

watpie zeby ktokolwiek sie interesowal nieoficjalnymi nazwami poza ta strona, co nie znaczy ze sie nie podlacze jak bedzie mozna  :twisted:

---------- 16:53 16.03.2006 ----------

jesli chodzi o jakiekolwiek terminy zwiazane z PlanetQuest to sa one w pliku Executive Summary (pdf - 1.8mb) na stronie:
http://www.planetquest.org/about/

"TIMELINE
PlanetQuest operations will launch in late 2005/early 2006 with a limited public release of the Collaboratory software platform to 50,000 PlanetQuest Charter Members. In late 2006 or early 2007, PlanetQuest will launch the worldwide Collaboratory with the goal of engaging up to about 4 million participants within the year. We also hope to add an optical
SETI component to the PlanetQuest Collaboratory so that users can simultaneously look for planets and participate in the newest search techniques for possible extraterrestrial technology (these techniques detect nanosecond optical pulses from stars rather than narrow-band radio signals). During 2007, we plan to introduce a scientific, refereed publication (Proceedings of the PlanetQuest Academy) and subsidiary products, such as educational games (Here Comes Andromeda!), science videos, radio programs, and other educational products. By 2008, we expect to see the expansion of the program to 10 million participants, resulting in the discovery of possibly thousands of new planets. Finally, we envision the launch of an international event to discuss major findings and discoveries, with publication of the proceedings online. By 2009, PlanetQuest should be self-sufficient."
img]http://www.boincstats.com/signature/team_56761.gif[/img]

kempler

Wyczytałem to na forum LHC
Cytat
I received an email a couple of days ago from Dr. Laurance Doyle, who is the President of PlanetQuest. Dr. Doyle wrote:

   We have the eclipsing binary system classifier running very well, and are now interfacing the circum-binary planet discriminator with the the binary classifier. We'll soon be going straight onto the BOINC platform with this and at that time can release an alpha version of the Collaboratory. The beta should not be far behind with a ready number of testers interested in helping us, and we are shooting for this summer to release the beta test.



So the good news is that they are making progress and their software should be available before too much longer.

Matt Metcalf
Sufficiently Advanced

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

MJ19

Mam nadzieję,że ruszy niedługo bo mnie niesamowicie kręci i przerzuciłbym całą moc obliczeniową na niego :) Jakby ktoś jeszcze tego nie zrobił to na stronie PlanetQuest można się wstępnie zarejestrować bo otrzymać wieść na maila o starcie projektu.

danielos

Dwa lata już czekam na to aż ten projekt ruszy... czy sie wreszcie doczekam? i nie chce już żadnych biuletynów, tylko konkretny gotowy projekt! grrr.. :twisted:

Akira

ja też chętnie bym dołączył, niestety nie dane nam szukanie gwiazd i według mnie narobiło nam to tylko smaku :/

Czerwek

to widze, ze nie tylko ja nadal czekam :D

MJ19

Cytat: Czerwek w 08 Marzec 2008, 21:27
to widze, ze nie tylko ja nadal czekam :D
Nie tylko Ty i coś kurcze nie możemy się doczekać >:( Miało ruszyć na początku zeszłego roku a tu nadal zima.ciekawe OCB??

Troll81

juz widze zawody pomiedzy kontynentami/krajami/druzynami o to kto wiecej planet odkryje. I oczywiscie tytuł planet of the day :D

hipoo

Narobili smaku tylko, mnie tez nakrecil ten projekt a widze ze to lipa :(



dvh6

Cytat: hipoo w 31 Marzec 2008, 12:13
Narobili smaku tylko, mnie tez nakrecil ten projekt a widze ze to lipa :(

Może nie od razu lipa, trzeba tylko być cierpliwym, kiedyś ten projekt powinien ruszyć ;)

MJ19

Szkoda,że nie trzymają się podanych przez siebie terminów.Mieli poza tym przysyłać na maila wiadomości o postępach i też zima.Póki co niepotrzebnie się tylko człowiek ślinił na ten projekt ???

hipoo

No dobra, czekamy wiec dalej, na szczescie w miedzy czasie sa tez inne ciekawe projekty do policzenia.



meler

To miło, że będzie można nazwać odkrytą przez siebie planetę, chociaż trochę się boję, jak to będzie wyglądało.

Wyobrażacie sobie te wszystkie Marysie, Kasie i Anie w katalogach planetarnych? ;)
To akurat jeszcze rozumiem. Gorzej, że jeśli stanie się to popularne na tyle, by zachęcić różne marki do wykorzystania tego jako reklamy. Może przesadzam, ale kto wie - to by było coś nowego w świecie reklamy. Tak jak dziś polskie drużyny koszykarskie, tak jutro mogą nazywać się nowoodkryte planety :-\

Choć jakby tak wrzucić na luz i się zastanowić, to taka planeta Nike nawet by pasowała do naszego okołosłonecznego nazewnictwa :)
http://www.boincstats.com/signature/user_1253227.gif

Mchl

W tym fantazjowaniu można pójść dalej i zastanowić się, jak zwaliby się potencjalni rdzenni mieszkańcy tak ponazywanych planet.
Adidasanie
Marlboroni
Polmosowie
Małemięczaki

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu


meler

Ej, lipa. Oto co znalazłem w FAQ na stronie PlanetQuest

>>
Can I name a planet if I discover it?
The International Astronomical Union assigns official names to stars and planets; however, your name will be entered into the PlanetQuest Discoveries Catalog available on the Web as a classifier of the star and/or codiscoverer of a new planet.
>>
Zawsze coś, ale jednak szkoda. Może IAU są w takich względach przynajmniej otwarci na sugestie?
http://www.boincstats.com/signature/user_1253227.gif

RAD-Poland

na razie projekt ma sporo problemów i nowa aplikacja 1.17 nie rozwiązała problemów z validatorem
(Windows vs Linux - większość ma rację), dziś przegrałem 2 wu (ok 2h pracy CPU)  :(

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL

Cytat: RAD-Poland w 22 Kwiecień 2008, 21:33
na razie projekt ma sporo problemów i nowa aplikacja 1.17 nie rozwiązała problemów z validatorem
(Windows vs Linux - większość ma rację), dziś przegrałem 2 wu (ok 2h pracy CPU)  :(

Możesz mnie oświecić? Czy to chodzi jako normalny projekt BOINC teraz?

Troll81

RAD-Poland chcesz powiedzieć że już ruszył planetquest??

RAD-Poland

 :-[
sorki mój błąd pomyłka z orbit@home

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL

Cytat: RAD-Poland w 23 Kwiecień 2008, 08:58
:-[
sorki mój błąd pomyłka z orbit@home

No problemo - po prostu się przestraszyłem, że coś przegapiłem.

danielos

heh minal rok o mojej ostatniej wizyty i widze nnadal nic sie nie zmienilo, ale lipa...

kempler

#33
WU są generowane skokowo co widać po statach naszego teamu:
http://pl.boincstats.com/stats/team_graph.php?pr=orbit&id=68

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Ale chodzi o PlanetQeusta przecież...  ???

kempler

Ehhh coś mi się pochrzaniło  ;)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....